Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

fabecc1222

Atmosféru seriálu to bezpochyby ctí velmi dobře, ale kvalitou humoru je seriál stále někde jinde. Kolečko tu je sice uvedený jako scénárista, ale v titulkách je psáno, že se pouze podílel na scénáři, což se podle mého také promítlo do finální podoby filmu, kdy tomu chybí ty zničující hlášky, kterými je seriál prošpikován. Herecky sice stále bezchybné, jen ten humor už prostě není takový, jak jsme na to zvyklý. ()

J-o-k-e-r

Myslím si, že je velmi obtížné z několika dílů skládající seriál převést na filmové plátno. V kině jsem měl pocit (stejně jako u Simpsonů), že se koukám na jen o něco delší díl. Ale to rozhodně není na škodu, protože jsem se už hodně dlouho takhle nebavil u české komedie. Hodně dlouho! Oproti seriálu tu samozřejmě většina postav nedostává tolik prostoru, všemu vévodí nová hlavní postava - Pepik Hnátek, který je v podání M. Krobota geniální. Za zmínku stojí rozhodně Jirka Luňák (pro mě nejlepší postava zahraná skvělým O. Vetchým), šišloun Áda, pokladník Ludva, a mnoho dalších. Myslím si, že fanoušci seriálu si film užijí daleko více. Jsem rád, že české komedie ještě úplně neupadly, a jsem rád, že takový názor nesdílím sám (viz zdejší hodnocení). Odpady se samozřejmě najdou i zde, ale domnívám se, že se jedná pouze o upozornění na svoji osobu. Kino se smálo, bylo skoro plné, tak to má být...P.S.: Opravdu je mi jedno, jestli to slavné derby se takhle odehrálo nebo ne, proboha. ()

ghatos

Jan Prušinovský vycepoval svůj tým jako Pepik Hnátek. Zejména Jan Hartl a Ondřej Vetchý předvádějí skvělé výkony. Vtipné, nenásilné, fotbalové. 72% (kino). PS: Antislávistický podtón je silný :) . ()

Myrreczech

Pro mě asi největší překvapení za posledních pár let. Kdo by to byl řek, že Češi dokáží natočit film, na který se dá koukat a výborně se u něj bavit? Tohle není žádný Troška nebo Vievegh, takhle by měly vypadat všechny naše filmy. Královská zábava pro úplně každého. ()

Dreadd

Nejenom, že Nova dokázala vyprodukovat vynikající seriál když už v to doufal málokdo, letos dokonce přišli se stejně kvalitním celovečerním snímkem. Podzimní plán vysílání sice tyto plané naděje uhasil, ale jak říkáme my, judisté, nemusí pršet, jen když kape. Poslední zápas Pepika Hnátka je sice jen prodlouženým bonusovým dílem, ale komediálně vůbec nestrádá. Naopak postava trenéra Hnátka v podání Miroslava Krobota je velkým zpestřením světa okresního fotbalu, kolem kterého se děj točí opravdu často. Ale slušné gagy nepramení jenom z jeho přítomnosti, dokonce se dá i opakovaně zasmát nad signalizačním zařízením u železničního přejezdu (i když ten poslední případ byl spíš tragikomický). A pan pseudoodborník Slanina, který ČSFD kritizoval kvůli podhodnocování českých filmů by měl vědět, že se tu nepranýřují všechny české filmy. Ale, jak by řekl pan Hnátek, jenom ty co nás naserou. ()

Killda

KONEČNĚ! Po tolika letech tu máme pořádnou českou komedii. Z původního seriálu jsem neviděl ani díl, film je však poutavý i bez toho. Musím upozornit hlavně na skvěle herecké výkony (Krobot je prostě perfektní). Humor nezaměnitelný. Každý, kdo zná vesnické fotbalové prostředí bude nadšen onou věrohodností ... a já jsem rád, že se najdou i filmaři, co se vymykají moderní české tvorbě, protože jen to je cesta ze dna. ()

šerminator

Ne že by to bylo nějaké veledílo, to teda ani náhodou. Ne já se ani nesmál, možná tak 2x, spíše zaujatě sledoval ten zápas o život. Chování a myšlení Pepíka Hnátka je něco, co se ve scénářích jen tak nevidí. Miroslav Krobot utáhnul celý film sám. 'Jiřina' Vetchý slabý, Kikinčuk jakžtakš, Kohák málo prostoru a Sobota pořád na vedleší koleji. Či spíše je to dobře, že ostatní nedostali téměř žádný prostor a nerušili tím Krobota. K plusu je taky vidět, že to je víc než několik dílů seriálu dohromady a pitomé scény typu "máme Roteiro" tu chybí. Když bych to měl srovnat s Koženým sluncem, tak tohle je lepší. Je to osbitější (jak jinak) a má to koule. ***SPOILER*** : Pokažený přejezd a odmítnutí dárcovství jsou nepěkné oslí mosty úrovně tohoto seriálu. ()

Kosmik 1

Neviděl jsem ani jeden díl seriálu, takže hodnotím pouze film, aniž bych byl ovlivněn předchozími skutečnostmi. Bohužel, mě film moc nenadchnul, vzhledem k docela hvězdné sestavě českých herců, je to docela škoda. Možná je to tím, že mě celkově fotbal moc nezajímá, jelikož jsem převážně hokejový fanda. Ale i přesto by mi měl film co nabídnout, pokud chce uspět i na poli ne-příznivců fotbalu. Nestalo se tak a pro mě to byla spíše nudná podívaná. Pár hlášek mě pobavilo, ale na více jak tři hvězdičky to bohužel není, je mi líto. Hnátek: "Nemůžu si přece vzít srdce od nějakýho slávisty." 60% ()

Ravi

Tady je vidět srdce fanouška fotbalu. Na kamenný výraz Miroslava Krobota je na jednu stranu zábava se dívat, na druhou stranu tohle nemůže fungovat 102 minut. 60% = 3/5 ()

Kacounek

Námět je zajímavý. Stále jsem čekala, že se z toho něco vyklube a ono néé. Psychologie postav nedotažena do konce. ()

blackJag

Seriál se mi v konečném měřítku líbil asi o chlup víc, ale není to zlé a v přívalu všech těch českých rádoby komediálních sraček jde vyloženě o živou vodu. 70% ()

vyfuk

Seriál Okresní přebor jsem spíše dříve bral jako přechodný nízkorozpočtový seriál, který televiza natočila, aby mohla zabrat po osmé hodině vysílací čas. Když měl pozitivnější ohlas než bych kdykoliv čekal, rozhodl jsem se ho slédnout... dostal jsem se jenom asi ke dvoum dílům... Nic méně i ty dva díly byli lepší než jsem čekal. Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka je první český prequel, který se pro mne v podstatě hodil, protože jsem neviděl seriál. Co říct? Film má hlavně originální a neotřelí příběh, mimochodem obsazení Miroslava Krobota do hlavní role bylo geniální. Navíc v dnešní době plné filmového úmrtí a dramatu, takovéhle filmové sportovní drama potěší. Jak už jsem naznačil film je doplněn úžasným a humorným humorem. Nevím co dál říct... je to jeden z nejlepších filmů dnešní doby s úžasným obsazením, úžasným scénářem a úžasnou režií. ()

MI-380

Někteří herci zahrají všechno, některým sedí jen určitý typ. Toporný Schwarzenegger umí nejlíp robota Terminátora, unylý Cage zase Chrise z Nextu a nekompromisní Krobot září jako Pepik Hnátek. Příjemný humor, postavám i prostředí chybí k dokonalosti jen málo. 75% (9288 hodnotících přede mnou je na průměru skoro shodném - 74%). ()

Roseinka

Viděno dvakrát a dost mě to pobavilo, ale ještě víc mi to přišlo smutný, proto jsem nemohla dát vyšší hodnocení, protože to pro mě vyloženě komedie nebyla. Díky druhému zhlédnutí jsem se ale rozhodla si pustit i seriál. A to prosím fotbal strašně nesnáším. ()

Jaro.Krafcik

Ešte viac futbalu, viac humorných scénok,skvelej hudby, toto sa podarilo. Mne sa to páčilo o trochu viac ako seriál. Sa čudujem koľko sa toho vošlo do filmu. Pobavilo a určite kvalitovo nekleslo. Odporúčam komu sedel seriál a má rád futbal bude spokojný až až. 4* ()

Georgex

Jakožto milovník seriálu jsem očekával hodně a i přes můj první skeptický pohled na zfilmování této seriálové perli, musím uznat, že jsem dostal přesně to, co jsem dostat chtěl. Přenesení seriálového prostředí na velká plátna se povedlo naprosto dokonale. Postavy fungují stejně tak jako v seriálu a dokonce si dokážu představit, že bych viděl film dříve než seriál, jelikož se snaží dotyčné postavy rozvinout. Uvidíme tedy všechny naše milované, ne všem se dostane tolik prostoru, jako jsme byli zvyklí v seriálu, ale nová postava trenéra Hnátka je tak charismatická, že ostatní stojí trochu v pozadí a není to vůbec na škodu. Navíc starý a nekompromisní mazák Pepa Hnátek hází hlášky jak ze samopalu. Před výkonem pana Krobota bych musel smeknout klobouk, kdybych nějaký měl. Dále musím vyzdvihnout nápaditost tvůrců ohledně děje, který šlape jak švýcarské hodinky a ani chvíli se nebudete nudit, dějová zápletka je sice předem daná, nicméně to vůbec nevadí a neubírá to filmu na kvalitách. Musím uznat, že po delší době jsem z kina šel naprosto spokojen a dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Pokud jste seriál ještě neviděli, nebojte se jako první zajít na tento film, jelikož vám prošlape cestičku k Okresnímu Přeboru. Moje hodnocení 85% ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý