Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

surprise

Nechápu. Zapšklé a hnidopišské rezence. Pošlete je do vědeckých kabinetů filmové vědy, ale v kině se nechte pohltit napínavým dramatem všedního života. Každá postavá má mé sympatie stejně jako vzbuzuje nutnou toleranci. S každou postavou jsem se v životě na různý způsob potkal a za toto zrcadlo patří režisérovi a scenaristovi dík. Je to i výborné zrcadlo pro naší sexistickou dobu, kde nahlédneme, že sex není jen hra a když tak hra s ohněm, která může zanechat doživotní / smrtelné následky. K tomu roztomilé i zlověstné originální pobrukování Vladivojny, přesně vystihnuté charaktery postav, nezbytný hrající vodní živel posledních Hřebejkových filmů nad kterým se vznáší nezodpovězená otázka: kdo je tady nevinný? ()

kpt.Marťas

Technicky brilantní. Dobrá hudba, skvělí herci (ale opravdu do jednoho), exkluzivní a úžasná kamera, promyšlený scénář ... Zkrátka film světových parametrů. Tohle téma mě ale nedokáže úplně strhnout, takže jsem zůstal na povrchu bez osobního prožitku. Proto zůstává Kawasakiho růže o třídu lepším zážitkem. ()

ABC1

Výborní herci, výborná kamera, výborná režie. Bohužel děj je příliš nevěrohodný, vykonstruovaný, závěr značně melodramatický. Jediná kladná postava ve filmu je na mě trochu málo, takže bych přivítala, jak zde někdo navrhoval, při odchodu ze sálu dvojitého panáka zdarma!!! Žádný přesah, žádná katarze, jen zklamání a znechucení. ()

joslin246

Nechala jsem se docela unést a konečné vyvrcholení bylo jen třešničkou na dortu, líbila se mi hra mladé lolitky i vybarvení pravé povahy všech protagonistů, nic není tak jak se zdá.. ()

montel

Tomáš (Ondřej Vetchý) je uznávaný lékař, který čelí obvinění ze sexuálního zneužívání své nezletilé pacientky. Všechny důkazy svědčí o jeho vině a ani jeho manželka si už není jistá o jeho nevinně. Jediný člověk, který Tomášovi věří, je jeho švagrová Lída (Anna Geislerová)...Zajímavý film starého známého dua Hřebejk-Jarchovský, kteří opět nezklamali. Konec je sice už dost nafouknutý a přitažený za vlasy, ale jinak opět slušné dílo. 70% ()

hyde1987

Já nevím, osobně mě Hřebejk svou Nevinností zklamal. Necítil jsem žádné emoce, s nikým jsem nesoucítil, všechny postavy mi byly lidově řečeno u prdele.Prostě to projelo úplně mimo mně a nezanechalo to ve mě nic jiného než lehké rozčarování. Doufám, že další kus od dua Hřebejk - Jarchovský se vrátí do zaběhnutých standardů této tvůrčí dvojice. ()

Welsiot

Silný příběh, který táhne především vynikající Aňa Geislerová, její soužití s postavou je takové, že až mrazí. Dějová linie je prostá, všechny zvraty předvídatelné několik scén dopředu, avšak je to česká produkce, o které nikdo z nás nemůže říct, že se válí na každém DVD. Výborně, Hřebejk je zpět. Dokonce i Ondra Vetchý zavzpomínal na své herecké časy minulé. 85% ()

Chlo0opek

Zajímavý závěr. Standardní dobrá Aňa. Jinak dobrý psychologický film, jen Ondřej mi na svou roli příliš neseděl. Lepší 3*. ()

Fracek odpad!

Neskutečně otravná kamera, chvíli se tvářící jako dokument, chvíli roztřepaná jako záběry z bojiště, pak umělecky vyprdelkovaná a nakonec nemastná neslaná jako u telenovely. Aby duch nebloudil, tak občas trochu psychologického dramatu ala Šimanski, Aňa monotóně odříkávající dialogy působící jako Jar na univerzální použití, nekonečně nudné huhňání, prázdné dialogy, nakonec jsem už jen odezíral ze rtů, protože Seagal by to emočně zahrál procítěněji. Tématicky by to lépe zvládli tři dobří herci na divadelní scéně. Co nutí dobré režiséry obsazovat mdlou herečku jako prototyp ženství je mi záhadou. Ale jestli je to touha po nekonvenčně umeleckém filmu, tak Pán Bůh s námi a zlé pryč. Jediný opravdu solidní výkon tam odvedl ten mravnostní vyšetřovatel, ostatní se pokusili jít rejžovi na ruku, ale potom se v tom nějak ztratili, tak to alespoň jako profíci tiše zametli pod podlahu... a pokud si herce takhle nekoukatelně navedl na kameru sám pan režisér, smutno je mi smutno. A ten závěr... ANDĚLÍČKUNANEBÍČKU, co na něm bylo zajímavého? Asi by se měl pan režisér přestat dívat na Colomba. ()

pavont

V podstate klasicka Hrebejkovska socialna drama. Male plus ma za to ze si nepomaha okolitymi udalostami ako komunizmus ci holocaust. A naviac herecky galakoncert. Mozem. ()

robbez

Recitování poezie a podmanivá krajina Máchova jezera tvoří kontrast drsnému a syrovému filmu. Hodně lidí si zřejmě myslí, že dobrý a zajímavý biják se musí zabývat patologickou a perverzní stránkou lidské povahy, protože jinak to asi nemá tu "správnou uměleckou" hodnotu a úroveň. Já tohle vážně nějak nemusím. ()

Bodega_Bay

Tak tohle vážně nefunguje....Ne, ne, ne. Možná, že kdyby šlo o prvotinu nějakého debutanta, fajn, dala bych tři hvězdy za snahu, ale tihle dva pánové, co nás každou chvíli zásobují novým snímkem už pěknou řádku let....Tahle "detektivka" prostě nefunguje, nemá konzistentní linku, nevíme, zda se zaměřit na malou psychopatku nebo na velkou psychopatku, postavy jsou vesměs protivné (až na policistu, o kterém se ale pro jistotu nic moc nedozvíme), všechno tak nějak klouže po povrchu a my vlastně ani nevíme, proč to ti lidé dělají. Absolutní doslovnost je na škodu- copak si neumí divák většinu toho, co nám Aňa v předlouhém (a nudném) monologu povídá, domyslet? Ti co ještě neviděli, ať nečtou dál.....Moment překvapení u detektivek funguje tak, že nám během filmu autor občas klepne nápovědu..pohled očí, dotek, slovo, pohyb..pak se můžem na konci usmát a říct NO JO! Ne tak, že od půlky sice víme, že ti dva spolu spí, ale děláme jakože ne a na konci to ještě musíme znova sledovat v jakémsi shrnutí...Jak je možné, že lékař žijící v luxusní vile nemá na právníka? Proč používá operaci jako omluvu pro manželku a pak stráví půl dne u jezera? Opravdu je Aňa taková křehotinka, aby po jednom afektovaném stisku krku měla modřiny typické pro škrcení? Proč máme být šokováni, že je doktor chlívák a jako důkaz je nám poskytnuta 15 let stará historie zamilované švagrové? Opravdu neumí autoři počítat? Pokud měla Aňa první sex ve 14 letech, načež vztah nepokračoval, protože sestra čeká dceru, jejíž 15té narozeniny ve filmu oslavíme....má Aňa ve filmu 29 let? Aňa je sice krásná, ale stejně vypadá na 35-40. Proč je nám vnucen pocit, že jde o "starou pannu" (nemáš s muži žádnou zkušenost), když má mít 29 let?? A co je vlastně chlípného na tom, že vrstevník Ondra Vetchý má sex s mladou Aňou? jistě, začali brzo, ale to je všechno, nejde o zneužití starcem. Prostě....čtyřikrát jsem se koukala "jak dlouho ještě" a pak jsem usoudila, že by mě mnohem víc zajímalo, kam jel na tu regenerační dovolenou jediný sympatický účastník tohoto bizarního zájezdu, nepochopený polda. Hřebejk s Jarchovským nám zbytečně ukazují, že nejsou umělci, nýbrž jen dělníci jednoduché zábavy. ()

Stealth2

Mám dojem že Hřebejk a Jarchovský píšou scénáře jenom proto, aby mohli obsadit svou "divu" divnou Geislerovou. Teda musí se nechat že ty rozpolcené čůzy hraje velmi dobře a začínám si myslet , že vlastně nehraje nic...že prostě taková je. Vetchý hraje standard, ničím nepřekvapí. Vladivojně se hudba moc nevyvedla, v některých scénách tam vyloženě nepatří a rve to uši. Nevím je to celé takové nějaké divné.... ()

Sindymindy

Nejsem odvázaná. Vůbec nevím, co si z tohohle filmu mám odnést. Kromě standardně dobré Ani Geislerové a Ondřeje Vetchého. Ten závěr asi nikdo nečekal. Taková pěkná krystalizace toho, že vlastně nevíme, kdo jsou ti lidé vedle nás... Ale nemám pocit, že takhle by se to opravdu mohlo stát. Z celého filmu mě víc zajímají jednotlivé střípky situací, které mi však vcelku nedávají mnoho. Jistě dobře natočené, koukat se na to dá solidně, ale víc než jednou těžko. ()

teseth

Velmi vypjaté emoční drama jedné rodinny kdy jedna záležitost ovlivní život všech a naprosto šíleným způsobem. Je fakt, že první část je trochu méně nápaditá, ale to k čemu hrdiny dovede a co jedna událost odkryje je skvěle vygradováno. Jen škoda toho, že se tvůrci snažili ukázat vše a vysvětlit vše. Nejlepší herecká etůda co ve filmu byla podle mě je rozhovor dvou sester a bývalého manžela, který je nyní hlavní vyšetřující na daném případu. Ten plný počet si to zaslouží i když aňa už v některých částech podle mě hodně přehrávala. ()

Tanulin

Mám ráda dogmata o kterých lze polemizovat, hodnotit a dotýkat se různých úhlů pohledu, tohle se rozhodně povedlo. Zvláště druhá polovina příběhu je scénáristicky povedená. Výborné herecké výkony. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary