Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Ice123

Tohle mě opravdu potěšilo. Film je založenej hlavně na lekačkách a spousta se dá předvídat, za což jsem byl šťastnej, jelikož nemusím padat ze židle při každé scéně. Radcliffe dokázal, že ty léta strávené nad Potterem a následné angažmá v divadle (a to i na Broadwayi) mu opravdu pomohlo stát se plnohodnotným hercem. Film je sice trochu přímočarý a ne úplně dobře vysvětlený, ale mě se líbil.... a ten konec je opravdu geniální ;) 95%. ()

WolfR

Viktoriánská Anglie, závoj mlhy, tajemno a jedna rozběsněná ženská, to se mi líbí! Ale taky, Daniel Radcliffe opravdu umí hrát. Efektní duchařina, která splnila svůj účel, 4 hvězdy. ()

Šimpy

Mám rád klasické hororové lekačky. A tady jsem si jich užil dosyta. Navíc natočené velmi poctivě, řemeslně precizní film, výborná atmosféra, podmanivá hudba, Daniel se konečně přehrává z role Harryho a jde mu to. Navíc filmu pomahá obsazení převážně neznámých tváří do vedlejších rolí. Ještě zkouknout tv zpracování z roku 1989. A poznámka na okraj, hodně mi to pžipomínalo český televizní snímek Travis...je to podle stejného autora? Musim zjistit. ()

animaxis

Podle mého názoru povedený a netradiční horor. Proč netradiční, když tu máme strašidelný dům, duchy, klasické lekačky atd.? Film má i přes tyto již známé hororové elementy totiž velmi originální příběh. Už v první minutě filmu jsem byl zvědavý jak se bude děj rozvíjet a nakonec jsem rzhodně nebyl zklamaný, spíše naopak. Děj se vyvíjí vcelku pomalu, ale to jen zvyšuje napětí a rozhodně to neznamená že se budete nudit. Také bych chtěl pochválit výpravu. Myslím že by se hodně filmů mělo z Ženy v černém po výpravní stránce poučit. Také jsou tu dobří herci. Byl jsem zvědavý jak si Redcliffe poradí s touto hlavní rolí, ale nakonec si v ní nedovedu představit nikoho jiného. Také se mi líbila hudba. Ta tu sice moc nehraje, ale když už tak stojí za to. Občas jsem váhal jestli dám 4 nebo 5 hvězdiček, ale za konec tu pátou dám. ()

Noviik

Ano, šel jsem na to i ze zvědavosti kvůli Danielu Radcliffovi. Hlavně jsem si ale šel užít horor, který od začátku vypadal hodně slibně. A sakra, on byl zatraceně dobrý! Už dlouho jsem si neužil horor, u kterého jsem se skutečně bál. Horor, u kterého se toto označení nebojím použít. Jak zní "poselství" filmu - tma může ošálit i tu nejbystřejší mysl. Některé scény bych samozřejmě změnil (ten jekot není tak nutný), ale i přesto jsem hodně spokojený. Tím spíš zaměřím-li se na hudbu. Navíc - Radcliffe je tu opravdu skvělý. ()

Radiq

Tak jde vidět, že Radcliffe nemusí být vždy jenom připochcanej Potter, ale tohle, to mě teda poser. Pár lekaček, který byly zapříčiněný spíš tím, že najednou do ticha pronikl výkřik nebo nějakej hluk, hrozně hlasitej, než atmosférou. Děj nijak překvapující, akorát ten úplnej konec trochu překvapil, ale né tak, že bych se kvuli tomu zničehonic stal posranym. Zpracování taky docela nuda, tipoval bych to skoro tak, že to dělal někdo doma na kolenu, na lokti a na temenu. Jinak tam byly skvělý strašidelný hračky... a to je asi tak všechno. Docela blbě utracenejch 160 korun... ()

SoolenJV

Překvapivě povedený návrat studia Hammer. Atmosférické a jasně dokazující, že horor je stále o strachu z neviděného, o tajemství, o náznacích, o stínu, tmě a dobře načasovaných lekačkách a ne o hektolitrech krve. Velmi potěšující film, který fanouška hororů klasického střihu musí zahřát u srdce. A že tam hraje Radcliffe - a proto se o tomto filmu tak mluvilo? O to tady ale vůbec nejde. Pro mě zatím překvapení roku. ()

Nivenx

V tomto roce nám z hororů moc dobré snímky nepřicházejí a tak jsem zkusil Ženu v černém. Daniela Radcliffa jsem si nějak v takovém filmu nedovedl představit, ale nakonec překvapil a zahrál to parádně. Začátek je jednoduchý, kde se nic moc neděje a seznamujeme se s postavama. Pochmurná, temná atmosféra je bezchybná. Kamery skvělé a dokonce i střihy se povedly. Celkově velice povedená duchařina, při které mi šel několikrát mráz po zádech a doslova to se mnou cukalo. Jediné co se dá vytknout, je fakt, že je to velmi ohranné téma. Ale výtečně zpracováno. 75% ()

tomeek

Inu, předem oznamuju, že jsem se díval sám, potmě a střízliv :) Viktoriánský bubák tu dlouho nebyl a vizuální zpracování je víc než dobré. Radcliffe se snaží, seč mu síly stačí, ale pořád působí jako stejný ňouma z HP. Začátek se rozbíhá solidně, hudba je působivá a konkrétně prostřední třetina, během noci v domě, na mě fungovala velice dobře, protože jsem se lekal jak idiot :)) Dost nepříjemný pocit při sledování způsobuje taky to, že pořád, ale opravdu POŘÁD je děj zabíraný jakoby přes rameno, aby se mohl Radcliffe otočit duchovi přímo do tváře, a aby toho nebylo málo, v pozadí je vždycky černočerná tma, takže divákova paranoia pracuje na plné obrátky (aspoň ta moje) a pořád čeká, kde co vyskočí, byť by to mělo být ze šuplete. Jenom ten konec je takový moc nucený, mohlo to skončit nějak originálněji. Mohlo to jít víc do hloubky, podobně jako například Sirotčinec. ()

bartias

Co přiměje dospělého rozumného muže, aby zůstal v domě, se kterým evidentně není něco v pořádku? V nově adaptované verzi v Británii hodně slavného strašidelného románu jsou to obavy o osud vlastního syna, smutek ze ztráty manželky a hlavně fascinace z možné existence posmrtného života. Hlavní hrdina chce odpovědi a jejich hledání je záminkou k působivé přehlídce mrazivých momentů. Většina z nich se odehrává v pozadí. Když ale nakonec dojde na titulní Ženu v černém, mráz začne běhat i po zádech především díky jejím uši rvoucím skřekům. Modernizované podobě hororu ze slavného studia Hammer se dá vyčíst, že jinak přesvědčivý scénář se ve třetím aktu na nějakou chvíli uzavře do smyčky. Vizuálně bohatá kamera, přesvědčivě dospělý Daniel Radcliffe a citlivá režie Jamese Watkinse ale fungují dobře. ()

moviefilm

Nebyť toho nudného (povedal by som až klišéovitého) scenára, bolo by to na 100%. Radcliffe hrá skvele, režisér je vynikajúci a tá kamera! Tá je 70% úspechu tohto filmu. Výprava, strih, kostýmy, to všetko je skutočne nádherné. Len keby ten príbeh nebol taký...obyčajný... ()

tom88

Nadpriemerná ducharina s zopár vydarenými ľakačkami a fajn scénami, ale inak pre mňa opäť mierne sklamanie. Atmosféra vcelku dobre vybudovaná. Príbeh nijak zvlášť neohúri. Herci sa snažia, no Radcliffe mi v hlavnej úlohe rozhodne nesedel. Diváci ho majú zatiaľ ešte moc silno spútaného s postavou Harryho Pottera. Navyše na otca mi prišiel príliš mladý a detský. 65% ()

panMartin

Byl jsem příjemně překvapený. Horror v prostředí Anglie má vždy své jedinečné kouzlo. Horor má pomalý rozjezd (zejména první poloviny filmu) to je asi největší nevýhoda celého filmu. Po zbytek filmu atmosféra byla příjemná. Husina mi běhala při nočních scénách solidně. Neumím si představit strávit noc na takovém místě. Takový průměrný horor, kde herci hrají skvěle. Jen mi ten příběh úplně neseděl dohromady, a tak nějak se mi nezamlouval konec. Původní film jsem neviděl, takže nemůžu srovnat. ()

Prometheus69

Nudil jsem se.... od konce až do začátku. Ale aspoň něco se tam dělo. Bohužel pokračování tomu dalo teprve tu pravou korunovaci Miss nejnudnější Horové série všech dob. ()

octopuska

Výborný temný příběh ze staré dobré Anglie, Daneček skvěle nebojácnej , odhodlanej vyřešit a zlomit tragické prokletí ponurého domu, který každý den příliv odřízne od zbytku světa. Dost morbidní téma na parádní horůrek. Krásné lokace, výprava a jako vždy parádní herci. Pěkně jsem se zas jednou bála. ()

alchac

Je-li právník nucen pracovat v baráku zamořeném rozličnými kreaturami, tak nejen že hovno udělá, ale ještě pak pobíhá po pracovišti s pěnou u huby a sekerou v ruce. Čili natočeno podle skutečných událostí. Duchařina velmi pěkná, leč za hojné idiotské decibelové lekací nálože musím chca ne(po)chca jednu pěticípou pottratit. Aspoň že sympatický psík nebyl prvoplánově vykostěn. ()

vesper001

Pojď si proň, ty Polednice… Chlapecké typy jako je Daniel Radcliffe mi vítr v hormonech nevyvolávají, ani jsem se (já, strašpytel 1. ligy) nijak zvlášť nebála, ale zpracování je stylové, atmosféra od první scény velmi solidní a s minimem triků bylo zkomponováno překvapivě hodně muziky. Nestvůrných hraček mohlo být méně a Rolls Royců více, ale i přesto nutno říci, že Žena v černém je děvče jako květ a stojí zato na ni pohledět. ;) ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)