Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

bakeero

Hořkosladký. Oproti seriálu to nejni čistokrevná prča (jak by taky mohla, s takovým ústředním tématem), ale rozhodně je to trefený zařízení. A Krobot těžce ruluje. ()

bianca19

Film mě nezklamal, úžasný výkon Ondřeje Vetchého - opět skvěle exceloval (jak je divák u něho již zvyklý). Vetchý zahrál tak přesvědčivě, že to spíše nehrál a do role se plně vžil - uvěřila jsem mu roli na 100%. Úsměvné, zábavné - naprosto totožné s tím, jak se vyjadřují a co prožívají fotbalový nadšenci. ()

Pathrose

Poslední zápas Pepika Hnátka pokračuje v tom trendu, který jsme mohli vidět v seriálu a jako celovečerní film obstál. Možná chybí trocha více humoru, ale za to Miroslav Krobot v hlavní roli to perfektně vyvažuje. ()

Parm1

Hořkosladká komedie, kdy všechno ostatní je zábava, jen příběh Pepíka Hnátka nebaví. Byl to rudoch a jinak ani dopadnout nemohl. Se seriálem to nemá mnoho společného, ale alespoň jsme se dozvěděli, jak začal Ludvík Hovorka hrát automaty:) 75% ()

waska

Není to sice tak skvělý, vtipný a boží jako seriál, ale pořád je čemu se zasmát, Krobot je perfektní idiot a o Vetchém není třeba mluvit :-) Sešla se prostě úžasná partička vesnickejch vidláků :-) ()

matt85

Brutalní cynismus, perfetkní Krobot a prakticky zbytečné vedlejší linky(možná až na Vetchého epizodku s koučováním). Je to značně nekoretní a nelidsky lidské. Je to vyjimečný český film, který by mohl být buď kratší nebo nabitější. Takhle jsou to solidní 4. ()

Brinkley

Nebýt výtečného Krobota, tak klesnu na hvězdy dvě... A pokud mě přepadne touha po venkovské poetice, spustím Divoké včely. ()

Oonika

V porovnání s komediemi, které u nás vznikají, je tohle něco jako jednooký mezi slepými králem. Ale přesto... Hodně vtípků, které se jinde jen tak nevidí, herci hráli skvěle, jen ten příběh trochu vázl. Ale jsem ochotná to odpustit a skončit na 4 hvězdách, protože to zase trochu vneslo čerstvou krev do komedií z našich luhů a hájů. ()

Jaxx84

Neviděl jsem jediný díl seriálu Okresní přebor (revize: už ano a všechny), ale tohle se povedlo na výtečnou. Konečně zase pořádná česká komedie glorifikující a hyperbolující venkovský fotbal... ale dělá to mile a sympaticky a hlavně se spouuustou zdrcujících hlášek :-D Nepřekonatelné jest: hele kjabička a taky dělá vjků vjků :-D Dnes viděno podruhé ve vlaku a musím uznat, že mě to chytlo mnohem víc než prvně, takže upravuji na 7/10. ()

netWoor

Skalní fanoušci seriálu pravděpodobně budou potěšeni, že je tady další (trochu delší) díl, nic jiného to ale není. Ubohý děj bez zápletky poněkud nudil. ()

Doski

Opravdová česká sportovní sranda. Čutálisti z Houslic jací mají být. Už seriál je špičkový a tohle je jenom taková třešnička na dort celé sérii. Výborné herecké obsazení a skvělé výkony. Krobot, Sobota a Vetchý spolu s paní Pokornou to zvládli na jedničku, takže spokojenost. 80% ()

lakart

Černá komedie o posledních dnech jednoho šíleného a ctižádostivého trenéra v podání Miroslava Krobota. Celkově film funguje velmi dobře. Nikde se nebortí, vše drží pohromadě, žádná scéna není zbytečná. Chvílemi to sice vede k předvídatelnosti, ale není to nic hrozného. Skvělé hlášky, jednoduchý příběh, jasné charaktery a geniální výraz Krobota. 80% ()

Armin82

Zde se nemohu zařadit ke stádu ovcí a musim poněkud vystoupit z řady. Nebejt Krobota a Ondry Vetchýho, tak by mi to nestálo ani za těhle pár slov. Sotva průměrná komedie, kterou kdyby pustili kdekoliv na světě, tak to nevydělá ani na slanou vodu. Česká kinematografie šla za posledních 50 let kvalitou dolů, jak cena za kilo banánů a můžem jen děkovat tomu, že jsou češi vlastenci a umí přimhouřit oči i nad takovou krávovinou --->40% ()

FireTight

Jsem lehce na rozpacích, ale nakonec dám filmovému zpracování přeci jenom čtyři hvězdičky, hlavně kvůli vzpomínce na seriál. Protože i když má film hodně skvělých míst a pár naprosto super hlášek ("Co bys dělal, kdyby ti někdo nepřišel na zápas?", "Hřiště... Míč... Nevím... Slávia,... ne, Sigma Olomouc!!"), na seriál zkrátka nemá. Zvlášť s tím podle mého lehce useknutým koncem. ()

Franc1s

Krobot je frajer! A konečně nenucené, zábavné prodloužení příběhu, tedy známého seriálu. Je více cítit ten hořkosladký nádech, ale s tou správnou nadsázkou. Všechny postavy tak jak mají být, hlášky typu: "Chceš prcat?" uzemňovaly :) Konec perfekt, určitě neviděno naposledy. 8/10 ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý