Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

O.Peta

Takové na přeskáčku. Jednička a trojka o třídu lepší jak dvojka a čtyřka. Hlavní rozdíl je ve výpravě, rozmanitosti a dobrodružnosti. Teď se z převážné části vše omezilo na plavbu na kousku ledové kry. Na době ledové mám rád ty skupinové výlety a to tady není. Humor drží úroveň pořád celkem stejnou, tam už kvalitativní rozdíl není. Jo a kupodivu i to 3D mělo docela význam. [Kino 2012, 3D] 65% ()

Sawyer815

Že se ve trojce partička setkala s dinosaury jsem byl ještě ochotný zkousnout,protože jinak se jednalo o příjemnou oddechovku, tady už je to o něco horší.To,že celá taškařice začíná smělou, všudypřítomnou veverkou, která si krátí čas honěním ořechu a u toho směle točí zemským jádrém a tím způsobí pohyby země prostě vtipné není, je to jen blbé.Stejně jako muzikálová vložka, parta Sirén a v neposlední řadě taškařice s velrybou, která zachraňuje mamuta....páni, nikdy bych nečekal, že takovou větu vyslovím, natož i na plátně uvidím. Kdyby tam nebyla rozverná lemuří babča, tak jdu s hodnocením nejspíš ještě níž.Naprosto zbytečné pokračování...snad už poslední. ()

zipper111

V momentech, kdy jsem si nedával ruce před obličej s myšlenkou: "ou mááj gáád" jsem se občas i docela zasmál, ale jak jsem čekal...klíšé a kýč- to vystihuje toto naprosto zbytečné pokračování, proč tam sypou tolik nových a trapných postav když úvodní trojka to utáhne naprosto na pohodu a líp než nějaká "broskvička"? A Scrat? 90% jeho gagů už bylo v trailerech, takže sice byl fajn, ale nepřekvapil...jo jasně, žaludotlantida byla dobrá. No, lepší než dvojka, horší než trojka a jedničce, té se fakt nic nevyrovná. 3* (jo a taky mi tak scházej lidi, kam jako najednou zmizeli?) ()

blackrain

Veverka byla opět nepřekonatelná. Zase jsem se divila, co všechno s tou svou šílenou touhou po žaludu dokázala způsobit. Sidova babička zachraňovala většinu věcí a většina gagů vyplývala z toho, že babka byla trochu bláznivá. Ale ono to s ní taky nebylo jen tak. Pěkně překvapila. Je samozřejmě pochopitelné, že se zde musí objevovat nové postavy, protože pak by nebylo na čem stavět. Viděna 2D verze ve zrekonstruovaném Novém Smíchově. ()

gogos

Doba ledová funguje i na počtvrté. Animované dobrodružství plné vtipných hlášek, moralizujících point a už lehce okoukaného Scrata nenudí ani tentokrát. Po dějové stránce patrně nejslabší díl, avšak příběhu nechybí tempo, zábavnost a šmrnc. Nové postavy fungují dobře, scénky parodující některé filmy taktéž a vše podtrhuje tradičně skvělý český dabing. Ač je zatím poslední Ice Age patrně nejslabší z celé série, pořád dokáže zaujmout, pobavit a rozhodně nenudit. Lepší 3* ()

SarumanKo

Jednotka je bez debaty vynikajúca, ale tá látka nemá dosť potenciálu, aby mohli byť sequely plnohodnotne fungujúce filmy, žiadny z nich. Hoci Continental Drift je z troch pokračovaní asi najzdarilejším, trpí syndrómom nastavovanej kaše. Slovný aj obrazný humor sú prítomné v primeranej miere a pribudli desiatky nových figúrok, nepopierateľne zábavných, ale plniacich len jednorázovú funkciu vo veľmi konvenčnom príbehu o záchrane rodiny. Jediné, čo ma nikdy neomrzí, sú Scratove gagy. A hlas Petra Dinklagea, ktorý sa na dabing mimoriadne hodí. (6/10) ()

kaylin

Když se tak zamýšlím nad animáky tohoto roku, musím říct, že mezi velkými společnostmi nezklamala snad ani jedna. Pixar stvořil celkem povedenou "Rebelku", i když naděje vyly trochu větší. "Madagaskar 3" od Dreamworks rozhodně není propadák, jak si povíme níže, no a nakonec ani "Doba ledová 4: Země v pohybu" nezklamala. Naopak. Skoro bych řekl, že je to právě čtvrtá "Doba ledová", která dopadla nejlépe. Vím, že čtvrtá pokračování nemusí být vždy příliš úspěšná, ale v tomhle případě to prostě neplatí. Setkáváme se nejen se starými známými, ale zjišťujeme, že jsou zde i další potvůrky, s kterými je potřeba se seznámit a které více či méně zasahují do děje. Hezké je, že se také něco dovídáme o Sidovi, i když s jeho rodinou zase příliš dlouho nepobudeme. Sledujeme osudy všech hlavních postav. Diego se bude muset vyrovnávat s láskou, Manny zase s tím, že má dospívající dceru. Je velmi příjemné, jak se charaktery posouvají dále a my se o nich dovídáme něco nového. Tentokrát jsme svědky toho, jak jedna malá veverka - však ji všichni znáte - způsobí posun pevniny. Právě posun má velký vliv na osudy hrdinů, kteří se díky tomu dostávají na moře. Manny se musí vrátit za svou rodinou a Diego se Sidem mu samozřejmě pomohou. Přidá se ještě Sidova babička, aby to nebyla nuda, a samozřejmě parta pirát. Zní to přehnaně, ale vlastně není. Vtipy jsou dobré, překvapivě jak ty scénické, tak ty konverzační. Pro mě velmi milé překvapení, protože od čtvrtého dílu jsem zase tolik nečekal. Mimochodem animace je výborná a vytknout jí lze jen málo. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/prach-uspesna-pokracovani-animaku.html ()

