Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

iamek

Jsem rád, že Hřebejk se zase vratil k dramatu a po skvělém snímku Kawasakiho růže natočil další povedené psychologické drama Nevinnost. Největším plusem jsou skvělé dialogy, dokonalá kamera Martina Šíchy a herecký výkon mladé Anny Linhartové. Naopak se mi zdal zbytečně překombinovaný konec a raději bych viděl někoho jiného místo Geislerové. Plusy převládají takže férové čtyři hvězdy. ()

Chrustyn

Hřebejk a Jarchovský a jejich další sonda (nebo možná pitva) do života "běžné" rodiny (samozřejmě s tajemstvím). Pořád jsem si říkal čím jsou oproti "Pelíškům" Hřebejkovi novodobé filmy jiné a je to hlavně tím, že jim chybí ta lehkost a ta pohoda. "Nevinnost" to dokazuje a i přes nesporné kvality (herci, režie) je to prostě jen ničím nepřekvapující Hřebejk. ()

marhoul

Jáo tomhle filmu nevěděla zhola nic. Prostě mne minulo vše, co se jej týká. O to větší bylo mé překvapení! Nemohu uvěřit, že tvůrci jsou Hřebejk a Jarchovský... Je to ...jiné, strhující, mrazivé... silné. Herecké výkony o kterých jsem nezapochybovala ani na vteřinu. Výborné! Dávám pět hvězd a raduji se. Podevedený film. Mimochodem... nevím jak se to stalo, ale měla jsem intenzívní pocit, že celá rodina, každý z nich, miluje toho autistického chlapce láskou bezmeznou. Nechápu, jak se něco takového podařilo natočit. Zarazilo mě to do křesla a ani se mi už nechce psát o dalších pasážích. BRAVO! ()

jojinecko

Nunka presne vystihla gro toho, čo som chcel napísať aj ja. Pre mňa je Nevinnost príjemným prekvapením, pretože celková forma dua Hřebejk - Jarchovský poslednými filmami, ktoré som videl, len klesala. Nevinnost bola pre mna jedinečná najmä kvôli pár (takmer) mrazivým scénam a trom postavám a hereckým výkonom týchto postáv (Láďa, Olinka, premena Lídy), pričom ten zvyšok výrazne nezaostával. Celkový dojem zvýraznila aj nápaditá kamera a vhodne využité filtre. Nie je to brilantná psychologická sonda a lá Kieslowski, nie je to ani prehnane originálny film, ale má svoju silu a môj záujem tomu zodpovedal. ()

lillien

Príma psychologická kriminálka, zejména pro ženské, o tom žádná. Ale na oskarové nominace to zase nebylo, Hřebejku. Geislerová se kupodivu dostala k roli, kde snad jedině je schopná nehrát totálně prkenně, tedy role labilních hysterek. Ta malá, rezavá kurvička Linhartová v roli malé rezavé kurvičky je prý nějaký mega objev a nevídaný talent? Aha, tak já viděla jen přirozené civilní herectví pubertálního děcka, které ještě nestihla znetvořit DAMU. Ovšem v konkurenci zahraničních filmů s podobnou tematikou naprosto nevyčnívající kus. Ženské tady herecky na celé čáře poráží vynikající Čermák a moc se mi líbil v roli policajta i Miroslav Hanuš, to byla fajn dvojice. Vetchý neurazil, ani neohromil, ačkoli mu prý při měření péra naskočil slušný český průměr:) Témata si Hřebejk vybírá pečlivě. Když už nic, donutí vás to k zamyšlení, kde je v mužských ten spouštěč, kdy chlap oblbne a následně ohne čtrnáctku a kdy si zdravě nechá zajít chuť. Nebudeme si nic nalhávat, z deseti chlapů středního věku by minimálně tři tu čtrnáctku rádi ohli. Kdyby je nedržel v mezích zákona strach z důsledků, případně nějaké morální zábrany. Hovada a citové zrůdičky, které si tu chuť zajít nenechají a neváhají využít psychické nevyzrálosti a pubertální lability, se ale vždycky najdou. O tom je vlastně celý tenhle film. Najdou se i obhájci těchto extremů v rámci teorie, že od přírody je chlap nastaven a hnán instinktem urvat i takto mladé maso. O opodstatněnosti lze ovšem zásadně pochybovat právě proto, že tento nízký věk ještě dívce neumožňuje se s podobnou situací vyrovnat psychicky. Vyrostou z nich pak mrzáčci, neschopní navazovat normální, funkční vztahy, dokonce někdy i neschopní se vůbec vyrovnat se životem. A od toho jsme člověk rozumný, aby to jako důvod k zvládnutí svých choutek stačilo! ()

sharky

71% U petra jarochovského jsem zvyklý na dobře vypointovane scenare, kde do sebe vsechno dokonale zapadne. Tady mi prisel úplný závěr trochu moc a zbytecne vykonstruovany. Nic mene je to dobry film, skvele zahrany a tak nejak presne zaplnujici vaznou dramatickou mezeru obycejnych malych velkych dramat, ktera tu vedle tech romanu pro zeny i muze, zen v pokuseni a pubertalnich bobuli nejak chybi. Chtel jsem puvodne dat 3*, ale kdyz se mi to rozlezelo v hlavne, tak asi musim dat 4, nejak to na me zapusobilo. Jenom bych priste pral Hrebejkovi stastnejsi vyber autora hudby, tohle anglicke tichonke zvatlani do filmu vubec nesedi. A Anne Linhartove preju do budoucna spoustu peknych roli, protoze ta holka si i vedle tech vsech skvelych ostrilenych hercu dokazala ukrast pro sebe par scen. ()

Flego

Takmer do dokonalosti prepracovaná rodinná dráma stavala svoj domček na precíznych charakteroch a stavbe príbehu. Ak sa k tomu pridá technická dokonalosť vo všetkých smeroch ( páčila sa mi zaujímavá hra svetiel ), vzniklo nepochybne zaujímavé dielo, kde sa všetko začína vtedy, keď už myslíme na koniec... Pre mňa nepoznaný Hynek Čermák bol skvelý. ()

rikitiki

Žánrové drama s kriminální zápletkou obstojí v první části. Pak překvapivě přidává ještě další vyprávění, které navazuje na trochu už očekávatelný konec první poloviny. V druhé části ztrácí body, protože v ní to poněkud přehnal s dramatem a proměnami charakterů. ()

Kmotr

Hřebej zatloukl hřebíček hlouběji než obvykle a to v tom nejlepším smyslu. Koněčně kroky některého českého režiséra směřují k jinému stylu kinematografie, který se u nás nepěstuje. Vyklíčil zde film, který je zajímavý jak vyzuálně, tak narativně. Především druhá polovina snímku otevírá zajímavé otázky, směřující k první polovině filmu. Udržení ,,ideální" rodiny, která je zevnitř sžíraná lží, nedůvěrou, posedlostí, citovou vyprahlostí, nevěrou...Jde především o udržení iluze za cenu nevinnosti, ale kdo je vlastně vinen? ()

hrona

Hynek Čermák je jedinou postavou, které bych snad i něco z toho co tento film nabízí, uvěřil. Nemastné, neslané, herecky nijak úchvatné. Začátek filmu navazuje velmi slušnou dramatickou linku od které se snaží odvodit další celkový koncept, ten však nadále padá, jelikož chodící postavy blafající obdobné dialogy bez jakéhokoli zapálení mi dodaly pocit, že je mi to vlastně úplně jedno, co se bude dít dále. Po hodině (vypadající spíše jako ne moc povedený díl soukromých pastí) rozřešení, přichází rádoby vztahový zvrat a totální rozložení celého doposud vykonstruovaného příběhu. Vzkaz pro pány Hřebejka a Jarchovského prosím zalovte opět v nějakých dalších povídkách, či knihách Petra Šabacha a naservírujte žánr, který Vám je podstatně bližší, než je tento. ()

honajz

Nekončící problém s filmy dua Hřebejk – Jarchovský je v tom, že jejich příběhy se odehrávají na jiné planetě, v nějakém alternativním vesmíru, ale ne v nám známé realitě a s uvěřitelnými postavami. Intelektuální hrátky na intelektuální témata, zcela odtržená od čehokoliv, co známe. Tak třeba právě snímek Nevinnost. Takzvané WTF momenty můžete počítat jak na běžícím pásu: Policista vyšetřuje případ, i když je podjatý, má na něm osobní zájem? Celou dobu se víc se věří malé holce než váženému doktorovi? Jak to, že byl v regulérním vězení, nikoliv vazbě, když je jen zadržen, aby neovlivňoval svědky? Policisty nenapadlo, že v tom domě holka mohla být dřív? Policisty nenapadlo říct gynekologům hned na začátku? Proč nikde není ani slůvko o adopci? Jak skončila linie otce? Jak skončila linie postiženého Dana? Jak to skončilo s Bulhary? Proč nikoho nenapadla možnost sebevraždy? A proč se vlastně nic nedozvíme o dalších postavách – o manželce, poldovi, o jejich minulosti, povaze, koníčcích, láskách? Otázky se hrnou s každou minutou sledování filmu. Příběh naoko vypadá atraktivně. Rehabilitační lékař je obviněn, že zneužíval nezletilou pacientku. Hned ho zavřou, noviny a články na internetu ho odsuzují – aniž by někdo měl jediný důkaz. V závěrečné dvacetiminutové zpovědi jedné z postav se pak dozvíme, že věci byly trochu jinak. Jenže – ono by to celé chtělo jinak natočit... Nejspíše by z toho byl slušný psychothriller, kdyby se látky ujali profíci, a ne čeští matláci. Vezměte si už jen tu linii policejního vyšetřování. Policisté si musí umět ověřit fakta. Tady se fakta neověřují. Holka tvrdí – dělali jsme to tehdy a tehdy v poledne. Přitom si časový údaj nikdo neověří. Dobrozdání gynekologa nastoupí až skoro po hodině, nikoliv hned v úvodu, jak by mělo být. Bez tohoto důkazu ani nemohli šoupnout doktora za katr. Je to podobné jako s jiným opusem – Horem pádem. Ten je na nelogickém jednání postav vystavěn už od začátku a úvodní premisy. Co je pak platné, že kamera je z většiny velice stylová, že někteří herci skvěle hrají (překvapivě spíše ti méně známí), když to celé připomíná jeden delší díl Ordinace v Růžové zahradě říznutý Kriminálkou Anděl? Navíc podobně jako příběh je povrchní i hudba Vladivojny La Chia, jejíž stejně povrchní obrazy najdeme v bonusové části DVD. Není divu, že při projekcích se diváci některým vypjatým místům a dialogům smějí. Působí totiž skutečně nechtěně komicky, až parodicky, přesně jako když sledujete příhody Toma a Jerryho, Žižly a Pižly nebo Billa a Teda. Je vám jasné, že nekoukáte na nic reálného, s realitou to nemá nic společného, ale když ono se to celé bere tak strašně vážně a na realitu si to hraje. ()

Othello

Zpětným pohledem vytanou nejvíce 2 motivace, které vedly tomu, proč je Nevinnost jaká je. První je chvályhodně sebereflexivní scénář. Velmi výstižný pro každého, kdo má alespoň nějaké podvědomí o tom, jak to fungovalo mezi staršími umělci a mladými děvčaty před 10-20 lety. Druhá motivace je zjevné nadšení z možností digitálních RED kamer, které s tehdy neuvěřitelnou kompaktností a přizpůsobivostí vyloženě vyzývaly filmaře, aby zkoušeli osahávat jejich limity. Hřebejk s Šáchou si tu užívají všechna ta protisvětla, přirozená světla, automatické doostřování, natáčení v pološeru či extrémní detaily a sympaticky se kvůli tomu nedokáží ubránit ani dramatickým žánrovým scénám, kdy se dva detektivové důležitě přou o případu při soumraku na střeše baráku. Stejně jako nejlepší hřebejkovská dramata má tohle veškeré atributy intenzivní pocitovky, kterou trochu bohužel sráží ta zjevná snaha vyjít s nějakým obecným východiskem. To je, jak lze vyčíst z místních komentářů i tehdejších recenzí, bohužel důsledkem toho, že jsme se jako společnost neposunuli od uvažování, že má dílo "něčemu sloužit" či "o něčem vypovídat". ()

Janek

Hřebejk s Jarchovským dospěli, tohle je po všech stránkách zkušená záležitost. Výběr z hroznů mezi českými fláky. ()

Sofia

Pro mě osobně po Paralelních světech jeden z nejlepších novodobých českých filmů o osamělých zákoutích lidské duše. ()

Havenohome

Zúfalstvo. Snaha urobiť vážny film skončila ešte horšie ako keby Hřebejk točil ďalej svoje nepozerateľné tragikomédie. Je to taká Jesenná sonáta s Luďkom Munzarom. Je v tom senilita, rozvod, neúspešná dcéra, dieťa s downovým syndrómom, rozporcované štetky vo vani, znásilnenie atď. A všetko to natočme na ľúbivú pelíškovskú kameru. Tá úvodná citácia na Formana je vrcholne trápna a ten sebareflexívny allenovský moment s medvídkom ešte horší. Hřebejk je taký biedny, že nielenže sa svojim idolom nikdy ani nepriblíži, ale nevie im ani vzdať hold. Ktorý český herec si chce ešte zachovať dôstojnosť, nech už mu nelezie pod ruky. Chudák Geislerová už ani nevie, čo v tom filme hovorí. Čo má byť povedané gestom a konaním, je vykecané akože "improvizujúcimi" hercami. Réžia je totálne rutinná a ja tam skutočne nijaký nový rozmer od tých Pelíšiek nevidím. Hřebejk už je teraz dinosaurus. A aj na Nevinnosti vidieť, že je jeden z hlavných vinníkov súčasného zúfalého stavu českého filmu. Okrem Čechov všetci vnímajú väčšinu českých filmov ako šifrovanú správu z inej planéty. ()

Necrotongue

Vzhledem k tomu,že mě druhá část filmu bavila o hvězdičku méně,neudělil jsem plný počet,na druhou stranu není důvod jít pod čtyři.České kriminálně psychologické drama mě bavilo,kamera a hudba perfektně podtrhly nádherně bezútěšnou atmosféru filmu,Hynek Čermák zastínil všechny ostatní a Jitka Asterová by se mohla od dcery leccos přiučit,Anna Linhartová podala velice dobrý výkon.Někdy se mi stává,že se u českých filmů začnu nudit,u Kawasakiho růže to přišlo po dvou minutách,ale Nevinnost mě bavila do poloviny nadprůměrně a ve druhé polovině průměrně,každopádně jsem si to užil a jsem spokojený. ()

Beastmaster4

Proč proboha podělá všechno výkon zrovna dle mého jedné z nejlepších českých hereček A. Geislerové! Scénář je docela povedený, pointa příběhu originální a trefná k obrazu dnešní společnosti, ukázka omezenosti a děravosti jurisdikce se povedla spolu se zajímavou zápletkou. Bohužel ale všechny scény, kde se objeví Aňa Geislerová jsou z mého pohledu velký průser. Kolikrát vyslovila slovo "prostě", jsem přestal počítat někde ve tři čtvrtě filmu, přehnaná gesta aj., už bylo moc i na roli duševně ujeté. Vůbec jsem nechápal, co se to s mojí oblíbenou herečkou děje, působila naprosto uměle a křečovitě a z celého jejího projevu bylo cítit naprosté přehrávání a nepovedeně skrytá bezradnost. Na druhou stranu mne překvapila mlaďounká Anna Linhartová, která se ve své první roli předvedla na výbornou. NEVINNOST je určitě zajímavé drama, ale nesedne všem, optimističtější a veselejší povahy musí překousnout některé až úchylně frustrující pasáže, vtíravou a na nervy lezoucí hudbu, velmi podprůměrný výkon Geislerové aj. Za tyhle negativa na druhou stranu dostanou obraz stinného zákoutí lidských životů a činů ve světě, který nabízí mnoho hříšných možností a pokušení. ()

Morholt

Spousta emocí, které teď nedokážu smysluplně poskládat. Snad jedinou jistotou je, že se jedná o výborné kriminální a rodinné drama s plejádou výbrných hereckých výkonů, jimž dominovala dvojice Geislarová-Čermák. Hřebejk mě nepřestává překvapovat. 90% ()

Katullka

Cože? Tohle mělo vyjít jako rozhlasová hra. Strašné! Strašné! Strašné! Úplně stupidní děj. Alespoň jsem se mrkla na to, jak to vypadá u Věry Chytilové v bejváku. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary