Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

karlik4801

Opět jsem narazil na krásný film. I krásně provedený, natočený v hezkém prostředí a s příjemnými herci. Ten příběh o chudácích služkách, má něco do sebe. Ve filmu je poměrně dost postav, ale i tak si stačí najít své místo. Postavy dokázali zapůsobit takovým způsobem, že mi bylo hrozně líto postavy, kterou skvěle ztvárnila Jessica Chastain. Ta měla dostat toho Oscara. Je tu naprosto uvěřitelná, jako kdyby to byla doopravdická postava s touhle tváří. Myslím, že Černobílý svět Oscara za nejlepší film klidně získat mohl a zaslouženě. Jedná se totiž o kvalitně odvyprávěný příběh ze života. A jako jeden z mála případu se mi líbí český název. ()

Mirokukii

Hodné černošské tety ve službách bledých zlých žen. Lehce a svižně vyprávěné drama o poměru dvou ras střetávající se na jednom místě, v jednom domě. Nemoralizující, a nevyvolávající přehnané deprese. O to příjemnější, chvílemi i zábavná, dojemná a emoce vyvolávající podívaná. Stavějící na senzačních výkonech všech zúčastněných žen. ()

kinghome

Skvěle vyvážený film, u kterého se jak zasmějete, tak budete mít na krajíčku. Když jsem na tento film narazil, tak jsem se bál, že to bude brané vážně a všude budou keci o tom jak černí trpěli atd... Naštěstí pro film je to brané s rezervou a nechybí vtipné scény. Eat my shit bylo prostě úžasný. Film stojí na skvělém scénáři, který je propracovaný do posledního detailu a ve filmu jsem neviděl snad jedinou chybu nebo pochybení. A druhá věc jsou herci, kteří hrají naprosto skvěle. Nečekal jsem, že film z takového prostředí na mě udělá dojem, ale stalo se. Možná né takový, abych dal plný počet, ale i tak to byl nadprůměrný film. Sice trochu přeceněný kvůli tématu, ale kolem těch 80% si určitě zaslouží. ()

DJ Rocco iNc

Stretávam sa každý deň s černochmi a poviem vám, je to rozdiel, oproti černochom, ktorí hrajú dôležitú úlohu v tomto príbehu. Domáci černosi sú príjemnejší, nie je problém s nimi pokecať, aj pomôžu, rovnako, ako černosi, z karibskej oblasti. No černosi, ktorí prišli z Afriky a udomácnili sa v UK, či Holandsku, sú dosť nepríjemný, povýšenecký a boh chráň, že im niečo poviete, pretože hneď skáču do bitky a oháňajú sa diskrimináciou. A v práci ani nevravím. Robiť sa im nechce a ak im povieš, aby urobili to, či to, povedia na rovinu, nie, nebudem to robiť. A nemôžete s tým nič urobiť, pretože znova začnú s diskrimináciou. Mentalita černochov sa veľmi zmenila, no to záleží aj od toho, z ktorej oblasti pochádzajú. Aj napriek dejinám, ktorými černosi utrpeli v minulosti (v tomto filme), dokážu byť mierumilovný a ja ich za to obdivujem. Toto filmové spracovanie asi presne vystihlo to, čo malo. Neznášanlivosť, no aj úctu. Všetci sme len ľudia a všetci konáme, ako konáme, no netreba všetkých hádzať do jedného vreca, pretože, práve ten, od ktorého by ste to najmenej čakali vás podrazí. ()

Honzíno

Nebýt až přehršel tlačení na city v poslední třetině a totální glorifikace všech černochů táhnoucí se celým filmem, jdu do plných. Téma je jednoduše skvělé a zvolený přístup nenásilnosti kvituji s obrovským povděkem. Ale rovnoprávnost přece není, nikdy nebyla a nebude o tom, že všichni bílí (krom jedné) jsou špatní a naopak všichni černí rodí dobro, neustále tesají moudra do kamene a mají duše kříšťálově čisté. Nic není bohužel černobílé jako krásný český titulek filmu. ()

Lachtaan

Otázka rasismu sužuje náš svět už po několik staletí.. Hlavně svět našich černých spoluobčanů, nespravedlivě odsouzených na to být v životě těmi podřadnými.. Snímek The Help to vystihuje v té bohužel nejdrsnější, ale zároveň nejreálnější formě.. V době, kdy bychom se měli jako lidstvo bát množství přírodních katastrof či nemocí, si vlastně tu největší škodu, největší zármutek a největší neštěstí působíme navzájem mezi sebou.. Je nádhera, že se nad tím dokázali zamyslet v tak výborně zpracované záležitosti.. Škoda, že to nehýbe i skutečným světem.. :) ()

Tomik.

Dlouho jsem neviděl tak emotivní snímek. Běžně se mi nestává, abych se během dvou dnů podíval na jeden film hned třikrát a po každém zhlédnutí zvedl hodnocení o hvězdičku nahoru (začínal jsem na třech, aktuálně dávám plný počet). A už vůbec se mi nestává, aby mě film přiměl k četbě. A tady to je přesně ta výjimka, která potvrzuje pravidlo. Zrovna jsem dočetl knihu a musím říct, že byla úžasná! Neméně úžasná, než celý film. A proč všechno to „nadšení“? Možná jen díky škole, kde se mi zdejší šovinismus a obecně téma utlačování a rasismu výborně hodilo ke zkoušce, taky dost dobrá možná proto, že je to něco, co mě zajímá, co vidím jako velký problém a s čím už z principu nesouhlasím. A možná jen díky tomu, že se to odehrává v Americe aneb v místě, které mám rád, které mi není lhostejné a kde tak nějak podvědomě směřuju. Tak jako tak, stavět bílé ženy do pozice „otrokářů“ a černé ženy jako jejich služebné mi přijde velmi velký problém aktuální doby, něco, s čím je potřeba skoncovat. Až tady si uvědomíte, jak těžký život někde lidé mají a to, co nám připadá jako samozřejmost, v určitých státech samozřejmé není. A to jsme prosím ve 21. století! Smutné, soucítím s těmi ženami a jsem rád, že v oblasti, kde my žijeme, nemusíme tyto problémy řešit. Neměnil bych. Na druhou stranu pravda. Sice se mi chování oněch amerických paniček dvakrát nelíbilo a obecně nemám rád lidi, kteří se nad někoho ať už z jakéhokoliv důvodu povyšují, ale jsem toho názoru, že člověk je tvor přizpůsobivý a i ony jednou možná prozřou a uvědomí si, že jejich přístup není zrovna fér. Měly by. Aneb chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se ostatní chovali k tobě. Jak naivní to přání, vím, neznám tamní poměry a něco tak hrozného si neumím ani představit, proto žiju v "závoji sladkého nevědomí" a myšlence, že lidi by se sobě měli navzájem chovat hezky. Žen je třeba si vážit a hýčkat si je, bez ohledu na barvu kůže a jiné faktory. O to horší je pozorovat, jak samy k sobě dokážou být kruté (muže nechávám stranou) a to myslím platí všude na Zemi. Ne zrovna ve smyslu, jak to bylo ukázáno ve filmu, ale ve vztazích, pomlouvání apod., někdy je to vážně síla (vlastní zkušenost). Abych to uzavřel, výborný film o hrozných věcech se skvělými hereckými výkony (Emma Stone to zahrála parádně) a s neobvykle silným poselstvím, doporučuji zhlédnout. A přečíst knihu. Pět hvězdiček, snad už si to nerozmyslím :) ()

Pavlínka9

Zajímavý pohled na život žen, které vychovaly pomalu celou generaci amerických "paniček", ale nikdo si toho ani nevšiml... Moc se mi to líbilo, hlavně ten boj mezi "bílou a černou" - ten dort - parádní pomsta, která stála za to :) Mohu dodat už jen jediné - těším se, až si přečtu knihu, na motivy, které tento film byl natočen. ()

noriaki

Nádherný film. Silný v příběhu, emocích, myšlenkách i v hereckých výkonech. Po jeho zhlédnutí můžu říct že Černobílému světu nechybí nic k perfektnímu zážitku, spíše mu několik věcí přebývá. Mluvím hlavně o té záplavě korektnosti která ze snímku ani nekape, ale přímo z něho tryská. Postavy jsou od začátku jasně zařaditelné na stupnici dobro - zlo, zápletka je předem daná a na divákův názor nezbývá místo. Což se může jevit jako obrovská vada na kráse, ale film je tak umně natočený že mu tyto drobnosti rádi odpustíte. The Help je zkrátka přesně ten druh filmu který touží natočit každý režisér plánující kariéru v Hollywoodu. O když víte že to co se na pláně odehrává je "jenom jako", stejně mu věříte každé slovo a necháváte se pohltit jeho kouzlem. ()

Cushing

Emma Stone přehrává, je to trapné, Octavia Spencer taky, je to roztomilé. Stejně rozporuplně působí epizody, na něž se film rozpadá -- některé fungují, jiné se snaží jen dojit slzy nebo smích skrz ně, hovno v dortu se tu rozmatlává s takovým nevyčerpatelným gustem, že má divák chuť mlasknout to režisérovi do ksichtu. A je to celé nevydržitelně dlouhé. Oscaři se povalí, toť můj tip. Vidět to však už nechci, je to všechno tak jasné -- takový bílobílý svět. A jistě -- i černý manžel může být wifebeater, a jistě i vymydlený panáček árijského vzezření může být manželem snů. Zív. Kino pro služky. ()

danoo

Čo robí tento film tak dobrým (odhliadnuc od oscarových výkonov všetkých zúčastnených) je jeho komediálny rozmer v serióznom kontexte. ()

Monoxid

Opravdu černobílý film... Utlačovaní, dobrosrdeční černoši a nafoukané, rozmazlené, nedospělé bílé paničky. Chybí už jen ten titulek ''podle skutečné události"... Ale kvalitní podívaná to je. Hodilo by se to označit spíš za komedii než drama. Do dramatu tomu chybí uvěřitelné charaktery. Tyhle postavy jsou prostě moc líbivé. Konec je moc optimistický. Spousta pravdivých a poučných myšlenek tam je, ale většinu času jsem se prostě a jednoduše válela smíchy... ()

BoncheR

Nádhera! Hneď po Hugovi je to pre mňa jasný adept na Oscara. Veľmi sa mi páčil spôsob, akým bol film natočený a taktiež veľmi obdivuhodné boli herecké výkony. Nie tak často sa nájde taká úhľadná a dobrá dráma. Som si istý, že o tomto filme sa bude ešte pár tých rôčkov rozprávať. Hodnotenie: /90%/ ()

anli

Stejnojmenná kniha Kathryn Stockett,podle které byl film natočen je velmi pozoruhodně napsaná a zajímavá zejména tématem a svým lidským posláním.Stejně tak i film.Režisér Tate Taylor atmosféru knihy dokonale přenesl na filmové plátno a vytvořil úžasně silný ženský film o opravdu silných ženách.Film se odehrává na začátku šedesátých let a je to opravdu velmi silné a přitom citlivé drama o lidech,o víře,o nenávisti a o radosti.Při sledování se tady nutně musí každý zamyslet,jaké to vlastně"tam"je.Je to jeden z odkazů,na který Amerika moc hrdá být nemůže a při tom je to velké ponaučení pro další generace.Film je precizně natočený po všech stránkách-kamera,kostýmy,hudba,zvuk a je to nádherný příklad perfektně čisté filmařiny.Výběr a podání herců je skvělé a zejména Emma Stone,Octavia Spencer(zasloužený Zlatý glóbus i Oscar) a Viola Davis jsou opravdu fantastické a moc jsem si je užil.Film je jemně a citlivě vyprávěn,s patřičnou dávkou dramatu a při tom není nijak zvlášť depresivní a ani uhlazený.Film řeší zejména rasismus a jeho podstatu a přesto,že se mě tenhle problém vlastně netýká,film mě velmi příjemně překvapil a pohladil.A to hlavně.Ukazuje lidství i nenávist v té pravé a ryzí podobě.On je to vlastně nádherný film o hrozných věcech.Možná film malinko místy zbytečně sklouzává k melodtramatu a posledních několik minut je trochu zbytečně sentimentálních,ale jsou to v podstatě jen maličkosti,které víceméně skvělému filmovému pokoukání nic neubírají.Dávám ,vůbec ne černobílých 90% a snad se z toho dokážeme poučit,že? ()

terunka003

Líbivé, sympatické, "barevné" (co se týče kamery), o životě × americké (v Evropě by se točily asi trochu vostřejší filmy). Těšila jsem se na film, protože knížku jsem četla. A líbila se mi. Film z doby, kdy černé obyvatelstvo bylo v Americe silně utlačováno, ale snažilo se "vystrkovat růžky", být vidět a zejména pak bojovat o svá lidská práva. Výběr herců byl opravdu dobrý a herecké výkony byly fantastické. Ten, kdo nečetl knihu by se, jako vždy, v některých okamžicích trochu nechytal. Celkově ale film působil hrozně mile, teple a ne odcizeně. Každá postava byla sympatická až na "dvoukouskovou" slečnu Hilly. Jako plus beru fakt, že se filmaři snažili do filmu dát ještě nějaké emoce navíc. Poslední půlhodina toho byla příkladem, kdy jsem použila kapesník (u knihy nikoliv). Film pro ty, kdo jsou ženy a navíc nejsou rasisti. "..používej vlastní příbor a nádobí. Bílé paní ukaž kam si ho budeš dávat. A neodmlouvej!" ()

venison

Hodně křehce podané drama o ženské krutosti a velkém maloměšťáctví šmrncnuté velkou dávkou rasismu.. Je hezké, že se v dnešní době ještě stále točí takové filmy.. Emma Stone to roztočila na plné pecky.. Moje oblíbenkyně Bryce Dallas Howard tu prodala super zlou mrchu.. Objevila se tu i nejroztomilejší černoška na světě - Octavia Spencer :-) Miništěk dokonce ukořistila i Ashley Johnson :-) Stepfordské paničky trošku jinak.. ()

uhlajz

Úžasný film, který se vryje hluboko do vaší mysli a dlouho přetrvá i po skončení filmu. Po delší době konečně přibylo pár opravdu těch TOP filmů. Po Nedotknutelných rozhodně nejlepší film co jsem viděl za poslední minimálně rok... ()

Hnedoocko

Tak tohle jsem totálně obrečela. Herecké výkony byly natolik přesvědčivé, až mi to bralo dech - byla jsem rozčílená, ubrečená a nakonec nadšená. Není nad film, kde je propírané velmi citlivé téma, herci vženou slzy do očí a vše nakonec končí happy endem. ()

drake31

Brilantné. Dokonalý filmový zážitok, ktorý poriadne zamiešal karty medzi najlepšími filmami roku. Skvelé spracovanie (knihu som síce nečítal, ale možno si dám povedať), absolútne bezchybné herecké výkony (držím palce na Oscaroch), a celých 146 min. je nabitých celou škálou emócii ktoré mávajú s človekom sem a tam. Najväčšou mojou obavou u tohto filmu bola dĺžka ktorá dávala priestor možnosti, že ma to bude nudiť, nestalo sa a to ani na sekundu. Po celý čas som bol vo vytržení s každej scény z každého záberu (trocha preháňam, ale neupierajte mi to), je to silne emotívne, dalo by sa povedať že je to až hnusne podliezavé, ale nepoviem to pretože tento film ma donútil po dlhokánskej dobe sa zamyslieť nad vlastnými hodnotami a prioritami a väčšina citovo vypätých scén prinášali vlahu mojim očiam. Všetko fungovalo bezchybne, ale tie herecké výkony tie, tie boli tou čerešničkou na torte alebo to bola šľahačka na čokoládovom koláči ? To nechám na vaše posúdenie. Úplná spokojnosť a zároveň aj potešenie že som videl tak excelentný film po tak dlhej dobe. P.S. Jeden z najväčších ašpirantov na film roka ... ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů