Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

wilks

Skvělá Irská detektivka s ještě skvělejším Brendanem Gleesonem, osvěžující, moc příjemná, zasazená do překrásného prostředí Irska. 4 a 1/2 ()

Chlo0opek

Opět humor, který mně nesedí, takže film už tím pro mě nezajímavý. Po hudební stránce celkem zdařilé, jinak jen pár světlejších okamžiků, u kterých mě film zaujal. ()

Agnostik

Příjemná krimi komedie z Irska s nádechem černého humoru.O jediném kontroverzním Irském policajtovi a jeho partákovi z FBI kteří vezmou spravedlnost do svých rukou,v boji proti bandě pašeráků drog.Velmi dobře sem se pobavil,proto velké čtyři hvězdičky zaslouženě. ()

Saprofag

Jo tohle je moje káva. Nemůžu tomu dát za pět. Na to by to mělo mít ještě něco navíc. Každopádně na čtyřku s přehledem. Chytré, vtipné, nenudící, neamerické!!! Bravo four! ()

Alekks80

Skvělá irská komedie, kterou spolehlivě táhne můj čím dál tím oblíbenější herec Brendan Gleeson. Díky přiměřené stopáži, zemitým a vtipným dialogům a menšímu než malému množství korektnosti jsem se výborně bavil od začátku do konce. ()

demovka

Je to svěží a jiné než ostatní filmy podobného typu. Je to prostě irské. Člověk by řekl, že tak rozdílné dva herce nelze postavit do filmu vedle sebe. A přeci jen to jde! Tři je málo a čtyři jsou moc, takže hezkých 70%. Chybí tam výraznější ženský prvek a někomu nemusí sednout drsnější způsbo irského humoru. Ale i tak tato krimi komedie pobaví. Je to způsob jak spojit irský humor, irský policejní život, IRA, FBI, pašování drog a přestelku s kalašnikovem jak vystřihnutou z westernu. ()

Nobunaga

Film má vynikající herce v čele s Brendanem Gleesonem, "typický" anglický, pardón irský, venkov s jeho figurkami a britský ne vždy laskavý humor, ale také postavy ve kterých jsem se na moment ztratil a chvílemi hluchá místa, což mě vzhledem k nadšeným krirtikám uživatelů na předních místech docela překvapilo. U mě takových 75% což ale přibližně odpovídá momentálnímu celkovému hodnocení filmu (71%). Po většinu filmu mi moc neseděl spaghetti westernový soundtrack, který ale na konci sedne jako pověstná zadel na hrnec ;-) ()

adako

fóking grejt. Presne ten správny mix absurdného humoru, obyčajnosti a ešte čohosi viac. Toto by so vydržal sledovať ešte niekoľko hodín. ()

Rastamania

Brendan je pan herec. Miluju jeho přízvuk, když nadává jak stará kurva. Dokonalej filmek a další skvělej příklad, proč jsem začal bytostně nenávidět dabing. Jedna z nejlepších anglickejch komedií. Dobře, tak irskejch no, se nepo.... ()

Chicharron

Těžko si představit nesourodější dvojku než zrzavého obtloustlého drsného Ira, prezentovaného Brendanem Gleesonem, a vyhublého a uhlazeného černocha, kterého si zahrál Don Cheandle. Film je plný drsného těžkotonážního až rasistického humoru vzdáleného odlehčeným "buddy movies" jako byl např. "Lethal Weapon". Film končí docela překvapivě a chvíli jsem nechtěl věřit, že to tak dopadlo, ale tvůrci se s tím evidentně nepárali, a to je jen dobře. ()

papez12

Ťažko hodnotiť tento film. Ale už len za ten otrasný soundtrack a muziku k filmu a k jednotlivým scénkam dávam odpad. K tomu že je celý film nudný, ale neskutočne miestami sa minúta zdá viac ako celá hodina dávam 1*, k poslednej otrasnej strielačke s najhoršou muzičkou dávam 1*, na konci to predstavenie hercov v tom "medajlóniku" s tou otrasnou muzičkou hrozné - proste prúser. Zlý filmový prúser bez nejakého nápadu, bez myšlienky. Premáham sa ako nikdy a dávam len za výkon Dona Cheadlea a Brendana Gleesona 1 hviezdičku. Toto hodnotenie 75%, ktoré je tu teraz to je neskutočná krivda všetkým filmom. Tento film si nezaslúži viac než 35%. ()

Montmorency

Těšila jsem se na jasnou 4* komedii.....v podstatě tomu tak i bylo - správný irský policejní hovado (no jinak to snad ani říct nelze:-) narazí na distingovaného amerického agenta FBI a honí spolu 3 filozofující drogové dealery (ti mě bavili nejvíc)....vtipný, ale pořád to ne a ne zabrat na plno, a závěr filmu to asi úplně pokazil - takový nemastný, neslaný.... ()