poster

Smrtonosná zbraň

 • český

  Vražedná zbraň

 • USA

  Lethal Weapon

 • slovenský

  Smrtonosná zbraň

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1987, 110 min (SE: 108 min, Director's cut: 117 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  *****

  Kdyby tohle nenapsal Shane Black nevím, nevím jestli by to byl až takhle vynikající film. Spousta dialogů je k popukání, hlavně když jde Riggs kupovat od překupníků drogy, vše za stovku a následně po malém rozmýšlění, že jde přece jen o dost peněz, se začne hrabat v peněžence. Má nejoblíbenější scéna celé série.(7.9.2006)

 • Hal_Moore
  *****

  Tak tohle je klasika. Mel Gibson ve své nejkultovnější roli válí a hláškuje o sto šest. Richard Donner nám připravil vskutku vydatnou a dokonale okořeněnou specialitku, které nechybí ty nejdůležitější ingredience (spousta kvalitní akce, nadprůměrné herecké výkony, příběh postrádající větší klišé a v neposlední řadě legendární hlášky). Čeští labužníci si navíc mohou vychutnat i bezchybný dabing, který této specialitě závidí všelijaké nové objevy kuchyně zvané film. Jako přílohu doporučuji do ruky pivo, na stůl brambůrky či jiné laskominy, zvuk na maximum a jen vyčkat, až se chuť sama rozplyne na jazyku. Na tenhle mls totiž jen tak nezapomenete.(31.12.2006)

 • Jordan
  ****

  tento filma mám neskutočn rád, ako máloktorá či dokonca žiadna americká akčná komédia dokázal nájsť správnu hranicu akcie, humoru, krimizápletky i akejsi-takejsi backgroundovej zaistenosti. dvojica gibson - glover je jednou z najlepších v amerických buddy movies, nehľadiac na to, že Gibson tu herecky exceluje. Pre mňa osobne veľmi podarená oddychová lahôdka, zlatý klinček svojho žánru.(10.3.2007)

 • sheen
  *****

  Donner vytvořil nejlepší duo policistů, které se ukázalo na velkém filmovém plátně. Gibson (pro mě jeho životní role), hrající si na totální psycho je opravdu vynikající a Danny jak je z něho uplně v prdeli, to je mocné, tento díl mě vždy sestřelí do kolen. Výborný mix akce a humoru, okořeněné ještě prvky krimi. Brilantní počin. Od úvodního strhujícího pádu, přes tunu chytlavých,vtipných a chytrých dialogů až po zběsilou akci a parádní výslech. Geniální blues hudba dotváří tento výtvor k totální dokonalosti. "Im Too Old For This Shit"(23.4.2005)

 • anais
  ****

  Klasika buddy movies. Je vtipná, má silnou ústřední dvojici a charismatického záporáka. Ve své době určitě přelomový film (ve svém žánru), dnes působí trochu zdlouhavě, hlavně ve srovnání s vypiplaným druhým dílem. V tomto úvodním filmu série je postava detektiva Riggse (Gibson) asi nejšílenější, a tedy i nejzajímavější. Právě jeho vnitřní boj proti démonům minulosti povyšuje tento film na klasiku, která překračuje hranice běžného akčního filmu.(15.10.2005)

 • - Roli Riggse měl původně hrát Bruce Willis. (Kulmon)

 • - V jednom záběru můžete zahlédnout reklamu na film Ztracení chlapci, který toho času Richard Donner produkoval. (HellFire)

 • - Jackie Swanson se při záběru, kdy skáče z výšky nenechala zastoupit kaskadérem. Trénoval ji legendární kaskadér Dar Robinson. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace