Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

Paviozo

Myšlenka a příběh mě celkem zaujal, zpracování ale už ne. Jasně, je třeba dát najevo že Donutil je zápornej hajzl a snob, ale dávat to najevo v každé scéně nutnost jistě není - třeba restaurace na začátku kde si okatě nakládá žabí stehýnka jako předkrm. Až směšně zjevné je že velkou část filmu zřejmě financovala nejmenovaná německá automobilka, Donutil má X5, když jde brácha z nemocnice má škodárnu mezi dvěma bavorákama, když Šimi přijede na Letnou zaparkuje svůj luxusní sporták BMW vedle dalších tří bavoráků, další znenadání přijíždí a tak dále. Jinak toho zpracování je celkem škoda, kdyby to udělali trošku rozumněji mohl z toho být klidně moc pěkný film. Ale proč se snažit - účel to splnilo, lidi přišli, peníze se vydělaly, tady o umění zřejmě nikomu nešlo. Vzhledem k tomu že se mi podobná témata líbí a našel jsem tam i nějaké plusy, dávám 3 hvězdy...ale zasloužil by si zřejmě méně. ()

Alojs

Film, který by se klidně mohl jmenovat Brouk Pytlík na lyžích a nic by se nezměnilo. Viewegh nenapsal nic, co by si nálepku Románu pro muže zasluhovalo - nic, co by stálo za přečtení - nic, co by se muselo adaptovat na velké plátno. Román není ani komedií, ani dramatem, spíš jen smutným příkladem paskvilu bez duše. Přestože herci hrají slušně, přestože se Bařina snaží, scénář smrdí komerční laciností natolik, že jsou i ty dvě hvězdy moc. ()

Smerfetka88

Je to plné vulgárností a trapných scén, které nejsou hodny herců, jakými jsou Donutil a Vladyka. Je to postavené na tom, co (ne)ukáže Pauhofová. No a co? Věřím, že v české populaci je ještě stále dost trapných konzumentů takovéto pokleslé zábavy, kteří se u toho zasmějí. Pro ty, kteří ocení spíše posun české kinematografie "dopředu" a ne zpět k "90's" jsou určeny zase jiné filmy. A kouzlem dnešní demokratické doby je i to, že se nikdo nemusí čučet na film, který tak uráží jeho a jeho dobrý vkus. To by bylo tak všechno k tomu, že jde o pokleslou a trapnou zábavu. Podle mě je to celkem dobrý film, dobře zahraný, v nádherném prostředí a s celkem dobrou zápletkou. Líbí se mi, že i vedlejší roličky jsou zahrány jako by šlo o role hlavní (Budař) a že je tu i nástin toho, jak to tu u nás asi funguje ve fotbale, v politice. Holt jsem trapný konzument pokleslé zábavy :-) ()

havran

Buhužel další z českých filmů, který je jako dortík od pejska a kočičky - napereme tam kvalitní herce, námět, exteriéry a herečky s kvalitními exteriéry, trochu komedie, trochu dramatu, trochu vulgarity, trochu sexu, opepříme bulvárem a on už si každý divák vybere a najde to svoje... Výsledek je sr.čka. Škoda... ()

myse

Hořkosladké drama o nenaplněných snech, kde každá z postav má své vize, které ovšem nedojdou k naplnění. Cyril touží všechny ovládat, Aneta touží po lásce a opravdovém vztahu, Tali po hojnosti, velké rodině a lásce, Bruno po spokojenosti. Film mě mile překvapil, daleko lepší než kniha, protože z něj byly vypuštěny Vieweghovy perverzní reflexe za každou kapitolou a kde byl sám součástí knižního příběhu. Díky tomu hlavní příběh získal na koherenci a přehlednosti. ()

dewil21 odpad!

Musím se zde přiznat - a je mi to více než trapné, ale nemohu jinak - že na premiéry do kina chodím zcela výjimečně asi tak jednou za rok a to nikdy ne zadarmo, tudíž jsem se zdárně vyškatulkovala z Enšpíglovy škatulky nedodělků a protož bych i ráda poznamenala, že si zde nevybíjím sexuální frustraci, neb mám sexu dostatek a to částečně vysvětluje, proč považuju sledování českých románů za ztrátu času. Sledovat 95 minut arogantního a mocí se opájejícího Donutila bylo utrpení, navíc jsem měla co chvíli strach, že mu ukápne slina na sáčko případně do výřivky. Vladyka vypadal jako dement a neodchýlil se tak příliš od jiných svých rolí. Nějakej nadhled a humor tváří v tvář smrti u mě neobstojí, se smrtí pracuju a všechny mý nejnudnější směny jsou vtipnější než tahle komedie. Vulgarismy mi kurva ani náhodou nevadí, ale z pubertální trapnosti mi naskakuje kopřivka, zvlášť, když jí slintá chlap padesát +. Za kozy * zásadně nedávám, pokud nemají nějakou přidanou hodnotu a to tady teda nemají, sorry Táňo, sorry chlapi ukájející se u striptýzové scény... ()

lepik

Jo sem tam jsem se zasmál. Drama jsem ale hledal marně. Co už. Ještě že mám rád Donutila. Takže Donutil hrající Donutila mi sedl! :P ()

melekos odpad!

Tak nevím, tohle je podle pana Viewegha mužský ideál života? Ať už si vyberu Vladykovu roli, nebo tu Donutilovu, ani s jednou jsem se vůbec neztotožnil. Zahráno to možná nebylo tak úplně nejhůř, námět ale plytký a jediné, na čem se film snaží získat, je Táňa Pauhofová. Ach ten neustále omílaný český filmový stereotyp hořké komedie, asi si nikdy nezvyknu. ()

Godhaj odpad!

,,Volání je důležitý, ty vole!“ Román pro ženy mi přišel jako příjemná komedie, a totéž jsem logicky očekával od Románu pro muže. Byl jsem ale šokován. Tak odporný, sprostý a nechutný film jsem už dlouho neviděl, a přitom vůbec nejde o počet sprostých slov, ale o vulgárnost charakterů jakým je například Cyril. Ale ani ostatní si nevedou moc dobře. Aneta a Bruno se celou stopáž tváří hrozně opruzeně a tak vůbec nic neříkají a jen čumí a k nim promlouvá buď namyšleným tónem Cyril, nebo přihlouple Tali. Naprosto mimo byly postavy Taliina přítele a jeho kamaráda fotbalisty (co ten tam dělal??). Jednotlivé charaktery se vůbec nevyvíjejí ani nijak nestřetávají, jen míjejí. Když se podívám na formální stránku věci, tak většina záběrů mi přišla hodně natahovaná. Také soundtrack mi přišel divný a nehodící se. Stručně řečeno se mi na celém filmu nelíbilo vůbec nic. ()

smajly

Alespoň 2 hvězdy za výkon Miroslava Donutila, který ztvárnil postavu morálního odpadu velice věrohodně. Jinak se mi film vůbec nelíbil. Nezajímavý námět, herecký průměr, nulová zápletka...hodinu a půl trvající brouzdání v žumpách lidských charakterů není samo o sobě něco, co bych potřeboval vidět. Když se k tomu nepřidá, nějaké rozuzlení nebo alespoň lepší režijní vedení, je to nuda. 35 %. ()

karlee

Donutil OK, ale Vladyka mi moc neseděl, celou dobu se tváří jak dement. Taky humoru mohlo být víc, linie s umírajícím člověkem je poměrně vyčpělá. ()

Shitonit

Dvě hvězdy za neskutečnou prdel při obědě..slyšel jsi dobře čurá.. mě dostalo. Kuchař to sic moc nezvládá herecky, ale Donutil, jak ho v poslední době nemusim je v tomhle filmu boží parchant. Jinak v tom je pár dost dobrejch vtipů, záběry na Tatry jsou famózní, celkově po titulkách protkanejch megavošumělým hitem... na mě opět padl ten pocit... Dobrý, ale divný. Taková prázdná česká sračka. ()

IvonaK

Tomuto filmu dávám dvě hvězdičky se srovnáním s románem pro ženy. V románu pro muže se mi líbilo to, jak si rodinní příslušníci udělali společný výlet. To bylo milé. Avšak být scénáristou,tak místo Vladyky nechám umřít toho namyšleného a bezcitného Donutila. Škoda že ho ten chlap nezastřelil, jak plánoval. Ikdyž to spíše měl řešit s Pauhofovou, že se nechala zlákat takovým hrubým a nemyslícím číslem. Vladyka ikdyž byl trochu poťouchlý,tak mi byl mnohem sympatičnější než oni dva. A navíc byl i vtipný, jak si večer nechal masírovat hlavu. to mě dostalo. :D Ale nejsympatičtější mě byla si Hybnerová. Akorát mě vadilo že kouřila v místnosti. To já nesnáším. No, ale holt to měla ve scénáři. ()