Megamysl

Megamysl je neskutečně vtipný film, který dává všem příběhům o superhrdinech nový rozměr. Sny ďábelského zločince Megamysla o ovládnutí města Metro City se stávají skutečností, když se mu podaří přemoci ochránce města, Metromana. Pak se ale na scéně objeví další zloduch, který rozpoutá chaos, a největší „mozek“ na světě se svým legračním kumpánem Minionem se náhle ocitají v rolích zachránců... (Magic Box)

OughJay

Příběh Megamysla zdál se mi poněkud slabomyslný. Jasně, je to pro děti, ale určitě se předpokládá, že na to ty děti nebudou chodit do kina samy. No a pro dospěláky je tohle vyloženě stupidita první třídy. Infantilní, prostá a naivní. Dalo se to přežít, ale ani jedna postavička mi nebyla sympatická a vesměs jsem spíž dost zklamanej. Megamind: [disguised as Space Dad] "Rise! Rise, my glorious creation, and come to Papa!" ()

kenkaku

Zajímavé a nápadité určitě. Zábavné také. Takový čistý nadstandard. Nic víc. Četl jsem tu mnoho prohlášení "Lepčí než Já, padouch". Nesouhlas. Na rozdíl od "padoucha" tady chyběla roztomilost a takový ten "vedlejší efekt" mini-příběhů. Snaha tu sice byla, ale zafungovalo to. Snad asi proto se v roce 13 setkáme s filmem Já, padouch 2 místo Megamysl 2. Nemyslíte? ()

civrss

Průměrný animáček s příjemným a sympatickým "záporákem". Průměrný scénář ale perfektní muzika od G'n'R, Black Sabbath nebo AC/DC mi udělala převelikou radost. ()

coscarelli

Megamozog megaunudil,nie vsak hudbou ani vizualom. Velmi veľakrát som si zívol a cumel do prazdna,i ked sa snažil,neuspel. A mohol využiť vsetky megaschopnosti čo mal k dispozícii,neoslovil ma. Ospravedlňujem sa Tentokrát bez chuti ,vône a v riedkej konzistencii. Ruky a oči ostali suche. ()

Herráček

Všichni zde srovnávají s Despicable me... Proč.? Má být film horší jen proto, že ve stejném roce vyšel film nikoli podobný, ale pouze film, kde jde o to, že hlavním hrdinou je záporák, kterýžto se nakonec napraví? Tím totiž veškerá podobnost končí... Megamind je vlastně klasický hrdinský film, až na to, že vlastně od začátku všichni fandí tomu špatnému... A teď k věci... Animace byla naprosto výborná (jak jinak v dnešní době), nadabování samozřejmě taky (na druhou stranu prohřešky s dabingem vidím vždycky jen u českého...) Nápad vzít dva mimozemské prcky? Vynikající... Nápad jednoho poslat do vězení? Taktéž... Mimochodem, celý popis distributora o čem ten film je je jeden velkej spoiler... U mě film trošku ztrácí absencí jakékoli malé roztomilé bestie... Mozečky jsou sice dobrý, Minion taky, ale klasický zvířátko to není... A abych nezapomněl - tak úžasnej soundtrack už jsem u animáku dlouho neviděl... ()

Pavlík

23. 02. 2011 (78.); Megamysl byl podobný k padouchům z Marsu, jenže na rozdíl od nich nakonec útočil ku prospěchu ()

Seti

Druhý zástupce filmů se superpadoušskou tématikou, který se na nás v loňském roce vytasil. A pro mě vychází Megamind ze souboje s Despicable Me jako jasný vítěz. Důvod? Ani ne tak zábavnost, jako spíš celková přístupnost dospělejšímu publiku. A tím nemám na mysli jen rockovými legendami našlapaný hudební doprovod, ale také hlubší propracování vztahu padouch vs. hrdina a vůbec exkurze do zlodušského nitra. Megamind se navíc prezentuje v rozmáchlejším stylu, což mi vyhovovalo o dost víc a vyvaruje se většího než malého množství infantilnosti, kteroužto jsem u Grua nemohl vystát. Nezbytné otravné taneční vložky na konci se ovšem dostalo i sympaťákovi s modrou hlavou (proč nemůžou animáky prostě normálně skončit?!). Je to spíš 3,5, ale z animované produkce rozhodně to lepší, co nám loňský rok nabídl. ()

