Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

montel

Litosférické desky se pohnuli a naše mamutí rodinka je tak rozdělena. Mamut Manny se společně se svými kamarády plaví na ledovci a doufají, že najdou cestu zpět za zvířaty migrujícími do bezpečí. Cestu jim ale zkříží obávaný opičí pirát Střevo se svou posádkou a tak se budou muset Manny a spol. popasovat s dalším nebezpečím...Další pokračování oblíbené Doby ledové má už klesající úroveň. Myslím, že by se už mělo přestat a vymyslet opět něco nového. I tak je to ale stále dobrá oddychová zábava pro celou rodinku. 55% ()

Dataminer

Scat!!! Vše ostatní co mě také ve filmu pobaví je pro mne jen bonus. A přiznám se bez mučení, Scat je, byl a bude vždy ten důvod, proč se budu k filmům ze stáje Doba ledová vracet znovu a znovu. Scrat mi prodlužuje díky smíchu život více než cokoliv jiného. Tedy do doby, než by někdo s ním natočil něco delšího než 20 minut. V tom případě bych se asi uchechtal k smrti. Vážně, tato postavička mi neskutečně přirostla k srdci. ()

AltairAhad

Příběh to mělo dobrý, konečně něco trošku smysluplnějšího, ale prostě 3kou měla Doba ledová asi skončit, protože tenhle díl se moc nepovedl, i když bylo více nových postav, široký děj a pár dalších vychytávek, nezapůsobil na mne jako první a třetí díl. Viděla jsem a druhý den jsem zapomněla o čem to vlastně skoro bylo. ()

surprise

Dalo se to předpokládat. Opět se padá a skáče a křičí a za vše může hladová veverka. Takže pro děti do 10 let skvělé a možná ještě pro pár krásně naivních dorostenek. ()

zeromen

Pořád dokola, někdy si myslím že tvůrci fakt už neví co tvořit. První díl byl fenomenální, no a od dvojky to jde k ledu:-) . Musím říct nebít té oblíbené veverky (ta nemá chybu) je dobá ledová o ničem. ()

house336

Mělo to potenciál v podobě nových postav, ale to by někdo musel udělat scénář pro diváky starší 3 let. Možná ještě v osmi by se zasmáli, ale už i desetileté pozná, že to bylo trapný. ()

Tumbik

Podle mě nejnudnější a nejhorší díl celé série. Děj je lehce předvídatelný, protože se něco podobného v této sérii míchá pořád dokola a dokola. Lepší průměr. 60% ()

Werrona

Hodnoceno dětskýma očima (v té tdobě 8 a 14) - prý nejvtipnější Doba ledová vůbec, babka zabodovala asi nejvíc. Mě osobně Doby ledový děsně serou, takže info o tom, že se bude točit další díl mi vyrazil po těle ošklivou vyrážku. Ale pak jsem si uvědomila, že mému dítěti už je jedenáct, a nebude už mít zájem na to jít. Tak snad to zmizí(ta vyrážka). ()

P@\/EL

Dobrá animovaná podívaná, u které více měně víte předem, co dostanete. Pravdou však zůstává fakt, že předchozí díly se mi líbily o něco více. Stále však film má povedený dobrodružný příběh, který je oživen přítomností lenochodí babky, jež vtípky opravdu nešetří. ()

soukyd33

No to je ale blbost. Moc nových postav a zamotaný příběh. Zbytečně dlouhý film. Soundtrack je dobrý. Veverka opět jediná TOP Zasmál jsem se pouze dvakrát, což je problém. Hvězdiček 2** ()

Bogrant

Keby táto štvrtá časť vôbec nevznikla, ani by som sa veľmi nenahneval, nakoľko jednotka je už klasika, dvojka nevadí a trojka je pre mňa asi najlepšie zakončenie "trilógie" aké mohlo byť. Zem v pohybe neurazí, ani nenadchne, na rýchle sfúknutie ale stačí a i keď slabšie oproti predchodcom, vie pobaviť. ()

Alvin

Je to sice už čtvrtým dílem pořád dokola, ale děti tomu rozumí, baví je to a rodič má pro sebe bezmála 2 hodiny klidu. ()

Naby

Nejvic me asi bavily ty vedlejsi pribehy Scratche ( jak se honil za zaludem), ty proste nemaji chybu. Jinak je to obstojny dalsi dil, co minimalne jednou pobavi. Celkem 3,1* ()

NikiVai

Aj, tak čtvrtý díl mě nijak závratně neupoutal. Snad jediné, co mi utkví v paměti bude okamžik poznání, jak žirafy přišly ke svému dlouhému krku :))) V příběhu máme nové hrdiny, hlavní  postavou se stává dcerka Mannyho a Ellie Broskvička, typická puberťačka zažívající svou první lásku. Jinak příběh jako takový mě tentokrát i nudil. Ale tak je fajn, že Diego si našel lásku. A veverka s žaludem mě vytáčí pořád. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz