Město žen

• USA Cougar Town (více)
USA, (2009–2015), 37 h 24 min (Minutáž: 22 min)

Courteney Cox, Christa Miller, Busy Philipps, Dan Byrd, Josh Hopkins, Ian Gomez, Brian Van Holt, Bob Clendenin, Carolyn Hennesy, Briga Heelan, Spencer Locke (více)

Série(6) / Epizody(102)

Americký komediální seriál, v němž nechybí jistý druh provokace, potřebný komediální nadhled a pochopení pro známá i skrytá zakoutí duše „slabšího pohlaví" – to je Město žen. Jeho hlavní hrdinka Jules Cobbová (hraje ji Courteney Coxová – představitelka Moniky ze seriálu Přátelé), rozvedená je stále velmi atraktivní čtyřicátnice, která si našla nového životního partnera. Tím se stal o něco mladší soused Grayson Ellis. Z jejich „nepatrných" věkových rozdílů vznikají nečekané komické situace. Ale jejím největším problémem zůstává nejspíše skutečnost, že bez rozmýšlení ihned vysloví, co ji právě napadne. A tak není vůbec divu, že se pak často ocitá v stále trapnějších a složitějších situacích, které celému okolí někdy ztrpčují život... (Česká televize)

Chen

Velmi sympatická záležitost. Možná nejsem žena kolem čtyřicítky, ale stejně mě zdejší štiplavý humor baví. Obsazení považuji za dobře zvolené a gagy v drtivé většině sice ne na úrovni "upadnou ti varlata smíchy", ale určitě mě dobře pobaví. Není to naprostá špička žánru, ale určitě budu sledovat dál. Dodatek: Druhá série je o poznání lepší, od tématu "zralá ženština loví mladíčky" se přesouváme ke stylu, který připomíná Přátele po 20-ti letech. Zatímco jiné série s následujícími řadami kvalitativně pokulhávají, Cougar Town zraje jako víno. Edit: Kvalita se udržela (nebo ještě stoupala) i ve zbývajících řadách a závěrečná vtipně-melancholická epizoda byla fajn tečkou za skvěle uvolněným a zábavným sitcomem. ()

kombajn

1. série ***** - společně s Glee výborný seriál. Hlaškuje se více než v Přátelích a je to někdy ujetě krkolomné, ale výborné a opravdu od srdce se směju kažkou epizodu. 2. série ** - postupně se seriál propadl (vinou scénáristů?) do obludné podivnosti, vtipy ztratily kouzlo, schémata jednotlivých dílů jsou jako přes kopírák, postavy se začínají chovat naprosto šílené, dialogy jsou naprosto hloupé a celé to rozbředlo v beztvarou trapnou hmotu. Na druhou sérii se již nedodívám. Škoda. ()

HappySmile

Spousta lidí se tento seriál pokouší porovnat s Přáteli (stejná hlavní představitelka) nebo se Scrubs (stejní tvůrci). První ze jmenovaných jsem viděla hodně dávno, když jsem byla malá, a druhý vůbec, takže tohle srovnání ode mě nečekejte. Cougar Town vyniká hlavně skvěle vymyšlenými postavami, které si určitě zamilujete (hlavně ztřeštěnou Jules) a bude vás zajímat, jaké další příběhy je dále čekají. Humor mi tady taky sednul a hodně mi připomněl Gilmorova děvčata. ()

Jonash87

Příjemná oddechovka, kde se sice nic moc neděje, ale vás stejně každý díl baví. Slušně napsané a hlavně skvěle zahrané postavy. Zejména tragický ex-manžel Bobby (Brian Van Holt), dospívající, naivní syn Travis (Dan Byrd) a ženatý soused Andy (Ian Gomez). Ano, asi to je tím, že sám jsem chlap, ale právě mužské scény mi přijdou vtipnější a nápaditější. Ze ženských charakterů u mě rozhodně vede sexy čtyřicátnice, vždy vhodnou hláškou oplývající Ellie (Christa Miller). A Courteney Cox, tedy Jules, se podařilo překročit svůj vlastní stín; ač překročit je možná silné slovo, každopádně už to u mě není a nebude "jen" ta Monika z Přátel. Což je dobře, protože třeba Matthew Perry u mě už, jak to tak vypadá, na vždy zůstane Chandlerem... PRVNÍ SÉRIE: 70 %. ()

Elyssea

Sitcom, který je chytrý, potrhlý a nesmírně vtipný. Courteney Cox už pro mě nikdy nemůže být Monicou, protože Jules Cobb je jednoduše úžasná postava a Monica je vedle ní jen otravná sestřenice. Navíc má svou partičku kamarádů, kteří se předhánějí v tom, kdo řekne lepší hlášku a kdo koho líp utře. Cougar Town nepřekračuje hranici trapnosti (i když párkrát možná zabalancoval na hraně) a celých dvacet minut uteče jako voda. V mých očích tedy válcuje všechny HYMIMy dohromady. P.S: Busy Philipps bych chtěla za kamáradku :)) ()

dezorz

s vekom pribuda nadhlad. nielen o c.coxovej ale aj u tohto seriálu. cim vysia seria, tym vacsie ulety. scrubs a sex v meste na floride. ()

wohna

Postava Jules, v podání Courteney je fakt úžasná a hlavně pořád krásná. To samé její syn Travis (Dan Byrd). Zbylý chlapi sou taky famozní. Její manžel hraje prim! Pro pobavení super seriál. Souhlasím s ostatníma. Překvapení seriálové sezony. ()

Pajky3

Tenhle seriál stojí za to. Sice má pomalejší rozjezd, občas je tam i slabší díl, ale i tak se na to velice dobře kouká. Navíc tenhle seriál má vládkyni Monicu - teda vlastně Jules. Celková sestava seriálu je opravdu povedená. Jules, její exmanžel Bobby, přítel Grayson a syn Travis. Parádní je i druhá rodinka, manželé Andy a Ellie a taky kamarádka "fazolka" Laurie. Opravdu jsem si tyhle postavy oblíbil a už se těším na další sérii. Závěrečnej díl série byl skvělej. *** Druhá série mě přesvědčila, že není co řešit a seriál se řadí do TOPky. Ale nekoukejte na to s dabingem, opravdu ubližuje a bolí. Po dvou sériích 90% *** Třetí sezona nad sebou měla hrozbu zrušení, naštěstí to po ní skončilo jen přesunem na jinou stanici. I přesto, je třeba říct, že byla o něco slabší než ty předchozí. Hodně se snažila zachránit neortodoxní svatba na závěr. A právě plány svatby se staly nosníkem této série. Přesto pořád dobrý a budu sledovat dál. *** Přesun na TBS seriálu ani trochu neuškodil a čtvrtá i následně pátá série mě pořád hodně baví. Seriál je skvělou oddychovkou, na kterou rád čekám a vždy pobaví. I když mi pořád přijde vztah Laurie a Travis šíleně nesourodý, tak doufám, že TBS prodlouží seriál i pro šestou sérii a já u něj budu moct další rok relaxovat. Skvěle pobavilo Přátelské hostování Matthewa Perryho. *** Šestá série dopředu věděla, že bude tou poslední a tak bylo očekáváno jediné. Parádní zakončení. A to bylo seriálu dopřáno, ostatně to Lawrence umí opravdu skvěle (Rozloučení s M.J.Foxem ve Spin City nebo závěr 8. série Scrubs to potvrzují). Parta byla sice od začátku série o jednoho člena slabší, ale Bobby se vrátil alespoň v tom skvělém finále. Krásná nostalgie. U seriálu jsem se skvěle bavil a vím, že se u něj jednou budu bavit znovu a rád. ()

Andre3000

Při prvním shlédnutí nuda. Nedotažené scény, špatné výkony některých herců a nemastné kopírování jiných slavnějších seriálů. ()

pufina

Courteney Cox má moře prostoru pro svůj herecký koncert. Jules Cobb je nevšední, vtipná, upřímná a patří mezi čtyřicátnice, co si svůj život chtějí ještě užít. Seriál je plný energie, má čím pobavit a jako bonus srší skvělými dialogy a dobrými herci. Co víc si přát? Mít ve čtyřiceti takovou sousedku jako je Jules.. Oblíbené postavy: Jules, Grayson, Andy a Ellie.. ()

c.tucker

Je to ukecaná a vcelku zábavné, baví mě grotesknost objevování se postav z ničeho nic. Rozhodně je nejzábavnější postavou Bobby Cobb, který hláškuje jak o život. Rozhodně jsem mi si musel na postavy zvykat, ale jak se stalo asi někde po 3. nebo 4. díle, tak jsem byl vtažen a už jen očekával další zádrhele v životě na předměstí. ()

Pája=)

Fajn oddychovka pro dlouhé večery. Skvělá Courteney Cox, která vypadá stále sexy ať už je jí kolik chce. Nevím jak je to se scénáristy, ale spousta vtipů je slovo od slova ukradená z Přátel a to by si seriál, který si chce zachovat úroveń dovolit neměl. :) ()

TomStall

Obávám se, že rukopis Billa Lawrence je tak výrazný a čitelný, že je nemožné nevidět v CT Scrubs. Courtney jako JD, soused jako stírající Cox a Ellie jako jednovaječné dvojče Jordan, občasný groteskní humor.. Problém je, že co funguje u mladých internistů, nemusí nutně fungovat u lehce prošlé Courtney a co funguje v nám cizím a trochu fantaskním světě nemocnice, nemusí tak dobře fungovat v reálném každodenním životě. I když nepopírám, že jsem se opravdu několikrát dobře pobavil, ta výrazná formální podobnost se Scrubs mi opravdu výrazně leze na nervy a asi tím více, že Scrubs je pro mě téměř posvátný sitcom. Po dvou dílech dám asi ještě CT šanci a počkám ještě díl dva, jestli se z něj nevylíhne přecijen něco víc než tenhle nepěkně zmutovaný klon s nepříliš sympatickými a nereálnými postavami a situacemi.. ()

Laerry

První epizoda slibovala zajímavý námět... jenže ze slibovaného "lovu na zajíčky" v podání hladových šelem brzy sešlo a z Cougar town se skutečně stalo jen "město žen", který nic zajímavého nenabízí. Standartní, tuctový, americký, sterilní - a hlavně nudný humor. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake