Jmenuji se Oliver Tate

• Velká Británie Submarine (více)

Patnáctiletý Oliver Tate má dva cíle: zachránit manželství svých rodičů za pomoci pečlivě promyšleného plánu a přijít o panictví před svými dalšími narozeninami. Obává se, že jeho matka prožívá románek s new-age pošukem Grahamem, a tak monitoruje dění v rodičovské ložnici podle aktivity přepínače tlumených světel a falšuje sugestivní milostné dopisy matky otci. Zároveň se pokouší dvořit své spolužačce Jordaně, žhářce, která osobně dohlíží na to, co si Oliver zapisuje do svého deníku – obzvláště na pasáže, které se týkají jí samotné. Když se jí něco nezdá, Oliver musí škrtat. Film vznikl podle slavné knižní předlohy Joea Dunthornea a jde o nekonvenční a podmanivý příběh o dospívání. (oficiální text distributora)

whimsy

Pesničky: Alex Turner (Arctic Monkeys). Takto nejako niekde v mojich naivných predstavách vyzerajú zastrčené mestečká v UK niekedy v 70-tych rokoch... ()

Bajj

Film,který svým netypickým pojetím teenagerské romance,mě osobně dost překvapil.Očekávala jsem klasickou ztřeštěnou komedii o dospívání,ale jsem nucena uznat,že nejen herecký výkon,který si sám o sobě zaslouží při nejmenším 4 hvězdičky,mě uchvátil chytrý děj a Oliverovy poznámky k zamyšlení mě bavily:) Jelikož jsem závislák na jakékoli tvorbě z Velké Británie,celkově na mě film působí velice mile. Ale opravdu nechápu proč v české produkci změnili název ze "Submarine" na "Jmenuji se Oliver Tate" .. ()

jessic

Trochu zvláštní velšská teen retrokomedie (70 léta) o morbidním outsiderovi, trapasech dospívání, vztahu s trochu pozérskou dívkou, trampotami s rodiči, které hlavní hrdina subjektivně zachycuje ve svém deníku. Konfrontace mezi zachycením v deníku a stutečnými událostmi příjemně trochu černohumornou komedii, zasazenou do industriální scenérie, odlehčuje. Poměrně originální debut Richarda Ayoadeho (Mosse z IT crowd), který je většinou spíše sledem vtipných epizod. Zábavné, ale za srdce nechytne. ()

AnysekMel

Film o teenagerovském podivínovi, do kterého se každý alespoň na okamžik převtělí. Film tak zvláštní, až ho miluju. ()

Jenn

Znovu nedokážu říct, jestli je lepší knížka nebo film. Ale vzhledem k sympatickýmu herci, kterýmu tu "divnosti" vyloženě žeru, kvůli červenýmu kabátu Jordany (co nosim i já) a kvůli tý naprosto boží hudbě můžu teda asi říct, že film je o trošku lepší..anebo není? ()

koci

Na Submarine je nejvýraznější přiznaná inspirace Ayoadeovýmy zamilovanými snímky - můžeme jen hádat, jestli má raději Amélii, Rushmore, 500 dní se Summer, Scotta Pilgrima či bůhví co ještě. Podstatné je, že jejich metastyly s láskou přejímá a zručně s nimi nakládá, ale zůstává nám zásadní otázka, zda on sám je rozvíjí svým originálním autorským příspěvkem. Osobně se domnívám, že ne. I tak je to krásný film s mnoha zábavnými scénami a dobrými dialogy. K naprosté spokojenosti mi ale chyběl hlavně lepí příběh, ten totiž nebyl ani průměrný... Řekl bych, že s lepším příběhem by se Ayoadovi naskytly i nové, originální nápady, jak posunout tuto specifickou filmovou řeč zase o krůček dál. Ale jde o výborný debut, díky kterému budu další 'Už-Ne-Jen-Moss'ův film nadšeně vyhlížet. ()

acervena

ty tři a půl* jsou za mojí lásku k IT Crowd a Mossovi, jinak režisérovi tohoto dílka, trochu svižnější střih by popostrčil trochu pomalé tempo.. Harold to tedy není ( a Maud už vůbec ne). Oliver a jeho komentáře provázející děj mi hodně připomínal Woodyho Allena z jeho raných snímků. ()

rakosabasta

Kdo si nepředstavuje, že se o něm točí film? Velmi slibný začátek: realita vs. představy a pomalá, ale jistá proměna teenagera v dospělé individuum. Škoda, že se střídání perspektiv a postupů dosti brzy vyčerpalo a na konci to celé sklouzlo do příliš "očekávané" roviny. ()

Aranel

Hudba je fantastická. Oliver je výborný a chci ho domů jako mladšího bráchu. Jeho otec je vynikající pošuk schovaný "pod vodou", který si toho hodně myslí a málo říká. New-age komunita je ztvárněná výtečně. Dala jsem tři, ale myslela jsem čtyři, jdu to napravit! ()

Petra46

Film se snaží být převelice nekonvenčním a poetickým, ale ve výsledku jde (až moc) vidět pouze ta obrovská snaha. I když údajně i ta se cení. 3 a 1/2 * zaokrouhleno na 4 a to pouze díky dokonalému hudebnímu doprovodu Alexe Turnera. ()

ondrzej

3.25. Moc pěkně a nápaditě provedené, spoustu scén velmi vydařených, ale jako celek to není příliš konzistentní, příběh není až tak silný. Hirnlego: nad tím jsem taky kroutil hlavou :) ()

Neonek

Tenhel styl filmu určitě nesedne každému .. Ale mě se ta anglickost spojená s výbornou hudbou Alexe Turnera náramně líbila .. ()

juluch

puberta a jej romantický pátos, outsideri a trapáci, ktorým sa v tomto filme neskutočne fandí. to všetko po britsku, takže môžem a veľmi. adrian mole či nick twisp na plátne :) chytľavý sountrack - well done ()

Infantility

Hrozně divné, ale divně geniální... Nevím, co si mám o tomto filmu myslet. Chvilkami jsem to chtěla vypnout, ale vlastně ani nevím proč. Na mě to bylo trochu psycho a Olivera jsem moc nechápala, ale i přes to 4 hvězdy. Takhle mě už dlouho film nedostal. ()

Startuje 21. ročník Dnů evropského filmu

Startuje 21. ročník Dnů evropského filmu

04.04.2014

Letošní Dny evropského filmu opět přináší více než 50 snímků z celé Evropy, tematicky rozdělených do sekcí, některých tradičních, některých zcela nových, speciálně sestavených pro aktuální ročník s… (více)