Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

TEKAS

Celkem solidní pecka. Ústřední duo bezvadní chlapci, jak mi Taylor Kitsch vadil s delšími vlasy v Johnu Carterovi, a herecky to ještě stále nebylo ono v Battleship, tady jsem si dlouho nebyla jistá, jestli je to vážně on, takžke palec nahoru, Aaron byl perfektní. Skvělý děj, dynamický, ne úplně předvídatelný a na konci mě dostali. A Reina Elena je prostě skvělé. Užívala jsem si to pokaždé, když to vyslovili. ()

liberita

Veľmi fajn krimi komédia pôsobiaca dostatočne realisticky, pár hluchých a nadbytočných scén jej ale miestami narúša tempo. Aaron Taylor-Johnson jednoducho perfektný, od Kick-Assa pekne herecky dozrel. Dokonca som tentokrát uverila aj Taylorovi Kitschovi, ukázalo sa, že keď nemusí veľa hovoriť (alebo myslieť) až taká bieda to s ním nie je. Blake Lively ale len na okrasu, zo staršej generácie by som vypichla podrazáka Del Tora, ale aj Travolta si svoju postavu očividne užil. V závere slušná a zábavná jazda a alternatívny koniec fakt cool. ()

DavidWebb

Savages mi prídu tak zpotvorený film, že mi je to ťažko opísať. Na jednej strane Benicio del Toro, trochu John Travolta a pekná farebná kamera - kde sa nám dobré veci, na škodu filmu, končia. Na strane druhej: Nemôžete mať dobrý film so zlými hercami v hlavných úlohách. OK, možno nie zlými hercami, ale s hercami bez duše, bez charizmy, ktorí film nedvíhajú ale ho topia. Ďalej základná premisa filmu - ich spoločný "medzivzťah". Dvaja chlapi sa delia o ženskú a nežiarlia na seba, nerozmýšľajú ako toho druhého vyšachovať? A všetci dohromady robia spolu byznis... Wau! Ono by tomu možno aj šlo uveriť, keby tá ženská bola pouličná kur*a (vlastne bola), ale HLAVNE ani jeden z nich by ju nemiloval. VTEDY by ich "vzťah" mohol fungovať. V opačnom prípade je to celé smiešne a neuveriteľné. Nehovoriac o tom, že tvorcovia filmu sa ani neunúvali divákom vysvetliť, ako by k takému spolunažívaniu vôbec mohlo dôjsť a došlo. A tak sa zo zvyšku tohto snímku stáva chuj*vina, pri sledovaní ktorej som mal často pocit, že pozerám na nejakú napodobeninu Boyleovej Pláže okorenenej krvavým násilím a Stone tomu akurát tak predal svoje meno za prachy. No čo už, veď aj on musí z niečoho žiť, no nie? ()

iKosser

Opravdu nádherný film. V klidu, s rozvahou o takových sračkách, které se vám nedějí každý den...Stone na vrcholu! Neuvěřitelný casting, hudba a rejža. ()

dannyd14

Marihuana, mexický kartel, informátori a sexy Red Queen, v podaní Salmy Hayek. Tieto detaily znejú megalománsky pre naše ušká, ale to by film nesmel pracovať na dve fázy: romantická melodráma a akčná komédia v duchu bad boys, ktorí sa delia o jednu ženskú. Ale čo je na tom čudesné, veď kamaráti, v tomto prípade najlepší kamoši sa predsa delia o všetko. Filozofická otázka, na ktorú prišla z mojej strany rýchla odpoveď: ,, Keby vás milovali, nedávali by vás jeden druhému ''. Ale veď predsa sú to najlepší kamaráti a ešte zhúlení, tak prečo sa nad tým rozplývať?! Nemôžem si vynachváliť postavu B. Del Tora, pretože ten s tým filmom zatočil o 360 stupňov a to je aspoň na nomináciu. Ešte keby sa tie dve fázy v závere nepomiešali ako jablká s hruškami, 5 bodov putuje hore bez váhania. ()

Zombiepod

Vynikajúci Stonovský režijný kúsok v podobe ultrazdĺhavého filmu - to sú Savages. Každý prvok filmu je prepacovaný ako sa na Olivera patrí, predovšetkým postavy a ich dokonalo vybrané role. Najväčším negatívom pre mňa však bolo, že v istých chvíľach ma film dokázal adrenalínovo riadne rozpumpovať, inokedy bol tak neznesiteľne a hlavne zbytočne rozkecaný, že ma to prestávalo baviť sledovať. Táto nevyváženosť celkového priebehu vojny a vyjednávania medzi dvoma kartelmi síce občas pripomínala niečo, čo by film dokázalo spraviť kultovým, ale to, o aké zbytočnosti to bolo natiahnuté, ako aj mnoho "faktov" z príbehu, žiaľ vyprchalo už pri záverečných titulkoch. Medzi 3 a 4*. ()

Oudee33

Originální pojetí Stonovi upřít nelze a dějová rovina je slušně propracovaná, nicméně mě tam něco pořád brzdilo a je to tak na hraně mezi 3-4*. Salma mi do role hlavy kartelu nezapadala a dokázal bych si představit Travoltu víc využitého, síla jeho vystupování má pořád něco do sebe a Del Toro se svýma rentgenovýma očima... Z toho šel mráz po zádech. Ústřední trojka lehce nadprůměr. Každopádně stojí za shlédnutí a 72% je tak akorát. ()

Miagy

Príjemné prekvapenie, filmy tohto žánru príliš nemusím. Dej bol pomerne pomalý a miestami nudný, avšak celkový dojem je fajn. Film neurazí, pobaví a hlavne prvá polovica filmu dosť zaujme. Škoda, že v druhej polke sa film otočí a končí klasicky mafiánsky. PLUS: príjemní herci, dobré výkony, prvá polovica filmu, MINUS: dlhokánska stopáž, záver filmu. ()

Gromit

Podobně jako U-Turn jsou také Divoši ryze oddechovým žánrovým filmem. A nikdo nemůže mít Oliveru Stoneovi za zlé, že si dal po letech pauzu od všech těch politiků, vojevůdců a burziánů. Tím spíš, že jsou Divoši velmi zábavní (černý humor nechybí) a hraví (skvělá práce se střihem a kamerou). Také spojení mladých neokoukaných herců (jimž vévodí krásná Blake Livelyová) se zkušenými hollywoodskými matadory se Oliemu bohatě vyplatilo a jeho filmu dodalo tolik potřebnou svěžest. Něco mi říká, že Divoši obstojí ve zkoušce časem se ctí a stanou se pro některé diváky podobnou klasikou, jakou jsou pro jiné třeba Pulp Fiction. ()

JimDeNiro

No konečně přišel Stone s filmem, na který jsem od něj v posledních letech čekal!! Vyloženě pecka. Dobrý scénář, skvělá hudba a obsazení. Aaron Johnson je v pohodě, Taylor Kitsch drsňák jako prase, i když já ho nemůžu nějak vystát, John Travolta, zkurvená šéfka kartelu Salma Hayek (více takových rolí pro ni) a mega zkurvysyn Benicio Del Toro. Já zapomněl na Blake Lively, to je prostě kus. Akorát mě zamrzel závěr - místo předání, já bych to postřílel. :) Jinak vše šlape jak má, určitě se k filmu v budoucnu ještě vrátím... 90% ()

Hisnuklusi

Podle měho nazoru naprosta sračka. Dějově nesmyslne, dialogy tak debilni, že je to až hanba na takovy typ filmu. Závěr bez jakehokoliv smyslu a nebo pointy, což se da říct uplně klidně o celem filmu. Hodně se to podobalo filmu Konzultant, ten byl ale tak o dvě třídy lepši. Nakonec jedine za co kladně hodnotim, jsou herci, kteři až na tu nesympatickou kravu ktera to vyprávěla, hrali docela dustojně.. Taylor Kitsch nejvic rules. V tomhle filmu mi připadal trochu jako Hardy, což nevim, jak to udělal, ale za to pro něj velke plus. Ale jinak prostě patos, nuda a děj bez jakehokoliv smyslu. Zbytečny film podle meho nazoru a rozhodně ne žadny budouci kult. ()

BuchtiCZ

Oliver musel být hodně Stoned, když tohle vytvářel (pokud u toho vůbec byl) a spolu s ním všichni, kdo se na tomto filmu podíleli. Každý byl ovšem na jiné droze, takže hrál v jiném filmu. Pokud byla finální verze filmu záměrem, tak vzorek, který jsem při jeho sledování aplikoval ani zdaleka nedosahoval síly toho, co měl k dispozici štáb a hlavně režisér se scénáristou, a já to nepochopil. A co je horší značnou část stopáže jsem se nudil. Jediný, kdo za něco stojí je Benicio del Toro, ale jeho snaha je marná, když si každý z jeho hereckých kolegů hraje úplně jiný žánr... A kdo vytáhl tu americkou ukňouranou verzi blond Agáty Hanychové by taky zasloužil něčím po hlavě. ()

Shitonit

No ty Svatá Píčo!! Co k tomuhle divu napsat. Začátek se táhnul jak zcepenělý hovno, záblesk pichu měl snad ukonejšit neukojený čumily, kterýžto v oblouznění sendvičového partnerství vyhublý bloncky se dvouma buzíkama, měli zapomenout že by to celý mělo dávat smysl? No to fakt nevím, ale co si z toho odnáším já? Hodinu si v tom hrajou všichni na debily v marný snaze upoutat divákovu přízeň, do únosu se děje kulový, a od únosu kurva veliký kulový. Jeden zmrd podráží jinýho, a krásná Kleopatra vymrdává se všema, a snad by vymrdala i se sebou, jenže k tomu jí chyběj pořádný koule. Na okamžik pouhý se zdá že bude vymrdávat s unesenou blonckou, jenže to se nestíhá, neboť - a to je fakt důležiťácký, uprostřed meganadržený scény se to celý ještě víc zvrtává, a všichni ženou jak o závod, si navzájem vyčorovat tři míče v doláčích. Bum bác, pak se to ještě víc zamindrákuje, a celá parta rozdělená do několika nesmiřitelných partiček se náhle ocitá uprostřed písku a kamení, v odhodlaným odhodlání vyměnit si sperma. Teda ještě ne, zatím jen unesený dcerky. Na tomto místě bych měl po pravdě připustit, že posledních 30min, to docela šlo... No tak kočky se prohoděj, někdo skončí v base, a někdo v ráji. Která uhnilá kundí hlava tohle splodila, to skutečně netuším, každopádně dovedu si představit líp promrdanej čas. ()

Rimland

Zkrátit o půl hodiny a ponechat závěr z knihy, tak bych tomu ty čtyři klidně dal (viděna delší verze). Ono adaptovat knížku, jejíž zajímavost tkví především ve specifickém literárním stylu, je poměrně ošemetné, pravda. Tady se jede vyloženě ve stylu filmové "ilustrace", což je vlastně ok, protože tu literární stránku stejně převedete jen těžko, ale ta základní premisa o velmi netradiční "trojce na hromádce" obchodující s domácí vyšlechtěnou marihuanou vs. mexický kartel co jim chce přebrat kšefty, je sama o sobě naštěstí dost slibná. A tak namísto dravého a úderného literárního stylu musí přijít ke slovu dravý a úderný filmařský styl. Což Stone zvládá, minimálně v těch akčních a brutálních/násilných scénách, víc než dobře. Bohužel, všechny výrazné změny oproti předloze jsou tady podstatně k horšímu. Scénami O+Elena počínaje a závěrem konče (a vlastně bych mohl remcat i ohledně hereckého obsazení, tedy toho ženského). Druhým problémem je pak určitá žánrová nesourodost, protože zatímco v jednu chvíli jede Stone na vážné vlně, jindy tomu dá až směšný tón (ten satirický/sarkastický je v pohodě, ten tam být má - ale nemá to sklouznout ke komedii). Jakkoli by to mohlo fungovat jinde, tak tady to bije jak pěst na oko. Zvláště, světe div se, v tom závěru... A tak zatímco knížka je jednou z těch, na kterou hned tak nezapomenete, film vám z hlavy vyšumí poměrně záhy. P.S. Tu předlohu si pokud možno přečtěte. Stojí za to. (však taky Winslow, že jo) ()

mysiouxsie

Moje oblíbená letní popkornovka na oddech.. odehrává se to v božské Kalifornii a tu zkrátka nelze nemilovat.. a herecké obsazení je jako bonboniéra.. až Benicio Del Toro sekne s herectvím, měl by se věnovat zahradní architektuře, tady mu to šlo více než náramně. Ale to co mě tu baví nejvíc, je ta love story..drsný chlap (v tomto případě dokonce dva zároveň) musí zachránit svoji holku ze smrtícího nebezpečí..to je filmová romantika podle mého vkusu. A Taylorovi Kitsch tenhle typ suverénních mužských postav hrozně moc sluší.. takových by v reálu mělo být víc. ()

papadoce

Vynikajúca drogová záležitosť Oliho Kameňa. Divosi sú podľa mňa velice nenápadný malý veľký film. Je postavený na kombinácii prvoligových hercov (Travolta, Del Toro, Hayek) a mladíkov z novej generácie hollyúdu (Nářez, Kitsch, Lively). Ku tomu pripočítajte bezhraničné kartelové násilie, sexi sex a neslušný slovník. To všetko sú divosi. Navyše ma hrozne bavia filmové a seriálové postavy, ktoré stvárňuje vo svojej kariére práve Taylor Kitsch. Sú zapamätateľné a väčšinou v scenároch moje obľúbené. Postava Chona je top. Hrozne ma bavil taktiež Del Toro. Mexické a vlastne asi akékoľvek drogové kartely sú bohatým zdrojom nápadov pre hollyúdskych scenáristov. Oli sa nezľakol cenzúry a dal to na hulváta, takže o odrezané hlavy vrátane všetkých krvavých detailov nebola núdza. Nezaostával ani inteligentný scenár s kvalitnými dialógmi a v spoločnosti dobre (najlepšie) napísaných a zahratých postáv natočil skvelý film, ktorý rozhodne má oscilovať niekde okolo osemdesiatich. Výborné dielko. Fakt nebudete ľutovať. PS: Chon a Ben žijú dokonalý partnerský život. Toto si viem predstaviť až sa odpútam od zaváží. Mám svoj plán na ňom zakladám .... ()

wege

Jde vidět, že ten Oliver ví nebo možná ještě v roce 2012 věděl, jak točit filmy. Pak se asi zbláznil. No zpět k filmu, bavilo mě to, hodně. Blake je kouzelná, herci dobře trefení, děj není vyhráblý a má pěkné tempo a překvapivé momenty. Je to prostě takový pěkný film, který když bude někdy v televizi, nebudu mít problém si ho dát znovu. ()

Duke90

Na můj vkus film opět zbytečně si "hrající na velkou kruťárnu po Stoneovsku". Oliver Stone už natočil "tři filmy" oddalující se jeho běžné filmové látce - "Natural Born Killers", "U-Turn" a teď "Savages". S "Natural Born Killers" u mě tehdy vůbec neuspěl, kvůli podobné snaze se pořádně "vyblbnout" a já se radši podívám na "Badlands" od Terence Malicka, ale naopak "U-Turn" se mu velmi povedlo. "Savages" je tak něco mezi dvěma předchozími filmy a to samozřejmě nesrovnávám děj, který je u každého z nich zcela odlišný, i když "divoši" se tématem možná malinko více přibližují "zabijákům". Ústřední herecká trojice mi moc k srdci nepřirostla a to i po rozjezdu zpočátku nevýrazného Kitsche, kdežto "stará garda" v podání Salmy a Benicia - to už bylo něco jiného! Benicio byl tentokrát vůbec nejodpornější, jakého jsem jej zatím viděl, ale zahrál to vážně skvěle a ze Salmy šel zase respekt jako nikdy předtím. Chvílemi jsem přemýšlel i o 4 hvězdičkách, ale nakonec jsem se utvrdil, že tento další Oliverův experiment by potřeboval přece ještě trochu "vylepšit" a zkrátit! ()

maramashi

Ono takto, je veľmi ťažké sympatizovať s hlavnými postavami ktorí sú traja mladí, tupí dohúlenci bez najmenšieho intelektu. Dobre takto Aaron Taylor-Johnson je možno výnimka z tej trojice ale ani on nie je žiadna výhra, asi jediný mal dačo spoločné s herectvom a mal logické zmýšľanie. Taylor Kitsch sa podobá na Paula Walkera až to bije do očí, no herecky to moc nezvládol, zahral rolu drsného bývalého vojaka no vlastne okrem jedného prepadu nič poriadne nezvládol. Chápem že Aaron a Taylor mali byť od seba rozdielny, jeden je mozog a druhý svaly, a zároveň sa mali dopĺňať, no z ich kombinácie nevzniklo nič obdivuhodné. Benicio Del Toro je ťahač filmu ako surový záporák, Salma Hayek je úplne priemerná a nerozvinutá postava, no za to Johna Travoltu je zážitok opäť vidieť na obrazovke. Akčné a brutálne scény boli super, prestrelenie kolien, zapálenie zbičovaného chlapa v pneumatike a rozrezané telá bez hláv pribodnuté na steny je veľmi nečakané plus tohto filmu. Čítal som že na konci má byť zvrat, no po zistení toho klišé zvratu som si mal chuť vybodnúť oči, ale následne prišiel ešte jeden "nečakaný" zvrat aj keď bolo očividné že sa to stane efekt to spravilo pekný. Nebyť prvej polhodiny ktorá pôsobila ako zlé amatérske porno troch kamarátov na dovolenke by bol film fajn. 60 % ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)