Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

kajas

První věc: nenávidím klauny jakéhokoliv druhu, takže Aňa mě bohužel neskutečně iritovala. Naopak Hynek Čermák po všech těch buranech a dozorcích plivajících do jídla ("Kajínek") mne velice potěšil, role mu sedla skvěle. Stejně tak Ondřejovi, kterého jsem si v poslední době opravdu oblíbila. Celkově ale odvázaná z výsledku nejsem, konec mi přišel dost překombinovaný. Edit po druhé projekci: Tenhle film je úplně jiný než ostatní "hřebejkoviny", po několika letech ještě více oceňuji herecké výkony všech zúčastněných (včetně mladé Linhartové), s druhou polovinou mám ale i nadále problém. Skoro 4 *. ()

Skip

Nevinnost měla slušný rozjezd, dlouho držela tempo, ale pak přišla krize (scéna na chatě u jezera s flashbacky) a celé se to bohužel zadrhlo. Velká škoda, že k tomu došlo, protože se jaksi promrhal velký potenciál. ()

Aleee89

Ne všechny Hřebejkovy filmy se mi líbí, hlavně ty z poslední doby často nejsou nic moc. Nevinnost je ale naštěstí aspoň v něčem jiná. Příběh, který dominuje v začátcích, trochu (vzdáleně) připomínal slavný severský Hon. Chvíli sice trvalo, než se film pořádně rozjel, ale pak to nějakou dobu stálo za to. Změny v divákově vnímání postav, atmosféra, to vše bylo chvályhodné. Jenže ten překombinovaný závěr snímku srazil vaz. Naštěstí u mě ale nestačil posunout vyznění filmu směrem k negativnímu. I dnes, den po zhlédnutí, na Nevinnost myslím. A oceňuji, že v rámci současné české kinematografie je prostě jiná. ()

kinderman

Tak se nám režisér po šabachovských adaptacích, inárrituovské hysterii (Horem pádem) a rádoby allenovským vztahovým pitváním zaměřil na "hluboká psychologická dramata" se společenskou výpovědí. Co říct k Nevinnosti? Že ten film je jakžtakž zajímavý zhruba od 30. do 70. minuty, protože při práci s dětmi jste pořád jednou nohou v kriminále. Zbytek je peklo zvané dořečenost a Aňa Geislerová. ()

BoredSeal

Když už chce člověk pokrčit rameny, že Hřebejk natočil stokrát provařený námět, ale aspoň průměrně a neškodně, objeví se trapné odhalení letitého románku a ponurý závěr, asi aby film připomínal něco s pointou nebo s posláním - což Hřebejkovi scénáristi opětovně zoufale nezvládli. Po detektivní stránce je Nevinnost trapná, všechny ženské postavy snad kromě sestřičky jsou psychopatické nesympatické krávy, pánské role buď nadsamci nebo zoufalci neschopní uspokojit partnerku. Scénář na zabití. Deptala mě mírně nesrozumitelná mluva herce Čermáka, kterého mohl veterán Munzar školit v mluvené češtině. Chvílemi se mi chtělo zoufale kvílet nad tradičně nezajímavým soundtrackem s provařeným drnkáním akustické kytary do zpěvu s anglickým textem. ()

Katarine

Poslední kvalitní věc od Hřebejka, pak už šlo všechno od něj do kytek (i do horších míst). Vlastně ani tohle mě zprvu zrovna nesrazilo na kolena, ale musím uznat, že gradace to byla parádní a závěrečných dvacet minut luxusní majstrštyk. Zasloužení lvi pro Čermáka i Geislerku. ()

rakovnik

Na čí straně je pravda? Ke komu se nakonec přikloníme? Je potrestán ten pravý, spravedlivě, ne ten nevinný? Je spravedlnost slepá, či melou boží mlýny? Neskutečně vážný Hřebejk si poradil s velmi těžkým soustem. I díky skvělému hereckému výkonu Ondry Vetchého a Hynka Čermáka, parádnímu výkonu Anny Linhartové, neskutečně geniálnímu i když minimalistickému Munzarovi, či občas trošičku těžkopádné Aně Geislerové. První polovinu filmu jsem bez dechu sledoval příběh a pokládal si otázky jak to tedy je...ke konci jsem byl trhán vírem událostí kolem Ani Geislerové a vše čemu jsem do té doby věřil se rozsypalo jako domeček z karet...a konec...na konec to nejlepší, jak se říká... ()

M.i.k.e

technicky precizní a emocemi nabitý kousek podpořený výbornou hudbou Vladivojny LaChii.Už Kawasaiho růži Hřebejk ukázal,že dramata umí a Nevinností to jen potvrdil.Už dlouho se mi nestalo,že by mě český film dokázal v půlce takhle překvapit a co víc,nechat zásadní otázku otevřenou bez odpovědi...80% ()

Hennes

Po Kawasakiho růži další důkaz, že Hřebejk-Jarchovský netvoří jen komedie, ale dokáží se zamyslet i vážněji. Ač scénář obsahuje drobné nedostatky (nevěřím, že obviněný doktor by okamžitě skončil ve vazbě), je snímek zpracován mistrovsky. Herecký výběr již předem zaručoval kvalitu (Gaislerová, Vetchý), ale mně se nejvíce líbil H. Čermák. Další z českých filmů, který má co říct a stojí za to ho vidět. ()

HappySmile

Velmi dobře natočeno, chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale těch posledních 5 minut filmu bylo podle mě úplně mimo a tak nějak to to předchozí pohřbilo... ()

Martin741

Konecne slusny priemerny film od Hrebejka /Pelisky, Musime si Pomahat/. Priemerny namet a scenar, ktore cerpaju hodne zo zivota, rezia je na urovni. Vetchy /Cerni Baroni/ na urovni, Anna Geislerova taktiez. 50% ()

Lischai

Whaaat?! Viděl jsem právě český film? Já vůbec nechápu, jak jsem tohle mohl v roce 2011 minout. Nevinnost je skvělá scenáristicky, režijně, kamerově, herecky, šmarja i ten intimní zvuk je super, prostě všechno je jak má být. Vadily mi jen drobnosti: na začátku je tam postav jak na orloji a chvíli zabere čas si v nich udělat pořádek, a konec je možná zbytečně doslovný - ale jinak je to skvělý kus filmařiny. Kdybych to viděl anglicky, řeknu 4*, ale v kontextu Česka je to skvělý. ()

bourec

Vážný téma, seriózně natočený. Ale nuda se v druhý polovině filmu stává až nesnesitelnou. První polovina za silný tři, druhá stěží za jednu. 30%. ()

starbrejkr

Na jednu stranu Hřebejk nezklamal a stále si drží vysoký standard (navíc se mi zdá, že umí čím dál tím líp pracovat s výrazovými prostředky a jeho filmy působí stále více umelěčtěji a přemýšlivěji), na stranu druhou mi to přišlo krapet nedotažené. Většinu času totiž film působí jako celkem napínavá a chytrá kriminálka o tom, jak se jedna zhrzená holčička rozhodla někomu zničit život. Když však vyšetřování skončí, vydá se film jiným směrem, který dle mého nebyl tak úplně ukočírován. Dlouho chvíle, kdy dostává zejména v monologu prostor Geislerová vyznívají většinu času do prázdna a přestože v úplném závěru to všechno přemítání alespoň dostalo smysl, "pachuť" ze zabržděného a nedomyšleného obratu úplně nezmizela. Nicméně i přesto jsem z filmu jako celku měl kladné dojmy, zejména díky přesvědčivým výkonům, které vzhledem k nejednoznačným postavám vůbec nebylo lehké zahrát a díky již zmíněné výborné režii a kameře. Osobně toto beru jako Hřebejkův další posun k čím dál vážnějším tématům (jistě už poznal, že tragikomediemi už nemůže tolik říct a překonávat dříve natočené) a věřím, že se od něj v tomto směru dočkáme ještě velikých věcí... ()

Amroth666

Snad vůbec první český film, kdy jsem chvílemi moc nechápal. Je to trošku divné říkat si při filmu:"Vždyť ono mi to připomíná Black Swan, Melancholii či jiné filmy". V tento moment hodně polemizuji s názory, že Česko netočí dobré filmy a nebo něco kopíruje. Tento film je tak z poloviny pravda. Kamera naprosto identická se severními či jinými nezávislými filmy. Přidává se zde ale kus typického Hřebejka a také pravé české "tváře" Vetcchýho nebo Gaislerové. Co se týče příběhu ve filmu, tak také trošku tápu jak už jsem zmínil v první větě - chvílemi jsem moc nechápal. Nevím, možná moc psycho a moc potenciálu měl tento film, myslím si, že se s ním dalo naložit lépe, nicméně byly tam některé silné a dobré filmové pasáže. ()

Kwaichi

Pod lampou býva najväčšia tma. Aj keď si myslím, že svojich blízkych skutočne poznáme, opak je častokrát pravdou. ()

Joges

Emoce, napětí, záblesky geniality. Filmové vyprávění bylo ovšem rozmělněno rušivými okamžiky, které do příběhu nezapadaly a občas nudily. Ale jinak všechna čest, na naše poměry vážně dobrý. ()

C0r0ner

Občas se zadaří, že Češi natočí nějaký dobrý film. Když už se tak stane, je to většinou hodně velká paráda. Tak jako v případě Nevinnosti. Ne, že by to bylo nějak příjemné pokoukání, ale nekompromisní scénář v závěsu za špičkovými herci dělá z tohohle filmu opravdový zážitek. Je děsivé, kolik průserů může způsobit pár slov. 95% ()

Cheeter

Tak nějak nevím, trochu mi to připomněl slabší filmu dánského filmu Hon. Ale jsem rád, že se taková témata objevují i v české kinematografii. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary