Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

LiborGondek

Zajímavý film o partě dealerů, kteří mají tak trochu netradiční tříčlennou rodinu... Dobré obsazení, dobré zpracování, zajímavý scénář. Je to takový Obchodník se smrtí, kde ale předmětem prodeje nejsou zbraně, nýbrž marihuana. Na závěru oceňuji to, že s ním bude spokojen každý. Kdo čeká střílení, dočká se, kdo krev nemusí, bude ale také spokojený. Poslední co bych chtěl říct, je velmi dobrý výběr závěrečné písně. Shrnuto pěkný film, který není ztrátou času. 70% ()

karlik4801

Divoši překvapují především přestřelkami. Dále nic nového nenabízí. Klasický únos a předávka, co se mi ale líbilo je myšlení postav po tom co zjistili že byl jejich Pou unesen. Nevyzní to tak "Udělám všechno pro to, abych jí dostal zpět." Mě to připadalo jako "Udělám kurva všechno, abych ty šmejdy dostal." To už samo o sobě vypovídá o nenudném vyvražďovacím dramatu. Celé mi to kazil Taylor Kitsch, který hraje zajímavou postavu a ta má ode mě plus, ale jeho herecký výkon má ode mě značný jednohvězdičkový mínus. ()

Honzíno

Unrated cut. Pecka. Super herci (až na Lively.. Benicio, Salma, Aaron bezkonkurenční), skvělá hudba, energická režie v našláplém filmu. Uua, nečekal jsem to. Zbožňuju, když po trailerech dostanu něco jiného, navíc pokud mě to takhle krásně trefí. ()

Lachtaan

Celkem dlouho jsem nenarazil na film s tak nabušeným obsazením, jen pro které už bych tady nechal alespoň 4 hvězdy. Jsem se snímkem téměř na stoprocent spokojený pro ten nenápadný, ale podmanivý hudební podtext a tématiku drog zpracovanou tak, aby člověku nelezlo na nervy, že je tu zas jen “další americké krimi o narkotikách”. Hlavně závěr přinesl řádnou satisfakci, o něco větší v první alternativní verzi. ()

terunka003

Vyhulené, akční, drsné, brutální, namachrované, občas nějaký vtip. škoda. Vyvíjelo se to pěkně, ale pak se to začalo strašně táhnout, ztrácela jsem se, a vůbec mě to nebavilo. Postavy byly moc sebevědomé, namyšlené a vlastně blbě blonďaté. Kromě tří hereckých osobností, které si ve filmu odehrály svoje standarty, žádná větší excelentnost se neobjevila. Děj vcelku smysluplný, tedy zezačátku. Pokud máte takový typ filmu rádi, tak ano, pokud nemusíte milostné trojúhelníky, marijánu a mučící metody vyteklých očí tak ne. ..nějak se mi zdá, že je v těch filmech čím dál víc brutality.. ()

Bobik9

Super film! Ale až moc přehnaný příběh bych řekl. Naprosto dokonalé obsazení a herecký koncert Benicia Del Tora, kterému sekundují Johnson, Kitsch, Lively, Travolta, Hayek, Hirsch. Oliver Stone znovu udělal výjimečný film, ostatně jako vždy. Hodně akce, hezké prostředí, zajímaví lidé, krvavé scény, spousta trávy - všechno ťip-ťop. Nicméně jsem se nevyznal v tom, jestli to tvůrci brali vážně nebo ne. Takže stojí za to vidět! To rozhodně, ale jednou to asi stačilo. ()

uiu

Na film jsem se těšila, dokonce jsem na něj chtěla jít do kina, ale stal se pro mě velkým zklamáním. Jednoduchý příběh o tom, jak Ben, Chon a O žijí ve trojce, vydělávají si prodejem trávy, užívají si miliony a pak přijde Benicio Del Toro a Salma Hayek a chtějí jim vzít obchod. Rozhodnou se na to jít přes srdce, tak unesou O. A Ben s Chonem jako dva naivní zamilovaní hošánci si ukáknou do spoďárků a ihned musí O zachránit jako stateční rytíři (přitom kdyby hráli hru, že jim na ní nezáleží, že je to jen jejich děvka, kterou ať klidně zabijí, šlo by asi všechno mnohem jednodušeji.) O se spřátelí se svou věznitelkou, která jí dá do života pár důležitých rad, aby se zamyslela nad svým životem a budoucností a nakonec prozřela, že život v opojení drog a zlatokopkaření se na dvou klucích není to pravé ořechové. Nemastné, neslané, nechytré. ()

venison

Velmi precizní herecké obsazení "starou" gardou - John Travolta, Benicio Del Toro a Salma Hayek, vyvážené neokoukanou "omladinou" v čele s nádhernou Blake Lively.. Námětem trošku připomínalo starou dobrou "Pláž" - ideální ráj, všeho dostatek, hromada lásky vybudovaná "mírumilovným" obchodem s kvalitní marihuanou, dokud se drogové kartely krapet nenaserou.. Na můj vkus poněkud dlouhé a nenabíralo to tempo :-/ Ocenění za slizáka roku by zajisté mohl s přehledem převzít mafián v podáií Benicio Del Tora.. ()

neoBlast

Já neumím popsat co na tom je... Filmy Olivera Stonea jsou povětšinou ve stínu jednoho grandiózního gimmicku, většinou kontroverzní třešničkou na přemixovaném dortu. Objektivně a decentně řečeno - zřejmě není nejlepším režisérem pobíhajícím po Hollywoodu, ale umí udělat své filmy zajímavé. To je přesně případ Divochů. Papírově tragický casting dokázal přetavit do vlastně celkem interesantního a rozvětveného dítka, kde Kitsch je drsňáka a Salma Hayek drogovým bossem. Není prvním kdo se věnuje kartelům a násilí přicházejícím z od jihu do USA, ale dokáže účinně strhnout pozornost a připoutat diváka k filmu. 65 % ()

Iwory_

Takhle nějak jsem si to představovala?.. To si si ze mě děláte srandu né? Skvělé, už jsem pomalu nedoufal. ()

ywo666

Po rozporuplných reakciách sa mi do toho viac ako dvojhodinového opusu moc nechcelo. Ale musím skonštatovať, že Savages sú dobrý film. Ale nájdem tu viacero chýb. Dej je zaujímavý a bavil ma. Polovica hercov je zaujímavá a druhá polovica je slabá. V čele osadenstva stojí Benicio Del Toro, ktorý ma úplne dostal aj keď som mu od prvej minúty prial smrť. Na opačnej strane barikády stojí Blake Lively, ktorá my prišla príliš neatraktívna aby kvôli nej bolo toľko povyku. V strede stojí ústredná dvojica chlapov, ktorý ma zo začiatku srali, ale postupne a s odretými ušami si ma získali na svoju stranu. Hlavne Kitschovi som naveľa uveril toho drsňáka. Na záver ešte spomeniem Salmu, ktorá sa snaží, ale nie je práve top herečka a navyše sa na nej roky už dosť prejavujú (napriek tomu mi príde stále viac sexi ako o 20 rokov mladšia Lively!!!). Ako veľké plus musím zmieniť kameru a vizuál. To sa podarilo. Čo sa už nepodarilo je koniec. Za ten skurvený zvrat by som vraždil. A len a len za to strhávam jednu hviezdu. Niečo veľmi podobné ma totálne nasralo asi 5 nfilmov dozadu. A zas!!! Takže film je solídna 4* záležitosť, ale mínus jedna za to, že mi pokazili na konci filmový zážitok. Máme výslednú 3*. Amen ()

elanius

(88/2013) / Tak toto vôbec nedopadlo zle, aj keď posledné Stoneove filmy nabádali k miernej ostražitosti :). Savages vôbec nie sú akčný film aj keď pár scén (veľmi slušných) by sa našlo. Skorej sa jedná o kvalitnú gangsterku založenú hlavne na peknom obraze, perfektných dialógoch a kvalitných explicitných scénok. Benicio jednoznačne najlepší gangster posledných pár rokov. (8/10). ()

Redi

Dlouho jsem přemýšlel o hodnocení, ale prostě s tím koncem to krutě podělali a ortel je jasný. Jinak zábavná podívaná a kupodivu ani hlavní herecké trio nevadilo, jak jsem byl zprvu skeptický + po dlouhé době Salma výborná a k tomu mrcha. Benicio byl taky docela zábavný. ()

Angelic-77

Nebýt pro mě zcela zpackaného konce filmu, docela vážně bych uvažoval o 4-5 hvězdičkách, velká to škoda. Kéž bych tak mohl zasáhnout do natáčení a Savages ukončit o nějakých 10-15 minut dřív s tou první verzí konce... ()

Fakipics

Milovat chlapce a stydět se za to je dneska problém na denním pořádku , proto si dva naprosto jasní 'heteroasexuálové' vezmou k sobě do trojky zfetovanou šlapku, aby jim dělala křoví a tvořila samozřejmě alibi. Hulí si kvalitní trávu a spolu vedou náramně jebavý život plný neodolatelného análu. Do toho přilítne drogový kartel ve vedení půvabné exotické bohyně, že lidi nemají co hulit a náramně jim znepříjemní život perverzním vrahem jménem Lado(zlý muž). Pěkná adolescentní podívaná. ()

drake31

Konečne ! Oliver po dlhšej dobre vytvoril film ktorý si získal moju 100% pozornosť a ja mu za to ďakujem. Tu naozaj niet priestoru na hľadanie zlých vecí. Má to tempo, grády, cool vizuál, peckových hercov, Blake a efektívne finále - viac som si priať nemohol. [Videná Unrated verzia] ()

Brain-D

Zkoukl jsem unrated verzi a nechtěl bych zkoknout jinou. Připravit se o jedinou krev, která v tomhle filmu byla by byl zločin. Oliver Stone natočil svůj film typu U-Turn. Zkráceně řečeno jeho volná ruka nevázaná žádnou historií, válkou či politikou. No docela se to povedlo. Celou dobu se bavím a to hlavně nad skvělým úchylným Beniciem Del Torem, ale ona je to koneckonců naprosto jednoduchá blbůstka. Takže hlavní věc, která zde oslní je jak to Stone dokáže divákovi podat. Taylora Kitsche tu byl cool jako celý rok v blockbusterech, ale už bych ho rád chvíli neviděl. Za to zmiňovanému Torovi bych hnedna věnoval celý film. Tomu se prostě říká "role šitá na míru". K akci musím říct, že jí bylo tuze málo a mohlo být více. ()

hroubek

Důkaz, že Oliver Stone nepatří do starého železa.Jeho nejnovější film má dost daleko k jeho starším filmům, které byly více politicky zaměřené.Tohle je prostě akční jízda.Něco ve stylu filmů jaké točil Tony Scott.A můžu řící, že kdybych nevěděl, že tohle točí Stone, tak bych si myslel, že je to práce Scotta, jen tam chybí Washington.Hodně mě překvapilo jak moc si Stone hraje s kamerovými filtry a různými prolínačkami.Divoši díky tomu vypadají jako nabouchaný akční film.Což v několika okamžicí jsou.Hned z úvodu nasadí, takové tempo, že mě z toho šla hlava kolem.Představování hlavních postav je parádní a moc dobře připravý na to co příjde.K samotné zápletce se dostáváme docela rychle, a i když se potom docela dost mluví, tak pořád ty dialogy stojí za to.A když je dialogů až příliš, tak příjde na řadu násilí, které je dost divoké a nekopromisní.Což je dost dobře vidět v druhé části filmu.Než se nadějete, tak Vám před očima prosviští finále, které je dost své a jde si za svým.A tady se objeví drobný zádrhel.Stone zahraje malou domu a ukáže nám jak to celé bylo.Ve výsledku to kazí dojmy z konce.Taylor Kitsch se snaží a to je jen dobře, jeho drsnácké pózy mu budete věřit.Aaron Johnson je hodně fajn a člověk mu věří proměnu v muže činu.Blake Lively spoustě lidem dokazuje, že není jen hezká tvářička z reklam.A ani stará garda na tom není špatně, jen občas přehrávájí trochu více, než je zdrávo jak Travolta,Del Toro tak i Salma Hayek.Divoši jsou poctivě odvedenou prací, u které se budou bavit jak mladší diváci, tak i starší. ()

Andreas83

Dokonale postavená skládačka, výborní herci, poutavý příběh, kvanta hulení a kaluže krve, vše do sebe skvěle zapadá. ()

VasaX

Savages začali u dobré myšlenky, stará dobrá černokomedie s gangy, drogami a tak. Ale pak do toho Stone nasázel zbytečných vrstev navíc, asi pro komplexní divácký zážitek. Osolil to několika filmovými hrátkami (vyprávění, alternativní děj a "rewind",etc...) a tohle dost nekonzistentní těsto s chutí rozválel na skoro dvě a půl hodiny. A zvládl to urežírovat. Za to mu musím vzdát malý hold. Ale za jakou cenu? Místo napínavé a temně komické jízdy tady máme něco, co je sice pořád koukatelné, ale místy zdlouhavé, celkově natažené, působící nadstaveně a alespoň já jsem odcházel s pocitem, že bhy to šlo i jinak, koncentrovaněji a lépe. Co na závěr? Savages nejsou úplně takový bullshit, mají co nabídnout, ale všechyn prvky které stojí z to jsou tak natažené, že mezi nimi vznikají hluchá místa. Zbytečná škoda. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)