Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

UniqueNett

"Ty vole Rendo, krávo volé!" No tak zase dobrý.. 30% a to ještě s se zavřenýma očima. Ani Donutil mě nedonutí, podívat se na to znova! ()

Jeand´Boa

Tolik klišé, tolik nenápaditosti a tolik špatných hereckých výkonů, kam musím bohužel zařadit i Vladyku, který hraje zajímavě, dokud se nesnaží odvyprávět nějakou tu repliku a dokud si divák neuvědomí, že Vladykův výkon je stále stejný, ať jde o jakýkoliv film...takže i on bohužel nuda...stejně jako film... ()

dANIELKaB

Kedze som vo svojom "vieweghovskom" obdobi citala aj predlohu, nesla som do filmu s velkymi nadejami. A prave preto tri hviezdy - myslim, ze tvorcovia z tak priemernej (podpriemernej?) predlohy vykresali co sa dalo, aj ked ten Donutil sa mi tam fakt nehodil (a medzi nami, nabuduce nech je aspon obleceny..). Viac sa mi pacila prva polovica filmu, ta druha v hoteli, nic moc.. A okrem inych produktov si obstojnu reklamu urobili aj Tatry. ()

Jakubik

Naprostá bezpříběhová nuda a navíc opravdu nevtipná...hvězdička je za Donutila kterej umí udělat i z hovna celkem obstotojnej výkon... ()

Mr.FreeZer

Román pro muže nezklamal, i když to v celkovém hodnocení vypadá o něco hůře. Vynikající Donutil v záporné roli a komediální Budař mne dost pobavili a nesmím zapomenout na ,,kamenného" Vladyku v tom dobrým slova smyslu. ()

Viky.05

Čekal jsme meně, dostal sem vice. Ja se bavil i přes hloupy a očekavany scenař. A Vladyka by mě dostal hlavni roli v nějakem solidnim dramatu(jak už tady bylo psano), protože se na to uplně hodi. ()

Bird_house

Nuda od začátku až do konce.. Postrádám jakýkoliv smysl tohoto filmu.. Kdyby tam nebyl skvělý Budař a obstojný Donutil, tak film během čtvrt hodiny vypínám..!! ()

kluzo

Myslím, že na jednu stranu jsme k českým filmům tolerantní a dobré filmy máme tendence nadhodnocovat. Na druhou stranu průměrné a mírně nadprůměrné filmy máme tendence srážet. Tento kousek není zdaleka tak špatný, jako vyplývá ze zdejšího hodnocení. Souhlasím s Malarkey, herecké výkony všech tří hl. hrdinů jsou hodně nadprůměrné. Pro mne má Vanda Hybnerová mnohem větší sexappeal než hlavní sexoška tohoto filmu Pauhofová. ()

Yancl

Čekal jsem katastrofu nebo propadák prvního kalibru .. ale náhodou, ono se to celkem vydařilo. Sprosté jak dlaždič a ulítlé jak českej film :) Mám slabost pro Mira Donutila, který ztvárnil opravdu cool týpka "na ranu" .. Z erotiky to tam táhla Táňa a že ji to seklo. 'Román pro muže' není žádným velkofilmem, ale bezpáteřní podívanou, která umí v řadě momentů pekně rozesmát. [61%] ()

Naki

Nevím co s tím všichni mají, že je to kravina. Já se právě docela bavila a vydržela jsem se na to dívat v kuse od začátku do konce. Donutil sice hrál vymaštěného, snobského debila, ale i takové role se musí umět zahrát a myslím, že byl skvělý a také Vanda Hybnerová zaválela. Její výraz v obličeji by mohl odehrát celý film, neb ona je tak úžasná herečka.. I přes né-příliš kvalitní děj a příšerný scénář herci sehráli obrovskou roli v kvalitě filmu a opravdu to ve výsledku není TAK strašné. ()

VerenaLord

Klasický průměr, nepřekvapí, na druhou stranu ale neunudí. Občas jsou scény vtipné, že člověk stěží drží slzy, občas trapné, že byla chuť sáhnout po ovladači a zmáčknout off. Bohužel, čím dál tím častěji se přesvědčuji o faktu, že mnoho nově natočených filmů se řídí pravidlem, čím více sprostých výrazů, tím lépe... ()

Kingjiri

Co si budeme povidat, celej snímek drží nad vodou hlavně vedlejší role Jana Budaře a výbornej Donutil v roli arogantního zbohatlíka, kterej žije v přesvědčení, že si všechny koupí. Divákovo oko zase potěší Táňa Pauhofová (bohužel se ale polonahá neukáže, i když k tomu byla příletižost). Nevim, co měl a chtěl hrát Miroslav Vladyka, ale já si ho zapamatoval jen jako postavu, která blbě čumí. Kromě ucházejícího hereckýho obsazení mě potěšilo ještě pár povedenjch vtípků (v českejch komediích posledních let nevídanej jev). Námět byl dobrej, bohužel však chtělo na scénáři mnohem víc zapracovat. Měl jsem pocit, že se za tu hodinu a půl nestalo vlastně vůbec nic. ()

Al44...

Pár scén docela i ušlo. Vše zabíjí naprosto nekonzistentní, hloupý a nic neříkající příběh. Je totiž podán strašně povrchně a v podstatě celý film stojí jen na Donutilových scénách. ()

FOCKE_WULF

Říkal jsem si, proč má tak malý prsa, ale pak mi došlo, že jsem si spletl Táňu Pauhofovou s Evou Vicou Kerekes, jsou si dost podobný i v tom, že většinou hrají štětky. ()

feryk

Naprostá blbost a nuda. Nebýt Donutila, tak si to nezaslouží ani tu jednu hvězdičku. Ve filmu neni nic, a to naprosto nic, co by stálo za vidění. Herecky strojové a scénář i režie katastrofa. Název filmu vůbec nesouvisí s obsahem a je vidět, že pan Viewegh může psát maximálně pro ženy, které mu "sežerou" jakoukoliv patlaninu. Film je příšerným panoptikem hereckých postav hrající každá úplně v jiném světě a celé je to proložené lacinou sentimentální vatou. ()