Nassau

Úvodní polovina tohoto animáku mi přišla poměrně nudná. Druhá polovina byla už poměrně jízda, které v podstatě nic nechybělo. Takže ve výsledku dávám pěknou trojku (a fous), protože 4* nemůžu dát už jen proto, že Despicable Me bylo o řád lepší. ()

adam9

Absolutely awesome! Netypický animák, opak těch hrdinských, obsahující několik (alespoň pro mě určitě) zvratů a hlavně parádní zábavy. Skvělé nejen na uvolnění a pozvednutí nálady, ale celkově to ve mě zanechalo pěkný dojem, který musím ohodnotit jedině pěti hvězdami. ()

korndaddy

Větší zábavu sem zažil, když sem bez přestání čuměl na časomíru než na megamind. Pěkně od jedný do šedesáti a znova a znova. Takhle sem to udělal 90krát a bylo mi fajn. Naštěstí mě občas vyrušila nějaká ta rocková písnička. To je jeden z mála plusů. Nebo ten jedinej? ()

Mistickzz

V podstate slušná rodinná zábava, ktorá i pobaví, i si pri nej užijete nejakú tu akciu. Bohužiaľ ma tieto nové americké animáky zasiahnú len sporadicky, ale i tak sa pri tom moji dvaja malí bratranci fajn zabávali a často krát aj ja s nimi. 65% ()

Han22

Animace není všechno. I když je v ní Megamysl o třídu slabší než před chvíli dokoukaná Legenda o sovích strážcích, s přehledem ji strká do kapsy ve všem ostatním. Tvůrci přišli s tak geniálním námětem, že se mi to nemohlo nelíbit. Představte si svět, kde Megamysl (Lex Luthor) má vždy ďábelský plán a neustále unáší novinářku Roxanne (Lois), ale vždy mu to překazí Metroman (Superman). Jenže jednoho dne Megamysl vyhraje, Metroman je mrtvý a nastává otázka co dál. Po fáze užívání si, přijde fáze deprese, kdy bez bojů s protivníkem ztrácí Megamysl smysl života. Navíc se zamiluje a jako svého nového soupeře stvoří ještě mnohem větší monstrum, než byl on sám. Nezbývá tak, než se postavit na stranu dobra. Ač to zní pitomě, ve filmu to naprosto perfektně funguje, navíc s parádním spádem, humorem a skvělými komixovými akcemi. A jako třešnička na dortu je soundtrack nabitý starými peckami od Minie Riperton přes Jacksona až po AC/DC a Guns´n´Roses. ()

Merkin

Jsem úplně obyčejný člověk, který šel do kina za účelem se pobavit. Šel tam, přestože animáky nijak neobdivuje a vybral si verzi 2D, protože 3D mu zkrátka nikdy nesedla. A raději vůbec nic nečekal, poněvadž Shrek a Doba ledová jsou přece neopakovatelné a nic jiného ho nikdy neoslovilo. Jenže blíží se Vánoce, škola plná testů, lístky za 50 korun... A hle! Zázraky se dějí. Tahle věc obyčejného člověka dostala. Vážně vtipné, napínavé, od začátku do konce se bylo na co dívat a zvraty byly vcelku překvapivé. Nejsem žádný znalec, ale postavy mně připadaly originální, dobře nakreslené a skvěle zafungovala i vybraná hudba. Film si bere s nedhledem na mušku nejen mnoho různých stylů, ale i současný svět jako takový. Ano. Asi je mnohem více určen starším divákům, ale ti menší si jako obvykle mohou vzít ponaučení, že každý v sobě skrývá kousek dobra. Megamysl je pro mě rozhodně magaporce humoru a patří rozhodně k megabijákům ve svém žánrů. ()

Hanys_

Dost možná nejlepší animák loňského roku, za který se těch 140,-- asi i vyplatí vysolit z peněženky...Za zvuků nadupaného rockového soundtracku dává Megamysl nejen "Padouchovi" neskutečný výprask. 9/10 ()

eagle-eye

O hvězdu lepší než Já, padouch to určitě je, ale zázrak se o5 nekoná, i když se Megamysl tváří celkem sympaticky a ne tolik infantilně. ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku