Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

vitekpe

Co to jako melo byt? Nejaky pokus o znovuobrozeni "pulp fiction theme" s detmi v hlavnich rolich? Nebo si fakt nejaky investor myslel, ze je tohle zabavne? Nepochybuji, ze v americke "kulturni" sfere film vydela prislusny ocekavany obnos $, a producenti budou spokojene tleskat. Ale pro mne je to neprijatelne. Debilita od zacatku az do konce, odpudive. ()

danca044

Musím říci, že mě film už od začátku zaujal a všechno naznačovalo, že ode mě dostane více než tři hvězdičky. Ovšem do doby, než se konec zvrhnul a film tak ve mně tedy zanechal rozporuplné pocity. Přestřelky, násilí a vydírání, to všechno bylo skvělé. Konec mi ale nedával absolutně smysl, což je velká škoda a zcela tak zkazil můj dojem z filmu. Jak to proboha Oliver Stone mohl takhle pokazit? ()

LuciusWlk

Lahůdka, která mě na dvě a půl hodiny přikovala do sedačky a nenechala vydechnout. Mohlo zde být více akce, ale možná by se vytratilo to kouzlo vychutnání, když už přijde. Blake Lively je okouzlující, Travolta travoltoidní, Del Toro zvířecí. Nášup, který si budu pamatovat. A rád. [Unrated verze - 141 min.] ()

Babous

Příběh o zvláštním vztahu tří lidí, kteří náhodou pěstují nejlepší trávu na světě a všechno se kvůli tomu zkomplikuje. Je to film plný šumění moře, zpěvu racků, hippiesácké nálady, kytarových skladeb (Here Comes The Sun), koketování s východními náboženstvími a střetu této pohodičky s drsnou realitou mexických drogových kartelů. Velice zajímavý film, možná mu dám ještě šanci, protože má skvělou atmosféru. ()

OughJay

Tomuhle ja řikám perfektní popcornovka. Fakt. Funguje tu úplně všechno - akce, hudba, ženský, drsný Mexikánci, Travolta, kterej dává věci do pořádku, frajeři, co si žijou americkej sen... Určitě jsem nebyl jedinej, koho napadlo, že prodávat trávu v Kalifornii by vlastně nemusel bejt tak špatnej job, když byste si podmázli pár hlavounů u chlupatejch. Problém je, že je to všechno strašně moc hollywoodský. Takovej příběh už tu byl tisíckrát a Stoneovi se akorát povedlo mu nasadit líbivej outfit a znova ho prodat. Neoriginálním filmům se prostě plná palba nedává a ta přehnaná uhlazenost v mejch očích taky spíš ubírala než přidávala. Ale stejně jako v Sedmi psychopatech mě i tady potěšil alternativní konec zakomponovanej přímo do scénáře. Tim si u mě Stone trochu šplhnul. Chon: "I think, basically, you want us to eat your shit and call it caviar." ()

Sdoom

Čekal jsem od Olivera Stonea více než asi dvě akční scény a zbytek filmu takový nemastný neslaný. Není to špatné, námět je určitě zajímavý, ale zpracování prostě pokulhává v mnoha směrech. Blake Lively není žádná přesvědčivá herečka a obzvlášť neuvěřitelně působí navazování vztahu mezi ní a Salmou Hayek. Ono je to vlastně celé takové málo uvěřitelné, snad až na ďábelskost Benicia Del Tora. Solidní zábava, avšak lehce zapomenutelný snímek. (HD, orig.) ()

Lukoboss

To bylo celý tak hezky natočený, že tomu musím dát plnej počet, i kdybych snad nechtěl. Už samotnej začátek mě zaujal - první scéna jak z hororu natočená POV kamerou - spoutaní a na zemi klečící lidi, pak zvuk motorové pily a střih... pěkná blondýnka se prochází po pláži a vítr si pohrává s jejíma vlasama. No to je jak facka (v tom nejlepším slova smyslu). Celkově je vizuál parádní, čemuž napomáhá i úchvatný prostředí Californie. A když k tomu všemu přičtu solidní zápletku, výborný herce a kombinaci španělštiny s angličtinou (holt mexický kartely jsou mexický kartely, Lo entiendes, cabron?), nezbývá, než si to užívat až do samýho konce. Palec nahoru, pendejo! ()

netahlo

Zase nejaky vyfesakovany modelove co jim patri svet a k tomu blondata cubka. On zacatku do konce je mi kazda postava u prdele, k cemu to potom cely bylo? A vyseptalej Travolta tomu nasadil korunu. ()

h0n24

Milostný trojúhelník. Pro lásku cokoli. Skvělí záporáci a "vždy o krok napředu" Travolta. Vskutku hutný kousek! Doporučuji! ()

sedm.1

V případě Stoneových Divochů dost tápu, a to jak při hodnocení, tak vlastně i při samotném komentáři. U tohoto filmu jsem prakticky ve všech ohledech na vážkách, a to se týká jak zápletky, tak zpracování, tak obsazení, tak i nakonec výsledného dojmu. Vezmu to ale pěkně popořádku. Zápletka je prakticky takovou moderní gangsterkou, se sice poměrně zamotaným, nicméně zároveň ale i přehledným dějem, kde všichni na sebe navzájem šijou neustále nějaké boudy, postav ažaž, ale jak jsem zmiňoval, nejde o žádnou nepřehlednou šílenost, prakticky pořád se něco děje a spád filmu si drží po celou dobu slušné tempo, takže i přes svou nadprůměrnou stopáž mi to celé docela uteklo a slušně jsem se u toho bavil. Zpracování mi přišlo takové standartní, žádné šílené experimenty, žádné vychytávky, žádné divoké postupy, zajímavým a nevšedním tahem byla snad až jen závěrečná „dvojpointa“, kdy jsem byl nejdříve zaskočen a znechucen, ale hned po skončení té druhé varianty jsem otočil a přišlo mi to pak celé jako zatraceně zábavný tah. Stoneovi se ale každopádně podařilo dát Divochům jistý styl, a to se počítá, stejně jako že se nebál zobrazení docela slušné dávky násilí a krvavosti. Co se týče obsazení, tam je mé rozpolcení asi největší, neboť ze strany těch, kterým měl divák asi fandit, mě všichni neskutečně srali, zatímco ta strana skutečně „zlých“, to byl úplně jiný kalibr. Takže podrobněji. Aaron Taylor-Johnson. Na to, že Kick-Ass a Divochy od sebe dělí necelé dva roky, já jsem ho absolutně nepoznával a přišel mi zde prostě úplně jiný, divný, nevýrazný, mdlý, vůbec nevím, co si o ně jako herci mám nyní myslet, mě tu ale každopádně nudil a vůbec neoslovil. Snad ještě horší to bylo ovšem s Taylorem Kitschem. Tenhle kluk mě nebavil ale navíc ještě zatím absolutně nikde, podle mě je nesympatický a ještě k tomu neumí ani hrát, a zde tyto oba mé názory na něj jen potvrdil. No a když je pak takováto mizerná dvojka hlavních hrdinů doplněna femme fatale protivnou, nepřitažlivou, spící pannou v podání otravné Blake Lively, těžko někomu takovému fandit či jim přát něco jiného, než kulku mezi oči. To obsazení gaunerů, to je kurevsky jiná káva. Všemu kraluje samozřejmě opět geniální mistr oboru Benicio Del Toro, každá jeho scéna, každý jeho výstup zvedá film ke hvězdám a je tu prostě za neskutečnýho borce. Salma Hayek je tu pak snad ještě víc sexy než kdykoliv dříve a i ona na sebe dokázala strhávat velkou pozornost. A nakonec i John Travolta, ikdyž jeho role zde není zas až tak velká a výrazná, mě bavil a dokázal, že jednoduše umí. Takže nyní můj výsledný dojem? Oliver Stone nenatočil nic převratného, nápaditého, či jinak zapamatováníhodného, nicméně jako zábavná, stylová jízda fungují Divoši více než dobře a smrt z nudy v tomto případě vážně nehrozí, už jen kvůli Del Torovi. ()

The Viper

Skoro jako od tvůrců Grand Theft Auto posazené před filmové kamery. Sexappealu neztrácející Salma Hayek v záporné roli bylo pro mě příjemným překvapením a hlavní trojice mě nejvíce zaujal A.T.Johnson, kterého jsem si zde všimnul prvně. Než jsem se k filmu dokopal, odrazovala mě až děsivá stopáž při pomyšlení, že dnes se snad už tak dlouhé filmy tohoto žánru netočí. Od začátku mi to opravdu přišlo jakoby film měl končit snad po hodině. Jestli je možné kritizovat určitě hluché pasáže, tak mě to spíše příjde jako takové krásné navazování akce za akcí. Násilí vyobrazeno moc pěkně, prostředí jak z GTA 5 (haha) a ve výsledku to i pěkně uteklo. Opravdu jsem se bavil a přeju si více takových filmů do budoucna, když už nám tu spousta borců dorůstá do životních forem. A mimochodem - když už někoho střelím zezadu, nenechám ho otočit se, aby mě mohl následně prostřelit krk. ()

pavcas

Dlouho jsem tenhle film opomíjela, no řekněte sami, zaujala by Vás tři nic moc známá jména hlavních hrdinů (dobře, vím že B. Lively je sexy kočka co uhnala R. Reynoldse, ale to není důvod, ani pro mně) a O. Stone jako režisér, dejte pokoj. Téma drogy, drogové kartely, pořád nic, žádnej zájem. Jenže pak jsem si to včera pustila a ono to všechno dohromady fungovalo. Pro mnohé jistě bizardní trojuhelník, jehož zobrazení bylo ale neskutečně sexy jak dlouho nic, odsejpající příběh, proplešlej Travolta, kterej konečně přiznal že nemá vlasy a špatnou angličtinou mluvící, ale pořád krásná S. Hayek, to všechno dohromady šlapalo jak hodinky. Viděla jsem directorś cut, což v závěru dodalo filmu ještě další dimenzi, ale každopádně jsem se neskutečně bavila a zatoužila být chvíli na místě B. Lively, hýčkaná a milovaná dvěmi muži, co kvůli mně vytáhnou na válečnou stezku i proti někomu tak hustýmu jako je Benicio Del Toro! ()

Forsberg11

Tento druh filmov ja môžem. Pestré postavy, hispánsko-americkí gangstri, parádny príbeh, super kamera, charizmatickí herci a nečakaný koniec. Čo viac chcieť? Všetko ako má byť. Jeden z filmov, ktoré si ešte niekedy určite pozriem... 80 %! ()

LexBarker

Sice mám nejraději Oliverovy politické věci,ale tentokrát jsem se prostě jen bavil...nejen hereckými výkony Benicia Del Tora,který coby představitel mexického zahradníka Ládi,střílí,šoustá a ještě sem tam opečovává nějakou tu květinku,nebo testosteronového Taylora Kitsche jakožto bývalého mariňáka,nemajícího pochopení pro mexické knírkaté bandoleros...ale bavil jsem se i svižně běžícím dějem,dobře a s nadhledem napsanými postavami a pěknými záběry na pohodovou Kalifornii...a to není vzhledem k současné hollywoodské produkci zrovna málo... ()

Maynard.

Ta tohle byl hodně divokej film, jak už to vlastně předznamenal jeho název. Asi sem viděl extra long edition, páč to teda mělo dvě a půl hoďky, což bylo uplně zbytečně moc. Začátek formou vyprávění je skvělej, přesně tenhle stajl můžu. Navíc to vypráví ženská, což se moc nevidí. Jo a mimochodem tahle ženská má dva nej kámoše, kterým oběma dává stejným dílem :o). Takže je to vlastně taková kamarádka do nepohody. Kick Ass roste jako z vody (samozřejmě jeho představitel) Aaron, kterej za chvíli bude patřit mezi velikány. Už to zdaleka není nevinnej chlapec. Na filmu se mi hodně líbilo téma – ganja, o který sem už pár krát slyšel, ale doposud sem neměl tu čest :o)). Pár scén bylo vopravu vostrejch, většinou tam, kde se objevil drsnej mexikánskej „zahradník“ Ben Toro. Asi mi tam moc neseděla hlava kartelu Salma, nevím proč, ale nějak mi neseděla. Konec už byl zbytečně přeplácanej. Takže jako celý jo, ale kdyby to bylo o hoďku kratší, mělo by to větší koule. Stone už má za zenitem, takže od něj nemůžeme čekat zázraky. ()

Wicky

Olivera Stonea jsem nikdy moc nesledoval, ale World Trade Center a Wall Street 2 zpracoval pěkně. Jeho nejnovější počin je trochu v jiných vodách. Stone tentokrát zamířil spíše do agresivních, lehce erotických, akčních vod a vychází mu to jen někdy. Prostředí ve filmu jsou více než pěkné a děj střídá dvě strany: Strana více zábavná a strana méně zábavná. Upřímně bych si přál chvílema rychlejší děj ( Hlavně v poslední třetině ), ale Stone nás nenechá odvrátit oči. Hlavní dvojka Kitsch/Johnson alias Kick Ass jsou někdy až příliš nepřesvědčivý, Blake Lively je příjemně hrajíci prcina, John Travolta je fastfood man a Benicio Del Toro/Salma Hayek zvládají své chladné role dobře. Spíše taková příjemná jednohubka. 3,5*. 60%.. A jako bonus je Vydařený Konec. ()

Indy

Nový film Olivera Stona mi v kine skoro ušiel a bola by to škoda. Aj keď Stone už dávno nie je zárukou výborného filmu, úcta k jeho kúskom ako Čata, Narodený 4.júla alebo J.F.K. stále zaručuje pozornosť pre každý jeho nový režisérsky počin. Príbeh "Divochov" nie je ničím výnimočným, čo by sme už predtým v rôznych variáciách nevideli, avšak agresívna forma využívajúca dynamický strih, dravú kameru, hry s kolorizáciou obrazu robia film atraktívnym a moderným. Z trojice hlavných hrdinov som síce úplne unesený nebol, ale vedľajšie postavy stoja za to. Najmä Benicio Del Toro si svojho mexického gangstra vyslovene užíva a je perfektný. Film sa trochu pomalšie rozbieha, ale potom je to už celkom slušná jazda, takže návštevu kina som určite neľutoval. 7/10 ()

Spike23

Jak jsem se nedávno dočetl na konci jednoho veledíla od Stephena Kinga, radost z příběhu by měla být v cestě a ne v konci, s čímž musím naprosto souhlasit, taky kolik skvělých seriálů už ke konci bylo tak na dně, že jsem z původních 5 hvězd chtěl dát odpad (nemluvě o Mass Effect, pro toho, kdo ví, o co se jedná). U Savages mi ale připadlo, že v nich žádná ''cesta'' není. Připadalo mi, že jedině začátek a konec byly zajímavé, za něco stály a zbytek byla ohraná klasika, kterou může člověk vidět, jen co zapne jeden z našich dementních televizních kanálů. S více než dvouhodinovou stopáží jsem čekal opravdu něco víc, ne že by to bylo zas úplné zklamání, ale rozhodně to nemohu hodnotit jako vyšší nadprůměr. ()

Mistickzz

Príjemný film, ktorý dokázal, že Oliver Stone na to stále má. Určite najväčším plusom boli herecké výkony, ktoré vyrážali dych a nenašiel som ani jeden zlý, a samozrejme, keď vás bavia podobné filmy, tak Savages určite nesklamú, držia si celý čas tempo, ktoré nenudí a zarazí vás surovosťou a podivným vzťahom hlavnej trojice. Čo však určite treba vytknúť je menšie kliše v pár dialógoch, záver, či menšia prekombinovatelnosť. 75% ()

Tjaden

Oliver Stone po sérii komornějších politicky laděných snímků opět natočil pecku plnou drog, krve a sexu. Hlavní klaďasové tvoří eroticky propojený trojlístek, což už je samo o sobě dost originální a neobvyklé. Celý film však táhne záporák Lado zahraný skvělým Beniciem Del Torem. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)