Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

Marčus

Film na mě po krátkém zamyšlení u závěrečných titulků definitivně působí značně nevyváženě. Sledujeme přetavení agenta, který se na začátku jeví jako úplné pako, do závěrečné bojové mašinky. Několik míst jsem nepochopil ani po intenzivním dumání. Například to, jak můžete připojením USB zařízení (WiFi?) do notebooku, bez dalších instalací, provést přímé napojení z jiného stroje, resp. jak lze ustát přímý úder padajícím armovaným panelem. Taky mi nejde do hlavy, jak je možné, že mají němci ještě hloupější a nečinnější polici, než mi. Koukat se na film dá, ale raději moc nemyslete. 65 % ()

KcarlosK

Začalo to dobře, ale pak to šlo do kopru. I přes pár zvratů poměrně snadno průhledná záležitost. Prostě taková záležitost na jedno kouknutí. Kdyby alespoň Diane ukázala kozičky :-( ()

Arkwuill_S

Šťastný manželský pár se vydává do Berlína, kde má hlavní hrdina přednášet na jakémsi summitu. Stane se ale obětí dopravní nehody, když se po čtyřech dnech probudí v nemocnici, nevěřícně zjistí, že mu kdosi ukradl jeho identitu, jeho manželku, jeho život. Jeho hlavním smyslem se tedy stává: "Kdo jsem?" A přijít tomu všemu na kloub. Většina hodnocení je okolo 3ky, ale za sebe říkám, že mně se film líbil moc! Liama Neesona mám v poslední době čím dál tím víc rád. Proč všichni chválí Batmana nebo takové poslední Rychle a zběsile? Někde jsou dobré efekty, jinde stupidní, ale v obou zmíněných případech už na začátku znáte průběh a jak to skončí. Na filmu Neznámý naopak velmi oceňuju snahu o realističnost. Nejsou tam úplně přehnané honičky s auty - např. vyskočení z vlaku, samoseopravující auta nebo přehnané až nesmyslné akční scény. U tohohle filmu jsem si zpočátku myslel, že pojede podle šablony, která tu už párkrát byla, ale rozhodně jsem se spletl. Snímek mě překvapil svojí originalitou a svým dějem, rozhodně mě to v průběhu zaměstnalo vymýšlením teorií, o co tam asi jde, ale nepovedlo se mi to a závěr byl překvapením. Aby se mi film líbil, tak v něm nemusí být předrahé efekty za miliony nebo tisíc mrtvých. Oceňuju dějový nápad, vývoj a samotné zpracování. Chápu, že běžnému tuctovému divákovi to asi nestačí, ale já byl spokojen a dávám 5*! ()

janjejan

Mám pocit, jako bych takových filmů viděl tucty. Od poloviny už jsem se těšil na konec a rozuzlení...které se stejně dalo předpovídat. Svého diváka si ale tento thriller určitě najde. Má celkem šmrnc a berlínská ponurá atmosféra tomu rozhodně pomáhá. Jinak nijak nevyniká z řady. ()

billcarson

Bourne se nám vrátil, je sice trošku starší, ale jinak opět ve formě. Stejná destinace, stejné povolání jenom těch šedin trošku přibylo. A i přesto, že se jedná o kopii a to skoro dokonalou, jsem nadmíru spokojen. Hodně potěšil benkonkurenční Ganz, Kruger nezklama, Neeson opět v super formě. Kdyby se jednalo o trošku lepší zápletku mohlo to být plné hodnocení. ()

limalama

Super film, který je od začátku velmi živý a zcela jasný. Žádné přehnané keci, fajn akce a napětí. Určitě Neeson nezklamal 85% ()

Martyjoker

Jsem rád, že po hodně dlouhé době mohu opět udělit 5 hvězdiček. Naprosto luxusní záležitost strhující od začátku do konce s nečekaným zvratem v poslední půlhodince. Liam Neeson prožívá vrchol své herecké kariéry. Už se těším na další film s ním v hlavní roli. ()

pan Spock

Neznámý nám nepřináší nic nového do žánru, je natočený po řemeslné stránce spíš rutinérsky. Žádná jeho složka není dokonalá a nepřináší nějaké převratné myšlenky. Dohromady jako celek ale působí konzistentně a svižně. Nenudí a dvě hodinky stopáže utečou jako voda. Liam Neeson je pro takovéhle role jako stvořený. Takhle nějak si představuju moderní akční thriller. ()

Epics

V Anglii propagovane s dovetkem ze 'Fans of Taken will love it!'.. Ted uz vim, ze se lze i za kanalem! Tento film je jako hokejovy zapas: po prvni tretine vedeme 2:0 ale zapas nakonec konci porazkou 2:8. Z hodnoceni hracu jako vzdy vycnivaji Neeson a Ganz ale to jiz na vysledku bohuzel nic nezmeni. Takze Fans of Taken!.. zustante radeji doma! ()

panda7

Trochu tomu skřípe logika, já osobně jsem přetáčela zřejmě nezbytné automobilové honičky a rvačky, a taky bych uvítala, kdyby aspoň jedna z hrdinek nebyla krásná mladá plavovláka... ale jinak se na to dalo koukat. ()

treeny

Jeden z mála filmů, na které se vyplati si vymezit chvilku času a podívat se na něj. Děj byl pro mě nepředvídající a o to více mě bavil svou tajuplností. Nesmím zapomenout na herecké výkony které byly super. Každopádně všude, kde hraje Neeson je zabáva a zaručenost kvalitního filmového zážitku. Pro mě celkově moc příjemné překvapení. ()

mb.3

Při srovnání s Bournem se sice neubráním úsměvu, přesto v podání Liama Neesona čekejte něco jiného. Ztráta (krádež) identity v zasněženém Berlíně působila ze žačátku celkem zajímavě. V průběhu filmu zjistíme, že nájemní vrazi, akční scény, automobilové honičky pohledné herečky jsou stále v módě. Doplněno o sledování psychikého stavu "Neznámého" a pro mne nečekaného konce (ten byl často podle mne kvůli nečekané, až rafinované jednoduchosti odsuzován)...podtrženo, sečteno: akční oddechovka bez výtek. Zahaleno do lehce depresivní, energické hudby, střihu i vizualizace téměř stojí za pět hvězd. Být jen o trošku více originální, hlubší a působící silněji. ()

cachanell

Už jsem viděla hodně obdobných filmů, neobjevilo se nic nového. Ztráta paměti, hledání pravdy, jeden větší zvrat, záchrana lidstva event. jednoho člověka, za pomoci krásky v nesnázích. Celý příběh. Tečka. Tento má pěkný obal, dobré herce. Dá se na film koukat, ale zapomene se na něj za chvíli. ()

Honzyg

Typický film pro Liama Neesona. Námět je možná mírně ošoupaný, ale hypotetické variace na něj rovněž, takže i tak divák do jisté chvíle odhaduje, jaké že to rozuzlení vlasně bude. Důležité ale je, že Unknown nepřestane bavit a Liam vás přesvědčí, že máte vydržet až do závěrečných titulků. ()

burg

Ztráta paměti, nesplněný úkol, zimní Evropa, taxikářka, autohoničky... Kterého tajného zabijáka mi to jen připomíná? Neví náhodou někdo? Snad díky tomu kopírování jednoho konceptu, pár logickým botám, nebo těm dvěma trapákům, co jdou téměř celý film po hlavním hrdinovi ubírám jednu hvězdu z plného hodnocení. Jinak je to vážně povedený snímek, zvlášť Bruno Ganz ve své malé velké roličce exceluje! ()

kriplozoik

Námět je dost dobrý na to, aby byl zfilmován. Zápletka i závěrečné vyvrcholení děje jsou dost dobré na to, aby vás udržely na židli, pohovce, křesle či kdeže se na film díváte. Konkurence filmů tohoto typu je však velká a tak Neznámý pravděpodobně nebude tím, který by z ní nějak zářivě vyčníval. Ale přesto si na něj zajděte, nudit se nebudete. ()

Daviidesek

Jeden z mála filmů, na které se vyplati si vymezit chvilku času a podívat se na něj. Děj byl pro mě nepředvídající a o to více mě bavil svou tajuplností. Nesmím zapomenout na herecké výkony které byly super. Každopádně všude, kde hraje Neeson je zabáva a zaručenost kvalitního filmového zážitku. Pro mě celkově moc příjemné překvapení ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)