Speciální jednotka

Špeciálna jednotka

Special Forces

Akční / Válečný / Drama

Francie, 2011, 104 min

ELSU UNESL TALIBAN!...... /// O jedný krávě, která se rozhodne zachraňovat svět (čokoládou? Hovno! Novinářka to je!...), o životě SPECNAZ (Francie prostě nemá Johna...) a jedný zachráněný admirálský prdeli. Celý je to takový ...nevinný... a přitom celkem zajímavý. Třeba osvobození rukojmí je solidní instruktážní video a povedl se i záporák. Ovšem ne všechno je dokonalý, ale ( věřte mi) – trocha dobrý akce z Afghánu ještě nikoho nezabila.... ( hmm, tak proč je film věnovanej mrtvejm francouzskejm vojákům z Afghanistánu a statečnejm novinářům??). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Furt nechápu, proč je na hřbitovech tolik hrdinů. 2.) Dlouho jsem neviděl v akci pořádnýho ,,snajpra“. 3.) Mám radost, když při záchraně jednoho života vyhasne stovka dalších. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(30.12.2011)

Pouštní tuctovka s nezbytnou tematikou islámského teroristy. Celá má recenze zde.(17.4.2012)

Překvapilo mě jakou podívanou nám dokázali naservírovat takovíhle Francouzi. Jsme zvyklí když v závěrečné scéně nějakého hollywoodského filmu se objeví na zaprášené cestě Americký voják, který v každé ruce svírá dítě, další má za krkem a dvě se mu křečovitě drží kolem nohou. Do toho všeho vlají hvězdy a pruhy jako o duši a přichází neskutečný happyend za tónů Hanse Zimmera. Bohužel nemůžu prozradit jak to dopadlo v případě francouzské Speciální jednotky. Chvilku sledujeme Černý jestřáb sestřelen zalitý Slzami slunce a později se nám změní v Útěk ze Sibiře. Nic to nemění ale na faktu že se mi film opravdu líbil. Velkou zásluhu na tom mají sympatické postavy.(20.3.2012)

• Chrustyn

Stejně jako "Act of Valor" i "Speciální jednotka" se zaměřuje převážně na pomalejší a "reálnější" přístup k akci ale na rozdíl od prvně jmenovaného se o to "Speciální jednotka" opravdu jen pokouší a výsledná podoba ukazuje, že se jednalo o pokus marný. Je to velice slabý a nudný akční film, který se snaží dát mimo akci prostor i emocím ale nedokáže pořádně vykreslit charaktery, abychom dokázali hrdinům držet palce a již zmíněná akce je fádní až hanba a všechny přestřelky jsou nasnímané hodně špatně. Pro příznivce "Call of Duty" raději doporučuji mnohem lépe natočený "Act of Valor", který se jen nepokouší ale skutečně vypadá jako reálný akční film.(5.7.2012)

Diane Kruger, Djimon Hounson mojí dvaja obľúbenci. Ale nato, že je to akčný film + dráma tak je to dosť nudné v akčných pasážach. Natočené je to dobre, ale bez gradácie a Francúzi sa mi zdali nezabiteľný pri strelbách tvárov v tvár. Kde zase Talibánci boli asi slepý. Najviac ma upútal odvážny Sniper a jeho smrť bola síce dlhá ale malo to svoj charakter. Režisér si pekne pohrál s krajinou a celkovo s výpravou, sú tam nádherné scenérie a oblasti, kamera pekne prelietava okolo. Ale po dopozeraní filmu som mal neopísateľný pocit. Akoby ma niekto mučil nudením. 110 minút na jednej tónine sa nedá. 3* - 60%.(17.7.2012)