Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně (TV seriál)

Rizzoli & Isles

Bostonské vraždy

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2010, 40x45 min

Předloha:

Tess Gerritsen (kniha)

Patrick Cady

Sasha Alexander, Angie Harmon, Lorraine Bracco, Bruce McGill, Lee Thompson Young, Tom Bower, Jordan Bridges, Brian Goodman, Scottie Thompson, Missi Pyle, Marisa Ramirez, Daniella Alonso, Warren Kole, Crystal Reed, Jayson Blair, Charleene Closshey, Chazz Palminteri, Kathleen M. Darcy, Brenda Koo, Brian Hallisay, Chris Coy, Jennifer Holland, Allison Dunbar, William O'Leary, Heather Tom, David Starzyk, Ken Colquit, Donnie Wahlberg, Eileen Grubba, James DuMont, Kim Hawthorne, Brian Dennehy, Billy Burke, Balthazar Getty, Sarah Lafleur, Allen Maldonado, Steve Berg, Arden Cho, Reiley McClendon, Emilee Wallace, Elya Baskin, Erica Gimpel, Teddy Sears, Robin Thomas, Mary Jo Catlett, Chris Vance, Darius McCrary, Amy Scott, Emily Swallow, Jesse Lee Soffer, Katie A. Keane, David Alpay, Joe Egender, David Barry Gray, Conor Leslie, Michael Galante, Heidi Marnhout, Rita Volk, Senta Moses, Michelle DeFraites, Joanna Sotomura, Candice Patton, Blake Robbins, Brittany Escobar, Richard Herd, Vyto Ruginis, Spencer Garrett, Benjamin Stockham, Tina Huang, Glen Powell, Jadin Gould, Noel Arthur, Jenn Proske, Dendrie Taylor, Tanya Chisholm, Kyla Kenedy, Kelly Kruger, Dyana Liu, Jim O’Heir, Nicole DuPort, Sufe Bradshaw, Maite Schwartz, Jackie Geary, Nicole Paggi, Matthew Corbett Davis, Maxine Bahns, Presciliana Esparolini, Omar J. Dorsey, Jayne Taini, Max Charles, Todd Giebenhain, Dan Schoffer, Makinna Ridgway, Whitney Anderson, Jonathan Patrick Moore, Emily Davenport, Gina Rodriguez, Gabriel Tigerman, Chelsea Rendon, Ernest Harden Jr., Eric Martsolf, Harrison White, Anna Osceola, Ana Villafañe, James Huang, Ever Carradine, Sam Lerner, Milauna Jackson, Jayme Lynn Evans, Nick Smoke, Lisa Kaminir, Niall Matter, Celia Finkelstein, Adam Hagenbuch, Aimee-Lynn Chadwick, Kristof Konrad, Matthew Del Negro, David Ury, Amanda Aday, Jeff Clarke, Davis Cleveland, Teddy Lane Jr., Arnell Powell, Christopher Titus, August Roads, Jaz Sinclair, Adam Tsekhman, Sy Richardson, Sal Landi, James Snyder, Charles Malik Whitfield, Paul Schackman, Ian Patrick Williams, Mercedes Colon, Kerry O'Malley, Loanne Bishop, Lamont Thompson, Rebecca Corry, Rizwan Manji, Joel Polis, Hayley McElhinney, Leah Bateman, Eloy Casados, Markus Flanagan, Meredith Thomas, Nick Gehlfuss, Raymond Ochoa, Glen Mac, Ashlee Füss, Bill O'Reilly, Alan Rachins, Pau Masó, Kelly Rohrbach, Michael Irby, Lindsey Ginter, Joel Brooks, Wil Traval, Lily Knight, Hank Chen, Tanner Thomason, Conor O'Farrell, Laura Gordon, Myra Turley, Aaron Hill, Idara Victor, Lak Rana, Eve Brenner, Deidrie Henry, Kevin Shinick, Bertila Damas, Erin Way, Abigail Mavity, Matt McTighe, Kevin Sizemore, James Ingersoll, Tim Mikulecky, Michael Roark, Ray Stoney, Stephanie Pearson, McKinley Belcher III, Mac Brandt, Candice Azzara, Ryan Carnes, Mitchell Fink, Paul Schulze, Rick Chambers, Kandis Fay, John Doman, Barry Livingston

Hodnoceno po pěti dílech první série, kdy mi seriál začíná svým konceptem dost připomínat ten, který měla první polovina hry L.A. Noire a to, že se na konci každého dílu strašně rychle najde nečekaný důkaz, doznání atd., který najednou celý případ hrozně rychle osvětlí, ať už tomu předchozí události nasvědčovaly, nebo nikoli, hlavně aby byl případ uzavřen. Ale to je holt úskalí seriálových kriminálek. Co se ústřední dvojice týče, Isles je sice baba mého gusta, zato Rizzoli mi nijak zvlášť nesedla, ani jako postava (připomíná mi tu pipku Sam z Lip Service), ani jako herečka. Přirovnání postav k Sheldonovi z BBT a Leele z Futuramy (jak uvedla uživatelka Naki) je však víc než trefné. I přes celkem dobré hlášky mi seriál každopádně připadá na jedno brdo a momentálně se dost rozmýšlím, zda pokračovat, nebo to po první sérii utnout, spíš to vidím na ten druhý případ. 50%(17.9.2013)

• Belatris

Co se scénáře týká, tak je to největší průser, co jsem za poslední dobu v kriminálním seriálu potkala. Převídatelné, hloupé, vykradačské (nesnáším, když někdo krade netvůrčím způsobem!)... Scénárista by měl dostat pokutu a ne plat.(18.5.2013)

Rizzoli&Isles není seriál jaký se Vám dle popisu může zdát. Nejde tak ani o vraždy, jak o vztahu dvou hlavních postav, Jane a Maury, který mě drží se na seriál koukat. Vztah mezi těmito postavami je škádlivý, tak odlišný a přesto se tak skvěle doplňují - o zábavu postaráno!(27.2.2014)

V záplavě kriminálních seriálů, které chtějí být tak nějak „jiné“, si hodlají i ženské ukousnout pořádný krajíc. A prach u jejich kroků utírat nebudete. Sarkasmus, ironie a stále naprostá kočka Angie Harmon!!(15.8.2013)

Vemi príjemná záležitosť, najmä vďaka sympatickým hlavným hrdinkám a ich bohovsky vtipným dialógom, ale aj vďaka vedľajším postavám a atraktívnemu bostonskému koloritu. Problém nastáva v tej kriminalistickej oblasti - patologička je nejak strašne veľa zapojená do vyšetrovania (očividne len zo scenáristických dôvodov) a niektoré prípady sú smiešne povrchné. A tie doznania zločincov! Čo je už každý vrah idiot? Také trápne dôkazy a všetci sa priznávajú...(23.1.2013)

• Angie Harmon