Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Série(5) / Epizody(52)

PeterFLJilek

Americký patriotizmus, kresťanské korene západnej civilizácie a k tomu veľká dávka vzťahov, akú môže riešiť len mainstreamová produkcia v Spojených štátoch. ()

čolek

Sice Falling skies na první pohled vypadá jako Válka světů, ale mně to spíš připomíná Battlestar Galactica - lidstvo rozmetané na kousky, stále musí utíkat, aby se zachránilo. Jenomže, čím Galactica vyčnívala, to zde přesně chybí, žádné morální pochyby nad svými činy v tak krajní situaci, v jaké lidstvo je, protože tady ty činy prostě nejsou... Zradili nás? Prodali nás? Nechme jít, jen uděláme tytyty... Dost nevyužitý potenciál, přestože triky vypadají dobře a emzáci se taky povedli, teď jsem jen zvědavý, jak dotáhnou zápletku se skitterama a novýma emzákama, ale pravděpodobně do ztracena... (hodnocení po 8 dílech) ()

Scelleton

Tento seriál mě celkem baví, ale je tomu dost co vytknout. Možná by některé části mohly být zajímavější a doufám, že vetřelci budou v druhé sérií více odhaleni. | 1. série - 75% | (2. série - 80%) | TV TNT. Průměrná sledovanost - S1: 4 738 000 / S2: 3 726 000. ()

Mara12

PRVNÍ SÉRIE – Falling Skies mají hodně pomalý rozjezd, začátek vás nejspíš nezaujme, hlavní postavy splývají, nejhorší ovšem je ta naivita děje a hra na city. Zlom nastává někdy kolem šestého dílu, zbytek série pak uteče v příjemném tempu a to i bez úderného finále. Z osazenstva stojí za zmínku snad jedině Noah Wyle, který svojí postavou aspiruje na cenu otce roku.DRUHÁ SÉRIE - Velké zklamání, místo aby nová řada navázala kvalitou alespoň na konec té předešlé, je skoro tři čtvrtě dílů totální vata a jako bonus prošpikovali tvůrci každou epizodu emocionálními hardcore scénami (jestli ještě jednou uslyším citový výlev mezi Weavrem (Papa Bear) a jeho dcerou (Baby Bear) budu muset navštívit psychologa), ale díky slušnému finále nakonec nechávám hodnocení na slabých třech hvězdách (s velkým sebezapřením, protože ty úvodní díly byly fakt na odpad) . ()

jafuska

Tak tomuto seriálu říkám jednoznačně ano, sice hodnotím po pár dílech, ale už ted je mi jasné, že tu máme nový styl sci- fi, než na který jsme zvyklí, má to spád, napětí, akce, a už se těším na další díly, škoda, že to má tak špatné hodnocení, opravdu to stojí za to, dám tomuto seriálu šanci. ()

Jeremiasz

Proč ne :-) na prdel vás to sice neposadí ale ani v polovině třetí série mě to nepřestalo bavit, děj i postavy jsou celkem uvěřitelné, žádný idiotský heroismus, spád sice pomalejší, triky nic moc ale jako výplň mezi řadama Ačkových seriálu jsem za to rád ()

64B odpad!

Eeeeee, tohle nee. Nevydržel sem ani dokoukat skoro hodinu a půl dlouhej pilot (01x01,02) a už sem to musel zarazit. Asi jsem na FS měl začít koukat před Walking Dead, se kterým se tohle nedá vůbec srovnávat. Jediný sympaťák, který mi tam přišel k něčemu je Noah Wyle, který to bohužel celé neutáhne. Vážně nemám potřebu sledovat nudu kvůli jednomu člověku. Díky, nechci. ()

Oxymoron5

Někdo na FS plive, někdo ho adoruje až do nebe. Já říkám, že neurazí. Místy až moc natahované a nelogické, ale co je to hemerika a žádný parádní StarGate nemůžeme čekat. Ten tu byl první a zaslouženě si to všechno vyžral. Uvidíme, co přijde dalšího z oblohy.. ()

MartinTerran

Země byla napadena mimozemšťany! To už tu několikrát bylo, ale po pár dílech zjistíte, že to až tak klasický seriál není, že to tvůrci mají v celku dobře promyšlené a v každém dalším díle se dozvíme něco víc. Sám jsem zvědav, co z toho nakonec vzejde. Druhá řada je o dost akčnější, hlavně ze začátku, ale v podstatě je podobná první. Zase se něco nového dovídáme, ale na rozdíl od první řady už Druhá mass má plán a cíl cesty a už nejezdí od ničeho k ničemu. Takže příběh pokračuje směle dál v dobrém tempu a formát seriálu mi náramně sedí. O tom svědčí i to, že jsem druhou řadu shlédl za týden. Podle mě lepší, než první série a těším se, co bude ve třetí. Třetí řada je odlišná od dvou předchozích. Jelikož už boj nějakou dobu pokračuje ,tak se nevyplácí partyzánský styl boje a vše schyluje k tzv. velké ráně. Lidská základna je zvenku již solidně zabezpečená, tudíž se celou dobu řeší vnitřní bezpečnost. Třetí řada horší než druhá, ale i tak fajn a poslední 2 díly fakt pecka. Čtvrtá série se více podobá sérii druhé, odboj je zase na cestách, až později se zase usadí. Espheni jsou netrpěliví a neustále se odboj snaží najít a zlikvidovat, ale lidi se nedají a vrací úder, takže je to jak na houpačce, až do doby než se rozhodnou k rozhodujícímu úderu. Poslední minuty 4. řady jsou takové wtf. Podle mě dobrá řada, jsem zvědav jak to celé zakončí finální sezónou. Pátá sezona začíná kde předchozí končila a plynule navazuje. Obrana základny pokračuje a chystá se finální útok Začátek sezóny (první 4. díly) jsou naprosto v pořádku jedou ve stylu předchozích řad, ale pak se zvrtne a je to takové nemastné neslané a díly na základně se plácají na stejném místě a nic moc se neděje a jak jsem se těšil na všemi očekávané "series finale", tak jsem se zklamal ještě víc. Takhle odfláklé finále už jsem snad nikdy neviděl. Takže poslední řada nejslabší, ale aspoň je seriál zakončen. Celkové hodnocení zůstává na 4*. Hodnocení: 1.řada: 68/100, 2.řada: 82/100, 3.řada: 76/100, 4.řada: 80/100, 5.řada: 61/100, Celkem: 73/100. ()

dalibor.durcak

Po ukončení SGU a všech ST mi tady prostě něco chybělo... FS to sice neúplně zaplní, ale snaží se o to a představuje postapo svět, ve kterém je místo pro vztahy, a ve kterém je rodina stále na prvním místě! U mně prostě boduje a mrzí mne jen to, že se jedná jen o letní seriál. První 3 série viděny v několika málo dnech... :) ()

Neklan006

Nechápu to místní nízké hodnocení, pořádná sci-fi jízda jaká tu dlouho nebyla, okupovaná Země, nepřetržitý boj s emzákama (ti jsou fakt dobře udělaný), sympaťák Will Patton... Jasně, je to hodně "seriálový", občas to stagnuje a příliš se dokola řeší vztahy hlavních hrdinů, ale v únosné míře. Podle mě mnohem lepší než třeba Walking Dead... Viděno až do konce všech 5 sérií. ()

Hanz924

Jako nápad mi to přijde dobrý, Sci-Fi na tanhle způsob mám rád ale dějove je to slabé stejně tak efekty robotů, zvlášť když má na tom zásluhu i Steven Spielgerg, tak by to mohlo mít lepší zpracování. ()

Barbeeh odpad!

Zvládla som prvých pár sekúnd, kým dieťatko zahlodilo: "they blew up all the capitals. New York, Washington D.C., Paris........ and all the major cities..." Takže zase sa nachádzame v 'Murice, ktorá je stredom vesmíru. Dávam tomu šancu, ale podľa recenzií, ktoré som si prečítala po prvom dojme, sa tento komentár možno nikdy nedočká editu. Len keby ste mali niečo lepšie na robote. Aby ste vedeli. ()

Mephisto

Zajímavá kombinace jednoho z mých nejoblíbenějších seriálů (Jericho) a V. První díly nejsou vůbec špatné, ale doufám, že další díly budou ještě lepší - atmosféra by slušela temnější a beznadějnější. Zajímavé určitě bude sledovat narůstající rozpory "vojáků" a "civilistů"... ()