Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

HellFire

Vcelku povedené a občas se tu dokonce vyskytne krásný detailní záběr. Pokud si dobře vzpomínám, tak tohle je dokonce lepší než originál. Pouhá výjimka. ()

SOLOM.

Po dvaatřiceti letech se konečně někdo rozhoupal a natočil remake ke kontroverznímu filmu režiséra Zarchiho, který byl svého času zakázán v několika zemích díky svému brutálnímu obsahu. Přestože se nemělo v žádném případě jednat o horor, tak je tento film dodnes za něj označován a stal se svým způsobem „kultovní záležitostí“ tohoto žánru. V roce 2010 se konečně rozhodl Steven Monroe a vyšel se svou kůží na trh. Přestože kostra příběhu zůstala zachována, rozhodl se vydat poněkud odlišnou cestou a pro diváky přichystal několik zajímavých novinek. Nový I Spit on Your Grave však neztratil nic z půvabu svého předchůdce a i zde se dočkáme brutálních a šokujících momentů (scén) – tedy prvků na něž se všichni těšili nejvíc. Tentokrát však již v mnohem profesionálnějším a modernějším hábitu. Byl jsem opravdu zvědavý, jak se s tím tenhle chlapík popere a rozhodně mě velice mile překvapil. S klidným srdcem označím tento filmový počin za jeden z nejlepších remaků, jaký jsem kdy viděl. ()

eraserhead666

Jsem velkým fandou původní verze. Ona je jedním z mála filmů, který si remake i zasloužila. Hlavně tedy pro svůj nízký rozpočet. Na remake jsem byl docela i zvědavý, protože jsem tak nějak tušil, v čem bude horší/slabší a v čem naopak lepší/silnější. A dopadlo to přesně tak, jak jsem si myslel. Původní verze má mnohem syrovější první polovinu, kterou jsem neočekával, že remake dodrží (už i proto, že by se nevešel do příhodného ratingu). Naopak měla trochu slabší druhou půlku, kterou naopak remake má akčnější, brutálnější a výživnější. Kdyby se spojila syrovost první půlky originálu a syrovost druhé půlky remaku, byla by to paráda. Ale to je asi jen zbožné přání, obávám se, že ta takřka porno verze první půlky originálu dneska prostě neprojde. Takže? Remake nedopadl zrovna špatně. Zajímavá je představitelka hlavní hrdinky. V oné první půlce je velmi dobrá, ale v té druhé jí to zrovna moc nevěřím, jako by se snažila do atmosféry a polohy strašně zapadnout, ale nemohla se tam vejít. Trochu mě nudila střední část. Problémem taky trochu je, že on ten remake vlastně ani ničím nepřekvapí, slabší první půlka svou nesyrovostí není tak šokující jako u originálu a druhá půlka vlastně taky nijak nepřekvapí (byť je nápaditá), protože už jsme na to z podobných filmů docela zvyklí, i v tomhle je originál trošku syrovější a působivější (byť je jeho druhá půle hlavním viníkem jeho "slabosti"). Ono i kdybych nesrovnával, nakonec by z toho zbyl pořád jen "slušný" kousek, s trochou toho napětí a nějaké té tu a tam atmosféry, který naštěstí poměrně hodně ctí originál. Budu-li se v budoucnu rozhodovat, kterou ze dvou verzí si pustit, vyhraje rozhodně originál. 3,5* ()

hansel97

Já vím, že se to tak nedá brát, ale měl jsem strašný problém s uvěřitelností filmu, jako hádám, že by se to třeba i stát mohlo, ale prostě mi to nesedělo. Dobře je zvládnutá dějová gradace a budování napětí, to ovšem tak nějak končí s prvním útokem Jennifer na ty chlápky a já zrovna nejsem člověk, který se vyžívá v gore, nevadí mi, ale scény s kastrací a vyklováváním očí nejsou úplně pro mě. Každopádně opravdu slušně odvedený hororový průměr a možná zkusím i pokračování. ()

Ilicka

Zaujal mě název, bohužel to je zhruba to jediné. Chyběla mi atmosféra, navíc pomsta přišla až zhruba na konci druhé třetiny filmu, což roztáhlo expozici na nějakou hodinu deset z celkové stopáže hodiny padesát. Pomsta byla vynalézavá, opravdu bolestivá pro všechny zúčastněné, ale jak psal už Karlos, tak i samoúčelná. ()

claudel

Viděno během Challenge Tour - Filmový lov: Úkol číslo 27 - film o pomstě. Jak hodnotit a komentovat film, který nově zpracovavá v rámci žánru kultovní záležitost ze 70. let, kterou jsem neviděl. Nepřekvapilo mě vůbec nic, schéma je dost jednoduché a provařené, takže do půlky tak za tři hvězdičky, ale pak jsem nějak enormně cítil velkou satisfakci a pomstu si téměř vychutnával, takže jako film o pomstě velmi vydařený, byť přiznávám, že ty čtyři hvězdičky jsou hodně přejícné hodnocení. Věřím, že třeba Dánové nebo Francouzi by zvláště z první půlky vytřískali ještě víc, až by pro nás byla druhá půlka procházkou růžovou zahradou. Sarah Butler bych rád někdy viděl kupříkladu v nějaké romantické komedii. ()

ARI50

Takže tahle kočka chce prostě klid a je normální ničím se neprovinila ale pak přišla banda chlípných zmrdu co mě fakt vytočila a nasrala nemám rád scény znásilnění jsou silné. A když už překousnu ten hnus tak jsem rád že slečna nabrala poslední síly a skvostně se pomstila, holka chytrá plná nápadu šla hlavou do toho a napravila moji zlost za uspokojení. Dívat se jak jím vrací co způsobily je výborně natočené. ()

veru_needy

Jak se dokáže nevinný začátek změnit v peklo. Krásná krajina, jezero, les a do toho partička úchylných zvrhlíků, kteří dokáží znásilňovat nevinnou oběť. Ale pomsta je v tomhle případě opravdu sladká. Lítost jsem necítila, všichni si zasloužli svou daň. Film dobrý, místy moc krutý, za to ale velmi reálně natočený. Tohle by se mělo dělat všem, kteří tento zločin spáchali. A hned by bylo na světě míň takto zrůdných případů. ()

JASON_X

Remake přesvědčivě předčil originál. Ovšem předčit tak extrémně pitomý originál nevyžadovalo od tvůrců žádné velké filmařské schopnosti. Tím ale nechci říct, že by to bylo natočeno špatně, naopak; Sarah Butler sice ani zdaleka není Camille Keaton, ale jinak je tenhle film ve všech směrech lepší než jeho starší jmenovec z roku 1978. Scénář je tedy sice hloupý pořád, ale už ne tolik, a o scénář v tomhle filmu přece nejde - jde o pomstu. Pokud je pomsta balzám na duši, jak tvrdí jedno staré přísloví, přišlo si srdce každého pomstychtivého diváka na své, neboť pomsta ztýrané ženy byla rafinovaná a sadistická. Ale nemůžu si pomoci od pocitu, že to těm zmetkům prošlo docela snadno a rychle, hlavně šerifovi... Na pomstu za tak hnusné chování by to chtělo mnohem delší filmovou stopáž, zavřít všechny čtyři šmejdy někam do garáže nebo do sklepa a pozvat "pár zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou, aby si hoši trochu zablbli" :) Nakonec dávám jen tři hvězdy, protože realistické násilí mě příliš neba, mám rád filmové násilí, ba i ultranásilí, ale s "tarantinovskou", "rodriguezovskou", nebo jinou podobnou nadsázkou... Objektivně je ale film myslím určitě za čtyři. ()

Sprite

Hodně mi to připomělo "Poslední dům nalevo" a "Jezero smrti", ale tady je pořádná pomsta! Prostě "Rape & Revenge" jako vyšitý. ()

Morholt

No ty vole!!! Po větší část stopáže to probíhalo tak nějak normálně. Banda balíků plus buranskej šerif znásilněj na samotě u lesa městskou holčinu, která se jim pak kamsi zatoulá, aby se zase objevila a začala se mstít. Potud všechno v pořádku, ačkoliv scény, kdy je Jennifer podrobována tortuře, mě nadzvedávaly ze židle, protože mučit takhle hezkou holku, to se přece nedělá. Ale všechno v mezích normy. Jenže co potom ona slečna začala vyvádět? Zmohl jsem se jen na koulení očima, nafukování a vyfukování tváří a na "uh", "uf", "ech" a "jau". Sousloví "žádný sraní" tady získalo úplně novej rozměr. Sarah Butler je krásná ženská, ale po tomhle filmu bych s ní nešel ani kdyby mě na kolenou prosila, což mi pochopitelně celkem reálně hrozí. :D 90% ()

janytips

oko za oko, zub za zub. Toto pořekadlo platí v tomto snímku dokonale. Odplata vedená ve stylu série SAW, konec čitelný daleko dopředu, nicméně scéna se zahradními nůžkami a finální s brokovnicí si ty 3 hvězdy zaslouží. ()

Genero

Veselá partička vesnických buránků, jejichž podpaží nikdy nepoznalo deodorant a ani v nejhorším snu by je nenapadlo pomoci dámě s těžkými taškami na cestě z obchodu se značkovým spodním prádlem, opět v akci! Další emancipovaná městská kravka prsící se za úsvitu na lesním prostranství si o to řekla a vzhledem k tomu, že to je opravdu bujná kůstka, zvedá hladinu testosteronu přihlížejících mladíků vysoko nad snesitelnou hranici. Co začíná vášnivým milováním u peřejí romantické říčky, končí náročným louhováním v rezavé vaně a ustřelenou prdelí. Pokud připustím, že v sobě nalezne odhodlané padesátikilové děvče tolik síly, aby přemístilo na vlastním hřbetě těla otyloňů do rozpadlé chatky v lese, musím být nutně z filmu nadšený. Sára je pro Honimíra velmi vděčným objektem zájmu a na několik okamžiků jsem zatoužil ji pojmout za svou kamarádku. Z hrozby, že se v noci probudím zvukem šmiknutí zahradnických nůžek, jdou ale na mě mdloby, takže promiň, holka, nic nebude. ()

maseer2

revenge is sweet ! ... působí to přehnaně a samoúčelně a nakonec vám těch zkurvysynů bude i líto, ale já jsem se bavil :)) a VAROVÁNÍ: nečtěte si zdejší popis filmu ! - vyzradí celou první polovinu děje.. slabší 4* ()

Baxt

Zvrácený humus, o který by zdravý člověk neměl ani prstem zavadit. Nevadí mi filmové zobrazení brutálního násilí páchaného na nevinném člověku, koneckonců, někdo jako Aja z toho dokázal udělat hřiště pro svůj, přehnaně řečeno, režijní talent. Kdežto Monroe je sadistický voyeur, co si nechuťárny užívá, bez invence vrství scény a jako ve videohře zabíjí "bossy" celé operace tak černohumornými způsoby, a s tak vážnou tváří, že není východiska ani se šedohnědým filtrem. Hranice mezi dobrem a zlem načrtnutá za pomoci násilníkovy šťastné rodiny, nemohla být naivnější. Jako by scénář přímo nabádal, abychom hledali ve svém okolí úchyláky. Raději je hledejte za tímhle filmem. ()