Stuart6

Stýská se mi po té době, bylo to fajn a jsem rád, že jsem to zažil. Je mi také líto dnešních mladých lidí, že toto nezažijí .... ()

allegria

Tenhle film snad nemá jediné hluché místo. Každá scéna promyšlená do detailu, nevtíravý, ale působivý humor, výborní herci a vše plyne tak nějak zlehka. Třeba ho vidím i podesáté, pořád mě baví, pořád se k němu ráda vracím. Krásné prostředí, navíc okolí mého rodiště, kde se natáčelo mnoho českých filmů, to jen umocňuje. Nemůžu opomenout hudbu Petra Hapky a hlas Marie Rottrové... Vždycky bude tento film patřit k mým nejmilejším. ()

Salvator

"Bobo, nechal by sis na prsa vytetovat Doubravka? Proč bych to dělal?" Klasický příběh o tom, jak se holka z města zamiluje do místního vidláka. Ale k zasmání to je - viz výše. ()

Skylwalker42

Již stěžejní dvojka milostného spřežení - Hanzlík a Kolářová. Jedná se o velmi pohodový filmík, který rozhodně neurazí. A Boba vás musí oslnit :-) ()

Lilith03

Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík jsou vždy záruka zábavy, ale i neskutečně krásné romantické linky. Doteď nechápu, jak tihle dva spolu nemohli nic mít, jejich láska na kameře je tak uvěřitelná. Prostředí kravína nesouzní s mými přesvědčeními a není to nic, co bych uznávala. Každopádně aspoň, že byli kravičky venku a když nás tímhle zavírám oči, nemohu tomuto filmu nic vytknout. Je to originální, vtipné a dohromady to funguje. Nervní medik Bobo, až bych přemýšlela, že to je mladí Bohdana Švarce :⁠-⁠D. On a jeho maminka jsou názornou ukázkou podobným rodinných problémů aneb maminka si usmyslela, že moje děťátko bude ten a ten, protože chci flexit na kamarádky a příbuzné. Nejúžasnější kombo je ovšem maminka, babička, prababička a tatínek, u těch jsem se tak zasmála a zároveň babička a prababička jsou jedny z mých oblíbených hereček téhle doby. ()

PTuranyi

Príjemná romantická komédia o vzťahu mladej psychologičky a mladého poľnohospodára/mechanizátora/pastiera kráv alias kovboja + rodinné peripetie. Veľký humor to ale nie je. Zopár narážok na kravy, prípadne učiteľky, nešikovnosť študenta medicíny a niekoľko žiarlivostných scén. Socialistické reálie sa na príbehu veľmi neodzrkadľujú, ale určité vzorce sa dajú postrehnúť. Zaujalo ma však, že v prípade takéhoto príbehu by západná kinematografia ponúkla s najväčšou pravdepodobnosťou dokonalých krásnych hlavných hrdinov. Nič proti kráse  Daniely Kolářovej a šarmu Jaromíra Hanzlíka, ale nie sú to žiadni super modeli s vytvarovanými telami a tehličkami na bruchu. 70% ()

Formanka

Jako moje alter ego psycholožka Doubravka, která "vařit neumí, byt nemá a hezká taky moc neni" bych chtěla jednou potkat takovýho kovboje a klidně by mohl vypadat jako Jaromír Hanzlík. Ach:)) ()

Bohulib

Na tenhle film se můžu dívat pokaždé znovu. Zamilovanost prostě bývá krásná. Člověk těm dvěma moc přeje, aby jim to vyšlo. Ale i když možná nevyjde, "nevadí, aspoň chvilku poletí". ()

artcha

Moje nejoblíbenější česká komedie, nádherná letní atmosféra.... scény: "skrz co jste tady vy", "velkej mokrej pták" a "miluji tě, jedu do kosmeťáku" jsou fakt výborný :-) ()

Felliniclub

„Každá ženská holt ví to svý“, říká maminka socialistického kovboje Honzy (Jaromír Hanzlík), když se jí Doubravka (Daniela Kolářová) ptá, proč opustila svého muže a odešla s pěti dětmi k vdovci. A svoje ví určitě i Doubravka, když ochladne k neurotickému medikovi (Oldřich Vízner), se kterým je o prázdninách na chatě, a z celého srdce se zamiluje do kovboje. Honza si tedy odstraní tetování s nápisem Jituš a Doubravka se skamarádí s Honzovou vesnickou rodinou. Sbližování pracující inteligence (Doubravky) a jenom pracujícího kovboje (ale s inteligencí) se neobejde bez roztomilých zmatků, v nichž často hraje pasivní roli onen omezený medik, který jen šrotí a žere. Jako kráva. A Doubravka už ho pást nechce a nemůže. Příjemný letní film se sympatickou patinou (1976), zvlášť pokud jste v těch dobách trávili prázdniny. ()

nickymilka

I když je to průhledně komunistické a ideologické, musím říct, že jakožto dítě revoluce (89) se mě tato předpojatost už tolik netýká. Koneckonců, i Nohavica zpívá, jak by chtěl být "hlídačem krav" a proč ne? Třeba existuje na světě pasáček, který je lepší než kdejaký doktor. :) ()

tommicek

Báječná letní komedie s několika nezapomenutelnými hláškami - já znám široko daleko všechny krávy, ale Vás jsem tady ještě neviděl ... ()