Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

Trustme

Více než malé množství trávy a uřezaných hlav v krvavé romanci o dvojité lásce feťačky k podnikatelům s léčivy. Oliver Stone rozjíždí propletenec postav, kde nikdo není vyloženě kladný a každému jde o krk (doslova). Příběh, kterým by osadil svůj film kdejaký režisér akčních filmů pro mládež je v rukou Stonea oscarovým uměním. A nebo alespoň se tak k divákovi přenese vyšší hodnota, kterou film díky tvůrcům získává. I když jde prakticky v celém filmu jen o záchranu Ophelie, tak i 141 minutový director's cut nenudí. Následuje SPOILER: Pokud by Stone film ukončil onou parádní westernovou scénou, kdy všichni jsou mrtví a hlavní trojice leží po masakru uprostřed pouště a následně si přivodí předávkování a ve vidinách si uživají na indonéském ostrově za zvuku skladby Here Comes The Sun - šel bych bez váhání do plného počtu hvězd. ()

Danny F.

Film se tak trochu více méně táhl. Dějově se dost povedl, ale až na ten samotný závěr. Ty alternativní konce. V prvním případě jsem tak nepobral to že si přes všechno to zachraňování na konec vezmou život. K tomu ještě zvláštní vztah té dě*ky co chrápe s oběma muži. To taky nepoberu. Jak jsem zmínil dobře natočené, brutální chování a mučení mafie se povedlo a Benicio a ten jeho pohled. Ten byl taky skvělý. No ale délka byla přemrštěná. 60% ()

sskrblik

Běda mužům, kterým žena vládne! Shrnu to v pár výstižných bodech: akce bez "šťávy", těžko uvěřitelná šéfová mexického kartelu v podání Selmy Buvierové (chci říci Salmy Hayek) a kamarádi co si dělí jednu ženskou na půl. Snad jen ten Del Toro opravdu hrál. Film dobře natočený, ovšem po všech dalších směrech ze slabšího soudku. ()

Hennesy

Prekvapivo chytľavé...a svižne natočené...a napínavé až do konca...a sám som sa čudoval, že mi Taylor Kitsch, ale vôbec nevadil :) Mladistvým spracovaním by som to skôr priradil k čerstvému tridsiatnikovi na režisérskej stoličke - starý fachman Oliver to ale dal ako za mladi, neskĺzol k trápnosti, ku ktorej tak trochu navádzal milostný triangel, takmer všetky postavy vedia čo a ako hrať, ústrednej dvojke som fandil - no a samozrejme Benicio a jeho bajúzy ako čerešnička :) Nice...very nice! ()

Timak

Řekl bych až moc brutální. Jinak celkem povedenej kousek. Salma je skoro v padesáti pořád kus a Oliver Stone je prostě Pan režisér. ()

zdenny

Jde opravdu jen o to jméno Oliver Stone? 1) Naprosto nereálná věc - dva kluci se dělí o jednu holku a vůbec jim to nevadí. "Jdu si zaplavat" - a vy si v klidu zašukejte. Té holce to taky nevadí a nikdy ani na sekundu neuvažovala, že by o jejich vzájemném vztahu mohla pochybovat. 2) Dva kluci si vydržují jednu čubku (vše ve jménu čisté lásky), vůbec na sebe nežárlí a dělají spolu milionový a extrémně nebezpečný byznys. 3) Dva adolescenti se vydají do boje proti mexickému drogovému kartelu. Prakticky dva botanici, i když ano - zkušenosti z válečných misí měli. Ale boj s drogovým kartelem je naprosto něco jiného. 4) Co měla znamenat ta videa s tím mučením a stínáním hlav? To si pan režisér spletl žánr a zařadil scény z jiného filmu? Absolutně to tam nepatřilo. 5) Je toho daleko víc, co prostě ve filmu nemělo logiku a přitom to tak slibně začalo. 6) Už vůbec jsem nepochopil název filmu. ...Jinak, filmařsky zvládnuté dobře, pěkná kamera. ()

sheldonka.

Nejdřív jsem si říkala, jak mi asi do filmu plného drog a zločinu bude pasovat Blake Lively, kterou mám zafixovanou jako vždy dokonalou Serenu (Gossip Girl), ale kupodivu se mi tu hodně líbila. To stejné se ale nedá říct o Hayek. Připadala mi jako páté kolo u vozu a role jí podle mě moc dobře nesedla. Jinak děj na mě zapůsobil prakticky od začátku a vydrželo to až do konce (i když ten nebyl zrovna nejlepší). Oliver Stone je skvělý režisér a má své filmy propracované opravu do detailů. Byla jsem unešená z prostředí, ústřední trojice, soundtracku a taky z mobilního vyzvánění. Určitě se k Divochům ještě v budoucnu vrátím, při nejmenším kvůli Aaronovi. ()

Mishqo

Keď ono by to bolo aj viac než dobré keby vždy po tých výborných pasážach neprišli zdĺhavé,klišé-m nasiaknuté pasáže tak povediac o ničom. Herci boli výborný (okrem nevýraznej Blake Lively) a najviac zažiaril psychopatický "divoch" Del Toro. Hudba bola dobrá, aj po akčnej stránke sa na to dalo pozerať. 70% ()

Kicune

Oliver Stone umí natáčet cool reklamy na sex, drogy a rock ’n’ roll. Občas to nazve filmem. A občas z toho je i director’s cut. Toto je ten případ. Mazlivá kamera, oku lahodící barvy, medová hudba a dokonalé vlasy Salmy Hayek. Tedy paruka. Komedianti Travolta a Del Toro, zbytek pouze do počtu. Vyhypovaná variace příběhu o tom, kdo z koho – hodní nebo zlí, chlapi nebo ženský. Jen v podstatě o ničem. Bohužel. ()

JohnSmith

Tak tohle se Stoneovi povedlo. Drogové kartely, milostný trojúhelník, úplatný policajti, leví mafiáni. Sice to vypadá jako zmatek, ale není. Pěkně odvyprávěno, sympatičtí herci a výborní Hayek a Del Toro. ()

VanTom

Úskalí vystoupení dvou kamarádů z drogového byznysu, resp. vykoupení unesené přítelkyně (o kterou se svorně dělí), se Oliver Stone snaží podat podvratně cool a progresivně mladicky, jenže scénář není nijak extra interesantní, postrádá drajv a ani chemie mezi protagonisty nehoří na 100 % (zejména nijak zvlášť nepotěšila nevýrazná Blake Lively). Z jakékoliv ostřejší hrany (v nahotě, krvi, vášni, brutalitě) navíc stejně ucouvne do bezpečí. ()

Roseinka

Konečně něco jiného. Neobvyklý příběh o sympatické trojce. Celý film mě bavil. Ale především mě potěšilo obsazení v podobě Tylora Kitsche a Blake Lively. Akorát na tom konci mi něco chybělo a za to prostě musím ubrat hvězdičku. Konec neměl dostatečný šmrnc, ať už by dopadl jakkoli... ()

Zagi20

Skoro dvě a půl hodiny nekompromisního souboje dvou floutků kteří vybudovali největší obchodní síť s mařkou na Západním pobřeží a Mexickým kartelem, který chce jejich "obchod" převzít. Název Divoši opravdu sedí, příjemné mučící praktiky, nespoutaný sex, fuck (a jeho odvozeniny) v každé druhé větě. Skvělé obsazení, v jehož čele je Benicio, jako ultimátní Badass. Ale bez chyb to taky není. Chtělo by to trošku větší tempo, hlavně posledních 30 minut je takových monotóních, není tam žádná gradace, spíš naopak. Ale i tak skvělý a hlavně moderní akční thriller. ()

Taio

Preboha deliť sa o ženu? Kill me now! Prvý film s Aaronom Johnsonom som samozrejme videl Kick-Ass a toto bol druhý film s nim a z káčatka sa nám behom roku možno viac stala sexy labuť (nie z mojej hlavy, citujem kamošku ehm). Kde sa ksakru tie 2 hodiny stratili? Tá prvá s nábehom na druhú ubiehala tak klasicky ale tá druhá nás nenechala v pokoji a čas šprintoval jak Usain Bolt. Výkony Johnsona, Del Tora a ostatních kvalitne rovnocenné a to záverečné vymieňanie to nemalo chybu!!! Som kŕče chytal, keď som zistil, ktorá bije. OST♫ 3/5 Príbeh 5/5 Výkony 3/5 Napätie 4/5 Humor 3/5 ... 90% ()

Kali4

Upřímně, čekal jsem (a může za to i efektní trailer), že si tentokrát Oliver Stone důkladněji pohraje s formou (pořád mám v paměti vizuálně působivého a promyšleného Alexandra a Vítěze a poražené). Nestalo se, jako by režisérovi chyběla invence, jako by ty barevné filtry, ostření a prostřihy neměly vlastně žádný řád a chyběla jim dynamika. Důvodem je možná fakt, že scénář samotný příliš zajímavý není, hlavně Kitschova postava nemá vůbec žádný prostor, aby se alespoň trochu odhalila, a zůstává tak víceméně jen ikonickou figurou. Zajímavé jsou vlastně jen dvě postavy - Travoltova a Salmina, tedy agent a šéfka kartelu, které mají alespoň trochu propracované charaktery, jejichž stránky a minulost jsou postupně odhalovány, tudíž motivace jsou složitější, tudíž slibují překvapení do budoucna. Zbytek je jasný, nezajímavý a všechno to "rádoby cool" kolem nich - láska ve třech, prasák a sadista Del Toro, nonstop hulení, atp. - je tu pouze navíc, jenom na efekt a v samotném vyprávění vlastně nehraje podstatnou roli; pro samotný děj jsou tyto "legrácky" tak nedůležité, až to bije do očí. Co je důležité, tedy samotná zápletka a postavy, se pořádně projeví až v poslední cirka půlhodině, a, věřte mi, tráva, přehnané násilí ani sex tam nehrají roli. Dokonce i asi jediný moment, kdy se Stone jakoby vyjadřuje k současné politické a sociální situaci (Travolta v nemocnici), působí, že je tu trochu navíc, aby se jako že neřeklo, že to tam nebylo. Co je důležité a o co skutečně běží, toho je tady málo a není to nic moc zajímavého. ()

MencaCZ

Pět hvězdiček uděluji proto, že jsem se rozhodl posledních pár minut filmu ignorovat, pro mě film skončil při tom velkolepém závěru na poušti. To poté prostě již nebylo :) Protože kdyby jo musel bych min jednu hvězdičku sundat. ()

Scar

Nefunguje ani snaha získať si mladého diváka, ani fanúšika kvalitného filmu. Táto zlátanina neprináša nič nové, nad čím by som sa čo i len na sekundu zamyslel, alebo čím by som sa pokochal. Pôsobí to, ako by Salmu platili hodinovou mzdou a jej herecký potenciál vložili do jej výstrihu a ofinky. Nemám slov, som sklamaný a zároveň rád, že som na tom nebol v kine. ()

blackJag

Stoneovský odvar bez koulí (nebo že by z jeho odříznutých koulí?), jakými nás mistr poslední dobou oblažuje se znepokojivou přirozeností. Korunu této proláklině formy nasazuje parodicky vyvedený konec. 50% ()

vyfuk

Něco vám napíšu. Toto je příběh, který asi moc často nevidí. A byl dokonalý! Já jsem na filmu neviděl ani jednu jednou chybu (nejom možná ta scéna s bičováním byla trochu přehnaná). Odvažuji se říci, že je to snad nejlepší film Olivera Stone, který jsem kdy viděl. Je fakt, že JFK byl pro mne hodně úspěšný, ale Divoši se mu docela lehce vyrovnali. Stone si s námi i ke konci hrál a všichni jsme si rozklepaně mysleli, že hlavní postavy zemřou. Já jsem se za celou tu dobu ani jednou nenudil a napjatě čekal co bude dál. Travoltova kariéra poslední dobou šla do kytek. Toto sice také nebyla nijak extra významná role, ale já věřil, že to tak opravdu hraje a zahrál to opravdu věrohodně. Byl jsem potěšen i výkonem Selmy Hayek, která mi ukázala, že dokáže hrát i role v něčem opravdu vážném a do jisté míry i pravdivém. I Del Toro si zhrál úžasného záporáka, který je opravdu věrohodný a záporný. Nadupaný akčňák s pěkným obsazením se podle mě vyvedl ukázkově a rozhodně nemám pocit nejistoty. ()

Mr.KarlAdler

Podle tohohle filmu by jeden usoudil, že správná životní filozofie je špína, na kterou stejně všichni do jednoho kálíme, takže není potřeba ten humus utírat. Je to tendenčně kruté, sexy a nadupané, jenže tohle já k zážitku nepotřebuju. Po nudném úvodu by se navíc ten asi dějově nejdelší střed dal docela pěkně přežít, jeden je napjatý jak struna a režie výborně dráždí. Ale ten závěr! Ten to zase všechno vrací zpátky – krásní divoši se možná vrátí do „normálního“ života. Zní to pateticky a upřímně mě to nezajímá. Savages zkrátka obsahují většinu oblíbených témat z poslední doby - peníze, legalizaci drog nebo buddhismus. Mezilidských vztahů se sice dotýkají taky, jenže očividně natolik hloupě, že to tuhle hormony nabitou podívanou sráží snad úplně nejvíc. Unesla jsem tě? Nevadí, pokecáme v posteli jak dvě kámošky, co říkáš? Jedna myšlenka je ovšem parádní. Když jde o milenecký trojúhelník, mají stejně ti dva borci radši sami sebe než tu naivní kočku, jinak by se o ni přece nedělili. To je vzkaz, který ovšem těžko zaujme ty houfy holek, co se v něčem podobném tajně vzhlíží s rukou kdovíkde. Třetí hvězdička je za Benicia del Tora, protože on je Pan herec a jeho výkon byl koukatelnější než samotná Blake Lively. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)