Jiná země

Rhoda Williams (Brit Marling), inteligentní mladá žena, jež byla přijata do speciálního astrofyzického programu MIT, sní o tom, že prozkoumá vesmír. Geniální skladatel, John Burroughs (William Mapother), právě ve své profesi dosáhl vrcholu a brzy se mu má narodit druhé dítě. V předvečer objevu duplikátu Země se stane tragédie a životy těch dvou se neoddělitelně propojí... (HBO Europe)

Juto

Blíži sa k nám ďalší svet podobný Zemi. Rhoda Williams (Brit Marling) bola práve prijatá na MIT. Narazí do rodiny a zabije všetkých okrem otca Johna Burroughsa (William Mapother). Je uväznená na 4 roky. Teraz sa zdá, že nová planéta je duplikátom Zeme. Prenasleduje ju pocit viny a zapletie sa s Johnom Burroughsom. Film má veľmi ľudský príbeh a spája ho s jedným z najzaujímavejších predpokladov. Vina a smútok môžu byť často deprimujúcou témou. Stimulácia je vždy nebezpečným bodom. To sa v tomto filme občas stáva. Mike Cahill, ktorý režíruje a píše scenár s Brit Marling, necháva niektoré časti tohto filmu voľné bežať. Je to pochopiteľná súčasť tohto nezávislého žánru. Dvojitá zem tvorí nielen zvláštny vizuál, ale aj ducha, ktorý tento film prenasleduje. Udržiava si záujem publika, pretože necháva Rhodin príbeh pomaly rozvíjať. Je to pekný malý trik a kladie niekoľko zaujímavých otázok. 7/10 ()

papaJA21

Skvělá Brit Marling v hlavní roli. V první řadě jde o drama dívky, která se vypořádává se skutečnosti, že způsobila smrtelnou nehodu. A to co se ze začátku zdá jako astronomická zvláštnost nakonec ovlivní osud všech lidí a především ten Rhodin. Atmosféra filmu je fantastická, i přesto že se občas nevyhne tradičním klišé. A přesto že o sci-fi jde až v druhém plánu, při rozhovorech s druhou zemí mě mrazilo. ()

filmharmony

...líbilo se mi to... opravdu líbilo... pomalý rytmus, minimum dialogů... slov... skvělá Brit Marling... nastavené zrcadlo... ...jak žít s fatální chybou, která nebyla úmyslná (kterou už mnohokrát udělal každý z nás... za volantem zcela určitě, jen planety byly nastaveny jinak)? ...trest nic nespraví... zničená duše, která nemůže najít pokoj, bez naděje jej nalézt... a přece existuje vykoupení... žádné scifi, silná a chytrá symbolika... koláže obrazů... ()

Icefist

Velice zajímavé, originální a zřejmě s vysokou uměleckou hodnotou. Bohužel já hodnotím film hlavně podle toho, jak mě zaujal a bavil. A zde jsem se po většinu stopáže trápil a sám sebe nutil, abych udržel pozornost až do samotného konce. Holt výstřel mimo můj vkus. 50 % Oblíbená část- návštěva v nemocnici ()

forsythia

Možná jsou tam... tam na té druhé zemi, tam je možná všechno, o co jsme přišli, co jsme ztratili, všechny naše dávno pohřbené naděje, všechno, s čím se snažíme v životě vyrovnat a pořád nám to nějak nejde. Tam leží náprava našich chyb, tam leží uskutečněné sny. Setkat se s tamtou realitou, to může být splněný sen. Jenže naopak je to docela velkej průser. ()

laik_60

zvláštna studena farba a atmosféra filmu umocňovaná dramatičnosťou deja so zaujímavým zvukovým podmazom ma udržali pri filme až do konca. Jeden z mála Scifi-fi ktorý môžem. Klobúk dole pán Cahil, nehovoriac o Brit Mrlingovej, ktorá bola naozaj squelá. Nariek všetkému a tej "uletenej myšlienke" som rád, že t nikde okolo nás nelieta nejaký môj "duplikát" :) ()

Baker

Další nízkorozpočtová sci-fi. Nádherný námět, kdy se na nebi objeví druhá země a ve stejný okamžik zapříčiní mladá studentka smrtelnou autonehodu. Když jí o čtyři léta později propustí z vězení, má před sebou dlouhý život život lidské trosky. Another Earth má výborné herce, nebojí se nechat vyprávění na kameře a tichu a bohužel i zákeřně nevyužívá sci-fi rovinu příběhu. Překrásný konec jí ale vystřelí k nejvyššímu hodnocení. ()

wendelin9

Z tohoto filmu mám opravdu rozporuplné pocity. Absolutně nechápu, proč měl film dvě dějové linie, když jedna z nich nedostala téměř žádný prostor. Příběh Rhody, která se snaží odčinit svou chybu, byl nabitý emocemi, bezmocí ale také pochopením. Závěr filmu podle mě ale celý tento příběh zabil. Filmaři se nejspíš nemohli rozhodnout, jestli natočit drama nebo sci-fi a snažili se obojí zkombinovat, což podle mě nebyl dobrý tah. Rhoda mohla mít svůj příběh se silným a dech beroucím závěrem a "Země 2" mohla být slušným sci-fi o zrcadlovém světě. Ale nač plakat nad rozlitým mlékem, že... ()

danliofer

Nádherný příběh. Jedno z nejlepších sociálních SCI-FI, jaké jsem měla možnost vidět... Minimalismus a neskutečně dobrý výkon hlavní hrdinky vše jen umocňuje. Silným zážitkem je i koncert na pilu v opuštěném koncertním sále... A jak zde bylo řečeno níže, při rozhovoru s jinou zemí až mrazí... ()

flyboyeda

Jasny dukaz toho, ze i s malym rozpoctem se da natocit skvele scifi drama. Brit Marling se navic timto filmem definitivne zaradila mezi me velke oblibenkyne, moc pekne a citlive zahrano. ()

Khumbac

I přes ponuře pochmurný děj se mi to líbilo. Nezdál se vám ten bývalý profesor podobnej na jedno-uchého vynálezce z podobného filmu jménem: "Safety Not Guaranteed " ? Stojí to vidět kvůli kameře, střihu a hudbě. Silná scéna s indickým uklízečem... ()

Estrellita

Jiná země je hezké psychologické drama se sci-fi prvkem na pozadí (doslova) a velmi, velmi lidskou zápletkou. Kvůli geniální poslední scéně jsem uvažovala i o čtyřech hvězdičkách, ale - při vzpomínce na tu prazvláštní kameru a otravné "přískočné" zoomování - nedám. 60% ()

Lamprea

Kdybych to měl hodnotit čistě objektivně asi bych dal 4*, ale ten film se mi dneska trefil přímo do nálady. Uchvátila mě ta krásná kamera a hlavně Brit Marling v hlavní roli, která hraje jako o život, a to sem o ní do dneška nevěděl. Hlavně nečekejte žádný šílený sci-fi, to je tady spíš jen jako kulisa k příběhu. 5* ()

trojtmberk

Na rozdíl od Trierovi Melancholie, se tu klade větší důraz na obyčejnej lidskej příběh, nová planeta je jenom tak na okraj a to je jenom dobře. Film je sice prvotina, ale právě proto je možná takhle vymazlenej. ()

Doudis19

I další snímek Mike Cahilla má mnoho míst, kdy člověku běhá mráz po zádech. Jenže na rozdíl od I Irigins je zde až příliš hluchých míst, které kazí celkový pocit z filmu :-(. ()

Struhy

Nemuselo by to být tak špatné, kdyby tam nebyla tak zjevná snaha o "nezávislé umělecké dílo". Mike Cahill se až moc snaží, aby jeho film vypadal, jako že má nějakou hloubku a myšlenku ... přitom mi to všechno přišlo takové laciné, povrchní, okoukané ... emotivně se mě to vůbec nedotklo. Škoda. ()

Qitek

Rok 2012 je tu a s ním i určitý trend. Another Earth je zvláštní malý film, kterému chybí něco, aby byl velký... Líbil se mi malinko víc než Perfect Sense, ale přesto byl zmiňovaný film silnější v jistých momentech, než Another Earth v celku. Brit Marling je kouzelná. Nějak v tuto chvíli nevím, co bych dodal. A trochu se bojím, že se k tomu už ani nevrátím. Píjemné mrazení u některých scén. Příjemně podivná atmosféra. Rozhodně stojí za vidění. Ale nepovyšoval bych se nad lidmi, kterým se to nelíbilo - "necitlivý divák či neotevřený" je trošku moc co tady tak čtu. Ezo čuráctví je in koukám. ()

ecceHOMMO

Nebyť "vedlajšieho" príbehu o inej Zeme - zrkadlovo podobnej tej našej, na ktorej žijú, že vraj naše "podobenstvá", je to snímok mnohokrát témov spracovaný a teda ničím výnimočný. A tak je tento vedlajší príbeh vlastne dominantný, ikeď v úzadí. ()

Johnny.ARN

Skvelý psychologický počin. Bol tam moment, pri ktorom som zmrzol a ten pocit vo mne zostal až do konca. Herci veľmi nemajú čo hrať, tých pár emočných scén zvládli. Scenár bol v rámci možností originálny, nenásilný. Viem si to predstaviť v minimálne štyroch iných variantách. Možno sa to bude zdať nudné, ale len možno. Na tento film treba byť v správnom psychickom rozpoložení, čo sa nepodarí vždy. Kto však je pri pozeraní správne nastavený a nevžije sa ani tak s postavami ako s myšlienkou, ten si tento film zaručene užije. Nehovorím, že vo mne zanechá dlhodobú stopu, ale ten okamžitý pocit vyvolal až neuveriteľne silný. A keď už nič iné, aspoň zistíte, načo sa dá využiť listová pílka. 4 z 5 ()