Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

Cl3ricK

Tahleta hérečka, B.D. Howard, bude asi hrát roli mrch už do konce života. Mě to ale vadit nebude, docela jí to jde. Jinak příběh to je smutný a hezky dlouhý. Emma Stone opět a zase krásná a přirozená. Líbilo se. ()

berusche

Tak já myslím, že se všichni shodneme na tom, že tenhle počin nejde rozhodně na kloub rasové problematiky na přelomu 50. a 60. let, kam je příběh datován. Jsou opomíjeny důležité milníky, které přispěly k tehdejšímu rozuzlení celé skutečnosti, a to ať už pozitivní nebo negativní. Přesto, pokud tohle měl být pohled mikroperspektivou na problém, který v USA skutečně v jednu dobu takto fungoval, budiž pochváleni tvůrci, zhostili se toho celkem galantně, s vervou a příjemnou vizáží. Scénografie je vskutku povedená, scénář netlačí na pilu tak moc, jak by mohl, přesto je příjemně stravitelný, hlavní hrdinky představují přesně ten typ, co budete adorovat. Budu tedy muset být skoupá na slovo k rase jako takové a předsudkům, které jsou nám tady předány, abych mohla napálit do plných, do kterých tak moc chci jít. Já se bavila. ()

maverick10

Rika se ze dobry film, je jen tak dobry, jak dobry je jeho zaporny hrdina... Bryce Dallas Howard rules!!! Silny snimek, predevsim svym pribehem a svym moralnim aspektem. O to silnejsi je to snimek, primomeneme-li si pana Baracka Obamu. ()

applause

Silný až dojemný příběh o tom, jak špatně se chovali bílí k černým. Nechápu jejich strach, ostražitost a nesmyslné předpisy a nařízení, protože si myslím, že všichni jsme si rovni a toto je jen diskriminace. Konečně se našel nějaký rozumný člověk, který to celé pochopil a rozhodl se proti tomu nějakým způsobem bojovat. A to byla Skeeter. ()

M.i.k.e

v letošním roce chudém na opravdu výrazné snímky je Help jako zjevení a já jsem rád,že jsem měl možnost na skolnku roku tenhle kousek vidět.Stejně jako Warriora jesem ho původně neměl v plánu a nakonec tu mám dva snímky,které se s přehledem dostanu do topky za letošní rok.I přes zvažnost (a vlastně i aktuálnost) tématu,působí The Help jako čiré pohlazení po duši,které donutí diváka zamyslet se,ale zároveň ho zvládne i dojmout (nikoliv prvoplánově - ač by to bylo nasnadě) a co víc,v mnoha momentech i rozesmát.Vše navíc režijně skvěle zvládnuté a bravurně zahrané (bryce Dallas Howard je správna bad-ass bitch).K tomuhle akademie zřejmě nebude skoupá...100% ()

Gee.Rocks

Chápete je, soucítíte s nimi, člověk by jim rád pomohl, ale nikdo by s nimi neměnil. Nikdo by nechtěl žít jako oni, tolik trpět. Má generace (a mladší) něco takového už těžko chápe. Narodili jsme se do natolik tolerantního světa, do demokratického a svobodného světa. Jenomže je velmi důležité zajímat se o historii. Soucítit s lidmi, kteří měli tak těžký život, bylo jimi natolik opovrhováno. Boj za svobodu má vždycky smysl. Má smysl porušit pravidla a napsat knížku o pitomých bílých paničkách z Jacksonu. Zariskovat a otevřít ostatním cestu k nediskriminovanému životu. Vzepřít se předpisům a ukázat těm "bílým tlamám", že černí přece nejsou odpad, který potřebuje separovaný záchod! Eat my shit. ()

HappySmile

Slyšela jsem názory typu tohle je opravdu černobílý film - je jasně dané, kdo je dobrý a kdo zlý, je jasné jak to celé dopadne, je to takové prvoplánové. No když to takhle někdo řekne, tak nemůžu nic namítat, je to tak. Ale ten film má tak úžasnou atmosféru, všechno zde plyne tak přirozeně a herci vypadají, jakoby se pro ty role narodily, že to všechny výtky tohoto typu úplně pohřbí. :) Vynikající snímek, jsem zvědavá na knihu, která byla předlohou. ()

zbyshek

Velmi silný příběh který nemůže nikoho nechat chladného, nebo spíše by neměl. Film vzbuzoval pocity a emoce, které od filmu, který považuji za skvělý, očekávám. Skvělé herecké výkony umocňovaly požitek z celého díla. Toto téma si myslím, že už by nemělo být aktuální, aspoň v to doufám. Nicméně nám nemohly být osudy černošských aktérů lhostejné. Oskarové ocenění je tu namístě. Skvěle zpracované, děj byl pozvolna rozvíjející což se k tomuto snímku hodilo. 80%! ()

SallyZen

Filmů, kde hrajou hlavní role pouze ženy jsem viděl pomálu. Sám si teď vzpomínám pouze na dva, a to byli hrozný sračky. Ale tenhle projekt je už trochu něco jiného. Unikátní téma, které zatím žádným velkým filmem nebylo úplně takhle rozebráno, co jsem viděl nebo měl tu čest se s něčím podobným setkat. Parádní příběh, kterej se zdá, že to nebude taková zábava, ale ono Vás to prostě baví i při předlouhé stopáži 2 hodin a 20 minut. Já se opravdu nenudil, a to tenhle typ filmu nevyhledávám. Dalším pozitivem byly určitě scény, kdy se tam objevil i vtip a pak také ty scény, které Vás měly přijmout trochu se zamyslet. Tohle všechno tam je a působí to věrohodně. Tohle všechno, co jsem tu vyjmenoval bych ale viděl stále na 4 hvězdy, jelikož přece jenom to není úplně můj šálek kávy. Jenže to, co herci předvádí na scéně je naprosto úžasné. Octavia, Jessica, Emma a i ta zbídačená Bryce, to je prostě neuvěřitelné. Pravda je, že Viola Oscarová nebyla, ale taky zahrála výborně. To je ta pátá poslední hvězda, která ukázala, jak je tenhle film velký. 90% ()

Wiikii

Jednoduše a zvolna natočený snímek o vážné věci(vyčleňování, rasizmus). Ale díky časovému rozestupu mezi obdobím ve filmu a dneškem, se můžeme na The Help dívat už z jiného úhlu než za dob M. L. Kinga. .. Příjemná podívaná od které se jen tak neotrhnete a nakonec si i něco můžete odnést. .... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

Marqta

----" I'd like to write something from the point of view of the help. These colored women raise white children, and in twenty years those children become the boss. We love them and they love us, but they can't even use the toilets in our houses. Don't you find that ironic??"---- Povedený a svým způsobem hřejivý snímek. Dobová atmosféra je skvěle nastíněná, se všemi detaily, interiéry a obsazení je famózní. Za mě to jsou tři a půl hvězdičky.----"“Ever morning, until you dead in the ground, you gone have to make this decision. You gone have to ask yourself, "Am I gone believe what them fools say about me today?” ---- ()

Martin741

Reziser Tate Krajcir sa teda prekonal, natocil snad najkrajsiu hollywoodsku filmarcinu, aka sa len tak lahko nevidi. Mame tu temy akko Amerikoafricania v USA, Ku Klux Klan, par pribehov naraz potesi, herecke vykony su na urovni, viac takychto filmov : 89 % ()

vydumnica

Perfektny film a fantasticke herecke vykony predovsetkym Chastain a Spencer. Jedno pozretie nestaci...UPDATE: Zopár rôčkov som ho dokonca mala aj v mojej top 10! ()

Rocky88

Dle mého lehce nadhodnocený, ale přesto stále koukatelný film. Herecké výkony jsou bez debat, bavily mě ze všeho nejvíc. Na filmu jsou zajímavé jednotlivé příběhy než celek, který je pouze sledováním tvorby literárního pobuřujícího díla. Velký problém jsem měl ale se zobrazením doby, kde nejsou muži (teď naschvál trochu přeháním, ale kdo viděl, dojde mu to) a kde jsou opravdové dobové peripetie naprosto vypuštěny a nahrazeny pouze řešením, kam půjdou černošky na záchod. Takový KKK byl zmíněn snad jen ve dvou scénách. Navíc, režisér Taylor musí být z většinové části žena, jelikož všechny scény byly naaronžované tak, aby krásně vypadaly, všechno se lesklo, nikde ani smýtko prachu - vcelku tedy oku líbivé, ale k ničemu (což je typický trademark spotřebního zboží všech žen ;P), protože to znemožňuje vcítění se do skutečného světa. Místo vnímání světa jsem za každou scénou viděl rejžu, greenscreen, zvukaře, kamery a štěbetající herečky. Což mi spolu s nevykreslenou atmosférou doby dost kazilo zážitek, ale na druhou stranu musím uznat, že jsem se za ty dvě a půl hodiny ani vteřinu nenudil, takže s váhavým hodnocením mezi 3 a 4 jdu na tu horní hranici. ()

Daji

Film jako dělaný pro mě! Příjemné herecké obsazení (v čele s okouzlující Emmou Stone, oscarovou Octavií Spencer).. Takhle bych mohla pokračovat. Neskutečně emotivní.. Pozitivní a dojemné zároveň. Potěšilo mě, že to nepůsobilo násilně, jako kdejaký dnešní slzolam. Natvrdo se zde odráží realita. Je to výpověď o neskutečně silných černých ženách v otroctví bílých paniček popíjejících Coca-Colum, pečících moučníky a hrajících bridž. Smetánka nemá pomalu žádné starosti. Služka se postará o děti, navaří, uspořádá dýchánek, pouklízí, vyslechnou si pár peprných narážek na svou barvu pleti. Až je vám těch ubohých žen s tak pochmurných osudem líto. Ony je totiž slyší. Paničkám je to vitacit. Barevné to musí snášet, jinak by následoval vyhazov, který si nemohou dovolit, jelikož mají vlastní rodiny a peněz není nazbyt. Po tomhle všem vstanou s úsměvem, vyperou vám vaše spoďáry. Najde se ovšem světlá výjimka. Žena, která nejde s davem, je citlivá, nedělá rozdíly v barvě pleti. Hledá krásu v srdci. Rozhodne se pomoct služkám, vyslechnout je a poukázat jejich osudy, o kterých paničky nemají ani potuchy, vykřičet do světa, že jsou to také jen ženy, které nemají život jednoduchý. Je, i jejich matky, babičky, provázela stejná nespravedlnost, křivda, předsudky.. Doufají, že to jednoho dne skončí.... Brilantní film na zamyšlení. ()

Streeper

Úžasný film. Určitě za to taky hlavně může fakt, že je to i úžasná předloha, velice čtivá a vlastně na dialog stejná jako film. Jsem ráda, že se od předlohy moc neliší. Také skvělé herecké obsazení, Emma Stone byla skvělá (až na ten účes), samozřejmě Viola Davis byla úžasná stejně tak jako Octavia Spencer. Bryce Dallas Howard se do role zlé Hilly vážně hodila., takže když to shrnu, tak se mi film vážně hodně líbil a patří k mým nej. ()

Elyssea

Zbytečně sentimentální a nevhodně oslazené. Veškeré zlo a konflikty jsou koncentrované pouze do osoby Hilly, která stojí prakticky za vším špatným v životě celé řady služebných. To je samo o sobě absurdní. Opravdové problémy černošské menšiny film tlačí do pozadí a bílé ženy mají víc prostoru, než si vlastně zaslouží. Co mi přijde obzvlášť trpké je, že bílé ženy jsou ukázány jen jako figurky ve hře Junior League či Dcer Ameriky. Zvlášť matka Skeeter si nezasloužila zacházení v rukavičkách. Film zjemňuje drsné okamžiky z předlohy ironicky ve prospěch bílých postav a výrazně jim mění jejich osudy. Skeeter je tu hybatelkou děje s originálním nápadem, liberálkou a bojovnicí za rovnoprávnost. A Celia? Ta se dočká cukrkandlového konce šťastné domácí hospodyňky schopné uvařit večeři o pěti chodech. Závěrečné slovo možná patří Aibileen, otázka ovšem zůstává, nakolik byl tenhle film opravdu o ní a jí podobných ženách. ()

joker.george

Klidně bych si nechal líbit víc takových snímků, kde všechno do sebe perfektně zapadá a pěkně se na to kouká, navíc ale film nechce působit jen na oko či líbivě a dokáže upozorňovat stejně dobře nadhledem a nemenší vážností a zároveň tak, aby nevypadal křečovitě a jeho dobře míněná idea se nevypařila hned po titulcích. ()

zuzinka2

Největším plusem tohoto filmu jsou herecké výkony v podstatě všech zúčastněných (pro mě jsou jedničkou J. Chastain, která letos prožívá opravdu úspěšný rok a O. Spencer), líbilo se mi propojení dramatického příběhu s několika vtipnými momenty (hlavně "výborný" čokoládový dortík). Ale bohužel dojem z filmu kazí jakási prvoplánovost, které z filmu čiší a neschopnost jít pod povrch skutečného problému, ale věřím že Američani a akademici budou více něž spokojeni. 80% ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů