Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

Litsarch

"Pomsta je sladká." V tomto filmu to tak platí. Nicméně nejedná se jen o vyvražďovačku naruby, kdy oběť se jen mstí a oni umírají v potoku krve? Jedná. A tento fakt, že oběť se pomstí svým trýznitelům, a vcelku dosti vynalézavě s ohledem na jejich předchozí činy a slova, je právě to, co se mi na tom líbí. I když jsem si přál něco "navíc", jako třeba v Eden Lake, ale i tak jsem byl spokojen. Atmosféra strmě rostla, houstla a Sarah Butler byla skvělá, sexy a zároveň až děsivá. ()

argenson

Hodina nudy a pak - nutno přiznat - hodně sofistikovaná a do detailu promakaná pomsta. Jinak ovšem filmařina na bodu nula a sadistická zvrácenost. Už to nikdy nechci vidět. ()

fishki

Tak tu mal niekto šťastnú ruku. Tie nudné, vlečúce sa a depresívne zábery v originále vystriedali modernejšie, rýchlejšie a uveriteľnejšie. A s krajšími hercami. Jedno dievča sa nahnevá, tak sa zahrá na Jigsawa a začne sa mstiť na bande redneckov. A veru, že jej to ide bravúrne. I keď jej kúsky niekedy zachádzali do prílišných nechutností, neviem sa vžiť do postavy, aby som si uvedomoval, čo presne v tej chvíli cítila. Nie je to úplne čistých 80% a asi je to len taká prvotná radosť, lebo ma film ozaj potešil a navodil fajnú hororovú revenge atmosféru. A nebojte sa tej stopáže. Je síce premrštená, ale film nenudí. ()

Hismael

Rozdíl mezi Funny games USA a tímto je, že FG má zajímavější obsah i bez pomsty a není tak brutální. Drobný zádrhel jsem viděl v části pomsty, kde každý násilník dostal ránu do hlavy a následně se probral v jisté pozici. Pro jednu křehkou ženu poměrně náročný úkol přenášet těla, zvedat, upevňovat a doufat, že se v půlce neproberou. Každopádně to byla dost drsná jízda. ()

ChArLeNe

Od začiatku bolo jasné, o čom film bude. Pri prípadoch ako tento, som rada, že nie som príťažlivá, nevystavujem svoje telo, a bojím sa byť úplne sama ďaleko v lese. Ale pre istotu, chcem sa naučiť nejaké bojové umenie (najlepšie by bolo muay thai), aby som mohla takýmto zkurvysynom nakopať ich smradľavé zadky, keby som musela. Hviezdy sú za posledných 44minút (tá pomsta bola excelentná. akurát sa mi nezdá, že by ich odrovnala jednou ranou-ale možno za ten mesiac cvičila údery). Tú hodinu už nikdy nezískam späť :/ ( *I'll spit on you Start pissing and do the opposite on you* // *Fuck your wife, fuck your kids, fuck your family I'll shit on you!*) ()

Dale

Môže obsahovať spoiler! Čo sa tak asi odohráva v hlavách miestnych flákačov, keď sa rozhodnú, že sa pobavia s kráskou, ktorá u nich na vidieku prázdninuje a následne sa jej len tak zbavia. Aj keď dovtedy bola najhoršia vec, ktorú urobili, že utýrali malú rybku. A čo sa odohráva v hlave miestneho šerifa, slušného manžela a otca, že sa k nim pridá, akoby sa nechumelilo. Vážne mu nedocvakne, že takúto vraždu by ani on neututlal? Nejako mi chýbal motív na tú zamýšľanú vraždu. Iné by bolo, keby sa šli chlapci len tak pobaviť a nejako by sa to zvrtlo, no to od začiatku smeruje k nevyhnutnému koncu. A čo sa odohráva v hlave mladej nežnej spisovateľky, že sa pustí do chladnokrvného a drastického likvidovania týchto chlapov, aj keď túžba pomstiť sa je pochopiteľná, zvláštny je ten spôsob. Tiež by ma zaujímalo, ako ledva 50-kilová baba dostane statných chlapov na tie miesta a do takých pozícií, do akých ich dostala. Odhliadnúc od týchto evidentných scenáristických nedostatkov je to celkom fajn film. Niektoré pasáže sú celkom drsné a realistické a Sarah Butler zahrala svoje utrpenie naozaj presvedčivo. ()

moviesfan

Určitě se jedná o drsný film, který hraje na psychiku diváka, protože některé záběry nemohou nikoho nechat chladným. Tedy aspoň mě ne. Herečka je velmi sympatická a krásná. Z celku nadšený nejsem, ale natočené to bylo dobře. ()

Lyli

Čekala jsem zmasakrování bandy blbých násilníků, a to jsem dostala. Myslím, že holčina jim moc hezky poděkovala za všechny ty společné chvilky. Představa uplatnění tohoto modelu na všech prznitelích našeho světa, je velmi zajímavá. Minimálně by se pročistil vzduch a bylo by to fér. ()

corpsy

Dnešná doba si vyžaduje efektnejšie prepisy dávnejších hitov či kultových snímkov. Dnešný otrlí divák ( a hlavne mladý divák ) proste potrebuje zadosťučinenie, ktoré by sa mu v origináli ( väčšinou ) nedostalo. Z tohoto smeru je nový I SPIT ON YOUR GRAVE dokonalý z každého pohľadu. Surový a nekompromisný. Pôvodný snímok prekonáva zľahka a s prehľadom, avšak jediné čo remake nevlastní je infarktový šok z celej tej brutality, pretože dnes je podobných ( občas menej brutálnych ) filmov ako maku, kadekto sa k ním dostane či už skôr alebo neskôr a tak verzia 2010 nepôsobí ako niečo nové. Zato verzia 1978 na tom bola z tohoto pohľadu ( aspoň pre vtedajšieho diváka ) o dosť lepšie. ()

Ten Druhy

Tento remake klasického rape & revenge z roku 1978 jednoznačne presúva ťažisko z fázy vykorisťovania (rape) na odplatu a revanš hlavnej hrdinky. Kým I Spit on Your Grave (1978) veľmi popisne a obšírne zobrazoval znásilnenie mladej spisovateľky partou miestnych buranov a šerifom, remake (2010) si vystačí s údernou skratkou a niekoľkými zreteľnými náznakmi. Zhruba 40 minutové znásilňovanie v pôvodnom filme (1978) vzbudzovalo súcit a podnecovalo spoluúčasť na utrpení hrdinky. Preto likvidácia násilníkov bola vnímaná ako zadosťučinenie aj pre divákov. Dokonca sa mi vtedy zdalo, že ich trest nebol primeraný. Inými slovami: zabiť ich bolo málo... V remake z roku 2010 sa však situácia úplne zmenila a s ňou aj moje pocity. Odplata bola podstatne krvavejšia a natoľko brutálna, že sa mi naopak zdala neprimeraná k spáchanému zločinu. Aj sympatie, ktoré boli vo filme z roku 1978 jednoznačne na strane sprznenej hrdinky sa začali strácať. Bolo však iba zdanie. Veď tento remake (2010) si nekladie filozofickú otázku zločinu a trestu, len tvrdí, že ten, kto raz spácha niečo zlé, može byť potrestaný oveľa horšie než si dokáže predstaviť. A to je to, čo desí najviac. Najmä v dobe, v ktorej sme zvyknutí, že aj veľké svinstvá, zostanú bez potrestania. A tak aj šerif Storch si zaslúžil odplatu, pretože to, že má tehotnú manželku a dcéru vedel už v momente, keď šukal bezbrannú Jennifer. I Spit on Your Grave (2010) je príkladom tvorivého prístupu k starším filmovým predlohám. Bodaj by bolo takýchto remakeov viac! ()

PauloZ

Velmi dobrý hororoví thriller. První část je sice na můj vkus dost drsná, opravdu nemusím znásilňování v přímém přenosu, navíc hned několika oplzlíma vidlákama, retardem a slizským šerifem, ale na celé první polovině není vlastně nic, co by se opravdu v reálu nemohlo stát. Skokem do řeky jsem myslel, že to končí, ale nastává druhá část, ODPLATA! A ta je velmi nekompromisní, velmi chuťová a velmi drsná. Tohle je snad poprvé, kdy jsem viděl, že se obět dostala do vedoucí pozice a celý scénář se obrací. Prvky Saw tu jsou a u trhání zubů jsem si fakt málem zavřel oči, ale nebudu se bát hodnocení, druhou polovinu jsem si užil a hlavní hrdince jsem držel palce. Jediné co bych vytk je, že neobjasnili její přežití z řeky. Jinak velmi dobrá a drsná jízda se skvělou Sarah Butler. ()

ConanVJ

Krvavej filmek, ve kterém je mladá dívka, která jede sama psát knihu do chaty uprostřed lesů, ponižována a znásilňována místníma vidlákama. Poté co jim uteče, teda se spíš odplazí a skočí do řeky, se vrátí v plné síle a řádně naštvaná, vykonat svojí pomstu. Celkově je to pěknej krvák a za mě tomu dávám 70% :) ()

Marsik

U filmu jsem se cítil špatně už jenom proto, že se na takový druh dívám. A po celou dobu jsem si říkal, že takhle špatně jsem se u filmu snad ještě necítil. Znásilňování, něco tak odporného. Tady to navíc bylo ukázáno tak realisticky a tak krutě, až mě mrazilo a tep jsem měl do 50. minuty na hodnotě 200. Každou chvílí jsem měl chuť to vypnout, ale samozřejmě, že mě od toho odrazovalo těšení se na odplatu. A ta byla ve velkém stylu! Dobře jim tak, hovadům nadrženým. Dnes nehodnotím to, jak se mi film líbil, nebo jak moc mě oslovil. Protože to bych dal bez debat nulu, ale hodnotím zpracování a velice realistické znázornění tohoto ožehavého tématu. Brr. Jinak toto bylo moje první setkání s herečkou Sarah Butler a hodnotím ji určitě kladně. Pěkná a nadaná herečka. 80% ()

ledzepfan

Hmm další poměrně rozporuplné dílko-teda minimálně pro mě......Jako samostatný Rape´n´Revenge filmeček to funguje zajímavě a v rámci žánru je to jeden z těch řekněme nadprůměrnějších kousků...Kdybych to měl ale hodnotit jako remake, tak bych musel jít o bod dolů protože i když se to do cca poloviny docela slušně drží předlohy(jediné mínusy jsem cítil asi jen ve výběru herců, kterí byli příliš tuctoví a tyhle sterilní USA typy, které vypadají jako někdo slavný-jsou teď všude-no nic) , znásilňovací scéna je slušně intenzivní a nápaditá(kdy tvůrci omezení cenzůrou nutí tu chuděru "kouřit" kde co :D :D ), tempo se drží předlohy a vše je hezky zoufalé....Hned po tehle scéně se ale film svým charaktérem(podle mě)dost razantně odkloní od své kultovní předlohy a místo přímočaré pomsty(za využití ženských fintiček) se zde koná jakási těžce vykalkulovaná, pracná a(pravda) šťavnatá pomsta ve skoro až SAWovském duchu=což z toho celého dělá prostě jinak působící film ....Krásně to ilustruje legendární a COOL hláška "SUCK IT BITCH" ,která v původní verzi fungovala jako symbol zadostiučinění a chutná třešinka na dortu-a zde vyznívá totálně a naprosto na prázdno........Pro fandy žánru je to ale luxusních 70% ()

Anchi

I když jsem věděla, jak vidláci dopadnou díky "klipu" remixu Animale od Prototypes, moje sadistický já si film užilo nebývalou měrou. Nevadilo by mi, kdyby byla první hodina smrsknutá do deseti minut a poslední půlhodina naopak roztáhnutá na hodinu. Líbilo se mi, jak frajerka využila heslo "cokoliv řeknete, může a taky že bude použito proti vám" s nápaditostí. Dokonce mi jedna scéna přivodila mírnou bolest zubů. Sarah naprosto božská. Kameru jsem u tohohle typu filmu čekala příšernou, ale překvapila. Hudba nic moc. / "She is just an innocent girl." "So was I." ()

nigga

V druhé polovině opravdu lahůdková satisfakce, bez kompromisů a politické korektnosti. Tak se musí na násilníky. 80% ()