Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

jafuska

komedie, u které jsem se sice nesmála, ale byl to rozhodně zajímavý film a zároven i citlivý, no jo, režisér přesně věděl, kde udeřit, aby člověku se tento film líbil, pro mě rozhodně překvapení, ale milé, jsem spokojená, ačkoliv komedie vůbec nemusím,ale toto se povedlo, ()

pe3czech

Po Pařbě ve Vegas jsem doufal v něco víc. Jak může POMO tohle nazvat inteligentní buddy komedií? Jestli tenhle film něco postrádá, pak je to vtip a inteligenci... Raději, kdyby Galifianakis zůstal tichou směšnou postavičkou. ()

kubas369

Další z těch rádoby vtipných amerických komedií ale ještě poměrně snesitelná hlavně díky Robertu D a pixle od kafe. Zato Zach je naprosto mimo mísu, trapnej a hlavně nudnej až na půdu. Ten chlap mě sere už od prvního záběru.Ty vole a co ten onanující pes? To jako vážně jo? ()

Achilleus1

Vtipná, nenutená a niekedy dojemná komédia so šťastným koncom. Veľa vtipných nápadov, dobrý scenár a skvelá hlavná dvojica (Downey jr. a Galifianakis). ()

Jerris008

Jen škoda, že všechny vtipné scénky a hlášky jsou k vidění v traileru... ale bezesporu je to fajn komedie na úrovni ()

mikhail

Komédia, ktorá napriek jej krátkej minutáži diváka núti zívať, asi nie je bohviečo. Dej sa krúti okolo dvoch hlavných hrdinov, ktorý 3/4 filmu cestujú sami dvaja so psom v aute. Popravde dobrú roadtrip komédiu si predstavujem inak. Véééľmi komorné dialógy dané mdlým scenárom spôsobili, že za celý film som sa zasmial možno 3-krát. Po 2/3-tinách filmu bol mojim hrdinom z trojice hlavných účinkujúcich PES! Ten sa totiž neutápal v prázdny rečiach a aspoň čušal. Jedným slovom NUDA. ()

limbi

Hangover to není, ale jedná se o celkem povedenou komedii. Je pravda, že není tolik "nablblá" jak vypadala v traileru a není tak zahuštěná hláškami, ale mě se i přes to líbí. 75% ()

Swayne

Rovnako ako ani Hangover, tak ani toto ma tak desne nenadchlo ako ostatných naokolo. Príjemná road-movie, ale to je asi tak všetko... má to niečo do seba, príbeh hrá aj na city všade kde sa dá, ale no, zasmial som sa z chuti asi len tak 3x. A desne nemôžem vystáť také typy ľudí ako bol presne Eathan... sakra... takých by som asi uškrtil byť na mieste Petera! Fakt! ()

konysua

Duo, které tvoří všechnu akci, všechen humor a které nejde nemilovat. Někdy až moc fekální, ale jako večerní pobavení to stačí. 7/10 ()

overfloater

Nechapu, ze to ma hodnoceni "jenom" 68%. Skvela komedie, ktera nema zadnej fekalni humor a minimum WTF scen jako napriklad upadne mi propiska, cestou cinkne do neceho, co rozpouta retezovou reakci, ktera konci pri nejmensim pozarem celyho domu), ktery jsou hodne pritazeny za vlasy (teda snad krome uteku z Mexika :)) Proste jsem se uz dlouho takhle nezasmal u americky komedie. Za me aspon 75% ()

borohub

Klasická americká komedie, vtipy lehce odhadnutelné, avšak dokázaly překvapit a občas jsem se musel opravdu smát. Myslím že je to jedna z těch lepších amerických komedií, ale k dokonalosti to má ještě daleko, takže za 3 ()

Horxus

Perfektně sarkastický Downey, úžasně ulítlý Galifianakis, a k tomu pes Sunny. 91 minut čiré zábavy u které jsem se ani trošku nenudila. Tyhle komedie, kde jsou dva hlavní "parťáci" někde na cestě, jeden z nich vtipálek a lehkovážný zhulenec a druhý je muž s vážným vztahem a zabývající se povinostmi, čili vlastně dva protiklady, jsou moje nejoblíbenější. Podobně jako Pineapple Express, a možná že i Hangover, kde je kamarádů přece jen o něco víc, je Due Date mou oblíbenou komedií a vždy, když se budu chtít zasmát, si jí s chutí pustím. ()

yaqwsx

Asi na tyto filmy nejsem. Hangover by mi ze všech stran doporučován. Podíval jsem se na něj a byl jsem zklamán. Od tohoto filmu jsem tedy nic nečekal, ale i přesto jsem byl lehce zklamán. Ne, že bych se vyloženě nudil, ale prostě jsem se neválel smíchy po zemi. Snad jsem se párkrát pousmál. Ale to je vše. Celý děj mi přišel tak šablonovitý - pořád mi v halvě naskakovalo: "To už jsem někde viděl...". Nebyl tu žádný fór, který by mě skutečně pobavil a já si na něj ještě druhý den ráno vzpomněl. Často říkám, že filmům chyběl šmrnc, ale toto není ten případ. Tady mi chyběl nějaký solidní základ. ()

Ivi.Stewie

Neviem či to je tým, že som za poslednú dobu žiadnu dobrú komédiu nevidela, alebo to bola fakt taká paráda. No každopádne ma to veľmi pobavilo a pozriem si to zase. ()

kubilov

Myslím, že když se dostal režiséru Phillipsovi scénář do rukou, musel vybrat hodně silné herce, aby tento film utáhli, a aby nebyl nudný, proto sáhl po dvou v současnosti velice oblíbených hercích, což ho nakonec zachránilo. Opravdu, nebýt Zachovy retardace a Robertovy trpělivosti, stál by Due Date dost za hovno,a to i když hrajou vedlejší role Michelle Monaghan a Jamie Foxx. Na doraz je také přesně ten druh filmu, který sedne jen určité sortě lidí (ostatně jako všechny road-movies), konkrétně u mě to zůstalo tak na půl cesty, přesto se dá těžko zapomenout na kmotrovského Marlona Branda v podání Zacha Galifianakise. ()

Brano

Opäť ďalšia výborná komédia od Todda Phillipsa. Začiatok trocha pomalší, ale keď sa to rozbehne, tak to stojí zato. Dej ma dobrý humor a tiež aj rýchli spád, ktorý vôbec nenudí. A tiež skvelý Zach Galifianakis, ktorý posledné roky ukazuje, že je výborným komikom. ()

Pitryx

Tohle není z mého ranku, ale protože scéna s dědečkem mne opravdu rozchechtala a i pár dalších vtípků bylo dobrých, dávám, co dávám. Ale podruhé určitě nemusím. 201411239003/9515 ()

Hoomig

Renesance subžánru roadmovie. Spojit Downeyho s Galifianakisem byl geniální nápad. Rozjíždí se to sice trošku pomaleji, ale po první půlhodině to opravdu stojí za to! Za břicho jsem se popadal především u scén s masturbujícím psem a netradiční kávou. A scénka z Dva a půl chlapa byla příjemnou třešničkou na dortu. 85% ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)