Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

Naby

Film se uz od zacatku ukazuje, takze je jasny, ze pujde o neco velkyho. Herecke obsazeni je vyborny, par znamych i neznamych tvari. Osobne jsem o tomhle filmu az dodnes ani neslysel, takze bylo super, ze jsem nic necekal. Film me ale naprosto dostal, protoze od sameho zacatku nebyl citelny jak nektery americky nesmysly a dokonce me nekolikrat mile prekvapil nebo i zmatnul. Zkratka pro me je to letos asi nejvetsi prekvapeni a zaroven i cesky film roku. Samozrejme naprosto vyborny herecky vykon hlavniho Herce. Celkove jsem mel na konci pocit ze mam stat a tleskat. Jasna 5* ()

R-2

Viděl jsem až nyní - 11.04.2015 a musím napsat opravdu dobré. Drama s jasným dějem, nikde nic navíc, Vetchý naprosto skvělej, příjemné vidět Kaisera, děj běží a nic nikde nepřekáží, prostě opravdu syrové, nahé drama, nic víc, nic míň, za mě 80% ()

P@\/EL

Povedený český thriller, jenž svým obsahem až zamrazí. Filmu se nedá upřít atmosféra a syrovost, které z něho srší. To vše navzdory tomu, že žádná zásadní vražedná akce nejde přímo vidět. Nechybí zde podplacení policajti, či neočekávané komplikace, zkrátka sladká pomsta, jak má být. A nakonec i Vetchý toho pomstychtivého otce hraje velice dobře. ()

Unrealik

Silné tři hvězdičky. Automobilová honička je slabší, ale jinak jde o zajímavý film. Byť některé motivy (policisté) mi přišly nedotažené. ()

La_Valette

Vendeta je klasický příběh o pomstě s tématem "oko za oko, zub za zub". A ačkoli je zápletka vcelku jednoduchá, díky dobrému scénáři, poměrně kvalitní psychologii postav a jejich hereckému ztvárnění s hudbou, která dobře podkresluje atmosféru filmu, se jedná o pěkný divácký zážitek, který obsahuje několik dramatických scén, kvůli kterým se vyplatí film vidět. Co ovšem celkový dojem z filmu kazí, je kameraman s parkinsonem, kvůli němuž celý film bohužel amatérsky působí. Drobná výtka, pak za malou fantazii scénáristy, když se chtěl doktor vyblbnout na vrazích, ačkoli chápu, že záměrem nebylo natočit "české saw". ()

sherudan

Takové jakési... nijaké. Když už chci použít provařenou zápletku, musím ji okořenit něčím inovativním, a to se tu nestalo. Ani Vetchý a Kaiser nic moc nezahrají (asi že vlastně nemají co), kamera až odpudivá, a strašné díry ve scénáři. Nerozumím třeba, kdo že vlastně ty kluky vezl na rekonstrukci - to byli policajti? A proč, když se hned na začátku naznačuje, že se vše zamete pod koberec? Dva policajti nebudou mít problém z toho, že mírnyx-týrnix zastaví chlapovi, a on je, ač amatér, zkušeně odzbrojí? Jak dlouho je nebude nikdo postrádat? Etc. etc. Chabé. ()

Nick321

Oldřich Kaiser: "Vím, že se stala hrozná věc. Ale tímhle život svojí dceři nevrátíte". Slova skoro jak od Konfucia. Ovšem kdyby se to stalo jemu, tak ty tři nezastřelí, ale přímo by je uvařil zaživa. A to je to pokrytectví dnešní společnosti. :-) Každý plnou hubu keců, jak by se neměla brát spravedlnost do vlastních rukou, dokud se něco podobného nestane přímo tomu člověku. ()

PhobiaCZ

Na české poměry zajímavé psycho, ale díky poutačům jsem očekával celej film nějaký duel Vetchého a Kaisera a bohužel dostalo se mi ho až zhruba v polovině filmu (takže nápis Vetchý vs Kaiser byl docela zbytečnej - diváci budou zklamaní). Byla tam spousta zbytečných scén na úkor těch potřebných (rozvinutí hlavní myšlěnky). Kdyby tam doladili ty chyby tak by to byl ale krutej filmek... ()

nogi

Netušila sjem, že český film umí i tenhle žánr: vysloveně jsem se nudila jen zhruba v polovině filmu, kdy divák pár minut čeká na to, jestli Vetchý udělá to, co udělat chtěl. Jinak předtím a potom všechno funguje (na české poměry) velice hezky. V začátku filmu trochu pokulhávaly herci (Šteflová a ti kluci) jejich výkony, ale konec konců, v každém českém filmu něco ujede. Po odchodu z kina jsem měla pocit, že jsem něco viděla a ne jen odseděla pištící serenádu animovaných skrčků ;) ()

karmalat

Svou atmosférou film patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co se u nás v poslední době natočilo. Těžké téma natočené na hraně syrovosti, ale naštěstí nepřechází do nesmyslné brutality. Mě film oslovil a myslím, že jsem pochopil, proč byl natočen. Ale je fakt, že ve Vás nadlouho zanechá docela depresivní pocit. Doporučuji. ()

Heated

Z kina jsem odcházel s rozporuplnými pocity. Odehrával se ve mě souboj mezi nadšením z nápadu, provedení, atmosféry, originality, výkonu většiny herců a naopak nevyužitým potenciálem, slabým příběhem, opět výkony některých (zejména mladších) herců a také stížností ze strany kamarádů na můj výběr filmu. Když to shrnu, tak pozitiva byla více pozitivní než negativa negativní (krásná to věta) a proto film hodnotím kladně. Každopádně jsem si hned po konci filmu musel položit otázku: "Proč?" Proč zrovna takhle? A co se mi autoři vlastně snažili říct? No, technicky to bylo dokonalé... **** ()

nauru

Slušný střih i zvuk. Očekávaný výkon Vetchého, přesto se nemohu zbavit dojmu, že scénář je podobný jako Bastardi, jen kvalitněji propracován, což mu ubírá na originalitě. ()

klobasa

Určitě 4 hvězdy,protože tohle jsem snad v českých poměrech ještě neviděl.Rape & revenge film v Česku?Ale ano.Já myslím,že docela funguje.Dobrá kamera,napětí a i nějaké ty oběti.Filmu by určitě prospělo rychlejší tempo a trochu více té brutality,ale i tak určitě stojí za zhlédnutí. ()

Piettro666

Aktuální téma,nové tváře a příjemné kulisy českých lesů. Kamera na velice solidní úrovni,hudba dokonale korespondovala s tím co jsem viděl. Ani jeden z herců pro mě nebyl rušivým prvkem,jak se někdy stává. Jediné co bych si do budoucna přál ,aby měl Vetchý v dalším thrilleru (pokud bude,což doufám!) svou postavu více z oboru a mohl tak povolit uzdu akčnějšímu pojetí. ()

Upswing

Neuveriteľne vydarený, strhujúci film o pomste. Na malej ploche ani nie poldruha hodinky, bez zbytočných slov a obrazových podrobností je zahrané všetko ! Ondřej Vetchý exceluje a Kaiser ma vôbec nevyrušil, práve naopak úloha mu sadla, aj keď som ho už odpísal. ()

noKOMERZIALL

koukám,že většina z vás má už z tý AMERIKY tak nablito v palicích,že bych vás profackoval.jedině jednobuněčný primitiv může srovnávat toto ČESKÉ veledílo s čímkoliv a obzvlášt americkým.Tímhle filmem Pan herec Vetchý jasně ukázal,že patří mezi nejlepší českou hereckou elitu,věřil jsem mu každičký pohyb.Výborná atmosféra,skvělí herci,prostředí dokonalé.Dávám 5 hvězd za pořádný ČESKÝ FILM narozdíl od většiny usmolených komerčních amerických blitek,natočených za stokrát větší peníze a s pomocí celé armády lidí. ()

r.a.s.l

Noční můra všech otců, ale za sebe pouze, že pokud bych byl v jeho situaci, neprošlo by to těm třem jen tak snadno... Za Dobrý konec pro Všechny, kdo kdy toužili se mstít hvězda nad 4.. tedy 5. Nečekaně měl scénárista odvahu to neukončit výstřelem do Vetchého zad v bažinách... Vetchý : Bravo! BTW : Oficiální text distributora je snad PRDEL??? to si snad PR manageri a second asistenti, a produkt manageri zahulili opravdu výživnej tovar!!! ()

majakmp3

Minimalistické drama, které omylem zabloudilo z obrazovky náročného diváka (ČT 2) na filmové plátno. Herci podávají uvěřitelné výkony (Ondřeje Vetchého jsem poprvé viděl v roli záporáka) a ani ničemu jinému nelze nic výraznějšího vytknout, nicméně námět mě, slušně řečeno, neoslovil. Vendeta je filmem, který nadchne pouze otrlou část publika a za celkové vyznění filmu dávám dvě hvězdy. ()