Megamysl

Megamind

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2010, 92 min

Tom McGrath

Prvých 20 minút som mal zmiešané pocity, ale paradoxne so smrťou hrdinského Metromana prišlo oživenie a postupne sa to už iba zlepšovalo. Dnešné animáky sú už do detailov premakané, takže v prvom rade musí zaujať príbeh a postavy. Sympatie k Megamozgu budú spočiatku kolísavé, ale neskôr vás dostane a budete mu fandiť. A čo by to bolo za rozprávku keby nezvíťazilo dobro, nie? Veľkolepé naháňačky a demolačné bitvy medzi mrakodrapmi sú výborné a po tejto akčnej stránke animák určite boduje najviac. Trochu humoru navyše by neuškodilo, ale rockovo-metalová pecka "Highway to hell od AC/DC mi to dokonale vynahradila a ten tradične záverečný M. Jackson pobaví tiež. Vydarená vec! 80%.(2.1.2012)

Za ty písničky museli utratit majlant. Jinak skvělý nápad vytěžený do poslední kapky. MetroMan má navíc image střihlou Elvisem a to mi udělalo radost. Brad Pitt si dokonce zavzpomíná na kytarové začátky v Johnnym Suedeovi. No a rybičkový parťák hlavního záporáka je prostě boží. Nečekaně příjemná podívaná.(10.2.2011)

Bavil jsem se teda víc než u Já, padouch.(31.3.2011)

Tenhle animák byl tak trochu slabší než ty, které jsem hodnotila před ním. Až poslední třetina filmu konečně za něco pořádného stála. Šedomodrý mimozemský zloduch a jeho věrná ryba byli najednou akční a konečně se to pořádně rozjelo.(27.12.2013)

Hmmm, tak tohle je už takové dospělejší. Potěr se u toho neprojásá k bezvědomí, film cílí na starší sortu diváctva. Tedy - dvakrát více moralismů, romantických chujovin, existenciálních debat, hepyjend jak od Steelofky. Přesto (nebo, nedej Satan, právě proto) jsem se pobavil dostatečným způsobem. Což ovšem v mém případě není zase tak složité. Já se zasměji i při pohledu na rozkydávající se Kotel prohulené Jílkové.(13.9.2013)

• - Při tréninku Titána háže Prcek barely v robotickém obleku gorily, čímž odkazuje na starší Nintendo hru „Donkey Kong“. (Studioworks)

• - Spoiler: V momentě, kdy je Megamysl ve falešné observatoři, chce zničit Metromana a dává povel k palbě, je na malý okamžik vidět, že Metroman na okamžik zmizí z jedné obrazovky v pravé observatoři a objeví se na druhé u Megaminda. To je později vysvětleno v závěru filmu. (Brodyman)

• - Tvorcovia pripravili divákom menšiu scénu aj po skončení titulkov. (Shakers)