Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně (TV seriál)

Rizzoli & Isles

Bostonské vraždy

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2010, 40x45 min

Předloha:

Tess Gerritsen (kniha)

Sasha Alexander, Angie Harmon, Lorraine Bracco, Bruce McGill, Lee Thompson Young, Tom Bower, Jordan Bridges, Brian Goodman, Scottie Thompson, Missi Pyle, Marisa Ramirez, Daniella Alonso, Warren Kole, Crystal Reed, Jayson Blair, Charleene Closshey, Chazz Palminteri, Kathleen M. Darcy, Brenda Koo, Brian Hallisay, Chris Coy, Jennifer Holland, Allison Dunbar, William O'Leary, Heather Tom, David Starzyk, Ken Colquit, Donnie Wahlberg, Eileen Grubba, James DuMont, Kim Hawthorne, Brian Dennehy, Billy Burke, Balthazar Getty, Sarah Lafleur, Allen Maldonado, Steve Berg, Arden Cho, Reiley McClendon, Emilee Wallace, Elya Baskin, Erica Gimpel, Teddy Sears, Robin Thomas, Mary Jo Catlett, Chris Vance, Darius McCrary, Amy Scott, Emily Swallow, Jesse Lee Soffer, Katie A. Keane, David Alpay, Joe Egender, David Barry Gray, Conor Leslie, Michael Galante, Heidi Marnhout, Rita Volk, Senta Moses, Michelle DeFraites, Joanna Sotomura, Candice Patton, Blake Robbins, Brittany Escobar, Richard Herd, Vyto Ruginis, Spencer Garrett, Benjamin Stockham, Tina Huang, Glen Powell, Jadin Gould, Noel Arthur, Jenn Proske, Dendrie Taylor, Tanya Chisholm, Kyla Kenedy, Kelly Kruger, Dyana Liu, Jim O’Heir, Nicole DuPort, Sufe Bradshaw, Maite Schwartz, Jackie Geary, Nicole Paggi, Matthew Corbett Davis, Maxine Bahns, Presciliana Esparolini, Omar J. Dorsey, Jayne Taini, Max Charles, Todd Giebenhain, Dan Schoffer, Makinna Ridgway, Whitney Anderson, Jonathan Patrick Moore, Emily Davenport, Gina Rodriguez, Gabriel Tigerman, Chelsea Rendon, Ernest Harden Jr., Eric Martsolf, Harrison White, Anna Osceola, Ana Villafañe, James Huang, Ever Carradine, Sam Lerner, Milauna Jackson, Jayme Lynn Evans, Nick Smoke, Lisa Kaminir, Niall Matter, Celia Finkelstein, Adam Hagenbuch, Aimee-Lynn Chadwick, Kristof Konrad, Matthew Del Negro, David Ury, Amanda Aday, Jeff Clarke, Davis Cleveland, Teddy Lane Jr., Arnell Powell, Christopher Titus, August Roads, Jaz Sinclair, Adam Tsekhman, Sy Richardson, Sal Landi, James Snyder, Charles Malik Whitfield, Paul Schackman, Ian Patrick Williams, Mercedes Colon, Kerry O'Malley, Loanne Bishop, Lamont Thompson, Rebecca Corry, Rizwan Manji, Joel Polis, Hayley McElhinney, Leah Bateman, Eloy Casados, Markus Flanagan, Meredith Thomas, Nick Gehlfuss, Raymond Ochoa, Glen Mac, Ashlee Füss, Bill O'Reilly, Alan Rachins, Pau Masó, Kelly Rohrbach, Michael Irby, Lindsey Ginter, Joel Brooks, Wil Traval, Lily Knight, Hank Chen, Tanner Thomason, Conor O'Farrell, Laura Gordon, Myra Turley, Aaron Hill, Idara Victor, Lak Rana, Eve Brenner, Deidrie Henry, Kevin Shinick, Bertila Damas, Erin Way, Abigail Mavity, Matt McTighe, Kevin Sizemore, James Ingersoll, Tim Mikulecky, Michael Roark, Ray Stoney, Stephanie Pearson, McKinley Belcher III, Mac Brandt, Candice Azzara, Ryan Carnes, Mitchell Fink, Paul Schulze, Rick Chambers, Kandis Fay, John Doman, Barry Livingston, Jeff Kongs, Peter Murnik, Jolene Kay, Damon Dayoub, Stefanie Butler, Lenny Jacobson, Patrick St. Esprit, Michael O'Neill, Mike Bradecich, LaMonica Garrett, Sarayu Blue, Marcello Thedford, Karen Landry, Michael Dempsey, Gonzalo Menendez, Daniel Beer

Hodnoceno po pěti dílech první série, kdy mi seriál začíná svým konceptem dost připomínat ten, který měla první polovina hry L.A. Noire a to, že se na konci každého dílu strašně rychle najde nečekaný důkaz, doznání atd., který najednou celý případ hrozně rychle osvětlí, ať už tomu předchozí události nasvědčovaly, nebo nikoli, hlavně aby byl případ uzavřen. Ale to je holt úskalí seriálových kriminálek. Co se ústřední dvojice týče, Isles je sice baba mého gusta, zato Rizzoli mi nijak zvlášť nesedla, ani jako postava (připomíná mi tu pipku Sam z Lip Service), ani jako herečka. Přirovnání postav k Sheldonovi z BBT a Leele z Futuramy (jak uvedla uživatelka Naki) je však víc než trefné. I přes celkem dobré hlášky mi seriál každopádně připadá na jedno brdo a momentálně se dost rozmýšlím, zda pokračovat, nebo to po první sérii utnout, spíš to vidím na ten druhý případ. 50%(17.9.2013)

"Budu hádat - udusil se hořícím polštářem, zatímco popíjel vosk." Vraždy se nejlépe vyšetřují ve třech a mě připadá velmi vhodné, když to trio tvoří dvě holky a jeden sarkasmus. Úplně vážně to samozřejmě brát nedokážu, ale když je večer dlouhý, všichni mí oblíbení detektivové už odešli na pivo a ovladač je vzdálený nekonečný metr ode mne, tak se k němu nenatahuju a v poklidu hodím starosti za hlavu i na pitevně.(28.1.2017)

Prijemny prekvapeni. A nejen jejich vzajemnou chemii. Tesi me hlavne temnota a thrillerovej naboj epizod. Serial s kulema, i kdyz plagiuje Sberatele kosti.(19.8.2012)

První dvě sezóny celkem fajn, pak to šlo do hajzlu.. 50%(7.4.2014)

Ovela zabavnejsie, ak zabudnete na dej (plot? what plot? who needs a plot?) a sustredite sa na subtext medzi hlavnymi postavami :)(11.8.2011)

• - Seriál je inspirován romány čínsko-americké spisovatelky a někdejší lékařky Tess Gerritsenové. Její série obsahuje deset románů. (Olík)

• - Každá z hlavních postav včetně želvy má svůj účet na sociální síti Twitter. (Olík)

• - Kniha americké spisovatelky Tess Gerritsen "Mlčící dívka", kterou čte v 10. epizodě 2. série sériový vrah Hoyt (Michael Massee), který i několikrát zranil detektiva Rizzoliovou (Angie Harmon) patří do série, které jsou knižní předlouhou pro seriál. (Moja_Majky)