Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

Strike

Solidní režie Tomáše Bařiny a práce kameramana jsou největší pozitiva filmu. Dále lze k dobru přičíst sympatickou a roztomilou Táňu Pauhofovou a docela dobrého Miroslava Vladyku, i když ten nemá moc co hrát. Bohužel to vše potápí scénáristická demence Michaela Viewegha. Ten opět dokázal, že neumí napsat normální postavu (naposledy asi v Báječných letech pod psa). Vše jsou to jen Vieweghovy pravdoláskařsky stereotipizované postavičky (zkorumpovaný politik/úředník, hloupý sportovec, pasák atd). Co se týče Donutila, tak opět dokazuje, že umí hrát akorát jednu hereckou polohu, ala 3+1 s Miroslavem Donutilem, což se ale do tohoto filmu docela hodí a občas dokáze hodit solidní hlášku. Bohužel ale většinou jsou to rádoby vtipné scénaristické průjmy doplněné o nějakou vulgaritu ( proti těm nic nemám, ale musí se umět je použít). Kouknout se na tenhle film v poklidu dá, ale rychle zapomenout...4,5/10 P.S. Nechápu proč se film/kniha jmenuje Román pro muže - v čem je jako zásadně pro muže... ()

PetiteEdith

Tomáš Bařina se zatím ukazuje jako režisér, který rád točí filmy o ničem. Předlohu pro ono "nic" mu napsal mistr tohoto žánru Viewegh a kombinace těchto tvůrců dala vzniknout mizernému dílu, jež staví pouze na známých tvářích a luxusním prostředí. Zápletka, která měla rozkrýt charaktery tří sourozenců a morálně na nás zapůsobit, je ohraná písnička. Snaha okořenit tyhle slabé základy, na nichž děj staví, dvojicí tupých "vrahů" a jejich vtípků se minula účinkem. Alespoň u mě. ()

Pawlisman

O ničem a Nova. Ale že by takový propadák oproti běžné české produkce? nemyslím... průměr... který zas tak úplně zhovadilostí není. 6/10 ()

Bukk

Přiznám se, že jsem možná víc než dost ovlivněná knižní předlohou. Tu jsem zhltla na počkání a bavilo mě to. V tomhle filmu bych se tolik nechytala, kdybych si to nejdříve nepřečetla, ale to samozřejmě může být jen má nadutost. ()

waits

Donutilova vulgarita není samoúčelná, vyplývá z charakteru postavy, stejně jako Vladykovo trochu autistické mlčení a Budařův hraný machismus. Jedna z lepších adaptací Vieweghpvých rychle stravitelných románů, i když na první dvě adaptace ani zdálky nedohlídne. ()

Kiedes

To nemůže být pravda. Dobrá kniha, skvělí herci a jak to dopadlo? Herci neměli co hrát, scenář jim zřejmě poručil stupidní estrádní škleby. Donutil rýpání a vyptávání se své sestry na politiky ( zdá se, že se film někam pohne) vyřeší tím, že se zvedne a jde vojet krásnou Táňu? Táňa se ani na moment nezatváří, že by trochu pochopila, litovala osud Bruna? Sám Cyril nikdy neprojeví trochu lidskou tvář nad blížící se smrtí svého bratra (nepočítám finální scénu, kdy mu ukápne slza na kapotě zbrusu nového bmw 5 GT)? A nakonec velmi nepěkný trapná věc, kdy se Cyrolova sestra objeví na pohřbu se státním zástupcem, kterého Donutil "vyhodil" ( div nešel z papírovou krabicí s rámečkem své ženy, hrnkem a těžítkem jak v americkym filmu) a odmítne s bratrem nastoupit do auta s výrazem "a teď jsem ti to natřela ty hajzle". Jedna hvězda je za Miroslava Vladyku a druhá hvězda je za okouzlující Táňu Pauhofovou. Film se skvělým potenciálem dopadl prostě mizerně.. ()

May_tee

Jsem opravdu překvapená, že se film nelíbí tolika lidem. Já se totiž bavila celou dobu. Pan Donutil a jeho postava jsou absolutně perfektní! Hudba je taky moc pěkná a Tatry přímo okouzlující. ()

J R C Pecuchet

Film ani zdaleka nedosahuje knižního zpracování ! Podle mne nejlepší herecký výkon předvedl Miroslav Vladyka se svým až pomalým "dialogovým rozjezdem". Přehršlá přítomnost vulgárních výrazů především pana Budaře je otázkou do diskuse, ale kromě přízemního humoru mnoho na celkovou kvalitu filmu nepřispívá.Abych jen nehanil, závěr filmu je pojat celkem otevřeně, kde si divák může dosadit vlastní výklad příběhu. ()

kowalski

Opět technicky nadprůměrně zpracované jako už byli Bobule. Ale není to tak blbé jako bobule. A Donutil není jen TV bavič a "sluha dvou pánů". Role samolibého a sebevědomého státního zástupce mu absolutně sedla a už si teď v té roli nedokážu představit někoho jiného než jeho. Na konci filmu bych mu jen vytkl, že neumí jako herec zahrát před kamerou regulérní pláč. Jeho cukání bradou působilo dost nevěrohodně. A jako to dělám pravidelně když hromadně nesouhlasím z celkovým procentním skóre udělám to dnes znovu. Dal bych 3* ale když to tady každej intouš jebe dám na truc 4*. ()

Honny2

Jak knihu, tak film vřele dopuručuju! ...hlavně mužům! Donutil v roli státního zástupce je prostě skvělej a přesně ho vystihl. Čtyři hvězdy jsou asi moc, ale štve mě těch 47% co tu vidím. Myslim si totiž, že spoustu americkejch sraček tu má víc než tento vcelku kvalitní český film... Zajímavý koment od živatele Hellboy - nechápu lidi co koukají na film, i když jsou už předem rozhodnutí, že se jim líbit nebude! ()

chelsea17

Vše začlo velmi slušně, děj šel krásně plynule, hudba do toho skvěle vstupovala. Miroslav Donutil roli zahrál perfektně, bez něj by to nebylo ono. Bohužel pozdější zápletka s "vraždou" mě moc nepotěšila. Celkově je to slušný film, nechápu tak nízké hodnocení, ale většina uživatelů tu má tendenci nové české filmy shazovat... ()

blazenka

Tři hvězdičky - za excelentního Donutila v roli sexistického, egoistického soudce. Za Vladyku a jeho plachého, uzavřeného Bruna a za Vandu, která je herecky dokonalá! 65%. PS: Enšpígl to vystihl - DÍKY !!! ()

Fifer

Jistěže je to komerce, jistěže Donutil hraje svoji obvyklou figurku. Ale dalo se na to dívat a tu a tam se našla vtipná scéna. Když porovnám dva současné komerční tvůrce-scénaristy Vejděleka a Viewegha, tak se musím přiklonit na stranu našeho prominentního pana spisovatele. Jistě, oba točí a píší brak v porovnání s ku příkladu Sedláčkem, ale když jsem se podíval na Román pro muže, byl tam jakýsi příběh, zatímco Ženy v pokušení, to byl jen sled na sebe násilně nalepených vtipů. ()

nessbeal

Milujem ceske filmy, s cestinou som vyrastal, a v porovnani s hociakou inou tvorbou su takpovediac skoro ''nase''. Skvele. ()

El-Barto

Poselství Románu pro muže je v tom, že soudci jsou svině a že fotbalista, který přestoupí z Baníku do Sparty musí být úplně vypatlanej. K postavě Miroslava Vladyky jsem měl deset kilometrů daleko a jeho tragédie mě vlastně nezajímala a navíc v několika scénách vypadá jako hobit. Na komedii i na životní drama je to hodně slabé. ()

Pidzey

Jedním slovem NUDA. Film nezachrání ani velmy nadprůměrné herecké výkony, především Vladyky a Hybnerové. Nevytrhne to ani těch pár samostatných vtipných vtipů. Nic jsem od toho filmu nečekal tím pádem z něj nejsem rozmrzelý ani nadšený, prostě další film který jsem skouk jen kvůli hodnocení a hned zas vyšumí. ()

rusty09 odpad!

Tak to je dobrá píčovina, za 10 minut debilních keců, a věcí, který v Americe už dávaj 20 let končim. ()