Véronique

Vynikající film - od začátku až do konce. Jednoduchý, avšak účinný námět, herecká elita, správně nakřáplý hlas Marie Rotterové, doprovázející děj filmu... Který je přesycen tou pravou letní atmosférou. Málokterý film to dkázal lépe... 86% ()

chrispe

Film nabitý neuvěřitelným množstvím hlášek. Daniela Kolářová je tu podle mě okouzlující, i když hraje trochu prkennou psycholožku Doubravku (byla a stále jsem tím jménem okouzlena), z které je ale vidět jak si letní lásku užívá. Jaromír Hanzlík je tu za fešného kovboje/playboye a Oldřich Vízner boduje v roli Boba. Jeho natvrdlost a naivita jsou fascinující. Mám ten film opravdu ráda! ()

Kremik

Milá klasika o milých lidech. Vždy naladí na dobrou náladu a má jednu geniální chvíli - "I jen je nechte, aspoň chvíli poletí". ()

Razzor_82

"Všechny krávy v okolí tady znám, ale Vás jsem tu ještě neviděl." Letní nostalgická komedie s lehkou zápletkou. Kolářová a Hanzlík jsou hereckou zárukou pohody. 6/10 ()

E lan

Hezká česká komedie, která své nejlepší časy má za sebou, ale přesto určitě u ženské poloviny vždy najde skulinku:-) ()

Zevon

Ach to je krása, nepřetažený humor, výborná sestava, smysluplný děj, klidně bych si to prásknul rovnou do žíly :-) mnohokrát děkuji ČT za opakování, po tom, co jsem absolvoval tento týden za kočičiny lepší než masáž zad.. ()

Henry Morgan

Zcela bez nostalgie dávám 3 hvězdy. Ani o chlup víc, ani o chlup míň. Tolik mě to nezasáhlo, na druhou stranu se mi líbily herecké výkony. Asi všech hlavních rolí, i když Kolářová mně teda, přiznám se, hodně lezla na nervy svým nevycválaným a horkotěžko uvěřitelným volnomyšlenkářstvím psycholožky. Jinak cajk, až na ty absolutně asexuálně moderní styly oblékání své doby. Špičaté podprsenky pro okouzlení mladíka? Leda tak kovboje :) ()

Nocturno culto

Příjemná letní komedie s perfektními hereckými výkony všech zůčastněných, včetně mikrorole stařičkého Václava Trégla..Hanzlík byl tenkrát ještě frajer a Kolářová je snad celý herecký život stejná..Vízner byl skvělý, Záhorský taky ..pobavily kovbojovy hlášky s krávami a vůbec, celé je to povedené, takové nenásilné, roztomilé, navrch s vynikajícími sarkastickými a vykutálenými tchýněmi, učitelkami ..80% ()

Likan7

Mám rád české filmy z téhle doby. Obvykle se mé hodnocení u těchto filmů pohybuje minimálně na 4*, ale Léto s kovbojem je prostě moc slabý. Nedá se mu odepřít, že to je pohodový romantický letní film, ale na to, že má něco před 75 minut, tak je neskutečně prázdný a bez příběhu. Je z něho sice cítit ta letní nerozvážnost a lehkost, ale to mi k filmu nestačí. ()

Tythan

Tak tohle je možná moje nejoblíbenější česká romantická komedie. Je to naprostá spoušť vtipů, klasických situací, a tipických oduhů lidí. Naprosto odpovídá mým představám o romantické komedii a všem doporučuji se na tento film v nějakou hezkou chvilku podívat. ()

renegrido

Mám ráda starší české filmy. Atmosféra mi připomíná dobu, kdy mí rodiče byli ještě děti. Přestože dříve ještě nebyly takové možnosti jako dnes, myslím si, že starší filmy v mnohém předčí ty novější. V Létě s kovbojem je děj skutečný a uvěřitelný, nejsou tam žádné výmysly, je tam krásná příroda... ()

Tiiso

Film je nadměrnou programovou produkcí degradován někam do bezedných nížin. Ačkoliv svým průměrovým projevem má okamžiky, kterými umí pobavit a také se i zamyslet. V socialistickém mantinelovém světě může být pro spousty režisérů problém prosadit svou myšlenku a tak často vznikaly snímky snažící se nikoho neurazit, působit vyrovnaně a vduchu pracujícího lidu pozititvně. Sice bez absencí častých sudruhů a politického podtextu, ale přeci jen málo pod kůži zarývající se, působí komedie pojednávající o jednom létě, několika krav, převrhnutém traktoru a naplněné lásce. Úroveň snímku drží nad hladinou bezesporu herci a jejich mladistvé (Hanzlík, Kolářová) skotačivé výkony. Dospělý nadhled a výchovný aspekt přinášejí herci starší generace a celý tento projekt působí nenásilně a líbívě. Ve svém celkovém efektu, ale nedokáže přinést nic silnějšího než pár komických scén a humorných okamžiků. Ano co bych také měl od komedie více očekávat. Ale i komedie se dělí na několik skupin a tato patří do všemi nenáviděné: nikoho neurazí, ale také nepřekvapí. Já sám se filmu vyhýbám když je uváděn v televizi a jeho projekci si sám určuji a pouštím ho když mám na něj opravdu chuť. Snímek vyzní daleko lépe a uspokojivěji. ()

Petus

Bobo vzal by sis mě. Proč? Vařit neumíš, byt nemáš, hezká taky moc nejsi… Jedna smrtící hláška za druhou v kombinaci se skvělou Kolářovou a neodolatelným Hanzlíkem nemají chybu. ()

DadysGirl

Proč už se notočí tak krásn komedie s tak idylickou atmosférou jako má tento film, Setkání v červenci nebo Jak dostat tatínka do polepšovny? Velká škoda!!! Na tohle se dá koukat pořád! ()

xenopus

"Já znám široko daleko všechny krávy. Ale vás jsem tady ještě neviděl." Rozumím tomu, že se to někomu může líbit. Když je léto, roztoužené slečinky si v tom možná najdou svoji vysněnou verzi jejich životního příběhu. No, možná našly před 35 lety, ale dnes? Dnes toho moc nezbylo - Hanzlík s Kolářovou výborní a zároveň tak odlišní, že jim prostě přejete, aby jim to fungovalo, a páté kolo u vozu Vízner, to je fakt zoufalec. Nakonec stojí ještě za zmínku náves v Bezdědicích a to je z mého pohledu všechno. Prostě průměr. "Kdo je vrah?" - "Detektivka běží na prvním programu." - "Tak proč pouštíte to fidlání?" - "Stejně u toho spíš." ()