Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Curlyman

Po dlhom čase kvalitný nový (originál som nevidel) horor, ktorý má grády. Nechýbala tomu atmosféra, pár skvelých lakačiek a pekný koniec. Myslím, že poteší každého fanúšika hororov, ktorý má rád podobný žáner. A pre Radcliffa dobrý krok na odpútanie sa od Harryho Pottera, hoci na právnika so 4 ročným synom pôsobil trocha mlado. ()

Lukyn007

Lepší než Insidious. Atmosféra byla vážně dobrá. Kamera, hudba a zvuk dokážou divy. Obzvláště hudba od Beltramiho byla opravdu hororová. Některé nástroje a tóniny připomínaly mistra tohoto oboru Ch. Younga. A teď k Radcliffovi - nic moc. Nejde o to, že se v nejbližší době nálepky čarujícího brejlouna jen tak nezbaví, ale prostě se do tohoto filmu nehodí. Je moc mladý, i když hraje mladého otce. Nejslabší 4 hvězdy - 67 %. ()

klima777

Prvních, řekněme, 25 min. neuvěřitelně sterilních. Všechno je umělé a špatně kašírované. Pak se Radcliffe herecky probouzí a úroveň filmu stoupá. Čili: Tenhle počin sice diváka neohromí, ale celkem potěší. (2,5*). Ano, jsem starý gotik a lavírování na hraně kýče mi za jistých okolností vůbec nevadí. Ale, stejně: Bylo to přespříliš nablýskané a málo sychravé. ()

Roseinka

Tak konečně! Po dlouhý době nějakej pořádně strašidelný horor! ... Myslím, že moje faux pas z kina mluví za vše - v sále plném lidí jsem při jednom leknutí zařvala a pobavila tak nemálo lidí. :D ... Každopádně film má skvělé detaily a kameru. Není snad nic, co bych mu vytknula, protože na takový horor jsem po Kruhu čekala opravdu dlouho. Plný počet! ()

L_A_D_A_S

Skvělá a hutná atmosféra, kdy při některých scénách ani nemuknete. Radcliffe hraje skvěle a i přestože je na roli viditelně moc mladý ani si toho nevšimnete, natož abyste vzpomínali na Harry Pottera. Na to nebudete mít čas. Žádná novinka v žánru ale skvělá hororová duchařská jízda. ()

kklepkaa

Na film jsem se těšila už od doby, kdy jsem viděla první trailer. Žena v černém má skvělou atmosféru, která vás pohltí. A když už si myslíte, že víte jak to skončí, tak zjistíte, že jste mimo. "Lekací scény" byly skvělé. Herecké obsazení se povedlo. Daniel velmi rychle vyrostl z Harryho Pottera. Role mu sedla a ani mi nepřišlo divné, že by měl 4 letého syna. Kor když je Danielovi 23 let, takže by klidně otcem mohl být. A ani cesta vlakem pro mě neznamenal návrat do Bradavic, jak tu už někde zaznělo. Příběh jako takový se mi líbil a i jeho zpracování. Občas byl děj malinko předvídatelný, ale dá se nad tím zavřít očko. ()

Killda

Atmosféru jako v tomto filmu jsem už dlouho nezažil. První polovina filmu rozhodně jede, i když scénář je na bodu mrazu a postavy nejsou nějak zvlášť rozpracvané, vůbec to nevadí, protože máte starosti jedině s tím, jestli z toho rohu v záběru něco nevykoukne. Bohužel ke konci už filmu dochází dech a atmosfára se rozplyne. Radcliffe roli nezahrál špatně, ale přece jen je ještě dost mladý... tudíž mu role otce moc nesedla. Ale tak dobře zpracované horrorové klišé jsem dlouho neviděl a bohužel nejspíš i dlouho neuvidím... ()

Gerret

Nevím, film mě prostě nezaujmul tak jak jsem očekával, čekal jsem od toho prostě mnohem více a vlastně ani nevím co. Děj byl strašně natahovaný (tzn. byly tam strašně dlouhé záběry kde se nic nedělo). Hororové prvky mě moc nenadchly, jako horor to na mě moc nepůsobilo. Příběh mě taky moc nebavil. Zato Radcliffe mě dost překvapil, tahle role mu prostě skvěle sedla, takže ten kdo si myslí, že není dobrý herec tak se fakt plete. Jsem rád, že jsem ho poprvé viděl v něčem jiném než v HP sérii. Hodnocení 65%. ()

Puyi

No pane, pane jo... Musím říct že tohle jsem ani náhodou nečekal. Je pravda, že Daniel asi nebyl tou nejšťastnější volbou (tím ale nechci rozhodně schazovat jeho výkon, ale neseděl mi spíše jeho věk k postavě, kterou ztvárnil), ale jinak se nedá vytknout, dle mého, vůbec nic. Úplně dechberoucí děj, mrazivá atmosféra a úžasný finiš. Prostě úžasné, jeden z těch nejlepších hororů, co jsem viděl! :) ()

Kacounek

Kamera pěkná, příběh banální a duch mne nevyděsil. Radcliffovi jsem nevěřila vůbec nic, jeho výraz obličeje se za celou dobu trvání filmu nezměnil. Snad ukončení bych opravdu ocenila, tak proto 55%. ()

Taio

Dojem? Infarktové lakačky, bezdetným tvorom po 50tke to neodporúčam a nebojácny Dano Poter v celkom, konečne dá sa povedať, vydarenom horrore! Dočkal som sa príbehu, pokakania a nadmieru lakačiek, ktorych mohlo byť o polku menej a tižšie!!! Mať po ruke toho debila režiséra ja ho tak dobijem za tie tiche dialóge a chochotne hlasne zvuky! Debilkovi tak či tak dávam 4 posraté stars... ()

Dreadd

Největší pozornost přitahoval zajisté představitel hlavní role Daniel Radcliffe, který dosud ztvárňoval prakticky jednu jedinou roli a nejen fanynky, které spolu s ním dospívaly, čekaly, jakou cestou se vydá dál. Ještě je brzo na to soudit, zda se vypracuje mezi hereckou elitu nebo se jen pár let poveze na doznívajícím úspěchu mladého čaroděje a časem po něm ani skunk nepšoukne, ale první krok má úspěšně za sebou. Roli Arthura Kippse ztvárnil velmi dobře a kromě toho, že sám vypadá příliš mladě i na mladého právníka mu nelze nic jiného vytknout. Příběh není nijak složitý, ale v rukou Jamese Watkinse se mění v hororovou jízdu s mrazivou atmosférou skvěle stylizovanou do viktoriánské Anglie, která vám skoro nedá vydechnout a hned na úplný začátek naservíruje šokující scénu. Cením si i toho, jak nakonec scénáristé docela dobře zvládli závěr, který nejen není úplně předvídatelný, ale hlavně nepokazil celkový dojem. Lekačky jsou poměrně technicky jednoduché a většina z nich se dá předvídat, což neznamená, že se neleknete, obzvlášť pokud se rozhodnete podívat se na Ženu v černém pozdě v noci. ()

Guzo

Několikrát jsem už četl, jak se v WiB konečně ukázalo, že "Potter" umí hrát také něco jiného než čaroděje z Bradavic. Za sebe musím říct, že mi sem sedl, ale nějaký úžasný herecký výkon jsem nezaznamenal. Co se jinak filmu týče, je docela atmosferický, obsahuje pár slušných lekaček a na nic si nehraje. Ale začátek mi přišel dost zmateně natočený, konec zase hloupý a záběr, kdy se žena v černém blíží v jedné scéně, vypadá, jako by ji táhli na kolečkových bruslích.. 55 % ()

Scar

Potter ako 23 ročný muž primladý na rolu otca? Možno z pohľadu dnešného diváka. Do doby, v ktorej sa odohráva tento príbeh, to pasuje, stačí si to uvedomiť a prerátať. Atmosféra starej hororovej školy, v nádhernom novom kabáte bez okoľkove servíruje jednu lakačku za druhou. Zároveň ale aj štipku neoriginality a nelogického správania sa všetkých (úplne všetkých) postáv, hlavne hlavnej! ()

Kosmik 1

Výborně zvolené místo k natočení děsivé hororové atmosféry. Jednak velký, starý, skřípající a tajemný dům, tak i okolí, jako zahrada, hřbitov a příjezdová cesta, to vše pěkně zahaleno v mlze. No prostě vynikající lokace, která je přesně šitá na míru pro takový horor jako je Žena v černém. Když Arthur procházel dům, běhal mi mráz po zádech a čekal jsem, kde už na něj něco vyskočí. A že těch lekaček bylo požehnaně a na mě zapůsobily dokonale. 75% ()

strelenaL

Duchařský příběh natočený na základních děsivých scénách s překvapivým koncem. Daniel Radcliffe alá mladý otec (moc mi nesedělo) však působivě a přesvědčivě zahrál na správnou strunu. Dodal tak příběhu šmrnc. ()

blackJag

Radcliffe je herecký trumbera k pohledání a autorka scénáře k filmu (nebo autorka předlohy) přednášky o logice rozhodně pořádat nebude, přesto pojetím a atmosférou není tato duchařina špatným počinem. 75% ()

Autogram

Nepríjemné ľakačky s prepáleným skresleným zvukom, tie ma naozaj vyľakali, hlavne na sluchátka. Ak je príbeh nejaká hororová klasika, tak sa ospravedlňujem, že to ani nepoznám, ani ma to nijako nezaujalo, zabíjanie detí je prisilná káva. Skôr ma nudili scény chodenia po dome, hľadania neviemčoho, k tomu tie spomínané príšerné zvuky, a aj koniec dopadol očakávaným spôsobom. ()

mcleod

Taky jste si všimli, že tento velmi nepovedený film nemá závěr? Ne, že by šlo o napovězení nějaké myšlenky, kterou si má domyslet divák sám. Ten film prostě nijak neskončil. A to jsem si myslel, že britský horor z viktoriánské doby by mohl být zajímavý. No, mýlil jsem se. Což o to, námět filmu je sice klasicky hororový, přesto vcelku zajímavý. Ale to zpracování... viděl jsem zkrátka jen klasický béčkový horor zabalený do trochu zajímavěji vypadajícího obalu. Ten se ale také pod svojí neoriginalitou rozpadá a odhaluje jeden nudný lekací záběr za druhým, spoustu hlasitých skřípacích zvuků a děsivě vypadajících vraždících duchů, všudypřítomnou mlhu, která ale nevnáší ani kapku atmosféry, a herecké výkony, které nejsou vůbec ničím výrazné. No, nebyl bych ale tolik nespokojený, kdyby aspoň příběh k něčemu dospěl. Ale kam se ztratil závěr, nějaká dobrá pointa... nebo třeba vůbec nějaká pointa? Tohle se mi snad u filmu ještě nikdy nestalo... inu, originální dílo. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)