Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

humanbeing

Žena v černém mě příjemně překvapila. Je skvělé vidět, že dnes stále dobře funguje téma strašidelného domu v provedení staré dobré školy. Samotné scény s lekačkami jsou naprosto výborné, v kině i díky zvuku mají dostatečný náboj opravdu slušně vylekat. Díky pomalé, či spíše důsledné, režii má atmosféra možnost se správně navrstvit a pak v těch správných momentech na člověka nepříjemně zapůsobit. Kupodivu ani představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe to nekazí, až bych možná řekl, že tu vůbec nehraje špatně, jen možná působil moc jako Nebojsa. Být v jeho kůži, tak řvu strachem o sto šest. :) Jediné, co je trošku slabší, je asi původní příběh, který tedy není moc nápaditý, na dnešní dobu určitě ne (původní televizní film ve své době asi působil originálněji), ale zase je správně horrorový. A závěr je taky takový. Kdyby mi tu něco malinko nechybělo, byla by to jasná osmička. ()

TomikZlesa

Příjemné zjištení že Harry umí hrát i když si zrovna neleští svou hůlku. Chvílema mi to šíleně připomínalo hru Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth, což je jedině plusem. ()

dubinak

Tak tohle bylo zklamání. Daniel Radcliffe se snaží ukázat, že s Potterem nezmizí z pláten, ale nějakou lepší roli než byl Harry Potter už jen těžko dostane. Beru tento film jako lehké uklouznutí. Musím říct, že mě to nějak zvlášt nevylekalo a žena v černém nebyla zdaleka tak děsivá jako babka z Insidious, kvůli které jsem týden klidně nespala. Starodobá Anglie ale přímo volá po těchto duchařinách, protože něčím jiným by mě uspokojila alespoň trochu jen ztěžka. Možná tomu ale ještě šanci dám a zkouknu to znova. ()

bukowski83

Ha že bych se teda nějak zvlášť klepal strachy se říct nedá, ale pár kvalitních chvilek hrůzy jsem si užil a i když Daniel ani jednou netasil kouzelnou hůlku, přesvědčivě zahrál. Nebudu ho tedy škatulkovat jako kouzelníka a jsem zvědavej, co pro mě nachystá příště. ()

DruidKarel

1258. hodnocený film: Žádný Harry Potter, tohle je Arthur Kipps a ztvárnil jej Daniel Radcliffe. Ano, ten, který je znám coby malý velký kouzelník a který se proslavil jako dětská herecká hvězda. Jenomže roky slávy Harryho Pottera jsou nenávratně pryč a niní je zapotřebí dokázat, jestli je to talent, co jej žene kupředu a nebo jen solidní tlačenka. Po shlédnutí tohoto snímku musím uznale pokyvovat, že se skutečně jedná o první případ a že jsem byl skutečně nadšenej z jeho výkonu. Skvěle se dokázal popasovat s rolí, kdy stvárnil nepochybně staršího muže, který má vyřešit záležitost zesnulého muže a potažmo prozkoumat jeho tajemný dům. Musím uznat, že mi několikrát přešel po zádech mráz a že se jedná o perfektně lekavý snímek. Úchvatné kostýmy, báječný střih a perfektní kulisy dělají z tohoto snímku pro mě velké překvapení. Snímek proto ode mě získává jasných 5* a musím jen s velkým napětím čekat, jaké velké věci od Daniela Radcliffa uvidíme, protože v tomhle snímku byl fenomenální. 5* ()

annihilation

Byla jsem hrozně natěšená, protože představa hororu s výborným Danielem Radcliffem z prostředí viktoriánské doby, mi perfektně ladila. Jak jsem se jen zklamala. Celý snímek je víceméně nudný. Když není nudný, tak je plný hororových klišé nebo velmi nezdařilých efektů, které mají zapůsobit při rádoby-lekacích scénách (konkrétně mluvím o vyobrazení samotné ženy v černém), ale bohužel se ani neleknete, protože poznáte, kdy a i co přijde. To už tvůrci rovnou mohli napsat pod obraz: "Teď na vás něco bafne!" a vyšlo by to nastejno. Příběhem vás sice provází dobrý herec, ale jaksi ani nedostane prostor, aby něco zahrál, protože se přesouvá ze strašidelného domu do divné vesnice a z vesnice zase do domu. A to samé ještě párkrát tam a zpátky. Takže pochopitelně očekáváte, kdy film konečně skončí, tedy, ehm - očekáváte, jak se zápletka rozuzlí. A ono ejhle, nerozuzlí. Pointa neexistuje. Takže to svým způsobem vlastně horor je. ()

C0r0ner

No, Harry Potter by měl zůstat Harry Potterem, protože si nebudeme nalhávat, že by byl nějaký skvělý herec. Navíc při pohledu na jeho ksicht člověku automaticky naskakuje na hůlku Avada Kedavra. Film to nebyl špatný, ale vlastně ani dobrý. Plusem byla skvělá atmosféra, minusem bídný scénář a průměrná režie. 70% ()

pufina

Příjemně napínavá atmosféra, Radcliffe nezklamal - ovšem řekla bych, že do této role by se hodil někdo o něco starší. Žena v černém byla výborná a stejně tak to tajemno, které ji obklopovalo. ()

Sammya

Nejsem ani trochu na horory, ale když tam hraje Radcliffe, řekla jsem si, proč ne. Po shlédnutí mám zas s horory na pár let vystaráno. Ta část filmu, na kterou jsem opravdu koukala, byla výborná, děsivá jako prase, bohužel jsem ve svém vlastním zájmu tak 20% filmu strávila schovaná za rolákem :D I tak jsem se ale lekla aspoň 6x a o děsivou atmosféru, nervy drásající zvuky a nechutné mrtvoly nebyla nouze. Co mě ale dostalo, byl konec. Bylo mi jasné, že to nebude jen tak, ale takovýhle konec jsem nečekala, ten mě i dost emocionálně zasáhl. A Radcliffe odvedl vynikající práci. ()

Wormboy

Ducharske filmy nie su salkou mojej kavy a tento som chcel vidiet predovsetkym z dovodu, lebo som bol zvedavy, ci sa Danielovi Radcliffovi podari vymanit z pozy Harryho Pottera. Odpoved je, neviem...Radcliff sa snazi, nie je problem, ze by som v nom videl Pottera,problem je, ze som mal problem uverit jeho postave, ktora na jednej strane nebola velmi dobre napisana a na druhej, na ktoru este herecky nevyzrel tak, aby sam utiahol film. Inak je Zena v ciernom totalne typickou ducharcinou so vsetkym, na co sme zvyknuti. 2,5/5* ()

johanka.g

Opravdu jsem se chtěla bát, ale nešlo to a konečné hodnocení zachránilo ani pár dobrých lekaček. Co se mi ale hodně na filmu líbilo byla dobová scenérie a překvapivě sám hlavní hrdina. ()

Pajky3

Výborná a strašidelná podívána s elegantním koncem. Jsem rád, že jsem konečně dokopal k tomu, abych se na to podíval. Bál jsem se, že to bude ten horor s Harry Potterem, ale Radcliffe na něj dal rychle zapomenout. Spokojenost zavládla velká a velice tomu pomohl i pěkný konec. ()

destroy83

Komentář může obsahovat případné spoilery. Remake vynikající televizní duchařiny přivádí diváka opět do tajemného domu Eel Marsh House. Doba od roku 1989 pokročila, takže zpracování je trošku jinde, tvůrci přitvrdili a chrlí do diváka daleko větší děsy, které oproti originálu zase tak děsivé nejsou, ale nepředbíhejme. Mladého londýnského právníka Arthura Kippse zde představuje všem dobře známý Harry Potter, což dle mého nebyla nejšťastnější volba. Pan Kipps dle původního příběhu, který se ve výsledku, zas tak od originálu neliší, vyjíždí na sychravý anglický venkov, aby vyřešil pozůstalost, hlavně výše zmíněný dům Eel Marsh House. Ve městečku však nikdo z obyvatel nechce o domě odříznutým mořem a bažinami či jeho majitelích ani slyšet. Mladý právník zjišťuje po krátkém čase proč a hodlá zlu čelit. Jak je již výše zmíněno, snímek je pojat trošku drastičtěji, divák se dočká několika úmrtí i s kapkou krve, daleko většího počtu duchů, páru drastických osudů protagonistů i celkem pestřejšího děje. Ovšem pojetí oné ženy v černém prostě na výkon Clare Holmanové zdaleka nestačí, zdařilé lekačky se opakují a v průběhu filmu přestávají fungovat. Atmosféra se tvůrcům budovat daří a s koncem mě totálně odrovnali – nejdříve jsem byl mile překvapen, poté znechucen a nakonec mě přemohli smíšené pocity. S oběma odřenýma ušima nakonec vytahuju i čtvrtou hvězdu. ()

Martrix

Velmi slušně natočená duchařina, které nechyběla atmosféra, příběh, ani dobrý konec. Jenže takových příběhů už tady bylo dost na to, aby se musel točit další. Dobré věci totiž jde posunout, aby byly vynikající a ty vynikající...nu, aby jich bylo třeba víc. Ne, že bych potřeboval v hororech nějaké core scény, ale Žena v černém, je i přes tu atmosféru spíš takový soft horor. A to není můj šálek kávy. ()

asinus

Poctivá, gradující, překvapení prostá, přesto příjemně starosvětská duchařina. Jestli se Watkins napříště vymaní z vesměs nudného hororového žánru, budu se těšit. ()

Juto

,,Žena v čiernom" je obzvlášť strašidelný horor. Film zosilňuje desy bez toho, aby z nich urobil niečo úplne hlúpe. 7/10 ()

Jermann

Řádně morbidní hororová povídka o statečném notáři, který se bez bázně vydává vstříc každému zaskřípání strašidelného domu jedné hodně ukřivděné paní. Ohrané duchařské téma je dostatečně kompenzováno hutnou atmosférou, krásně strašidelnou výpravou (v hlavní roli dům a sbírka cinkacích mechanických hraček) a v neposlední řadě nemilosrdnou sérií skvěle načasovaných lekaček, které opravdu fungují. Mladý pan Radcliffe hraje obstojně, jen jeho hrdina je až moc nadšený nebojsa .. já na jeho místě bych prchal do lesů po prvním vrznutí podlahy. ()

papaJA21

Na horory moc nejsem, ale u tohohle jsem se bavil královsky. Krajina a vesnice má fascinující atmosféru už vůbec nemluvě o domě na blatech. Daniel Radcliffe je přesvědčivý, hraje výborně, ale ze začátku jsem měl trochu problém z jeho vzhledem. Pořád vypadá moc mladě. Ale po pár minutách jsem si zvykl. Děj je klasický hororový příběh, a přesto že je dost průhledný a předvídatelný, bavil jsem se po celou dobu a nakonec mě závěr i překvapil. ()

forsythia

Anglicky nostalgické, nostalgicky anglické. Černá paní naháněla hrůzu, Radcliffovi to v tom pěkném obleku s řetízkem od hodinek slušelo a závěr byl tak dojemný. A dokonce i trošičku jinak, než jsem čekala. ()

campix

Harry Potter si to rozdá s Ženou v černém. Opravdu zajímavá challenge. Watkins umí a to dokázal i zde, velmi hutná atmosféra opuštěné domu uprostřed bažin a temných lesů. Společnost vám dělají jen mrtvé děti a také všudypřítomná paní. Několik opravdu působivých lekaček a zajímavé dobové zpracování. Už dlouho jsem se takhle nebál a žádný horor mě tak nepotěšil. Bohužel mám toho Radcliffa stále zaškatulkovaného, a aby se toho zbavil, bude ještě chvilku trvat. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)