poster

Smrtonosná zbraň

 • český

  Vražedná zbraň

 • anglický

  Lethal Weapon

 • slovenský

  Smrtonosná zbraň

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1987, 110 min (SE: 108 min, Director's cut: 117 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MM_Ramone
  ****

  Snímok "Smrtonosná zbraň", ktorý v roku 1987 natočil skúsený režisér Richard Donner je všeobecne považovaný za klasiku v oblasti amerického akčného filmu. Dvojica los angeleských detektívov je na stope nebezpečného drogového gangu. Roger Martaugh a Martin Riggs. Distingovaný starnúci borec a divoký nevypočítateľný živel. Každý z nich je iní, ale navzájom sa výborne dopĺňajú. Zo začiatku si síce moc nerozumeli, no časom sa z nich stali skvele zohratí parťáci. ****(25.4.2018)

 • Matty
  ****

  Po letech (a poprvé v původním znění) podstatně menší legrace, než jakou si z dřívějška vybavuji. V okamžicích, kdy scénář nejnápadněji laškuje s odkazem drsné detektivní školy, jde beze vší srandy do tuhého, aniž by se Donner snažil ostré hrany obrušovat. Spíše než kriminální thriller, spíše než akční komedie je Smrtonosná zbraň žánrově neukotvený parťácký film, jehož motorem je postupně vylaďování vztahu mezi usedlým taťkou, který systému věří, a labilním solitérem, který se na systém vybodnul. Napsaní i zahraní jsou oba dva s vtipem a pochopením a považuji je za stěžejní důvody, proč se k téhle osmdesátkové zábavě jednou za čas vrátit. 80% Zajímavé komentáře: Marigold, Gimp, Visáč, Cornon(25.10.2005)

 • StevenW.
  *****

  Co dělat se dvěma detektivy,kteří jsou sice mistry svého oboru,ale jako partaci si akorát tak vjíždějí do vlasů?Řešením by bylo jistě přeřazení každého jinam,ale to by mordparta z Los Angeles přišla o svůj nejvýkonnější pár.A pak už těch variant není moc.Ačkoli jedna přeci jen.Když už se detektivové Murtaugh a Rigs od rána do večera handrkují jako staří manželé,proč je třeba neposlat do společné akce,at si pánové na sebe pořádně zvyknou.První díl populární akční série,hned od začátku stanovil tempo a směr,kterým se bude ubírat.Usedlý chlapík Roger Murtaugh,který si nejvíc zakládá na klidném domovu,svojí rodině a rád by dosloužil do důchodu bez nehod a neřízená střela Martin Rigs,který má nejenom dobrou mušku ale taky pěkně proříznutou pusu,se vzájemně skvěle doplňují.(28.8.2015)

 • sud
  *****

  Sympatické spojení akčního thrilleru a komedie. A přitom nic není nechtěné a nesklouzne k sebeparodii. Akční scény jsou více efektní, naturalistické, dynamické a opravdové oproti jiným akčním filmům osmdesátých let. A zárukou zábavy jsou rozdílnosti povah ústřední dvojice, výbušného Martina Riggse se sebevražednými sklony a kliďase Rogera Murtaugha, který je usedlý táta od rodiny. Herecké výkony Mela Gibsona a Dannyho Glovera jsou bez chyby stejně tak jako úvodní píseň Erica Claptona a režie Richarda Donnera. A právě "Smrtonosná zbraň" je film, který se neokouká a při každém shlédnutí napne i pobaví diváky.(11.10.2005)

 • Petrucci
  *****

  Hey, look friend, let's just cut the shit. Now we both know why I was transferred. Everybody thinks I'm suicidal, in which case, I'm fucked and nobody wants to work with me; or they think I'm faking to draw a psycho pension, in which case, I'm fucked and nobody wants to work with me, basically, I'm fucked. Guess what? What? I don't want to work with you! Hey, don't. Ain't got no choice, looks like we both been fucked! Terrific. God hates me, that's what it is. Hate him back; it works for me. [TOP 10 + Lethal Weapon 2, Lethal Weapon 3, Lethal Weapon 4](10.10.2013)

 • - Johanna Steinmetzová tehdy v Chicago Tribune o filmu napsala: "Jako thriller postrádá logiku. Jako policejní film postrádá platné policejní standardy, a proto mu chybí autenticita. Jako přehlídka bojového umění je tento film zklamáním. A jako dobrodružně-akční je nemožně dětinský." (Wences)

 • - Radní Hollywoodu nechali na Hollywood Blvd. vyvěsit vánoční dekoraci již pár měsíců před Vánocemi, aby to ve filmu vypadalo jako na konci roku. (HellFire)

 • - Ve scéně, kdy se seznamují Murtaugh (Danny Glover) a Riggs (Mel Gibson) v podzemní garáži a následně nasedají do auta, má Riggs v každém záběru jinak ohořelou cigaretu. (Butcher of Blaviken)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace