Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně (TV seriál)

Rizzoli & Isles

Bostonské vraždy

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2010, 40x45 min

Předloha:

Tess Gerritsen (kniha)

Angie Harmon, Sasha Alexander, Lorraine Bracco, Bruce McGill, Lee Thompson Young, Tom Bower, Jordan Bridges, Brian Goodman, Scottie Thompson, Missi Pyle, Marisa Ramirez, Daniella Alonso, Warren Kole, Crystal Reed, Jayson Blair, Charleene Closshey, Chazz Palminteri, Kathleen M. Darcy, Brenda Koo, Brian Hallisay, Chris Coy, Jennifer Holland, Allison Dunbar, William O'Leary, Heather Tom, David Starzyk, Ken Colquit, Donnie Wahlberg, Eileen Grubba, James DuMont, Kim Hawthorne, Brian Dennehy, Billy Burke, Balthazar Getty, Sarah Lafleur, Allen Maldonado, Steve Berg, Arden Cho, Reiley McClendon, Emilee Wallace, Elya Baskin, Erica Gimpel, Teddy Sears, Robin Thomas, Mary Jo Catlett, Chris Vance, Darius McCrary, Amy Scott, Emily Swallow, Jesse Lee Soffer, Katie A. Keane, David Alpay, Joe Egender, David Barry Gray, Conor Leslie, Michael Galante, Heidi Marnhout, Rita Volk, Senta Moses, Michelle DeFraites, Joanna Sotomura, Candice Patton, Blake Robbins, Brittany Escobar, Richard Herd, Vyto Ruginis, Spencer Garrett, Benjamin Stockham, Tina Huang, Glen Powell, Jadin Gould, Noel Arthur, Jenn Proske, Dendrie Taylor, Tanya Chisholm, Kyla Kenedy, Kelly Kruger, Dyana Liu, Jim O’Heir, Nicole DuPort, Sufe Bradshaw, Maite Schwartz, Jackie Geary, Nicole Paggi, Matthew Corbett Davis, Maxine Bahns, Presciliana Esparolini, Omar J. Dorsey, Jayne Taini, Max Charles, Todd Giebenhain, Dan Schoffer, Makinna Ridgway, Whitney Anderson, Jonathan Patrick Moore, Emily Davenport, Gina Rodriguez, Gabriel Tigerman, Chelsea Rendon, Ernest Harden Jr., Eric Martsolf, Harrison White, Anna Osceola, Ana Villafañe, James Huang, Ever Carradine, Sam Lerner, Milauna Jackson, Jayme Lynn Evans, Nick Smoke, Lisa Kaminir, Niall Matter, Celia Finkelstein, Adam Hagenbuch, Aimee-Lynn Chadwick, Kristof Konrad, Matthew Del Negro, David Ury, Amanda Aday, Jeff Clarke, Davis Cleveland, Teddy Lane Jr., Arnell Powell, Christopher Titus, August Roads, Jaz Sinclair, Adam Tsekhman, Sy Richardson, Sal Landi, James Snyder, Charles Malik Whitfield, Paul Schackman, Ian Patrick Williams, Mercedes Colon, Kerry O'Malley, Loanne Bishop, Lamont Thompson, Rebecca Corry, Rizwan Manji, Joel Polis, Hayley McElhinney, Leah Bateman, Eloy Casados, Markus Flanagan, Meredith Thomas, Nick Gehlfuss, Raymond Ochoa, Glen Mac, Ashlee Füss, Bill O'Reilly, Alan Rachins, Pau Masó, Kelly Rohrbach, Michael Irby, Lindsey Ginter, Joel Brooks, Wil Traval, Lily Knight, Hank Chen, Tanner Thomason, Conor O'Farrell, Laura Gordon, Myra Turley, Aaron Hill, Idara Victor, Lak Rana, Eve Brenner, Deidrie Henry, Kevin Shinick, Bertila Damas, Erin Way, Abigail Mavity, Matt McTighe, Kevin Sizemore, James Ingersoll, Tim Mikulecky, Michael Roark, Ray Stoney, Stephanie Pearson, McKinley Belcher III, Mac Brandt, Candice Azzara, Ryan Carnes, Mitchell Fink, Paul Schulze, Rick Chambers, Kandis Fay, John Doman, Barry Livingston, Jeff Kongs, Peter Murnik, Jolene Kay, Damon Dayoub, Stefanie Butler, Lenny Jacobson, Patrick St. Esprit, Michael O'Neill, Mike Bradecich, LaMonica Garrett, Sarayu Blue, Marcello Thedford, Karen Landry, Michael Dempsey, Gonzalo Menendez, Daniel Beer, Nigel Gibbs, Stoney Westmoreland, Stefanie Black, Rene Rivera

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA Family = 6.9.2012, réžia českého znenia (PRIMA 2011) = FILIP JANČÍK+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DOMA = 19.11.2013, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2013) = ? (6.9.2012)(6.9.2012)

Poctivě jsem se prokoukala až do 4 série a musím říct, že většina dílů jsou slušné *** Je to dobré třeba k žehlení a bonus jsou dvě kočky, na které se hezky dívá. Po 8 dílu 5 série zvyšuji o *(30.4.2014)

