Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

Miisha24

Na začátek plný napětí bohužel zbytek filmu nenavázal. Divák po úvodní drsné zápletce očekával více než předpokládaný zbytek filmu. Dojem vylepšuje skvělý Vetchý a fakt, že podobných filmů se v ČR moc nenatočilo. 86 minut, což je sama o sobě docela krátká stopáž, by se dalo zkrátit na polovinu... ()

Tobias_Sin

Skupina tří mladíků vyláká mladou holku do rozpadlé továrny pod záminkou focení, kde ji zbyjí, znásilní a nakonec zabijí.. Skutečně první část jsem těžko zkousával, toto téma z duše nesnáším.. Poté je film o morální krizi jejího otce, který trpí bolestí ze ztráty dcery a touhou pomstít se třem parchantům, kteří mu vzali jeho dítě. Z filmu jsem měl skutečně odpudivý pocit k několika hlavním postavám a naprosto jsem chápal dilema otce. Jak to dopadne, se podívejte. Film bych promítal všem mladým holkám, které jsou natolik hloupé, že se nechájí na toto nalákat.. skutečně smutný, místy drastický film o pomstě, strachu a hlouposti.. Pokud mám hodnotit, jak se mi film líbil, tak vůbec. Pokud se však mám zaměřit na to, co chtěl film sdělit, tak si myslím, že se to podařilo, možná až moc.. ()

Widlicka4

Pozitivní je, že Vendeta představuje typ filmu, který je české kinematografii poměrně dost cizí. A zpracování ve výsledku není vůbec špatné. Problémem ale trošku je, že trojice teenagerů je tak strašně nesympatická a Ondřej Vetchý standardně tak strašně charismatický, že si člověk poměrně záhy nepřeje nic jiného, než aby je jednoho po druhém pěkně odpravil k božímu soudu a hlavně, aby si to v průběhu plánu nerozmyslel (což poměrně hodně hrozí). A nejsem si jist, zda cílem tvůrců bylo vyvolat zrovna tyto emoce. Od podobného filmu, aspirujícího přispět do debaty na zásadní morální témata, bychom asi čekali větší odstup (napadá mě srovnání třeba s Kieslowského Krátkým filmem o zabíjení, který jsem hodnotil nedávno). A bohužel to trochu sráží i řada nesmyslů v ději, které sice nejsou až tak zásadní, ale jsou zbytečné, zase ta česká neschopnost pečlivé přípravy. Na druhou stranu se mi ale zase líbí postupné odkrývání toho, co se v opuštěné továrně stalo, že ten nagelovanej hajzlík sice byl hajzlík, ale ti ostatní, zdánlivě pasivní ve víru děje, nebyli o nic lepší... Na debut solidní tři a půl hvězdičky, prostor na zlepšení tu je. ()

rhodos

Film, jehož mottem je: "oko za oko, zub za zub" má zajímavé téma, ale zpracování značně pokulhává. Světlou stránku snímku tvoří pouze herecké výkony, z nichž vyčnívá brilantní herecký koncert Ondřeje Vetchého. ()

Jarisko2

Tři dny nad tímhle českým "thrillerem" přemýšlím. A asi je to dobře, protože v první chvíli po konci filmu to ve mě řvalo: ODPAD!! Ale vůbec ne kvůli námětu, nebo výkonům herců. Spíš kvůli vzteku na vše nedořečené a taky proto, že nemůžu uvěřit, že by nějaký státní zástupce, či kriminalista, či co to bylo za mamlasa, dokázal tátovi od zabitý znásilněný holky říct slova, která tam padla. To bych hodil do odpadu jeho. Asi každému divákovi, a těm s dospívajícími potomky zvlášť, proběhla hlavou myšlenka, jak by se oni v té situaci zachovali. Asi to nelze objektivně posoudit bez prožití, na druhou stranu je nutno dodat, kéž by tohle nikdo nikdy prožít nemusel... Celkově tedy film k zamyšlení, nutno si bohužel domyslet mnohé.. A nominace na ČL? Špatný vtip, myslím... ()

Kactaa

Syrový thriller, na mě zapůsobil, i když jsem ze začátku byla skeptická a myslela si, že to bude vykrádačka Bolera apod. Nakonec z toho vylezl zajímavej námět i celej film. 70% ()

sbinda

Toho času jen 62% dost dobře nechápu. Bylo to tak dobře zahraný až z toho děsí. Náhled do duše otce zavražděné dívky až na dřeň. Psycho jak má být. 80% ()

PORTER44

Ze začátku to vypadalo docela slibně psycho thriller jak má být,znásilnění pak zdrcený Vetchý,ale jak se objevily nájatí vrazi nebo co byli (Chmela,Taclík)kteří se na to vůbec nehodily přišlo mi to amatérsky zahraný a přestalo mě to bavit. ()

aneken

Komentář píšu s odstupem několika dní, kdy mi film pořád zůstal v hlavě. Asi to bude tím, že jsem sám otec a mám malou holku, takže jsem delší dobu přemýšlel, jak bych v takové situaci (do které se nikdy nechci dostat) reagoval. Pro mě film představoval hutný atmosférický zážitek, Vetchý výbornej a po delší době jsem někde viděl i Kaisera, který ve vedlekší roli taky velmi fajn, stejně jako Igor Chmela. Na režijní debut za mě výborné... ()

Jarmila68

vendeta:Co by jste udělali,kdyby Vám někdo znásilnil a zabil dceru?Nejdříve šok a pak se docela hravě zjistí kdo to udělal,znáte je a policie nemůže nic moc kluci jsou mladí....film se mi moc líbil,všichni herci hrají opravdu fenomenálně.Vetchý a takováhle role?Nejdřív jsem se obávala,protože ho mám uloženého jako rádoby trenéra v okresním přeboru:-)k mému úžasu jsem mu věřila vše co předvedl.Film je pro mě depresivní,nebo spíš startovací,vyždíme z vás bezmoc,vztek a agresivní náladu pomsta,vendeta.....název sedí:-)jeden z opravdu povedených českých filmů.A nenechte se ovlivnit zase těma géniálníma filmařema tady...umí fakt jen žvejkat jak strašný to je...proč na to vejrají nechápu.. ()

stuj

Psychol. drámo. Námět sice dobrý, ale celek takový rozpačitý. Alespoň Kaiser to dobře oživil. 3 hvězdičky jen proto, že je to česká záležitost. Být to jiná produkce, tak jen dvě. ()

Mr.Dude

Jednou za čas se stane to, že si zapomenu vzít prášek na moji demenci, tudíž si pustím nějaký český film. Při sledování Vendety jsem vykouřil krabičku cigaret, přičemž jsem si do pupíku klepal popel a doufal, že se vznítím a ušetří to tak mé utrpení ze sledování tohoto filmu. Jedna hvězda za Vetchýho. ()

cartyci

Očakával som som pomstu ako sa patrí. Pomst sice bola ale čo z toho ked ani neviem konkrétne čo sa chlapcom stalo. ()

RozaF

Absolutně syrový a depresivní příběh. Film, kde hlavní role nemohla být obsazena lépe. Ondřej Vetchý podává strhující výkon a na stejné úrovni je Oldřich Kaiser, kterému by už dávno slušel Hollywood. A Ondrovi taky. Wow ()

pawn

Mně se tento film líbil a myslím, že některé negativní recenze nejsou úplně fér. Jde o žánrový film, který se na české poměry docela povedl. Film dokáže vyvolat napětí a postavy jednají tak, jak člověk očekává, že by jednat měly. To jsou bohužel komponenty, které nemůže člověk od českých filmů očekávat automaticky, a tak jsem za ně rád. 4* ()

andydufrsn

Atmosféra to je první co už se mi asi navždy bude spojovat s tímhle filmem. Ta by se dala krájet a pak taky samozřjemě úžasný Ondřej Vetchý, který zde exceluje. Nesmím a nemůžu vynechat ani výborného Oldřicha Kaisera, který se zde za po čase vzchopil ke skvělému výkonu. ()