Speciální jednotka

Špeciálna jednotka

Special Forces

Akční / Válečný / Drama

Francie, 2011, 104 min

Slzy slunce na francouzský způsob - dokonce i ten velitel jednotky je drsný a holohlavý (jenže ne Bruce Willis, ale Djimon Hounsou). První hodina je plná dosti dobře natočených a strhujících přestřelek, členové jednotky nešetří sarkasmem a rýpají jeden do druhého, z talibanců jde když ne přímo strach, tak alespoň respekt. Druhá polovina s trmácením se přes Hindúkuš, během něhož se naštěstí (pro diváka) ukáže, že ozbrojení drsoni nejsou ani zdaleka tak nesmrtelní, jak se tváří, je senzační také, ačkoliv úplně jiným způsobem. Diane Kruger výborná, bez make-upu ještě krásnější než obvykle.(28.3.2013)

Nadprůměrná akční střílečkozdrhačka s válečným nádechem jako debut Stéphane Rybojada, který francouzskému filmu ostudu ani náhodou nedělá. Film si na nic nehraje, navíc panuje příjemnou vlastností vtáhnout diváka do děje a nutí jej držet palec partě profíků, kteří mají za úkol vysvobodit teráčema unesenou novinářku. Stručně - francouzská jednotka + Diane Kruger vs. pluk Talibánců, naháněčka přes Hindukůš k tomu. Komentář píšu dodatečně, protože jsem se právě nasral u tohoto americkýho odvaru. Spokojenost s nenáročností. 75%(4.1.2014)

ELSU UNESL TALIBAN!...... /// O jedný krávě, která se rozhodne zachraňovat svět (čokoládou? Hovno! Novinářka to je!...), o životě SPECNAZ (Francie prostě nemá Johna...) a jedný zachráněný admirálský prdeli. Celý je to takový ...nevinný... a přitom celkem zajímavý. Třeba osvobození rukojmí je solidní instruktážní video a povedl se i záporák. Ovšem ne všechno je dokonalý, ale ( věřte mi) – trocha dobrý akce z Afghánu ještě nikoho nezabila.... ( hmm, tak proč je film věnovanej mrtvejm francouzskejm vojákům z Afghanistánu a statečnejm novinářům??). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Furt nechápu, proč je na hřbitovech tolik hrdinů. 2.) Dlouho jsem neviděl v akci pořádnýho ,,snajpra“. 3.) Mám radost, když při záchraně jednoho života vyhasne stovka dalších. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(30.12.2011)

"Výsledek u speciálnich jednotek není nikdy zaručen, proto jsou speciální..." Kto by tušil, že táto veta z úvodu filmu zhrnie i film ako taký. Francúzštinu veľmi nemusím, preto som po veľmi, veľmi dlhej dobe zvolil český dabing. Ten ale riešiť nechcem. Príbeh, atraktívne prostredie, útek cez hory - hovorím si, toto bude ono. Bohužiaľ pri experimentovaní a hraní sa na hrdinov, výsledok už nieje zaručený vôbec. "Patrik" Eliáš odhodil hokejku, vzal sniperku a ukázal ako na to. Postavy sniperov vo filmoch mám rád, škoda, že režisér nevedel kedy dosť. Jeho beh pred asi 40-timi Talibancami, ktorí nie a nie ho trafiť, mi zvlnil obočie, rovnako prestrelka v horách kde štyria "špecialisti" strieľajú po stojačky!!! a proti nim opäť hromada Talibancov. Tí, buď majú slepé náboje, alebo sú kurva vážne slepí...Rovnako smiešne pôsobí návrat do dediny a prestrelka, kde im takmer všetko vychádza. Na istú smrť asi ťažko nájsť lepšie miesto ako úzke a spletité uličky, ale im to ide. Aby som iba nehrešil, boli tam aj dobré momenty a na to aby to bol výborný film , nebolo treba viac peňazí, len trochu reálnejší pohľad. Nič viac. Ako spomína lioncel, domáce kino dostalo zabrať...60%.(24.6.2012)

Napínavý a politicky nekorektní nářez, kde parta šesti charismatických týpků zachraňuje krásnou ženu ze spárů Talibánských fanatiků, prostě nemůže zklamat nikdy. Diane Kruger opět potvrdila, že je skvělá herečka, Djimon Hounsou tím respektovaným vůdcem prostě je a hlavní záporák má tak děsivé oči, že by z něj nejden dostal osypky. Konec se samozřejmě dal předvídat, ale spíše je to tím, že jsem v něj doufal :-). Jeden z nemnoha důkazů, že i v současné době lze natočit akční dobrodružnou jízdu s přímočarým a zároveň inteligentním dějem a zajímavými postavami. 80%.(20.1.2013)