Jiná země

Rhoda Williams (Brit Marling), inteligentní mladá žena, jež byla přijata do speciálního astrofyzického programu MIT, sní o tom, že prozkoumá vesmír. Geniální skladatel, John Burroughs (William Mapother), právě ve své profesi dosáhl vrcholu a brzy se mu má narodit druhé dítě. V předvečer objevu duplikátu Země se stane tragédie a životy těch dvou se neoddělitelně propojí... (HBO Europe)

MadMax3

Zvlastny film. Tazko hodnotit ako sci-fi, ustredna teoria a vedecky objav je len fungujuce pozadie pre ukazku psychiky oboch hlavnych postav. Priznanie vs. odpustenie samemu sebe vs. poznanie sameho seba. Inak vyborna Brit Marling. 65% ()

jprmusic

Pozitivně depresivní atmosféra - tak tady někdo mimo jiné hodnotil tenhle fim. Zajímalo by mě, jestli ten člověk měl někdy deprese. Zcela určitě ne, protože by věděl, že na depresi nic pozitivního není. A ani na tomhle filmu ne. Nicméně Brit Marling je pozoruhodná herrečka - tak nějak mi připomíná Meryl Streep. Jinak mě to moc nebavilo a konec jsem uhodl docela brzo. ()

jafuska

S prvky sci-fi tento film nemá vůbec nic společného, a plakát na CSDF, by mohl lehce zmást, a také tento film není pro každého, a navíc, na tento film člověk musí mít náladu, aby vše pochopil, v tomto případě jde hlavně o odpuštění sám sobě, a najít sám sebe, když se stane tragédie, ono jen lehce jsou prvky úvahy o zemi, o nadpřirozenu,ale o tom to není, v tomto filmu je velká pravda, a může taky člověku hodně dát, uvažování o pravém smyslu života, toto je film, který se mě velmi líbil a přitom intelektuální filmy se mě vždycky vyhnuly, nebo jsem k nim nikdy nenašla cestu, ale toto je výjimka, tady se na všechno dívalo velmi dobře ()

Sharleen

Sci-fi žáner nepatrí práve k mojim obľúbeným, hádam s výnimkou Matrixu a Terminátora ma ani nič extra nenadchlo. Nečakala som nič a dostala som príbeh, ktorý má všetko, čo má mať. Asi preto, že je to skôr komorná dráma, ako sci-fi. Tragická udalosť navždy zmení život teenagerky Rhody, ktorá ako 17 ročná spôsobí autonehodu, pri ktorej zahynie tehotná manželka a malý syn skadateľa vážnej hudby Johna. Po štyroch rokoch vo väzení je Rhoda prepustená z väzenia a rozhodne sa Johna nájsť, aby sa mu ospravedlnila a vyjadrila ľútosť nad tým, čo sa stalo. V rozhodujúcej chvíli ale stratí odvahu a vymyslí si, že je z upratovacej služby a prišla mu ponúknuť upratovanie domu. Osamelo žijúci John, ktorý sa utápa v smútku súhlasí a Rhoda k nemu začne raz týždenne chodiť upratovať dom. V príbehu ide predovšetkým o dvoch ľudí, ktorých spojí tragická udalosť. Sci-fi o paralelnej planete, kde je život ako na Zemi je tu skôr vedľajšia téma a s osudmi dvoch hlavných postáv sa vlastne prepojí až ku koncu. Herečku, ktorá hrá Rhodu som videla po prvýkrát, ale bola geniálna, neskutočne zahrané emócie, klobúk dolu. ()

gicous

Zdravím vás, pane Cahille. První film a hned takové velké ambice! Spojit nespojitelné v rozmezí velice střídmé stopáže je úkol nadlidský a obávám se, že nesplnitelný. Nemohu se zbavit dojmu, že Země č. 2 sloužila celou dobu pouze jako deux ex machina, která se vynořuje v místech, kdy jste spolu s Brit Marling nevěděli kudy kam. Dokážu pochopit, že celé to sci-fi mělo sloužit potřebám metaforickým, zdůrazňujícím strádáni Rhody. Ale proč to neprozkoumat více do hloubky? Proč to smíchávat s intimním lidským dramatem? A podobně z druhé strany. Mohl to být působivý melancholicky laděný a velice smutný příběh dvou zničených lidských duší. Proč si ale pomáhat motivy ze žánru sci-fi? Proč přenášet něco tak niterně emočního a vtahujícího do nedozírných vesmírných končin? A když už jste se rozhodli válčit na dvou frontách, proč jste to vše nerozpracovali do většího časového horizontu? A poslední otázka. Proč sakra obsazovat Wiliama Mapothera do takové role. Typově je to padouch jako ze žurnálu a já osobně jsem se celý film pral s jeho přítomností. Naopak Brit Marling válela na plné čáře, stejně tak jako soundtrack. Jde vidět, že talent máte. Nenechám toto ambiciozní a místy velice působivé DRAMA (ne sci-fi) padnout pod tři a budu vás pečlivě sledovat. I Origins si teda nenechám ujít, i když jméno Mapother mě straší už teď. 6/10 ()

hepi_

Označenie Sci-Fi sa nemusí viazať len s akciou a thrilerom. Táto komorná dráma vyžaduje otvoreného diváka bez očakávaní a predsudkov. Potom vás film dostane. Zážitok trocha kazí kamera a nevýrazná hudba. Inak film funguje perfektne_námet, herecké výkony, Brit Marling 80% ()

Mamlas odpad!

Vytřepaná odporná kamera, těžký kecy o hovně dlouhé minuty a desítky minut. Totální nuda. Idiotická hlavní hrdinka, která která mě nesmírně srala celý film svou naivní hloupostí a vlastně vším, bo mi připomínala bývalou kolegyni z práce, která byla podobná vzhledem i blbostí. Nedívatelná kravina. Shrnuji: naprostá sračka a škoda času. ()

mirkath1

Moc jsem nečekala, a proto jsem byla velmi mile překvapena. Moc zajímavý příběh,ale jsme my, ještě my, nebo oni jsou my i oni :) ()

Demonn

Z mého pohledu na hranici tří a čtyř hvězdiček. Velmi zajímavé téma. Možná trochu víc mě ale zajímala dějová linie výskytu paralelní země než dějová linie zkoumající psyché provinilé dívky, která se těžko zařazuje do společnosti. Ne že by to nebylo zajímavé ale místy to bylo trochu nudné. A co se týče dějové linie s přibližující se "zemí 2", která tedy byla bohužel opravdu jen na pozadí toho všeho a film by se bez ní skoro obešel s výjimkou konce, tak zde se filmaři zase nezamysleli nad fyzikálními vlivy, které by sebou neslo přiblížení tak velkého tělesa k zemi, jako jsou například slapové jevy a podobně. Nejsem astrofyzik ale myslím, že pokud by se k nám na tak malou vzdálenost přiblížilo těleso stejně velké jako země, znamenalo by to solidní kataklyzma :D. Teď si dokážu představit, že by mohlo vzniknout nějaké blockbusterové sci-fi s podobným námětem ale samozřejmě by se vypustila ta psychologická část a film by se zaměřil spíše na cestu na onu přibližující se planetu. 70% ()

Rooseman

Originální námět a to dost. Málokdo by si troufl předvídatelnou hlavní dějovou linii odsunout do pozadí a nechat jí, jako kdyby se v podstatě ani neodehrála. Mike Cahill do toho vletěl po hlavě a vytvořil solidní drama, které svým temným a vleklým nádechem pořádně projede mozkem. Kamera je dost netypická, vůbec celé prostředí a vcítění se do postav je vzhledem k dějové situaci poměrně složité, ale nakonec s trochou trpělivosti stravitelné. Po prazvláštních 89 minutách přijde na řadu prazvláštní konec, po němž vyvstanou jen další otázky. Člověk se moc čeho nemá při přemýšlení a tom, co viděl, chytit. Každopádně obě hlavní postavy zahrály skvěle a myšlenka včetně odvahy na provedení filmu jsou víc než chvályhodné. Na nízkorozpočtový film dost kvalitní entertainment. ()

yatan

Velmi prijemne prekvapenie v tieni vsade rozoberanej a neprehliadnutelnej Melancholie od Triera. Another Earth, je originalny napad, so slusnym scenarom a aj ked Mike Cahill je oproti Trierovi len wannabe, je to prave rezia, ktora drzi druhu polku filmu v napati. Zatial co sa tvorcovia snazia film zhustit teoriami quantovej fyziky a parallel universe, divakovi sa prirodzene priblizuju hlbsim pribehom dramatickych udalosti hlavnych postav, ktore su prepletene a vyhrotene az na hranu. Scena s ruskym kozmonautom nemala chybu. Jeden z top independent movies of the year!! 8/10 (ked uz sme pri tej fyzike, prehliadnime zakony o gravitacii a orbite..) ()

angorka

Na tenhle film jsem čekala od února a vyplatilo se. Strašně mě mrzí, že jsem to neviděla v kině, ale i tak mne to vůbec nezklamalo. Tohle člověka donutí přemýšlet. Poslední scéna mi vyrazila dech. Jeden z nejsilnějších příběhů vůbec. ()

aggatka

Depresívne, smutné, ponuré ale i zvláštne, krásne a so zaujímavým koncom. Kludne by som si to pozrela ešte raz, čo o Melancholii povedať nemôžem. Niekedy je menej viac. :-) avšak i Another Earth mohol byt ešte lepší, film má nevyužitý potenciál a hlavný predstavitelia ma ani nenadchli a ani nepresvedčili ale to je môj subjektívny názor. :-) ()

B.enka

Kolik záběrů Země II může člověk vidět v jednom filmu, než ho to začne rozčilovat? Dva navíc a už to nedám, i přesto, že to byla učiněná krása. Brit Marling byla naprosto famózní, absolutně si uzurpovala obrazovku a když na ní chvíli nebyla, člověku s pomalu začalo stýskat. Velmi zajímavě pojatý film, který ponechává divákovi mnoho a mnoho nezodpovězených otázek. Dám si ho znova, už jenom abych se ještě jedenkrát podívala na scénu s příběhem o ruském astronautovi a iritujícím neidentifikovatelném zvuku. http://www.youtube.com/watch?v=eOU0JhkHY3w ()

srolyma

Kdyby vám náhodou sjetá sedmnáctka napálila do auta, v něm vám zabila manželku a syna a za pár let vám u dveří zazvonila neznámá blondýnka s nabídkou bezplatných úklidových služeb, tak ji rovnou bez okolků majzněte něčím ostrým mezi oči a vraťte se zpět k nedopité lahvi bourbonu a truchlení za zakrytými závěsy. Ono by totiž nezůstalo jen u úklidu. Postupně se vám vetře do života, zahrajete jí na pilu, což nemůže skončit jinak než vášnivým sexem a když už si myslíte, že jste po té tragédii konečně našli nový smysl života, tak vám suše oznámí, že to ona vám zabila vaše nejbližší. A rázem jste v ještě větších sračkách než kdy předtím… Celkem náročný film. Dlouhé pasáže bez mluveného slova, když se mluví, tak se hluboce filozofuje, prostě nic pro milovníky popcornu a masové zábavy. Přesto silný zážitek. A ten nápad s paralelní Zemí by stál za samostatné zpracování v nějakém promakaném sci-fi béčku. ()

Diskomuz

Bohužel pro mě zklamání...:( hrozně mi vadila třesoucí se kamera, která měla asi přidat na realičnosti. Vyprávění příběhu bylo poutavé, avšak už ve čtvrtině filmu jsem byl přesvědčen, jak film dopadne...a taky to tak dopadlo :) ()

BohušdK

Zpočátku jsem si myslel, že to bude hlavně o tom, jaké to je na onom druhém světě. Myslel jsem tedy, že ten druhý svět uvidím ve filmu. Nakonec mi to ani nevadilo,protože snímek se mi fakt líbil....zaslouženě **** ()