1. série Po první sérii, která čítala pouze 10 epizod, můžu s klidem prohlásit, že jsem spokojený. V podstatě jsem dostal to, co jsem čekal. Kriminálku, která kromě akce stojí i na vtipu a na silném hereckém duu. Fungovalo to chlapům (Psych), smíšenému páru (Castle), tak proč by to nemohlo vyjít i dvěma ženám. Obě dvě herečky jsou mi od začátku sympatické a na obě se rozhodně dobře kouká. Určitě by bylo co zlepšovat, ale myslím, že jako úvod seriálu to stačilo a zvládlo zaujmout. Navíc mě baví ta bostonsko-irská znělka. Nepochybuji o tom, že to bude bavit i v dalších sériích. *** 2. série Druhá série se drží klasické šablony, podle které nám musí prozradit více o pozadí postav. Dozvídáme se tak, že Frost má problémy s tatíkem, vysokou šarží u námořnictva nebo že Korsak má komplikovaný vztah se svou bývalou a jejím synem, kterého vychovával jako svého. Ze scény se vytratí tatík Rizzoli a místo toho se představí poslední sourozenec a samozřejmě se také bude rozvíjet vztah Isles s nově nalezeným tatíkem. To vlastně příhodně vyústí v dramatické finále. Rizzoli a Isles zatím nezklamaly a budu v nich pokračovat. Jako odpočinkový seriál před spaním je to naprosto ideální. *** 3. série Ani ve třetí řadě se nic zásadního nemění a tahle dvojka mě baví pořád stejně. Očividně jim schéma "Case of the Week" funguje, ale strašně bych si přál, aby přišel seriál s něčím "delším", alespoň jeden příběh táhnoucí se napříč celou sérií by určitě neuškodil. A tím samozřejmě nemám na mysli to, že se Maura bude sbližovat se svou biologickou matkou nebo to, že se Jane nebude moct rozhodnout, kterýho z těch frajerů má vlastně radši. Slušel by tomu pořádný sériový vrah, který by se nenechal chytit a trochu je potrápil nebo alespoň někdo jako byl v úvodu Hoyt. *** 4. série Po úvodním srovnávání s Castlem či Psych se nakonec musím přiklonit ke porovnání s Bones. Oproti těm má však Rizzoli & Isles jeden velký nedostatek (a není to všemocný Angelátor). U Bones už jsem si tak nějak zvykl, že v úvodu vraha ukážou mezi všemi podezřelými a můžu hádat, kdo to bude. To se u Rizzoli bohužel neděje. U několika dílů je vrah odhalen až v podstatě v okamžiku zatčení, což je škoda. Já bych hádal moc rád. Jinak si tým pořád drží slušnou chemii a rád je sleduji. Bohužel, Frost mi bude chybět ač z toho tentokrát nelze vinit tvůrce. Jsem však zvědav, co si tvůrci připraví do páté řady. *** 5. série Přichází pátá série aneb, když už jsem se seriálem vydržel až sem, tak to dotáhnu do konce. Kouzlo ze začátku už se vytratilo, ale říkat, že odešlo s Frostem by bylo nefér. Seriál mě překvapil, když nechal jeho postavu umřít, ale jak se později ukázalo, bylo to proto, aby se s ním mohli rozloučit. Jen mi přišlo, že se v tom plácali zbytečně dlouho. Nebavilo mě ani těhotenství hlavní hrdinky, protože bylo jasný, že dřív nebo později skončí. Další, co mě zarazilo bylo, že finále série nemělo vůbec žádný náboj a vlastně se nic nestalo. Když už jsem u toho vyčítání, tak bych mohl přihodit i to, že Jane matka je hrozně otravná (což je od začátku, jen to stupňuje) a občas už začíná být otravná i samotná Jane. *** 6. série Tvůrci v šesté sérii vypadali, že se chystají vyslyšet mé naříkání a připravili i "vraha", který s námi byl většinu série. Škoda je, že jeho skutečnou identitu jsme se dozvěděli až ke konci (takže mu nešlo fandit) a až v závěru jsme zjistili jeho motivaci. Která byla, přiznejme si, dost slabá. Ale aspoň měl závěr větší náboj než loni a jsem vážně zvědav na to, kdo byl (ne)zabit. Na druhou stranu jsme letos přišli o jednu vedlejší postavu a upřímně jsem čekal větší emoce. Poslední série je před námi, takže jsem zvědav, jestli to tvůrci pevně vezmou do rukou, zavzpomínají na nejlepší časy a rozloučí se s plnou parádou. Nezbývá než doufat... 7. série Závěrečná sedmá série byla dopředu oznámena, takže jsem čekal, že nám naservírují mnohem větší drama. I když se tvůrcům zakončení podařilo a líbilo se mi, tak jsem cestou k němu čekal o něco větší divočinu. Nestalo se, ale v duchu loučení jsem se rozhodl jim to odpustit. Rizzoli & Isles byl vážně dobrý seriál, který postupem času padnul pouze do kolonky dobrý, ale přesto na něj budu vzpomínat v dobrém.(20.5.2015)

• Belatris

Co se scénáře týká, tak je to největší průser, co jsem za poslední dobu v kriminálním seriálu potkala. Převídatelné, hloupé, vykradačské (nesnáším, když někdo krade netvůrčím způsobem!)... Scénárista by měl dostat pokutu a ne plat.(18.5.2013)

• Paity

Dvě rádoby kvočny, které si hrají na chytračky pokaždé když otevřou ústa, ne díky nechci a nezajímá mne to.(12.8.2013)

• - Seriál je inspirován romány čínsko-americké spisovatelky a někdejší lékařky Tess Gerritsenové. Její série obsahuje deset románů. (Olík)

• - Kniha americké spisovatelky Tess Gerritsen "Mlčící dívka", kterou čte v 10. epizodě 2. série sériový vrah Hoyt (Michael Massee), který i několikrát zranil detektiva Rizzoliovou (Angie Harmon) patří do série, které jsou knižní předlouhou pro seriál. (Moja_Majky)

• - Seriál se odehrává v prostředí Bostonu, který leží ve státě Massachusetts. Natáčení ale probíhalo v Paramounts pictures v Hollywoodu v Kalifornii, nejstarším americkém filmovém studiu, které bylo založeno v roce 1912. (noelcoward73)