Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

Indiana

Slušná komiksová jednohubka, do kvalit třeba takovýho Kick-Ass tomu něco chybí, ale rozhodně jsem se nenudil. Hlavní zásluhu na tom má nahláškovanej Ryan Reynolds, občas mě fakt hlasitě rozesmál. Zbytek castingu mu nestačí a je takovej nevýraznej, ale ono to ani moc nevadí, když Reynolds nesleze z plátna. 70% ()

Disk

Absolutní nadšení a zároveň údiv, že někdo ze studiových hlavounů odkývá něco, jako je Deadpool. ()

Rosaviva

Moje očekávání bylo asi příliš vysoko, protože ho Deadpool nenaplnil. Šlo o naprosto klasický superhrdinský film, jen se spoustou sprostých slov, otřepanou lovestory a dvojkou těch nejméně zajímavých X-Menů, které studio dokázalo vyhrabat. Sem tam sem se zasmála, ale Deadpool mi k srdci nepřirostl a to ani jako super"hrdina". ()

GilEstel

Silné zklamání. Místní žně frenetických komentářů mi přijdou trochu mimo realitu. Asi jsem se díval na jiný film. Samotný nápad parodovat nespočet trapných amerických komiksů je super. Ale jak se říká, skutek utek. Použitý humor je až přehnaně násilný a brutální. Krom vtipných scének je zde i řada trapných a těch je většina. No a pokud je vám už samotný hrdina silně protivný a nesympatický, jako se tomu stalo tady, je už po 10ti minutách jasné, že tentokrát si z kina pozitivní zážitek neodnesete. 30% ()

Cappuccino

Sebaparodizujúca komiksová zábava, ktorá väčšinu času stojí naozaj fakt za to. I keď jej postupom deja trocha dochádzajú baterky, stále sa aj ku koncu objavia scény, ktoré pobavia alebo udržia adrenalín v tele. Nadpriemerná spokojnosť, odporúčam. ()

Ruut

Nejlepší, nejvtipnější, nejhravější a přitom nejchytřejší komiksová/sci-fi parodie od Galaxy Quest. ()

vteco

Ryan Reynolds v roli ukecaného žoldáka ve své fantastické reklamní kampani nelhal a převedl přesně takového antihrdinu, jakého každý od prvního ukázky chtěl. Příběhově se jedná o jednoduchou a přímočarou akci propletenou flashbacky, což na tento formát naprosto stačí. Kde ale Deadpool boduje na dvojité plné čáře i s bonusy je svižnost, sympatičnost, neupadající vtipnost a perfektně namířené hlášky či narážky. Nelze ho nemilovat! [90%] | Kino | 5. ČSFD FV ()

S.Quentin QUALE

Na můj vkus, přece jen už jsem v tomto smyslu starší člověk, Deadpool zanechává spíše stopu pubertálního humoru, takže třesk prdu a mlask mrdu je zřetelnější než korektně nekorektní hláškování a všudypřítomné odkazování na entertainmentální klasiky všeho druhu. A že jich opravdu není málo! To taky jest hlavním důvodem, proč platím zlatem, jelikož filmovému matadorovi u něčeho podobného srdíčko vyloženě zaplesá. Ono pak je ve výsledku jedno, že příběh je totálně jednoduchý, že love klišoidní story je tam jakoby navíc. On si totiž ten naruby převrácenej xicht dělá prdel úplně ze všecho a ze všech, takže pak není divu, že takové guilty pleasure má kolem 90% a naprosto poprávu kope prdel všem akčně přepáleným, přeplaceným a digitálně vybordelovaným komiksovým sucharům a teplometům. Z výše zmíněnýho jasně vyplývá, že genialita Deadpoola je v tom, že dokáže zaujmout všechny, a těm, kteří hledají mouchy, jakože i já bych jich mohl vypsat pěkný řádek, stejně nedá neocenit smrádek originality, kterej chlebovej xicht do žánru přináší. Must see, welcome in comics guilty pleasure origins! 90% ()

-OverLord-

Naprostá pecka, která kompletně vybočuje z běžné komiksové rutiny. Vyhláškovaná a brutální jízda parodující snad všechno a všechny včetně sama sebe. Člověk se nasměje parádním perverzním vtipům a užije si dospěláckou akci říznutou špetkou pořádné řezničiny, kde se krve nikdo nebojí. Jsem z toho vážně nadšený, a to i přesto, že jsem podobnou bláznovinu čekal. Tohle není jen na jedno shlédnutí, člověk to nestihne všechno pořádně vstřebat. Parádní rozjezd začátku roku! ()

Allien.9

Tak jsem si odbyla letošní společenskou povinnost. Už z trailerů mi bylo jasné, že tahle pubertální komiksovka nebude nic pro mě a měla jsem (bohužel?) pravdu. Zatímco u podobně laděného "Kick-Asse" jsem se královsky bavila a sedly mi jak vulgarismy, tak brutality, tak absurdní situace, v případě "Deadpoola" jsem se za celý film nedokázala vžít do děje a všechny výše zmiňované věci mi přišly suché a nucené. Cool titulky, cool homovtipy a sem tam cool souboj, ale toť vše. V rámci již zfilmovaného komiksového universa zbytečné, stejně tak účast dvou "X-manů". Časem tomu dám ještě jednu šanci a mezitím se budu snažit najít odpověď na otázku, jak může mít něco takového 90%. 2,5*. ()

Rominator

V cameo roli si ve filmu zahrál Stan Lee jako DJ ve striptýzovém klubu. Je to velké tajemství, ale ve dvojce se objeví Cable, mutant s kybernetickou paží, bude se cestovat časem a zahraje si ho Mel Gibson, Dolph Lundgren, Keira Knightley nebo kdokoliv jiný... ()

HAL

Popkultura a intermediálnost über alles, Deadpool ukazuje že meta odkazy už dávno nejsou záležitostí geeků, ale čistým mainstreamem... a chrochtal jsem blahem. Oproti Kick.Ass je to pořád jen jednoduchá sbírka gagů, ale tak dokonale načasovaná a vypointovaná, že zábavností hravě strká do kapsy všechny komiksovky za několik posledních, i budoucích let. 8/10 | ()

misterz

Nepopieram, niektoré momenty mi prišli celkom zábavné, avšak až príliš jednostranné, čoho dôsledkom bola ku koncu už iba mechanická rutina. Navyše celkový dojem mi prišiel možno až moc snaživý a nátlakový na diváka, čoho výsledkom bol zvyčajne len chaos. S tým súvisela aj samotná konštrukcia dejovej linky. Základnú os tu tvorí klasika všetkých komiksových klasík (ale nielen tých) - romantická linka, avšak ktorá tu je neúmerne vystavaná na horde flashbackov - nie moc rozumné spätné vyskladanie príbehu. Niežeby to nemalo byť fajn, to nie, ale všetkého veľa škodí a hlavne dá sa to použiť aj šikovnejšie. Pokiaľ teda máte radi nenáročnú zábavu postavenú na halde vtipov jednej postavy okorenených akčnými scénami, pričom vám nevadí jednotvárnosť a trochu nátlakového snaživého chaosu, tak budete spokojní. 65/100 ()

pornogrind

Tak po dlouhé době odcházím z kina s dobrou náladou. Jednak jsem okolo sebe neměl žádnýho blbce, kterej by film komentoval svýma rádoby vtipnýma kecama a naštěstí v mým okolí nebylo ani žádný mlaskající a chrochtající hovado. Takže jsem si mohl naplno film vychutnat. Předem podotýkám že nejsem fanda X-Men(ů) ani komiksů (ve filmové podobě). Ale tohle se Marvelu fakt povedlo. Zábava začíná hned hlavníma titulkama a končí těma závěrečnýma. Snímek je plnej vtipu a humornejch scén. Scéna se zlomeninama mě odrovnala. Deadpool je fakt kolík, kterej háže do éteru hlášky jak na běžícím páse. Navíc takhle charismatickýho antihrdinu jsem už dlouho neviděl. A samotnej kostým ? Jeden z nejlepších ( kam se hrabe Batman, Spiderman, atd. ) Po herecký stránce jsem s tím taky problém neměl. Role byly dobře zvoleny a na tři hlavní herečky se dobře koukalo. K tomu všemu se celým filmem táhnou chytlavý songy. Mě nejvíc potěšil Mr. Sandman ( kdo zná film Halloween jistě ví ), Ve filmu je poměrně málo akce což někoho může zaskočit. Mě osobně to vůbec nevadilo, protože akce je největší kámen úrazu. Většina akce je totiž strašně chaoticky sestříhaná což kazí celkový dojem. Střih je tak pro mě jedinou, ale za to zásadní chybičkou na kráse. V tomhle filmu jasně vede komediální linka nad tou akční. Což mě docela překvapilo, ale v dobrým slova smyslu. Jsem nadšanej, jen trochu zamrzí ten střih. Jinak bych vůbec neotálel a nasázel tomu plnej počet hvězd. Jenže takhle prostě nemůžu. I přesto tenhle film všem vřele doporučuju. Po dlouhé době to pro mě nebyly vyhozený prachy za kino. Kdyby všechny filmy co jdou do kin měly alespoň stejnou úroveň jako Deadpool to bych si mlaskal. Jenže tomu tak není a tak je Deadpool světlou vyjímkou. 9.4.2016 se mi naskytla možnost shlédnutí podruhé Deadpoola v kině. A musím říct, že i na podruhé jsem se královsky bavil. Určitě to neubralo nic na vtipnosti. Navíc jsem se mohl víc soustředit na akční scény a líp vychutnat vtipný scény o kterých jsem věděl, že za chvíli přijdou. Takže moje hodnocení ponechávám tak jak je. Zasloužený 4 hvězdy. ()

Satan

Má to vtip, nadsázku, sebeironii a tak cool postavu, že vás okamžitě vtáhne celý její příběh. Děj je klasickým originem a love story, ale vypráví to a) podvratným způsobem a b) atraktivně a sebeuvědoměle. Je to zkrátka ideální balíček brutální a zvrhlé zábavy pro všechny náctileté kluky a komiksové fandy. Navíc Deadpool v sobě kumuluje všechny komiksové tabu a záměrně je překračuje v takové míře, že je krásným protipólem (nebo protipoolem? :D) k těm šablonovitým zápletkám o záchraně světa. Je to fanfilm, který přišel právě včas. P.S.: trochu se obávám syndromu Mad Maxe - je to skvělý film, kterému do noty hrají všechny okolnosti a napodruhé to snad ani nemůže být tak dobré. Rád se však nechám vyvézt z omylu. ()

DJ Obelix

Deadpool! Kurva, Deadpool!!! Chcete recenzi? Nasrat! Takových je tu dost a dost. Jděte na to! Okamžitě! Klidně ještě teď! Vypačte dveře od nejbližšího kina, pusťte si promítačku a bavte se. A pak jim tam nechte pár drobných do kasičky, aby se takovéhle filmy mohly natáčet i nadále! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě