poster

Speciální jednotka

 • Francie

  Forces spéciales

 • slovenský

  Špeciálna jednotka

 • anglický

  Special Forces

Akční / Válečný / Drama

Francie, 2011, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  ELSU UNESL TALIBAN!...... /// O jedný krávě, která se rozhodne zachraňovat svět (čokoládou? Hovno! Novinářka to je!...), o životě SPECNAZ (Francie prostě nemá Johna...) a jedný zachráněný admirálský prdeli. Celý je to takový ...nevinný... a přitom celkem zajímavý. Třeba osvobození rukojmí je solidní instruktážní video a povedl se i záporák. Ovšem ne všechno je dokonalý, ale ( věřte mi) – trocha dobrý akce z Afghánu ještě nikoho nezabila.... ( hmm, tak proč je film věnovanej mrtvejm francouzskejm vojákům z Afghanistánu a statečnejm novinářům??). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Furt nechápu, proč je na hřbitovech tolik hrdinů. 2.) Dlouho jsem neviděl v akci pořádnýho ,,snajpra“. 3.) Mám radost, když při záchraně jednoho života vyhasne stovka dalších. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(30.12.2011)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Pouštní tuctovka s nezbytnou tematikou islámského teroristy. Celá má recenze zde.(17.4.2012)

 • Xmilden
  ****

  Překvapilo mě jakou podívanou nám dokázali naservírovat takovíhle Francouzi. Jsme zvyklí když v závěrečné scéně nějakého hollywoodského filmu se objeví na zaprášené cestě Americký voják, který v každé ruce svírá dítě, další má za krkem a dvě se mu křečovitě drží kolem nohou. Do toho všeho vlají hvězdy a pruhy jako o duši a přichází neskutečný happyend za tónů Hanse Zimmera. Bohužel nemůžu prozradit jak to dopadlo v případě francouzské Speciální jednotky. Chvilku sledujeme Černý jestřáb sestřelen zalitý Slzami slunce a později se nám změní v Útěk ze Sibiře. Nic to nemění ale na faktu že se mi film opravdu líbil. Velkou zásluhu na tom mají sympatické postavy.(20.3.2012)

 • Chrustyn
  **

  Stejně jako "Act of Valor" i "Speciální jednotka" se zaměřuje převážně na pomalejší a "reálnější" přístup k akci ale na rozdíl od prvně jmenovaného se o to "Speciální jednotka" opravdu jen pokouší a výsledná podoba ukazuje, že se jednalo o pokus marný. Je to velice slabý a nudný akční film, který se snaží dát mimo akci prostor i emocím ale nedokáže pořádně vykreslit charaktery, abychom dokázali hrdinům držet palce a již zmíněná akce je fádní až hanba a všechny přestřelky jsou nasnímané hodně špatně. Pro příznivce "Call of Duty" raději doporučuji mnohem lépe natočený "Act of Valor", který se jen nepokouší ale skutečně vypadá jako reálný akční film.(5.7.2012)

 • VojinRyan
  ***

  Diane Kruger, Djimon Hounson mojí dvaja obľúbenci. Ale nato, že je to akčný film + dráma tak je to dosť nudné v akčných pasážach. Natočené je to dobre, ale bez gradácie a Francúzi sa mi zdali nezabiteľný pri strelbách tvárov v tvár. Kde zase Talibánci boli asi slepý. Najviac ma upútal odvážny Sniper a jeho smrť bola síce dlhá ale malo to svoj charakter. Režisér si pekne pohrál s krajinou a celkovo s výpravou, sú tam nádherné scenérie a oblasti, kamera pekne prelietava okolo. Ale po dopozeraní filmu som mal neopísateľný pocit. Akoby ma niekto mučil nudením. 110 minút na jednej tónine sa nedá. 3* - 60%.(17.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace