Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

Aidina

Zajímavé téma, které mě vtáhlo do děje až do konce filmu. Kde je ta pomyslná hranice mezi vinou a nevinou. To se může stát každému jinému a jak ho pak okolí vezme? Jako oběť? A nebo, že na obvinění musí něco být, že? Hynek Čermák v roli policisty Ládi podal hodně dobrý herecký výkon. Pracovat na "mravnostním" a každý den vidět to, co se tam děje a přesto jako policista zůstal vyrovnaný a férový. A Anička Linhartová jako "lolitka" byla velmi věrohodná, občas z ní až mrazilo. ()

halberdier

Po delší době celkem kvalitní český film. Poslední Hřebejkův film, který jsem viděl bylo Horem pádem, od té doby jsem na jeho filmy v podstatě rezignoval. Proto mě Nevinnost mile překvapila. Na český film má celkem zajímavý i když místy předvídatelný děj, tradičně slušné herecké výkony od většiny představitelů a i příjemnou lehce temnou atmosféru. (7/10) ()

Saxos

Takové nevinně vinné zamyšlení, že představená situace může potkat jakéhokoliv člověka věnujícího svou péči vůči pod zákonem stanovených dětem, jejichž myšlenky a představy úplně v pohodě odsunou ty Vaše na druhou kolej. To, že jejich blud zničí komplet vše, nejenom kolem nich, je pro ně úplně vedlejší. Nejhorší je, jak odlišit pravdu od výmyslu. A vše může být úplně jinak. Ono to vůbec nemusí být vymyšleno. Nebo vše zůstane jen u dětských snů. ()

TonoM

Opět se budu opakovat, ale další z několika filmů, kde je obrovským tahounem Ondřej Vetchý a nedokážu si to bez něj představit. ()

zigy

Dobrá hudba a zajímavá zápletka o vyšetřování nespravedlivě obviněného Vetchého. Postava Geislerové bych zrušil. Ze začátku je tempo dost bídné a závěr u jezera je divný. ()

ALchemik

Až na některé světlejší chvíle (hlavně krimi vyšetřování a závěr) typická Hřebejkovina slabšího formátu... ()

Kozlowski8

Příběh současné rodiny a vztahy v ní po tom, co je otec - rehabilitační lékař - obviněn ze zneužívání nezletilé dívky... Pánové Hřebejk a Jarchovský, ať společně, nebo každý sólo, vytvořili za poslední čtvrtletí několik filmových lahůdek, ale taky kousky pro mne velmi těžce stravitelné. Nevinnost patří rozhodně mezi první skupinu. Výborný film ze života, se skvěle napsanými postavami, skvělí herci (všichni), působivá hudba Vladivojny La Chia. U mne jen velice těsně pod nejvyšším hodnocením, o němž jsem i přemýšlel. Tím malým krůčkem k němu by byl nějaký fakt silný moment nebo postava, které by zůstaly hluboko ve mne. 85%. ()

kejly

Hrebejk s Jarchovskym natocili i par dobrych filmu, ale tohle bohuzel jeden z nich neni. Tema silne, ale vsichni (asi krome Cermaka a Munzara, ktery vlastne ani nehraje) nebetycne prehravaji, jako tragedie na divadle by to asi bylo dobre, ale jako film je to velmi spatne i na ceske pomery. ()

Franki69

Překvapivě dobrý film, člověk by zapomněl, jak dobře taky někdy Hřebejk umí. Výrazně víc než obvykle se mi tady líbil Vetchý, přesně tahle poloha, kdy se moc nepitvořil a v podstatě uhrál i závěrečný zvrat (hodně wow moment). Vyrazně dobří byli i Čermák a ostatní herci a herečky. Prostě, je to v podstatě dost temný trihller o jednom doktorovi, patologicky zamilované lolitce a o rozpadu vícegenerační rodiny, který nastane, když se někdo chová jako hajzl. Velmi lidské, velmi dobře natočeno a zahráno. Dávám 80%. ()

