Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

kingik

Mladá spisovatelka Jennifer Hills (Sarah Butler) si vybere odlehlou chatičku uprostřed lesů kdesi v zapadákově, aby se tady nerušeně mohla věnovat svému psaní. Pohodový relax však přeruší nečekaná a nevítaná noční návštěva čtyř násilníků (jeden z nich je retardovaný) a zvrhlého šerifa, který je s nimi spolčený. Mladou ženu, a podle jejich slov "městskou děvku", všichni surově znásilní, a v domnění, že je s ní po skoku do řeky amen, si zase půjdou po svých. Jenže ohavný čin nemůže zůstat nepotrestán. Tohle exploitation není tak šíleně drsné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Klíčová scéna znásilnění neměla až takovou intenzitu, jakou jsem čekal, ale to, co následovalo po ní, mělo solidní syrovou až brutální autenticitu, kdy se obavy násilníků z případného prozrazení střídaly s likvidačními scénami jejich maličkostí. Lepá Sarah Butler více než spisovatelku připomínala top modelku, která si náhodou odskočila z přehlídkového mola vyřídit si účty s chlapy, kteří ji pochroumali její dokonalý zevnějšek. A bylo docela zábavné sledovat křehkou ženu, jak to nandává jednomu statnému chlápkovi za druhým, a jenom by mě zajímalo, jak je po omráčení se svými kily (cca 45 kg) dopravovala do předem připravených smrtelných pastí. A nebylo to zdaleka jediné logické zaváhání, které bilo do očí, ale na druhé straně žánr exploitation zase tak moc na logické chyby nehledí a zaměřuje se na brutalitu, která i tentokrát obsahovala několik nechutných scén. Zajímalo by mě, co na tento film o kruté pomstě nebohé ženy, řekne slabší pohlaví, kterému je film nepřímo určen. Jedná se o remake, který svůj originál jednoznačně převyšuje po všech stránkách. ()

Snorlax

Jedna nesmírně nešikovná americká fuchtle si odjede na samotu u lesa, aby zde sepsala román. Následuje půlhodinka na toto téma. Několik mladíků se rozhodne zaplašit maloměstskou nudu jejím znásilněním. Pak se chvíli neděje vůbec nic a nuda houstne. Pokud jste sadističtí začínající zabijáci, následuje instruktážní video se zajímavými nápady. Príma je, že se tvůrci nezatěžovali zbytečným vysvětlováním, jak Jennifer přežila, kde se měsíc ukrývala a hlavně kde vzala padesátikilová žena sílu na to, aby si pohazovala s téměř metrákovými muži. Díky těmto naprosto úžasným logickým kiksům nemůžete dát snímku příliš vysoké hodnocení, takže vás nikdo nebude podezřívat z toho, že jste úchylné sadistické hovado. ()

IQ Tiqe

Schematický. ažisér napřed musí znásilněním vytvořit správné podhoubí, aby pak pomsta vypadala správně. Taky že vypadá, ale to před tím je fakt ohavnost. ()

Jordan

v podstate priemerná, no veľmi solídne a poctivo urobená žánrová záležitosť, ktorú som si užil kvôli tomu, kam až so sebou nechala hlavná predstaviteľka režiséra zájsť a kvôli tomu, že skrátka zbožňujem revenge movies. pôvodný film zo 78. som nevidel, ale tento remake má celkovo o dosť lepšie hodnotenia na internete, čo pri amerických hororových remakoch nebýva časté, aspoň čo som si všimol. ()

Carol Pifková

Pri tomto filme ma mrzí, že nie je tu možnosť udelenia pol hviezdičky. Pretože 3 sú málo a 4 veľa. Prvá polka filmu nič moc zistila som, že vidláci sú koňofili a ona grambľavá trúba. Myslím si, že za týždeň jej pobytu by tá chata už horela. No a potom prišla tá zaujímavejšia časť filmu. Bohužiaľ dosť neskoro. Neviem ako to tá ženská dokázala, či robila zhyby na strome alebo čo, že mala silu vláčiť tých volov. Ale zrejme ju hnala pomsta. Ale ktovie mala mesiac na to aby nabrala silu. Za to ako tie pomsty vykonala by som dala aj 5* rozleptaný jazyk, ufiknutý penis napchatý do huby, prestrelený anál atď... ale keď si pomyslím na prvú scénu na pumpe mala som pocit, že to točia cez mobil a pritom si kameraman honí. Prečo sa tá kamera tak triasla? Vysvetlí mi to niekto? Strašne veľa chýb mal ten film. Ale tá pomsta... No neviem naozaj čo dať. Asi zatiaľ 4* SLABŠIE a uvidím či dvojka bude ešte horšia. ()

Frajer42

Tak hurá srovnávat. Tak vzhledem ke svému o více než 30 let staršímu bratříčkovi se změnily minimálně tři zásadní věci. Vyšplhala se cena benzínu, spisovatelka píše knihu na notebooku a do filmu byla implantována hudba. Hned se tedy nabízí otázka, zda je lepší žádná hudba a nebo špatná hudba. Já tvrdím, že žádná hudba, ale nenutím vás se mnou souhlasit. Změnilo se samozřejmě také pár detailů. Takoví ti 4 retro chlápci byli vystřídání partou drsných hochů a taky nám přibyla nová postavička šerifa, který je přes zadky. A tak tolik očekávané smilnění nabralo zcela nových rozměrů. Stereotypní zůstalo co se četnosti využití žiletek týče, a to je v TV tolik reklam. To smilnění bylo vůbec celé zajímavé. Prakticky ihned si spletli hlavní hrdinku s klisnou, a tak ji celou dobu chybně nazývali. Celé se to ovšem neslo ve velmi vtipném duchu. Obvzlášť kladně hodnotím situaci, kdy prakticky v nejlepší části smilnění šerifovi telefonovala jeho malá dcerka. Šerif si ale poradil. Klisně, pardon té slečně zacpali hubu, pardon ústa, šerif mírně změnil tón hlasu a hovor úspěšně vyřešil. Debilita zúčastněných však byla zachována. Hlavní hrdinka jako by se nedívala na horory se dopustila jedné zásadní chyby. Uvěřila šerifovi, který byl zrovna ke všemu přes zadky. Přímoúměrně se jí to však vymstilo. Samotná satisfakce hlavní hrdinky však byla naprosto dechberoucí. A protože valná většina zdejších uživatelů jsou zvrácení prasáci, tak proto má tento film tak výtazně vyšší hodnocení než jeho starší bráška. Tehdá prostě neexistoval film SAW, a proto moc nebylo z čeho čerpat. Neodpustím si kratičký spoiler týkající se čistého šerifova průstřelu análu, který zaplatil na svoje zaujetí na zadky cenou nejvyšší a i Ježíš, kterého tolik ve své poslední vteřince žádal o pomoc se na něj slušně řečeno vykašlal. Neslušnou verzi si každý zvládne domyslet a kdo to nezvládne tomu napovím, že se rovněž týká stejného orgánu. 4 zbylé hochy si vychutnala už o trochu méně delikátním způsobem, ale pořád ve srovnání se starším brachem to byl obrovský krok kupředu. Celkově však tento díl hodnotím jako horší, protože když se zrovna nesmilní či nevraždí, tak se vskutku nic koukatelného neděje. Dovolil bych si to označit snad i jako nudu. A těchto pasáží je tam spousta. Dávám takové pěkné 2*. ()

Kothy

Opravdu drsný film o pomstě. Ale hororem bych to nenazval. Mladou Jennifer v osamělé chatě na venkově znásilní banda místních buranů společně s šerifem. Ta jejich řádění přežije a začne se mstít. Zabije je všechny jednoho po druhém. Hlavně na posledních dvou si dá obzvlášť záležet. Nemá cenu přemýšlet nad tím, jak se jí to všechno povedlo... Sympatická Sarah Butler je vážně sexy. ;) ()

MikeCool

Připadalo mi to, jako kdyby se filmy Saw, Hory mají oči a Kill Bill spářili a splodili tak novorozence jménem Plivu na váš hrob. Úvodní hodinka na mě působila hodně deprimujícím dojmem (což je dobře, protože to ve mě vyvolalo určité emoce) a následná pomsta ve stylu Kill Bill s pomocí brutálních pastí ve stylu Saw, byla famózní a neskutečně jsem té holce fandil. Jediné co mě mrzelo bylo to, že zabila toho postiženého chudáka, který jí chtěl pomoci. ()

teutates

Už na počiatku Vás Sarah Butler presvedčí o tom, že je síce pekná no pi*a... sama, podotýkam sama sa vyberie písať knihu niekde do sedláková s plným autom alkoholu a omamných látok, bóže no nie je to krava?! V duchu "samostatná", emancipovaná holčička z predmestia (gúľam očami). Cestou na seba nezabudne upozorniť, samozrejme ako inak... v tom najväčšom štýle, nahlodá ego zástupcovi vodcu smečky a bez povšimnutia zmizne, našťastie. V teritóriu týchto vidlákov sa necíti akosi dobre... má zly pocit, má mať prečo. "Osud" na seba nenechá dlho čakať a slečna spozná samotného vodcu smečky... slovo da slovo a Sarah sa nestíha diviť s kým má tu česť. Chlapci sú ukáznení, plní elanu a dobrej nálady, ako inak nechýba slušná výchova... Sarah okúzlia chlapci natoľko, že to nezvláda a musí v rýchlosti zmiznúť, nestihne si ani zbaliť veci, ba dopísať knihu, pričom pôvodný plán bol cca. 2 mesiace. Smečka dané rozhodnutie nechápe a preto sa snažia Sarah hľadať, boja sa či sa jej niečo nestalo... do tejto chvíľe som mal strach, že ide o nejaké "lovestory"... nechápal som kde, kde sa Sarah vyparila aaa bál som sa či ne-žije v lese a nekrmí sa veveričkami aby nabrala silu. Ďakujem bohu, že sa tak nestalo... aj keď neviem kde zmizla, domyšľam si menej znepokojujúce alternatívy jej úniku. Sarah našla čo hľadala, taktiež objavila svoj stratený šarm a rozhodla sa poznať dedinských chlapcov. Od tejto chvíle si ma získala, urobila na mňa patričný dojem a ani na chvíľu som neľutoval ani jedného z nich. Byť žena tak sa na to asi nedívam... 7/10 ()

swamp

Taková oddechová záležitost na nedělní odpoledne.. nebo ne? ;) Kdyby režisér docílil toho, abych soucítil s těmi chlapi, co si se slečnou hráli, smekl bych klobouk a hovořil o umění.. ()

Okara

Pro mě o mnoho povedenější, než-li původní filmová předloha. Atraktivnější hrdinka, propracovanější posun děje a určitě zzzzz (zajímavější způsoby zpravení ze Země). Žádný velký kontrast mezi dvěma tak žánrově odlišnými polovinami a hezky to všechno odsýpalo. P.S. Pro ty, co viděli, tak zde je přehledný ohlédnutí za filmem s parádní hudbou. 70% ()

DwayneJohnson

Komentář obsahuje možné spoilery!!! Největším nedostatkem tohoto filmu je rozhodně dost nelogických momentů, (namátkou krásná spisovatelka sama v lese v chatě nebo její útěk), ke kladům potom rozhodně patří hodně napínavá atmosféra, typově dobře zvolení herci a poté hlavně druhá polovina snímku, kde se potvrdí stará známá pravda, že pomsta chutná nejlépe za studena, což v tomhle případě platí dvojnásob! Holka šikovná si s tím opravdu vyhrála, což krvelační příznivci zcela jistě ocení. Žádný oscar z toho asi nebyl, nicméně v rámci žánru celkem snesitelné, pro mě rozhodně lepší, než trošku podobní Mučedníci. ()

mil@n.fanatik

Psycho film, nečekal jsem od něho hodně, ale překvapil mě. Slušný děj, atmosféra, napětí... A u toho má otevřenou pusu, co všechno se může stát... Suma sumárum, hnusáci dostali co si zasloužili, vůbec mi jich nebylo na konci líto, i když musím uznat, že s nimi "zametla" a připravila jim slušnou odplatu :-) ... 75% ()

Campbell

Tady je jasně vidět že kdyby Monroe kašlal na ty šaškárny které dělá, a dělal by tyhle teror filmy dopadl by jako režisér mnohem lépe. Neříkám že se jedná vyloženě o dobrý film, on hodně rychle zapadl už jen proto že takovýhlech filmů se točí neuvěřitelná hromada, ale je tu vidět zručnost a i to že se nebojí ničeho. Nicméně kdybych měl porovnávat s originálem tak ten ve mě vyvolal daleko nepříjemnější pocit než tohle. Brutalita tu je prakticky jen na posledních 20 minut ale nebylo to nic u čeho bych odvracel zrak. Prostě takový sádlo máslo. Na druhou stranu mi film příjemně utekl a nijak zvlášť jsem se nenudil. ()

predators

Gratuluji! Pravděpodobně jde o první film, u kterého se mi chtělo zvracet. A to si myslím, že jsem otrlejší povahy. No, vzala to holka do svých rukou a holomci dostali co proto! Ty její pasti...no masakr! Mrkněte na to! 80% ()

cukorek

Steven R. Monroe znova prepral už toľko krát použitú hororovú predlohu a musím povedať, že na mňa zanechala celkom dobrý dojem. Napriek vopred jasnej postupnosti, sa našli niektoré kroky a momenty, ktoré dokázali vzbudiť môj záujem. Celkom dosť priestoru dostali aj pikantne a drastické situácie, ktoré neostali za dverami a dodali filmu lepšiu dôveryhodnosť. Takže napichovanie viečok na rybárske háčiky a následné vylúpnutie oka priamo pred kamerou dobre zapadlo do hororového konceptu, no našli sa aj veci pri ktorých dojem hrôzy upadol. Originál som nevidel, ale za odskúšanie ľudského tela ako tlmič na guľovnicu dávam 70%. ()

WANDRWALL

Tenhle film mi připadá hodně ze života. Ukazuje zde lidi, jací jsou. Jejich základní charakteristiku, a to mi imponuje. Nemám rád fantasy, a tohle je dost reálný film, až na ten závěr, který je přece jen ve stylu stříleček, které jsou tam trochu nadbytečné. Ale jinak výborná práce s naopětím, ukázka, jak kamarádi pomůžou nesmělému kamrádovi zbavit se panenství. Přitom jde o slušné hchy, co se znají odmalička, jen mají pocit, že žijí ve velkém zapadákově. Onen konflikt zapadákov a město, je trošičku přitažený za vlasy, ale na druhou stranu, mžu se plést, a můžou takové postoje vlidech být. ()