poster

Megamysl

 • USA

  Megamind

 • Slovensko

  Megamozog

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2010, 92 min

Režie:

Tom McGrath
 • T2
  *****

  Rozpočet $130miliónovTržby USA $148,415,853Tržby Celosvetovo $321,887,208Tržby za predaj Blu-ray v USA $16,857,420 //počet predaných kusov 664,916Tržby za predaj DVD v USA $44,128,295 //počet predaných kusov 3,242,267║ Tak tento rok 2010 prináša jednu animovanú lahôdku za druhou, DreamWorks potešili ako len mohli, veľmi príjemný film, ktorý baví, dramatizuje, šokuje, oči animačne poteší, pre mňa slasť a veľký konkurent pre Ja zloduch. Plus skvelý Slovenský dabing. /videl v kine 3D verziu: 95%/(10.12.2010)

 • Boogeyman
  ****

  Svěží, zábavné a s výbornou rockovou hudbou.(12.2.2012)

 • Shadwell
  ****

  Ústřední trojici můžeme vzhledem k soundtracku číst i jako hudební ikony – pány scénáristy zastihla během psaní smrt Krále popu do té míry, že Megamind připomíná Michaela Jacksona, ambiciózního outsidera s úžasným talentem, kluka z ghetta, o němž se prozpěvuje v singlu Bad, který film uzavírá. Metro Man s načesanou kakadu představuje reminiscenci na Elvise Presleyho, o jehož smrti se vedou dodnes pochybnosti – tzn., že není obživlý mrtvý (zombík), ale umrtvený živý (pohřešovaný), který se může kdykoliv vrátit a spasit svět, z čehož film celkem neporytě čerpá. No a výlupek vší záludnosti a krutosti, rival Titan, který si umínil rouhat, vraždit a znásilňovat, prostě dělat něco špatného, to jsou ty osmdesátky, ten ne úplně přizpůsobivý hardrock, který zaznívá při pustošení města v rytmu Welcome to the Jungle od kalifornského kvintetu Guns N' Roses, za jehož rachotu vrhají Titanovy perutě smrti svůj stín na Metro City a proměňují jej v nehostinnou džungli.(5.3.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Zápletka filmu je založena na myšlence: "Co kdyby Lex Luthor porazil Supermana?" (darek kartac)

 • - Ke každému ze tří superhrdinů se vztahuje jedna barva. U Megaminda jde o modrou, v případě Metro Mana je to bílá a Titanova barva je červená. Shodou okolností se všechny tři barvy objevují na americké vlajce. (Katie016)

 • - V původní verzi scénáře nebyl Megamyslův poskok Minion, ale tři postavy Galile, Plato a van Gogh. (Brodyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace