Diktátor

Spooner

Na Borata to sice nemá, ale aspoň svou kadencí vtipů to rozhodně nandavá Brunovi. Těch fórů je tam sice až moc, takže se sem tam nějaký trapný najde, ale i tak je nekorektní zábava zaručena. Je vidět, že Cohen se ještě rozhodně nevyčerpal. ()

Wacoslav1

Tak pro mne treti film s Cohenem co jsem videl Borat byl narez Bruno prumer Diktator je totalni ulet fakt sem neveril ze jeste nekdy nekdo natoci film kterej by dokazal urazit vsechny a vsechno tak jako to zvladnul treba South park Peklo na zemi ale Diktator to strka do kapsy jeho sila nespociva ani tolik v tom ze byste se tem vtipum a hlaskam nejak extra smali spis budete jako ja kazdou chvili nevericne zirat s otevrenou hubou ze to vubec proslo a rovnou to nezakazali ta kadence je pravda obcas trochu prehnana a ne vsechno se povedlo ale kdyz vas nedostane jeden skec bezkonkurencne vas odrovna hned ten dalsi jenom jedna rada pokud jste zidi nebo politicti vezni tak na to radsi nekoukejte protoze jestli jeste pred timhle filmem existovala nejaka nepredstavitelna tabu temata ze kterych se proste sranda nedela byla tu nemilosrdne zbourana mne to sejmulo nekompromisne jednoznacne nejvetsi ulet jakej v tomhle roce vzniknul! ()

petero

Opäť ako v prípade predchádzajúcich autorských filmov Sacha B. Cohena i The Dictator ma na prvé pozretie dokázal dokonale znechutiť a až s odstupom času doceniť niektoré vydarené scény. ()

gogo76

"Bude to chlapec alebo interupcia?.. "Sacha Baron Cohen má drsný humor pár krát prestrelil aj tu a nie každému to sadne, ale musím uznať, že v Diktátorovi strieľal vtipy takou kadenciou, že sa zabaví snáď každý. Po miernom sklamaní v Brunovi sa Cohen vrátil kvalitatívne takmer na úroveň nezabudnuteľného Borata. Ako obvykle "po čumáku" dostal takmer každý a film si uťahuje snáď zo všetkého a zo všetkých. Politikov, černochov, policajtov, židov, demokracie, hercov (ci boha, aj Arnold tam bol...), žien, sexu, televízie...veľa by toho bolo. Prekvapením bolo cameo Edwarda Nortona i odkaz pre V. Mortensena - "Odkáž mu, že ho zameral môj radar..." V rámci žánru komédia takmer schytala plný počet, možno ani nie za kolísavú úroveň humoru, ako za odvahu, že sa do niečoho takého pustil. Celkovo správne uletené, tak ako má komédia byť. 80%. ()

pepo

Je to strašne rozbité a bordelózne. na jeden geniálny fór pripadá asi 10 nevtipních a 3 úplne trápne Napriek tomu som sa bavil 7/10 ()

FlyBoy

Trilógia úspešne dokonaná, po klagenfurtskom moderátorovi Brunovi z "FunkyZeit" a šiestom najznámejšom Kazachovi Boratovi z Astany nastupuje ctižiadostivý diktátor Aladdin z Wadiye. Za doprovodu tyrkysových Lamborghini, "nasty bitches" a nepremožiteľnej ochranky sa vydáva za veľkú mláku zachrániť ohrozenú diktatúru. A potom nečudo, že nielen v uliciach NYC sa ozýva: "Aladeen, Motherfucker." Je to nekorektné korektným, mainstreamovým dialektom kvázi masám neprístupným, ale nakoniec prevažnú množinu (aj menej sčítanejších) pozorovateľov uspokojujúci. Neviem či to bude tým prechodom od fiktívnej dokumentárnosti k priznanej hranosti alebo v tom prvoplánovejšom podávaní jednotlivých gagov, ale každopádne je to stále rovnako hláškovo nevyrovnaná a predsa účinná satira. Opäť maskovaná zhovadilosťou a s ohľadom na mieru únosnosti naťahovaná jak pupočná šnúra. Čomu sa táto pošahane inteligentná obžaloba neľudskosti vysmieva, to si aj uctieva... tým, že nepriamo poukazuje na onu utajovanú špinu-na jej šíriteľov a pripomína im, že to hlavne oni zabili utrpenie sarkazmom. Toto je taký vyfrndžaný Cohenov "payback" nadnárodným korporáciam, nebezpečným náboženstvám, rasám, pohlaviam, vratkej demokracii, ktorý má tu skvelú vlastnosť diváka rožšlahať v nepravidelných záchvatoch smiechu na márne kúsky a zaraz mu už po 3x atestovať, že Sacha nie je žiadny zľaknutý amatér, ale neortodoxný profesionál. "Ugly horse...":-) ()

Xmilden

Film, který mě donutí podívat se zpět na Borata, tentokráte trošku jiným pohledem. Cohenův Diktátor mě bavil, je tolik osvěžující v dnešní zvláštní cenzurované době koukat jak někdo s nadšením propaguje svůj sice zvrhlý, ale pořád názor. Ano, odstraňme demokracii a alespoň na 90 minut vzdejme čest diktatuře. Samozřejmě vtipkuju. Film má spoustu vynikajících záseků, nejvíce mě utkvěl homosexuální čínský státník, který zneužil Edwarda Nortona a už si dělá zálusk na Harveyho Keitela. Stejně tak mě pokaždé pobavilo decentní Aladdinovo naznačení, že toho člověka je třeba popravit. Těším se na další Cohenův biják. ()

Arbiter

Asi jsem nějak otupělej, ale já žádnou nálož nekorektnosti neviděl. Přijde mi, že Diktátor posunem od mokumentu k tradiční komedii dost ztratil. Borat tepal mnohem silněji a to prakticky ve všech směrech. Vybrané téma navíc v mnohém nastavuje zrcadlo tam, kde je postaveno tak nějak pořád ze všech stran. Potěšily spíš některý gagy, než celek. Nahoru to posouvá vrtulník a závěrečný proslov. Bez nich za 3*. ()

-bad-mad-wolf-

„Bude to kluk nebo potrat?“ Tradičně nekorektní Cohen, místy skutečně vypečené hlášky a situace, ale také dost předvídatelných a laciných fórků - a "hairy genital" humor mě moc netankuje. Ve výsledku jsem se ovšem bavil slušně - 7/10. ()

Ampi

Dawaco tallaabadeediina ka tagtay tii Nebigana gaadhi wayday. To jsem si nevymyslel, kdo bude chtít překlad, ať mi napíše. Sacha Baron Cohen bude muset asi brzo čelit alianci Kazachstánu, Rakouska a Eritrei za podpory Spojených států. Kritika některých nešvarů dobrá, způsob horší. ()

Hrabka

Diktátor má jeden jediný klad a to že obsahuje pár opravdu hodně povedených a vtipných scén. Nicméně jsem očekával, že ten humor bude v mnoha případech lepší a že budou co nejvíce omezeny určitý situace, který jsou už prostě moc a nepůsobí vůbec vtipně. To se bohužel nestalo, takže jsem chvílema jen kroutil hlavou, místo toho abych se bavil. A druhou výtku mám k ději a to především k její romantický stránce. Bože, to se ty ujetý romantický klišé musí srát i do takovejch filmů? Ke konci jsem z toho už šílel a můžu říct, že ten jejich románek přizabil tenhle jinak celkem slušně zábavný film. Jinak Cohenovi fandím, některý jeho narážky nemaj chybu, a doufám, že zase s něčím brzy příjde a že to tentokrát bude ještě lepší. 60% ()

kinej

Cohenův humor balancuje na pomezí geniálně trefných fórů a úplné debility. Jeho Aladeen po většinu filmu skvěle paroduje všechny ty šmejdské vůdce, jimiž je tento svět zamořen. Pak ale hodí do placu vtip daleko za hranicí dobrého vkusu, jemuž se snad nemohou smát ani ti nejzastydlejší z puberťáků (malí chlapečci, porod atd.). Ve filmech o Boratovi a Ali-G byl tento poměr hodně vychýlen v prospěch těch lepších fórů, v Brünovi spíš naopak a Aladeen je tak někde mezi. ()

LiVentura

Musím uznat, že z pověsti, která předchází pana Cohena, jsem se jeho filmům rád vyhnul, vidím ale, že to nemá smysl, chce bavit, smát se, parodovat, přednést svůj názor, inu proč ne... nakonec tam bylo opravdu dost vodů k zasmání se, i když někdy tak černých.. :-) ()

juta

"- Proč sis vzal cihlu? - Aby vyvážila váhu té druhé!" Tak Sacha Baron Cohen ani tentokrát nezklamal a Anna Faris s neoholeným podpažím přidala filmu ty správné grády. Aspoň je tu někdo, kdo se nebojí a dokáže udělat z těchto tabu, především pro Amíky, velkou zábavu v podobě komických situací, poskládané do velmi dobrého příběhu. ()

chezush

'' You're a very nice man. What the fuck did you call me? '' Satira na politiku, diktaturu a na svět, ve kterém žijeme. Šílené, rasistické, urážlivé, nevkusné, sexistické, vtipné,.. prostě vše, co mám na Cohenovi ráda. Čekala jsem něco jiného, ale žádné velké zklamání to není, v podstatě mi film dal přesně to, co sliboval trailer. I když se našlo pár hluchých míst a scény, které vtipné nejsou, přesto jsem se bavila. A nechápu, jak většina z Vás může Diktátora srovnávat s Boratem, nebo očekávat, že to bude na stejné úrovni. Diktátor je film, který se drží podle scénáře, kdežto Borat je natočený jako dokument a je v něm plno neplánovaných událostí. Takže pro ty, kteří očekávají a doufají v něco podobného jako je Borat, může být tento film zklamáním. '' Aladeen! '' ()

nunka

Sacha-Baron-Cohenov absurdistán - v maximálnej miere nekompromisný, drzý a vtipný...Hláška za hláškou, vtip za vtipom, toľko "blbých" a streštených vtipov na jednom mieste tak ľahko nevidieť. ()

paascha

Parodování arabů je tak vtipné, že jsem se několikrát málem po aladinoval. Budeme mít kluka nebo potrat? :-DDD ()

Fiftis

Za pár týždňov si z filmu pravdepodobne už zhola nič nevybavíte a vyložená klasika z diktátorov asi nebude, ale to nič nemení na skutočnosti, že milovníci kontroverzného a čierneho humoru si priamo pri sledovaní prídu na svoje. Príjemnou čerešničkou potom je fakt, že sa nejedná o samoúčelnú zbierku oplzlosti, ale o kompaktný satirický príbeh, ktorý vedľa pobavenia dokáže tiež niečo povedať. ()