PTuranyi

Spočiatku pokojný príbeh šťastnej rodiny ktorý je naštrbený zaľúbenou pubertálnou "maniačkou". Naštrbený obraz sa však postupne rozpadá až sa nakoniec hlavnou postavou sa namiesto otca lekára stáva postranná postava švagrinej, ktorá v závere vytiahne celý svoj temný príbeh na svetlo a zakončí celú tragédiu. Výborné herecké výkony a dobre vystavaný príbeh aj keď miestami by sa zrejme mohlo pritlačiť na plyn. ()

Jevablo

Solidní Hřebejk. Opět se ukazují jeho silné stránky - Nevinnost není podobná žádnému jeho předchozímu filmu, je to velmi zajímavý nápad, celkový dojem podporují výborné herecké výkony. Vše v souhrnu hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Mimo soutěž přidám několik záporů - zápletka s policistou, který musí vyšetřovat své příbuzné je nesmyslná (to prostě policajt, stejně jako soudce či státní zástupce, nemůže), závěr s odsouzením Vetchého je lehce připitomělý (ale na druhou stranu, lze ho chápat jako sečtení všech jeho hříchů, takže proč ne). Nevím jak Vy, ale úplně jsem se dokázal vcítit do scény, kdy Hynka Čermáka cupují Geislerová s Morávkovou -až tak autentické, až svým způsobem nechutné. A ještě pár drobností:-) Chválit Vetchého je nošením dříví do lesa, resp. házením hrachu na stěnu, resp. opakovaným nošením džbánu do hospody před utržením ucha (vyberte vhodné). Mimořádně mě překvapil Hynek Čermák, jeho výkon byl neuvěřitelný právě proto, že byl stoprocentně uvěřitelný. Miroslav Hanuš je od shlédnutí Oněgin byl rusák můj oblíbenec (na jeho "hurá" při prvomájovém průvodu se nedá zapomenout), takže více rolí pro něj. Aňa Geislerová - v závěru tak trochu hraje Geislerovou (Medvídek apod.) Rozhodně si nemyslím, že by jí zahraná postava mohla patnáct let udržovat tajný poměr, aniž by a) ji Vetchý nechal (protože by ji už nemohl poslouchat), b) se vše neprovalilo. Prostě její monolog v závěru podl mě popřel charakter její postavy a celý film rozrušil. Ale vůbec to nemusí být chyba herečky a jde asi spíš o scénář. ()

Johnnyka

Příjemný film, s překvapivým koncem, dobrý raut. Jsem rád že jsem se mohl seznámit s Ondřejem Vetchým a pogratulovat Rebece Lizlerové. ()

merissa

4/10 Až mi zase někdo z recenzentů bude o Hřebejkově filmu tvrdit, že má nečekaný závěr, že má pan režisér čuch na obsazování známých herců do rolí, které pro ně nejsou běžné, až mi zase někdo bude tvrdit, že Hřebejk udělal "hluboký" film, tak ho pošlu k šípku. A bodejť by se Hřebejk nesnažil dostat do filmu schopné herce, když ty scénáře s Jarchovským se ne a nedaří :( ()

R.Drson

Díky celkové stylizaci to vypadá jako by se režisér Jan Hřebejk společně se scénáristou Petrem Jarchovským zhlédli v severské kinematografii, která je v poslední době na vzestupu. Bohužel snaha vyrovnat se těmto syrovým dramatům vyšla naprázdno. Není příliš jasné, kterou dějovou linii autoři upřednostňují, zda hlavní motiv obvinění hlavní postavy z těžkého zločinu a vztahu jeho manželky k vyšetřovateli či motiv pokrytecké rodinné idyly za kterou se skrývá milostný trojúhelník, který odkazuje na nevyřešenou minulost. Hřebejk je výrazný režisér a společně dokáží s Jarchovským budovat rodinné scény se všemi detaily, nedokáží však vést příběh jako celek, přestože to mnohé jejich předchozí filmy dokázaly (Kráska v Nesnázích, Horem Pádem). Celkově z toho vychází řemeslně nadprůměrné dílo, kterému překvapivě podráží nohy scénář. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary