Speciální jednotka

Špeciálna jednotka

Special Forces

Akční / Válečný / Drama

Francie, 2011, 104 min

Kdyby se dávaly body za věrohodnost, řada filmů skončí na dně žebříčku. Je ale evidentní, že přes mezery v logice nejsem jediný, kdo si tenhle film užil. Speciální jednotka je svižná jednohubka, kterou si jistě budu pouštět často. Zde jednoduše účel světí prostředky. Koncept postavený na nutnosti přejít hory a dobelhat se pěšky až na základnu, je sice vykoupený řadou nelogičností, ale dává tak prostor více se seznámit s postavami a nepolevovat při tom příliš v akci.... (v hlavě mi nejvíc utkvěl bleskový souboj sniperů v půlce filmu)(2.1.2012)

Pokud člověk přehlédne ty nelogičnosti a nadlidské rozmnožovací schopnosti talibanců, včetně jejich schopnosti přemisťovat se z místa na místo v rekordních časech, tak jde o relativně koukatelný akčňák. Hvězdné obsazení, bohužel nepřidalo výrazně na kvalitě snímku.(27.4.2015)

Pre špičkovú militantnú akciu z blízkeho východu tu máme Čierneho jastraba. Pre poznávanie ľudí pri putovaní za slobodou cez Himaláje zasa Útek zo Sibíri. Špeciálna jednotka je ich francúzsky hybrid - nie vyslovene nudný, ale v akcii nevýrazný, a v rozprávaní príbehu plytký ako mláka na afgánskej púšti. A mermomoci sa nás snaží dojímať umieraním postáv, o ktorých nám nič nepovie. Herecky fajne zostavený mega-gíč.(1.2.2012)

Jeden vytipovanej kousek od Enšpígla, který hrál na neuvěřitelně drsnou notu. Takhle vostrej a chlapskej film jsem vážně neviděl hodně dlouho. Je teda pravda, že ze začátku jsem nechápal příběh a prakticky nic, co se ve filmu dělo. Střihač zřejmě sjel nějakou lajnu, protože tam skákala jedna dějová linka vedle druhý. Pak se ale vlastně hodně jednoduchý příběh rozjel a já čuměl na herce, kteří hráli tak správný chlapy, že i pot byste jim mohli stírat z čela, protože do toho dali vážně všechno. Samozřejmě ale nebyli sami, do cesty se jim připletla Dianka Krugrová, která tady ukázala, že je úplně jedno jak vypadá, pořád je neuvěřitelně skvělá a boží. Mimochodem, nutno dodat, že tady v tom filmu vypadala jako kdyby fakt tou stepí trajdala celý ty dny a noci. Tady jde všecko stranou. Podstatná je skvělá akce, která se střihačovi pro změnu povedla a správnost a chlapáckost, která se ve filmech dnešní doby málokdy nosí.(19.3.2013)

• Terva

...........skupina elitních vojáků se snaží osvobodit kontroverzní novinářku a dostat ji z nebezpečného území....... Někdy jsem i chtěl, aby ji někdo už konečně sejmul.(6.2.2012)