ABLABLABLA

Bavila jsem se, ale oproti jedničce nebo trojce je to vcelku nudné a nijaké. Myslím, že téma doba ledová už prostě vytřískali, jak nejvíc mohli a těžko vymyslí něco dalšího, co by jim zaručilo nějaký velký úspěch. I tak ale pár vtipných momentů. Například scéna bojových křečků (či co to bylo) a pak záběr na horizont s motýlem, který byl stejně velký jak jejich celá tlupa. "Mezi puberťáky? Je to brána do pekel. Vodopádem to začíná, pak přijde piercing do chobotu a najednou bude závislá na bobulích" Mimochodem vždycky u animáků žasnu, jak na dabing vyberou herce/herečky nebo zpěváky, kteří jsou těm postavám neskutečně podobní vzhledem či osobností a prostě si nedovedete představit někoho jiného, kdo by ho představoval respektive daboval. "Můžu se na něco zeptat? Jaktože jste tak šťastný? Vás netrápí, že se blíží konec světa? - Mám mu to prozradit? Pojď sem, pojď blíž. My jsme totiž úplně....blbí." Závěrečná píseň We are family byla taky dobrá a nějak ji člověk nemůže dostat z hlavy. ()

Mikita

Bezzubá babička, která je pomatená, ale na závěr geniální? Tak to neberu ani u oddychové dětské podívané. Grafika pěkná, Diegova linie fajn. Nic víc. ()

stration

No, je to taková slátanina předchozích dílů, ale asi to líp udělat nešlo. Nové postavy jsou zajímavé a hlavně babička chvílemi trumfuje všechny ostatní. "Čím starší hrozinka, tím sladší." ()

MATADOR

Jsem rád, že se v poslední době autoři chytají za nos a neservírují nové díly se sestupující kvalitou. Čtyřka ice Age je sice strašně slabá po stránce dialogů a "akce", ale i přesto stále baví a dokáže "dojmout". Příjemná podívaná, akorát si dvakrát nemyslím, že by tohle bylo pro děti ideální! ()

katuska138

První díl byl průlomový, druhý byl celkem nudný, třetí je můj zamilovaný a řekla bych, že ani čtvrtý díl nedělá této sérii ostudu. Těch pár nových postav je celkem sympatických, babička obzvlášť.... Ale předchozí díl je prostě nepřekonatelný. ()

Thomassi

Už čtvrté pokračování tohoto skvělého animáku. Dobu ledovou mám rád ze všech nejvíce a doposud mě nezklamal ani jeden díl. A kvalitu si drží i zatím poslední díl s podtitulem Země v pohybu. Někomu se může zdát, že toto dobrodružství je už ohrané, ale všechny postavičky ještě dokáží nabídnout spousty legrace. Motiv sporu s pravěkými piráty je povedený a komických situací se člověk nabaží vrchovatě. Jak pro děti, tak pro starší generaci je to pořád super podívaná. ()

Helo

Krysoveverka opět boží, stejně jako lenochodi (ano, množné číslo, neboť k Sidovi přibyla ještě babka :D) a vůbec se na to dobře koukalo stejně jako na předchozí díly. "Mám mu to prozradit? Pojď sem, pojď blíž. My jsme totiž úplně... blbí" ()

runner85

Ani už štvrté pokračovanie nesklamalo, i keď na jednotku to nemá je to skvelé a Mannyho "parta" sa nám opäť rozrástla a Diego sa tomu určite len potešil ... možno v piatom pokračovaní príde rada aj na Sida :D ()

dawe04

Čtvrtá Doba ledová se rozdělila napůl a vykradla Oblevu (útěk mamutic před katastrofou) a hlavní osazenstvo zase putuje, tentokrát k tomu mají nudné pirátské oponenty a semtam hláškující babičku. Pořád se zde ale najdou originální nápady i vtipy, rozhodně však nejslabší díl. Pětku už fakt ne. ()

dom156

No další díl, dle mého asi nejslabší. Občas jsem se pousmál, ale už to holt není ono. A doufám, že 5 už fakt dělat nebudou, není už kam děj opravdu posunout. Průměr. ()

kajas

Veverka, veverka a zase veverka. Bude mě bavit klidně v dalších deseti pokračováních, ale je pravda, že tvůrci by v takovém případě měli vymyslet lepší zápletky pro hlavní hrdiny. A kdo proboha vymyslel jméno Broskvička?! ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz