Danny F.

Tak tenhle vetřelec je o něco chudší (co se efektů a děje týče) a podle mého i zbytečný. Vetřelec samotný na scéně působil v mých očích jako "umělotina" a jakási šmouha na monitoru. Nebyl vytvořen dost reálně a efektivně, i když rok vzniku by už mohl být snad modernější. 85% ()

swe

Ripleyová skončila v base, oholila si hlavu, pošpásovala s trestanci, podstoupila těhotenský test a dala se na víru. Špatný vtip? Nikoliv, ale nejděsivější a nejtemnější díl z vetřelecké série. Update 29.7.2014: Special edition naprostý nářez! ***** kulí (skoro) jako v Sarajevu. ()

Ceres

Druhý nejhorší vetřelec (nejhorší je vzkříšení). To, co udělal Fincher s legendou, by si zasloužil nakopat, ho jedině zachraňuje, že od té doby už dělá jen kvalitní věci. Jakš takš se na to dá dívat, ale je to slabota. ()

yeniczek

Postupem času mám trojku čím dál tím raději. A to dokonce i víc než Cameronovu dvojku. Obzvlášť "director´s" cut je neskutečná atmosferická chuťovka. 9/10 ()

hroubek

Nedávno jsem zjistil jednu nepříjemnou věc a to, že jsi z tohoto snímku nic moc nepamatuji a jediné co si pamatuji je nezáživné pobíhání po tunelech. Na mou obranu je třeba zmínit, že při prvním sledování jsem se věnoval něčemu úplně jinému. A právě proto jsem se rozhodl dát tomuto snímku další šanci a kouknout se na něj v klidu a v pozoru. A hned to byla jiná podívaná. Přes pomalejší rozjezd, budování atmosféry až po závěrečnou půlhodinku nabitou akcí a vizuálních nápadů. Sigourney Weaver je v roli Ripleyové opět znamenitá a táhne celý film kupředu. Oproti druhému dílu je to malinko horší, ale stále je to kvalitní zábava. ()

sochy.zirafka

Plně souhlasím s komentářem Bachyho. Fincher neměl být odejit. I tak byl ale návrat ke konceptu děsivé jedničky výborný a s odmyšlením konce bych hodnotil plným koncem. Bohužel to udělat nemohu, neboť a) film by byl čistá kopie, b) ten konec tam prostě je. Pro mne osobně je trojka konec vetřelčí ságy. Haf. (79%) ()

Unnamed

Na první dva díly nemá, hlavně scénář podle mě pokulhává (chování Ripleyové především), ale i tak se mi k mému překvapení ve výsledku líbil. Náboženství tomu všemu dodávalo zvláštní auru a hudba, ta byla ze všech dílů nejlepší. 4* ()

Nyck

Jak by řekl Radek Štěpánek, "strašidelně" moc záleží na tom, jak se na film díváte. Jestli jako na třetí díl série nebo na samostatný snímek. Podle toho pak lze hodnotit. ()

romajz15

Stále ještě opravdu velmi kvalitní film, který pro mě není o moc horší než dvojka. Polovina zdejších vězňů vypadá jako Riddick, a on koncept vězňů asi dokonce vytvářel tvůrce postavy Riddicka. Nový čtyřnohý druh vetřelce je taky skvělý. Viděl jsem obě verze i tu se psem i s krávou. SPOILER Závěrečná scéna, kdy Ripleyová padá do kotle se žhavým olovem považuji za ukončení vetřelčí triologie a Vzkříšení považuji jen za něco, jako velmi povedený dodatek. ()

pravdovravny

Tretí diel je dráma/scifi thriller. Nie , nieje to horor!, Dusná, beznádejná, klaustrofobická, taká atmosféra sa buduje počas celého filmu. Ripleyová opäť musí neposlušnému alienovi nakopať prdel, ale veľmi sľubne jej asistujú ,,sympatický "vrahovia a násilníci. Človek im normálne aj začne fandiť!:) Rozšírená edícia stojí zato. ()

Timak

Po znovushlédnutí jedničky a dvojky musím říct, že tohle je opravdu slabší. Tak trochu jinej film. Ke všemu musím poznamenat, že SE (Special Edition) je sice o půl hoďky delší, ale (možná právě proto) o to víc nudnější. Skutečně jsem se více bavil u kinoverze (a televizní též) než u SE. A nejen kvůli té stopáži, ale celkově děj byl trochu jinak pojatý a s lepším koncem. Takže 5* ponechám právě kvůli této verzi a půjdu ještě sjet čtyřku, ať to mám za sebou :) ()

VanTom

Atmosféra rezavějící, téměř opuštěné věznice na okraji vesmíru dala bezútěšnost, marnost a postradatelnost procítit opravdu plnými doušky, i prostota zápletky tomu napomohla (ono co víc vymýšlet, svéráz charakterů sloužících jen jako maso na porážku postačila). Dojem tak hodně kazily zejména příšerné počítačové triky samotného vetřelčího monstra, určitou rozvláčnost pak připisuji mj. o skoro 35 minut delší speciální edici. ()

Michi88

Oproti jedničce a dvojce je zde výrazné zhoršení. Postavy jsou absolutně nesympatické, a kdyby všechny v průběhu umřely, bylo by mi to jedno, napětí taky vyšumělo a příběh nijaký. ()

lykan9

Druhé pokračování sice nesklidilo, tak kladné kritiky jako předchozí dva díly, ale podle mého názoru neoprávněně. Trojka jede přesně ve stejném stylu jako minulé filmy, a to neopakovat se, což se opět podařilo. Vetřelec 3 má všechno, co má mít a vůbec si nezaslouží kritiku, které se mu dostává. David Fincher rozhodně odvedl výbornou práci. ()

pursulus

Mé hodnocení celé "vetřelčí" řady a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

J.Lajner

Krajně depresivní, ledově chladný, umělecky okázalý a především, úplně jiný. David Fincher je můj režijní hrdina. Navzdory arogantním producentům a navzdory kopání do tvůrčího ducha, dokázal mladý režisér stvořit pochmurnou sci-fi tryznu, která do základní vetřelčí tetralogie skvěle zapadá. Vetřelec³ je černou perlou uprostřed rozmáchlé sci-fi ságy. ()

liuk

Mně se třetí díl líbí opravdu hrozně moc, viděl jsem ho asi pětkrát a podívám se na něj pokaždé znovu. Depresivní temná tmosféra vesmírného vězení je opravdu výborná, postavy vypilované, závěr skvělý, Fincher prostě umí. ()

Ichabod

Muj nejoblibenejsi dil Veltrelcu, libi se mi klaustrofobicka atmosfera, ktera mne hrave pohlti i oproti prvnimu dilu. Pomerne dobre jsou zde vykresleny charaktery postav a finale je nejlepsi ze vsech ctyr. Uzasne dokreslene hudbou a samotny vetrelec zde dostal konecne lepsi fyzicku a zacal litat po chodbach tak jak mel davno predtim i v dile pote. Fincheruv talent byl nepopiratelny a jsem rad ze tento reziser dostal prave tady prilezitost kterou skvele promenil v o nekolik trid lepsich filmech nez je vetrelecka serie. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?