Jiná země

Rhoda Williams (Brit Marling), inteligentní mladá žena, jež byla přijata do speciálního astrofyzického programu MIT, sní o tom, že prozkoumá vesmír. Geniální skladatel, John Burroughs (William Mapother), právě ve své profesi dosáhl vrcholu a brzy se mu má narodit druhé dítě. V předvečer objevu duplikátu Země se stane tragédie a životy těch dvou se neoddělitelně propojí... (HBO Europe)

chevronman

Mám z tohoto filmu velmi rozporuplné myšlenky. Že je ve filmu upozaďována sci-fi stránka, mi nevadí. Vlastně otázkou je, jestli vůbec upozaďována byla. Vzato z jistého úhlu to bylo sci-fi až až. Že se film nezabýval globálními aspekty, které úkaz Země 2 zasáhl, neznamená, že byla sci-fi stránka upozaděna, spíše naopak sci-fi žánr se zaměřil na individuální osudy (respektive jeden osud) a na otázku, co by mohlo být, kdyby....Že na tuto otázku neodpovídá film explicitně vůbec neznamená, že je zde málo sci-fi prvků. Film je o emocích, které způsobil úkaz Země 2 na naší obloze, o výčitkách svědomí, o vyrovnání se s nimi, o překonání sama sebe, o tom dostat druhou šanci a napravit své chyby....... ()

BStone

Vynikající drama na pozadí sci-fi linie. Příběh o vině a jejích následcích, o naději a zklamání. Film postavený na dvou hercích, kteří dle mého soudu nezklamali. Především krásná Brit Marling exceluje. Povedené od začátku do konce. Tisíckrát lepší než podobná Melancholia.80% ()

P/\/EL

asi nejdivnější film, co sem za dlouhou dobu viděl, nezávislá, nízkorozpočtová zdlouhavá záležitost s divnou atmosférou. Po traileru jsem si řikal, co to zase je za líbivost (inspirace kde čím, nj, 21 gramů mě z trajleru nenapadlo, ale tak...řekněme, že má holka větší psycho než třeba taková odbarvená Dara a taky má teda holka víc pokory :), trošičku náhodička, že tahle nedlouho po Melancholii (tak obojí je astronomicky dost crazzy, přítomnost dalšího tělesa by asi všecko dost rozhodila - gravitace, v Melancholii sem dorazí potulná planeta a ty prý existují, no a zrcadlová planeta, zní to originálně, ale vychází z té teorie o paralelních vesmírech, např. pěkný starší seriál Sliders, tady se planeta nakopírovala se vším všudy ze dne na den, obíhá kolem Slunce a přibližuje se, aha, takže má taky svůj Měsíc, raději do toho moc nešťourat, lidi tyhle záležitosti jako tamto scifi s tim vlakem a atomovkou milují, hlavně moc nepřemejšlet..), mě příde, že spoustu věcí fakt omlouvá, že to asi dělali trochu nadšenci za vlastní prostředky, moc sympatických postav tam skutečně není, obyčejní Amíci, protivná rodinka, jeden známější herec, nic moc zajmavýho se neděje, jasně - život a do toho ty zprávičky, já nevím, ta ponurá atmoška, divná, lehce strašidelná, znepokojující, nevím, nějak mi u všeho neseděla, dobře, holka má psycho, ta Planeta budí logicky strach - ale né takovej jak v případě Melancholie - Melancholie mě brala 15x více, co mohlo žít na Melancholii - být, přežila srážku se Zemí, asi né, asi by to zničilo oba druhy životů :), né, na Melancholii nespozorovali žádnou civilizaci :)......komornost mi u Another Earth nevadí - že sci-fi prvky nerozvíjejí (protože pravděpodobně by se to začlo děsivě sr....), teď se třeba chystá dražší záležitost, kde je jako svět, nad kterym je další svět, ale vzhůru nohama a tak to mezi sebou nějak řeší a půjde tam o jakousi zakázanou lásku, je to podle nějaké knížky asi trochu.....no, já fakt nevím, co s Another Earth, spoustu holek to asi pobaví, jinak, co se technické stránky týče, tak je to levnější digitál, chápu, ale příliš studené barvy mi nevyhovují, kamera působí občas profi filmově - jeřáb, většinou ale dokumentární uměle roztřesenej styl a různý ty rychlozůmy a odzůmovaní, tak jasně, v Melancholii byla forma taky uvolněná a byly tam různý rychlý seky, střihy, ale na Red onu to působí jinak, no.....tady mi to jako jiným nesedlo, hudba..ale tak jo, nic speciálního....jako...nevim, zápletka originálně působí, ale, ježišmajra, pokud znáte sci-fi - teorii o paralelných světěch - vesmírech, ve Star Treku to blyo kolikrát, znáte ty Sliders - což je takové dost odlehčené a televizní, tak se nad myšlenkou na svý druhý já nemůžete opájet, navíc, to je věc, která kdekoho někdy napadla, co by bylo, kdybych byl naklonovanej - respektive zkopírovanej se všim všudy.....no, těch sci-fi je vlastně více.....tady tedy akorát, že to je komorní a snaží se to o autenticitu, žádná zvláštní panika, samozřejmě, nic, co by bylo náročné na natáčení....fakt nevím.....nadšení ne, znuděnost celkem....ale zároveň, že by to byla úplná kravina se říct nedá (pominu-li zjevení zkopčené Země - ve sliders se cestuje do jiných dimenzí.....dobře, pak třeba ta tv soutěž o let....je taky hodně crazy, ale zase na druhou stranu, že to nikoho nepapadlo udělat reality show - ten nejlepší poletí do vesmíru, že by to bylo jako o výcviku astronautů, sakra, to je nápad, určitě to někoho napadlo...ikdžy vlastně tenkrát ta učitelka..jo, zahynula....Challenger..ehm.....ale vzhledem k nákladů m to asi..nikdo neto..vlastně všecky ty Apolla, to byla reality show taky...ale tak, víte co...)....První kontakt, né, to bylo trošku o něčem jinym, možná...to s tim Astronautem, Billy Bob Thorton, jak si stavěl vlastní raketu pro svůj soukromej let do vesmíru.........no a konec....dvojčata..zrcadlo...haha :): spawn866 *** () (méně) (více)

kulitschka

Se slovem "sci-fi" bych u tohoto filmu hodně brzdila. Dramatický příběh o mladé dívce, která nejenom sobě jednou cestou autem zruinuje život, nemá s vědeckou fikcí vůbec nic společného. Nicméně spíš metaforická druhá planeta příjemně doplňuje celkové drama. Introvertní povaha obou osob, z nichž jedna je vrah a druhý oběť, kteří k sobě naleznou cestu a čekání diváka na chvíli, kdy ona se přizná..slza v oku. Jsem fanoušek sci-fi a akčních filmů a přežila jsem bez úhony. ()

vilimen

Jednu hvezdicku davam pouze za to ze jsem to dokoukal a nevypnul to v pulce. Cely film jsem na neco cekal a nakonec to skoncilo absolutne trapne a melo to dej dost pofiderni. Spise tedy zadny, uklizecka, ktera zajela autem rodinu sveho "pana" bylo mozna to nejzajimavejsi, kdyz se dali dohromady, ale jinak me na tom nic nenadchlo. ()

qantip

Velké překvapení. Čekal jsem nízko-rozpočtové sci-fi a a tenhle film sci-fi téměř není naproti tomu je to skvěle vystavěné drama, kde Země 2 je pouze metafora. Asi největší překvapení byla samotná hrdinka, Brit Marling ji hraje skvěle a držela mě u filmu od začátku do konce. Těm co očekávají propracované sci-fi doporučím porozhlédnout se po něčem jiném. Pokud ale od začátku pominete, že tohle má být sci-fi, zaručuji hluboký zážitek. ()

L.o.ll.a

Těžké ..vyjádřit pocity z tohoto filmu. Rozhodně nečekejte sci-fi, ale raději se připravte na smutné drama, plné krásné hudby a podmanivé citlivé atmosféry. Hudba je naprosto úžasná a výborný herecký výkon mám opravdu potřebu zdůraznit... herečku-hlavní představitelku-máte chuť pohladit přes obrazovku. Přitom by se určitě dalo i daleko více zahrát na city divákovi ( např. scénky z vězení) ,ale vůbec nebylo potřeba, na Brit Marling (Rhondě) všechna ta bolest a utrpení prostě bylo vidět. Nádherně smutná a přemýšlivá atmosféra během celého filmu vámi úplně prostoupí. A rozhodně ve vás zůstane a donutí vás přemýšlet..... ()

JerryPilsen

Osobní drama na pozadí scifi.Trochu více se soustředí na dvě osoby,chyběl nějaký zvrat. Scifi má svůj význam hlavně v pointě. ()

dr.who

Pecka.. Dalsi film do osobnej zbierky TOP 10, nielen famoznymi hereckymi vykonmi, ale absolutnou metaforou depresie a hladania povestnej slamky topiaceho sa.. Nic na tomto filme mi nevadilo, nic mi neprislo cudne (aj s vedomim vedeckeho nezmyslu).. ()

TiborT.

Perfektný film. Kto to ešte nevidel nech si to určite pozrie, pravdaže len ak má rád takéto filmy. Ja som si to minule pustil, keď som mal chuť na trochu iný, vážnejší a nie každodenný film, kde sa neopakuje to isté, ten istý námet. Je to zmes niečo zvláštneho, jednoduchého ale silne dramatického a veľmi zaujímavého. Je to film označený sčasti sci-fi, ale to sci-fi tam aj tak trošku je, ale úplne minimálne, ako keby to tam nebolo...to sci-fi je len nejakým jemným doplnkom.... Je to film, ktorý som mal chuť pozrieť zase po niekoľkých dňoch. ()

Godless

Ako hovorí môj otec: "zjedli ste mi hore-dole" Ak čakáte pútavé sci-fi budete sklamaní. Tak ako ja. Upútavka ma navnadila na lákavú myšlienku o daľšej planéte, na ktorej je možný život, či o nejaký zrkadlový obraz našej planéty. Nič ale nemení fakt, že sci-fi stránka je vo filme iba akýmsi vedľajším dejom, ktorý tam ani byť nemusel a pravý dej filmu by bol rovnaký. Osobne to beriem ako podvod na diváka, lebo ak by som šiel do kina s vedomím a túžbou po sci-fi filme a k tomu príslušným efektom, ktoré si chcem vychutnať na veľkom plátne, bol by som prvotriedne oje**ný. Inak je pre mňa film klasickou drámou s klasickým motívom, ktorej by som dal 3*, ale za daných okolností musím ubrať. ()

Untouchabl

Film jsem viděl bez jakýchkoli předešlých informací a očekávání, a asi proto mě film velmi nadchnul. Perfektní mix dramatu a sci-fi s výborným obsazením. Uklízeč, který našel vnitřní klid a nalil si savo do oči a uší mě naprosto dostal. F O R G I V E Jen laciného konce je trochu škoda, od půlky jsem se modlil, ať to takhle neskončí a to nejsem zrovna odborník na předpovídání konců filmů :o) ()

klipers

Toto nie je priemerný film. Je to jednoznačne zaujímavý a pekný psychologický film. Smutný. Filozofický. ...snáď tam našiel, čo hľadal. Ale aj tak dám tri hviezdičky, aj keď to nie je priemerný film. ()

hajner

Po melodramatickom a tragickom začiatku,avšak v skutočnosti reálne možnom.Príde nová Zem ktorá nastolý zrkadlo ľudstvu či to je apokalyptická či príležitosť na nový začiatok tak to si samozrejme pozrite samy. Psychologický zmätok a výčitkami sužujúca sa mladá dáma,ktorá sa snaží nájsť si cestu k človeku. Taký je zhruba príbeh ktorý sa dotkne ale nezasiahne. Moc dobre natočený snímok s dávkou depresie. ()

alphatown

Tenhle film mi připomínal vzdáleně film Melancholia,i když je s cela jiný.Je zde jedna žena,která zavinila smrt a nemůže najít odpuštění.Život se ji zhroutil.A její zoufalá snaha po odpuštění je zde opravdu mistrně ztvárněna.To scifi pozadí je také zajímavé.Co mě ale zklamalo byl závěr.Filmem jsem byl fascinován,ale závěrem zklamán.To Melancholia bylo jiné kafe.Když skončila Melancholia,moje dcera řekla jéje mi ještě žijeme.Ale tady ten konec byl řekl bych kýčovitě zaslepen.Autor už vyčerpal hlavní nápad,a nevěděl jak má příběh zakončit,tak z něho udělal otevřený konec ,který si máme domyslet,ale to prostě nejde.Tady jsem fakt čekal,že mi to ten film ozřejmí jasně.Proto jen za tři. ()

Norri

Mazec! Naprosto mě to vtáhlo, přežvýkalo a vyplivlo. Pěkná ukázka jak se dá udělat levný, ale zajímavý film. ()

eoj

Musel jsem se hodně snažit, abych odháněl vtíravé myšlenky se slovy jako "fyzika", které nahlodávaly SF část příběhu a jsem trochu na pochybách, zda by film bez ní nefungoval nakonec lépe. Ale nešť, 4* - ač rozhodně slabší. Dneska jsem se holt dobře vyspal. ()