Hitlerovy příkazy zněly neustupovat a nevzdávat se, v kruté zimě tak zahynuly více než dva miliony mužů. Boj o Stalingrad se tak stal přelomem ve vývoji války a Německo se z této zničující porážky nikdy nevzpamatovalo. Brutální realitu můžete vidět očima německého důstojníka Hanse von Witzlanda (Thomas Kretschmann) a jeho čety. Sledujte příběhy obyčejných německých vojáků, kteří poznávají pravou povahu režimu a nadšení z budování Třetí říše u nich pomalu přechází v rozčarování a v touhu dostat se za každou cenu domů. (Magic Box)

sad12

Herecké výkony u hlavních postav = 13 z 15 || Herecké výkony u vedlejších postav = 2 z 5 || Kamera = 8 z 10 || Zvuk = 8 z 10 || Téma = 5 z 5 || Výkon režiséra = 7 z 10 || Scénář = 21 z 25 || Můj komentář: Stalingrad z roku 1993 je (zatím) nejlepším filmovým zpracováním krvavý bitvy o Stalingrad. Krom toho je dalším potvrzením, že nejlepšími autory válečných filmů jsou Němci. Plusem je i několik skvělých českých herců, kteří ve filmu hraji. Film dostává 74 % =  ★  ★  ★  ★ ()

Jimmy73

Parta německých uvědomělých hrdinů, kteří ví, že nebojují za správnou věc s jedním dělem zničí několik tanků a armádu pěšáků. ()

Gerick

Film o ‘‘neporaziteľnej‘‘ nemeckej armáde a ťažení na východe proti Sovietskemu zväzu, z pohľadu nemeckej strany, v ktorej mladí a odhodlaní muži ochotní bojovať za svoju krajinu narazia okrem nepriateľa zo sovietskych radov ešte aj na krutú zimu, nedostatok jedla, nedostatok zbraní a ošatenia. Film sa zaoberá skupinou vojakov, ktorí si kladú otázku zmysluplnosti vojny ako takej, postupné ich dochádza, že sa podieľajú na vyhladzovacej vojne a sú ponechaní napospas vlastným velením. Z vojakov sa stávajú vojnový zbehovia, ale únik pred osudom nie je možný. Film ako taký je na svoju dobu spracovaný kvalitne a patrí medzi najlepšie vojnové resp. protivojnové (Antikriegsfilm) filmy aké tu kedy boli. ()

Enigma

Stalingrad (1993) - Tento film jsem viděl už několikrát a nikdy mě neomrzel. Výkony herců jsou absolutně geniální, vždy se v postavy dokážu vžít a pochopit jak velká a krutá tam byla zima, další plus také dávám za to že si ve  filmu zahrál český herec Karel Heřmánek. ()

AmoN

Neskreslený pohľad na Bitku o Stalingrad, ktorá sa odohrala v rokoch 1942 až 1943, očami tých, ktorí v nej boli porazení. Film zachytáva strasti a útrapy nemeckých vojakov, ktorým ide o jediné, o prežitie. Film dokonale zachytil paradox vojny: Tí, ktorí za ňou stoja, trpia najmenej. Hoci bojové scény pre nízky rozpočet nenatchnú, no určite ani neurazia. Doháňa to však realisticky zobrazená krutosť deja - hlad, hnev aj dezercia. Filmu určite prospel fakt, že ho natočili Nemci, to mu dodáva autentickosť a poskytuje to pohľad na bitku z druhej strany, čo sa aj dnes, 30 rokov po natočení, málokedy vidí. (96%) ()

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu