Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

Handle

Je pravda, že Nevinnost se snaží být něčím nová. Bere si inspirace ze světových snímků a někdy se jí to dokonce i dost daří, ovšem podle mě skončila tak na půl cesty. Sice jsem měl někdy pocit, že snad ani nesleduju český film, kamera byla fajn, herci byli výborní, ale přišlo mi, že se to pak celý zbytečně překombinovalo a mě osobně to i nudilo. A ten rádoby šokující zvrat na mě taky nefungoval, ta samoúčelnost z toho až moc koukala. To nemám rád ani v těch "světových filmech"... :) No čekal jsem trochu něco jiného, ale 3* si to přesto určitě zaslouží. ()

6thSun

První dvě třetiny filmu mají televizní rozměr, ale přesto je to velmi dobré. Poslední třetina chce být najednou hrozně filmová, ale kvalitou nestačí ani na odpolední program na Nově. Navíc spolu obě tyto složky dramaturgicky vůbec nekomunikují. A můj milovaný Luděk Munzar tam je jen pár vteřin. Slabých 60% ()

BoPo

Ak si chce človek zachovať svoj zdravý duševný stav, tak si selektuje koho názor je preňho dôležitý. Sú však veci ktoré nechceme, aby si o nás myslela čo by len predavačka v obchode. A tu sa dostávame ku krásam našej demokracie. Každý môže každého obviniť z čoho len chce. A potom nevinnému človeku nezostáva nič iné, než len sledovať ten domino efekt nedôvery. Mať dobrú povesť je výhoda, ale čisté svedomie je cennejšie. ()

maseer2

rozhodně moc zajímavý počin Honzy Hřebejka, který se nebál natočit na své poměry hodně netradiční film.. ústřední zápletka a všechno okolo ní je zpracováno na výbornou, moc mi ale nesedla ta dějová odbočka v závěrečné půlhodině.. takže ty nejslabší 4* ()

Tommassi3

"Je divnej !! A furt se za něj tahá !!" ;) A široko daleko nejlepší Hřebejk za dlouhé roky doplácí na tradičně upachtěný povrchní scénář Petra Jarchovského, který prostě pořádně neví, co chce říct, a tak nás diváky pro změnu tahají za nos oba, když nám vlastně nabízí filmy dva v jednom vizuálně luxusním balení, kde ta detektivka velmi výrazně převyšuje tu melodramatickou telenovelku.. Dvakrát škoda promrhané šance na skutečně velký film, zvlášť když je tradičně podpořen absolutně lahůdkovými výkony většiny zúčastněných.. Potěší úsporná legenda jménem Luděk Munzar i tradiční neochvějná jistota Ondřej Vetchý, ovšem famózní Anička Geislerová s hereckou kometou Hynkem Čermákem bere dech.. ()

Martinibaby

Od Nestydy po dlouhé době můj poslední český kinový zážitek a shodou okolností taky od pana Hřebejka. Nutno podotknout že narozdíl od Nestydy mě Nevinnost dost nadchla. Ať už to mám připisovat své slabosti pro zrzky, nebo skvělým hereckým výkonům (nejen zrzek:)) či neotřelé kameře. Na tenhle 'český' styl filmů nedám dopustit. ()

Hwaelos

I teď po dokoukání nějak nevěřím tomu, že jsem v titulcích viděl opravdu jména Jarchovský-Hřebejk. Vypadá to, že se kluci konečně odvážili udělat film s uměleckými ambicemi a že opravdu na natočení něčeho takového mají. Formální stránka je na české poměry neuvěřitelně vypiplaná. Odvážili se používat různé stylové roviny (střídání kamerového zrna, různého typu snímání a střihu), nebojí se vyprávět děj filmu odznova v prokládaných flashbacích, používat voiceovery a citovat Holana. Z toho všeho jsem nepokrytě nadšený, protože podobnou vůli jsem v českém filmu neviděl...no řekněme řadu let. V podstatě jediné co mi (krom místy nesnesitelně deklamující Geislerové) vadí, je, že klucí pražský taky nepochopili (nebo na to možná jen neměli kuráž), že k umění patří taky ponechat nějaký díl divákovi, jinými slovy schopnost neříct vše. Je sice hezké, že nám šikovný scénář celou dobu tajil, jak to ve skutečnosti s rodinnými vazbami v Tomášově rodině je, ale nahuštěný konec, kdy bylo vše (opravdu vše) v deseti minutách dopovězeno až do nejmenších podrobností, to trochu zkazil. Kdyby aspoň nebylo ze scény, v níž Vetchý Linhartové vynadal za její mejly, jasné, že s ní opravdu nic neměl, měl by divák trochu prostoru k vlastnímu přemýšlení. Wolfgang Iser by neměl radost. Přes tyhle moje drobné výtky, které naznačují jen částečnou spokojenost, musím říct, že ze samotného tvůrčího počinu J+H mám obrovskou radost. A proto si dovolím hodnocení trochu přestřelit. ()

Mulosz

Dlouho jsem vahal mezi tremi a ctyrmi hvezdickami. Po delsi dobe to totiz byl prvni film z dilny Hrebejk-Jarchovsky, ktery me bavil, kde se dej neplacal od nicheo k nicemu, kde scenarista Jarchovsky neresil problem povrchne a misto, aby zacal problem zkoumat, nabaloval na nej nesouvisejici akce, kde v dusledku toho nebyly zbytecne postavy ci sceny, ktere mely za ukol pouze dat vyniknout hercum a ziskat za to Ceskeho lva. Behem sledovani zjistime, ze postava senilniho Munzara ma svuj vyznam a neni ve filmu jen tak, cemuz bych se po dosavadnich zkusenostech s Jarchovskym vubec nedivil. Dokonce i scena, kdy Geislerova zazvoni na dum, ve kterem bydli Linhartova, ma svuj symbolicky vyznam, ac jsem zprvu nechapal. Hrebejkovi je nutno pricit k dobru, ze obmenil staly herecky ansambl a take obsazeni nekterych profesi. Formalni strance opet nelze nic vytknout a naopak Nevinnost jen potvrzuje, ze v tomto ohledu Hrebejk neustale roste a kupodivu toto neni "vyvazeno" ubohou konstrukci scenare, ktera vzdy Hrebejka tahala ke dnu. Vse se vsak tyka ciste filmove strany. Bohuzel jsem pravnik, takze nektere veci, ktere vyrazne snizuji celkovy dojem z dila, nemohu prehlednout. Kdyz uz scenar po delsi dobe nestoji za starou backoru, proc neslo pohlidat snadno napravitelne preslapy? O vazbe obvineneho muze rozhodnout jen a pouze soudce, nikoliv statni zastupce, jak se ve filmu dozvime (zde opravdu stacilo zmenit ve scenari jedine slovo) . Do vazby je mozne vzit pouze osobu, proti ktere bylo zahajeno trestni stihani, tedy "obvineneho". Jestlize se ve filmu celou dobu mluvi o tom, ze Vetchy je "podezrely" z trestneho cinu, znamena to, ze jeste trestni stihani zahajeno nebylo, tudiz ve vazbe ani nemel co delat. Jak vubec lze uvazovat o dalsich dukazech, eventualne zahajovat trestni stihani a brat cloveka do vazby, kdyz neni proveden ten zakladni dukaz spocivajici ve vysetreni pripadneho panenstvi. I reseni nekterych dalsich otazek nastava velice pozde, pricemz vysetrovatel tvrdi, ze si musi dat vzhledem k podjatosti obrovsky pozor. Rekonstrukci, kterou v dome policie provadela, musi byt "obvineny" pritomen, nebrani-li tomu vazne duvody. Zde je ani teoreticky nenachazim, proc tedy u ni Vetchy nebyl, aby mohl "poskozene" klast otazky, navrhovat dukazy, jako lekar se vyjadrit k tomu, ze prece nemuze po jednom kroku a otocce poznat, jestli "poskozena" uz po urazu dobre chodi, pricemz vice kroku udelat nemohla, kdyz ji branily schody. Jak je mozne, ze odsouzen je clovek, ktery mel svou obet opred smrti lehce skrtit, kdyz soudni lekar konstatuje jako pricinu smrti utonuti v jezere, kde hloubka vody, o ktere by se dalo uvazovat, ze se v ni muze clovek utopit, neni rovnou u brehu, ale az daleko od nej. kde se clovek nedostane jinak, nez treba lodi. V techto pripadech se vzdy resi zasadni otazka, zda obet zemrela predtim, nez se dostala do vody, anebo az v dusledku toho. A takto bychom mohli pokracovat. Prilis doslovny zaver je jedine na skodu, jednak filmove a jednak proto, ze v nem autori nasekali dalsi chyby, ktere maji charakter tech, ktere vyse uvadim. Bedlive jsem v titulcich sledoval, zda meli autori odborne poradce, jak pro pravo a kriminalistiku, tak pro medicinu jich bylo prosim celkem sest. Dokazu pochopit, ze scenarista si musi za ucelem vetsi atraktivity scenare a narativni ucely nektere skutecnosti trochu upravit. Nemelo by to vsak bit do oci a melo by to byt pouze v pripadech, kterym nelze predejit. Zde neplatilo ani jedno, chtelo to jen lepsi spolupraci a ne, aby poradci delali svou praci jen proto, aby shrabli honorar. Vsechno toto bych povazoval za bezpredmetne, kdyby slo o vysoce odborne a specificke znalosti, kterymi oplyva maximalne nekolik jedincu. Pravniku, kriminalistu a prislusniku dalsich blizkych profesi je vsak nespocet a minimalne tato skupina divaku se obcas pravem drzi za hlavu. Velka skoda. () (méně) (více)

Terva

Miluju anglické písně v českém filmu. Jsou jako pěst na oko. Podivně natočený český snímek od kterého jsem neustále nevinně odcházel. ()

Tatatranka

Hodnocení na hraně. - Nahraný Hřebejk se od Kawasakiho růže pokouší o formální hravost s napětím. Zatímco před růží byl až nestydatě přihlouplý, od trnek a plátků ťape po filmovém plátně jako novorozenec. Napětí se přetrhává v nevhodných okamžicích, až se vytratí úplně... ()

Marsik

Skvělý film !! Hynek Čermák - moc povedený výkon. Vetchý parádně sekunduje. 80% // (6.4.2014) ČT1 HD - Znovu jsem se dostal k tomuto českému dramatu a znovu mě přesvědčil o svých kvalitách. Jak námět, scénář i herecké výkony byly pro mě radost sledovat. Skvěle hrající Vetchý, Geislerová a samozřejmě Čermák - ten mi přišel ze všech postav nejsympatičtější. Potvrzuji silné 4 hvězdičky pro tento velmi povedený český film. 80% // (1.10.2017) NOVA HD - A opět potvrzuji silné 4 hvězdy. Stále 80% ()

hous.enka

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Musím říct, že Hřebejk se vrací tam, kam poprávu patří: k české filmové špičce. Minulost už přehrabal snad všemi směry, natočil pár retro filmů i film o tom, jaké to je vypořádat se s vlastní (někdy temnou) minulostí. Nevinnost je konečně vykročení správným směrem. Spletitost lidských vztahů, která se před divákem jen velmi pozvolna rozplétá, je v druhé půli filmu opravdu dech beroucí. Herecké obsazení je novátorské (i když osvědčená Aňa stále zůstává) a velmi povedené. Český film potřebuje nové tváře. Hřebejk uchopil téma neviny po svém a výsledek rozhodně stojí alespoň za jedno (nebo dvě) zhlédnutí. ()

Cimr

Zpočátku jsem byl docela napjatý, Nevinnost vypadá zase trochu jinak než předchozí Hřebejci a prvních pár scén zaujme. Od druhé půlky se ale příběh zamotává, až se zamotá úplně, do překombinované podivnosti. Tak ani nevím, co bylo hlavní sdělení. Podle oficiálního obsahu ,,Cesta z vrcholu na absolutní dno může být velmi rychlá. Někdy stačí jediná věta a všechno, co jste dosud budovali, se zhroutí jako domeček z karet.", ale vůbec jsem si nevšiml, o kterou "jednu větu" se jedná. Měla to být sociální kritika na téma: "kdo je zlý, špatně končí" či "boží mlýny melou pomalu, ale jistě"? Doufám, že ne, ale nic víc jsem v tom neobjevil. Ne všechno je špatné - dobrá kamera, atmosféra, postava Hynka Čermáka... Jen by k mé spokojenosti film měl skončit buď dřív a nebo jinak. ()

baribal

V mnoha ohledech mrazivý film na který v čechách nejsem zvyklý. Vynikající herci, příběh a kamera. Jedinou výtku bych třeba směřoval ke stopáži, kterou bych snesl i delší, ale pro takto postavený příběh byla odpovídající. Jeden z nejlepších hřebejků. ()

NinonL

Hvězdičky jsou jen za Hynka Čermáka, jehož rozervanou duši jsem mu beze zbytku věřila. Ostatním hercům jsem pro změnu nevěřila vůbec. A vůbec už nebylo komu fandit, tak nesympatické postavy ve filmu jsou. Tedy kromě osamělého poldy Čermáka nestál film ani za zlámanou grešli. Sorry jako. ()

MartinezZ

Výborně to vypadá, nápad taky moc dobrý a místy je to skvělé, ale nezbavil jsem se pocitu něčeho, co bych popsal jako "plochost". Onen hlavní zvrat byl takový... prostě byl a vše následující bylo jak z pohledu někoho cizího. Chyběla mi v tom nějaká hloubka, ze začátku víc diváka ponořit do vztahů rodiny, aby ten konec měl grády a všem docházelo, jaký vliv to na každou jednotlivou osobu bude mít. Na český film moc dobré, ale přesto mi to přišlo trochu ušité rychlou jehlou. Čermák i Vetchý jednoznačně velká plus. Aňa mi obecně nikde moc nesedí, bohužel, ostatní tak nějak ve filmu byli. Umělecké huhňání, kdy není herci moc rozumět, je ale pěkně na dvě věci, vám řeknu, páni a dámy autorští! ()

SaNcHeZ_cz

Ta čtvrtá je zejména za velmi příjemný závěr, skvělou atmosféru a více než sympatický herecký projev Hynka Čermáka. Konečně jde vidět, že to jde i bez sázek na jistotu. ()

ivishka

V hlavní dějové linii dominuje ženské duo Anna Linhartová a Aňa Geislerová. Udivuje mě jak jsou si tyhle dvě ženy podobné nejen tím jak vypadají, ale tím jakou dohru má příběh a jakou roli hrají v tomto filmu. Nikdy v životě mě nenapadlo, že tohle řeknu, ale tento film je z poslední doby bez JAKÉHOKOLIV náznaku minulých režimů asi nejlepším českým počinem filmařů co jsem viděla. Abychom se pořáně pochopili - zajímá mé válečná tématika (minulé režimy...atd), ale čeho je moc tak toho je příliš. Tady je hned několik geniálních okamžiků které nelze popsat snad jen pro jejich jedinečnost? Muž, který vlastně žil "dvojí" život - žena, dítě a práce. Jak se říká práce kvapná, málo platná - tak tímto heslem se asi řídil právě pan doktor a tak nedopatřením narazil na nezletilou (asi psychicky narušenou) holku, která se do něj zbláznila, když jí rehabilitoval. Matka pošahané dívky vznesla obvinění na pana doktora na základě jejího sexuálního prapodivného deníčku. Tímto obviněním se naruší propletené vztahy všech postav např. policejní vyšetřovatel coby bývalý manželky obviněného doktora či tehdy nezletilá sestra manželky doktora s kterou od jejich asi 14ti let míval pohlavní styk - nevyjímaje potraty a jiné události...Zajímavé a hlavně mě udivoval nepředvídatelný konec. Mrtvá Aňa Geislerová (která mi mimochodem celý film ani nevadila jak mívá ve zvyku v jiných filmech :-D) a milostné dopisy s hořkým koncem - 12 let není až tak dlouhá doba miláčku. Konec nevinnosti! ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary