Megamysl

Megamysl je neskutečně vtipný film, který dává všem příběhům o superhrdinech nový rozměr. Sny ďábelského zločince Megamysla o ovládnutí města Metro City se stávají skutečností, když se mu podaří přemoci ochránce města, Metromana. Pak se ale na scéně objeví další zloduch, který rozpoutá chaos, a největší „mozek“ na světě se svým legračním kumpánem Minionem se náhle ocitají v rolích zachránců... (Magic Box)

pipapaja

Velice poutavý příběh o superpadouchovi který se mi líbil o chlup víc než konkurenční Já, Padouch. Hodně zajímavá animace a docela propracovaný scénář dává tomuto filmu velice osobité kouzlo. Jediné co tomuto filmu můžu vytknout, jsou občas prakticky nelogické činy některých postav, i když u takovéto parodie na superhrdiny to není zas až tak velká vada na kráse. Myslím si, že tento film mi přirostl k srdci jako před dvěma lety kung-fu panda. Už se těším, až to uvidím podruhé. ()

dopita

Celkem solidní variace na Supermana, ale bohužel na všech frontách nedotažená - mohlo to bejt mnohem lepší. Géniové z Pixaru by z takovéhoto námětu vytěžili mnohem emotivnější biják. Výběr hudby potěšil. ()

bloodline

Svižné, trefné, zábavné a hlavne s takým soundtrackom, ktorý pohladil moju hardrockovo-metalovú dušu, to inak s hodnotením ani nemohlo skončiť :) ()

bila.tecka

U novodobých animáků je možné ocenit snad jen duchaplnost tvůrců. Animace je špičková, dabing taktéž. Scénář obrací zavedená pravidla žánru a klišé vzhůru nohama a ironicky je dokáže předhodit divákům. Ano, bylo to vtipné a zároveň inteligentní, žádná z postaviček zbytečně neprudila. Jsem zvědav, co animovaný svět přinese příště, parafrázi parafrází? ()

Rssa

Hodně zábavná věc a po dlouhé době film, ve kterém mě (ač animovaný) nesere Will Ferrell. Zápletka originální, vyústění taky, spousta gagů a odkazů, utahování si z superhrdinských klišé. 80 % ()

Ilhan

Film, který mě nijak emocionálně nezasáhl. Sice hezky plyne, nic člověka neruší, vtípky slušné a hudba slušná, ale prostě to mnou nějak prošumnělo a víceméně nic nezanechalo. A to prostě není dobře, protože film s touhle zápletkou by ve mně jinak určitě nějakou emocionální stopu zanechal. Zároveň musím srovnávat s předchozím viděným Alpha and Omega, který se sice nemohl pyšnit tak vyrovnaným dějem, měl však několik silných okamžiků, které jsem si užil a budu na ně vzpomínat. Proto jsem si říkal, že oba filmy musí dostat stejné hodnocení, jen jsem nevěděl, jestli 3, nebo 4 hvězdy. Nechávám u obou na třech, ale subjektivně si budu myslet pěkných 70 %. ()

SphereF

Osobně jsem se spíš cítil trapně za toho chytrého chudáka- je neskutečně chytrý, ale přitom se mu nic nedaří, což je trochu divné, protože by si své plány měl promyslet dopředu, nebo ne? Přestože jsem již velice brzy prokouknul příběh, tak jsem se dodíval do konce, jestli je to opravdu myslí vážně... Rádoby vtipné hlášky, které se snaží zapůsobit na co nejširší skupinu. Tohle opravdu nebylo pro mě, myslím, že to bylo určeno opravdu spíše pro mladší generaci. ()

arexam

Tak to byla pecka. Srovnání s Já, padouch se tu úplně nabízí a tohle mělo jasně navrch. Souhlasím s Lima ()

Stružák

Megamysl je film, který spadá do lepšího průměru. Není vyloženě špatný, ale snadno na něj zapomenu. Nakonec asi zlatý střed a tři hvězdičky. Palec nahoru za hudbu (Highway to Hell a Crazy Train, to bych fakt v animáku nečekal), některé postavy (duo Prcek–Megamyslák + Bernard) a pár vtipných hlášek. Naopak palec dolů dávám příběhu, který je předvídatelný a bez překvapení, zato (jako snad ve většině amerických filmů) si neodpouští scény ničení města, což obecně fakt rád nemám. Palec dolů taky krajně nesympatickému Metromanovi s Titanem. ()

Ledkodlaq

Neubráním se srovnávání s podobnými animáky podobného zaměření a tady megamysl poněkud pokulhává a upadá do podprůměru. Nicméně jsem byl pobaven a tak to stálo za shlédnutí. ()

DocBrown

Konečně se to povedlo a zlo vyhrálo ... aspoň na chvilku. Výborný sound-track (takový se dnes už nevidí/neslyší) 84% ()

farfalla

Jak by to asi vypadalo, kdyby na planetu Zemi přiletěli dva Supermani. Začátek je zábavný, ale pak Megamind upadne do trudnomyslnosti. Příběh opět získává obrátky, když začnou zvraty v ději. Animace je příjemná. ()

T!ckTack

dal bych 4,5* :-) fakt jsem se zasmál ... krásná animace, super parodie na hrdiny a Poskok-rybička je skvělý (dostala mě scénka "Sbalim si svou věc a jdu" sahajíc po krabičce na krmení - nevim proč :-) ) ale minimálně jedna hvězdička z hodnocení je za soundtrack, to je bomba :-) jinak jsem postřehl několik hodně dobrých scén ... např. Když Megamind říká "mám všechno", kamera jede přes pokoj plný světoznámých uměleckých děl, peněz a hromádek zlatých cihel a mezitím se zastaví na poháru z fotbalového MS :-) ()

ThomasCrown

K tomuto filmu je dobré pristupovať tak, že to nie je prvoplánová komédia. Pravdu povediac, nebolo tu veľa typických gagov; humor bol sofistikovanejší. Je vidno, že tvorcovia poznajú mytológiu superhrdinov, najmä čo sa Supermana týka a dokážu ju satirizovať veľmi zaujímavým spôsobom. Samotná premena či boj dobra so zlom, môže mať rôzne tváre a nie vždy je hrdina naozaj hrdinom. Obrovským plusom je výber hudby, konečne animák, kde sa neboja pritvrdiť. Deštrukcia mesta a všemožné výbuchy by sa nestratili ani na hranom plátne, rovnako to platí aj o výkone dabingových hercov - vidieť takto spracovaného Supermana by bol zážitok. Každopádne, filmík stojí aj za viac než jedno pozretie, minimálne kvôli spomenutému a kvôli kúskom čo Megamind vyvádza. Jeho hodinky a ryba rulez. ()

Harapes

Už si myslím,že těch superhrdinů je až moc a aby v jedné pohádce byli tři superhrdinové.kde jeden zjistí,že vlastně zlý už nechce být...toho druhého to nebaví a třetí vlastně bude ten zlý už je na mně moc,až moc. ()

jasiska

Bohovská sranda, parádne hlášky, neotrelý príbeh, sympatický hrdina/záporák a dobre vybrané pesničky. Veľmi silné 4*. ()

Mauric

Sympatičtější animák aby pohledal. Obava z těžké samoúčelnosti soundtracku se vytratila jako pozitivní očekávání v jednoho tlustého kameramana, a tak jediné, co zbývá, je chválit. Speciálně bych vyzdvihnul promyšlený a gradující konec sympaticky udělaný po vzoru velkých akčních trháků. Animovaný výraz Megamind stojícího s pistolí v ruce v úzkém kroužku občanů Metrocity byl k nezaplacení. Ze spousty filmových odkazů mě dostal hlavně ten na začátku na Crank. A pak že se dnes už nerodí originální nápady. "Get back, you savages!" ()

iampatrik

60% Popravdě už jsem "přehrdinován" a tím se nejspíše odvíjí mé hodnocení. Další příběh superhrdiny, sice zlosyna, který bojuje spíše sám se sebou. Jakštakš nápaditý příběh, to stejné platí s humorem a sympatiemi postaviček. V dnešní době, v záplavě animáků všeho druhu, tento zapadá do lepšího průměru, teda až na hudbu! Tu bych vyzdvihl. V jakém jiném filmu natož animáku najdete tolik hard rockových popř. heavy metalových velikánů, jakými jsou hlavně AC/DC, Guns 'n Roses Ozzy Osbourne , doplňující Hanz Zimmer se svým instrumentálním soundtrackem? ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku