Kdo ovládá trh s ropou, může ovládnout svět. Ale nemůže ovládnout Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Nejlepší britský tajný agent James Bond zařídí, aby se tři miliony liber vrátily do rukou právoplatného majitele, ropného magnáta Roberta Kinga. Peníze, které prošly rukama teroristů, jsou však napuštěny výbušninou, která Kinga zabije. Bond proto dostane za úkol chránit magnátovu dceru Elektru, jež po otci převzala stavbu nového ropovodu ve střední Asii. Stavba je trnem v oku konkurenčním ropným firmám. Elektru navíc nedávno unesl obávaný a brutální terorista Renard. Mladé ženě se však podařilo zabít několik hlídačů a utéct. Agent 007 teď následuje Elektru do Ázerbajdžánu, kde se střetne s několika zabijáky na motorových padácích. Kvůli informacím o Renardovi se znovu setká se svým dávným nepřítelem, bývalým agentem KGB Valentinem Žukovským, který nyní čile podniká v kasinech a ve výrobě kaviáru. Od něj už vede přímá cesta na ruskou atomovou základnu v Kazachstánu. Bond zde poprvé stane tváří v tvář Renardovi, jenž právě provádí dobře zorganizovanou krádež plutonia z vyřazené rakety. James Bond přežije souboj s Renardem jen díky svým výjimečným schopnostem a díky odtažité jaderné vědkyni Christmas Jonesové. Zároveň pojme podezření, že Renard a Elektra Kingová ve skutečnosti spolupracují... (Česká televize)

Rozjimatel

Najlepšia bondovka s Brosnanom. Po predchádzajúcej časti som už ani nedúfal, ale kvalita stúpla o 2 triedy. Film zábavný od začiatku do konca, konečne zaujímavý scenár plný nápadov a nie len roboticky vyrobená akcia bez štipky fantázie. No a to obsadenie, to bola lahôdka. Výborný psychopatický záporák, skvelý Coltrane a hneď dve špičkové bond girls, z ktorých dvoch ťažko rozhodnúť, ktorá je príťažlivejšia. Rola Sophie Marceau navyše skvele zahratá, postava pôsobila veľmi charizmaticky. ()

willis

Tak na tomhle filmu jsem byl v kině a můžu říct, že to bylo velký zklamání. Scénárista se řídil heslem "protřepat zamíchat", od první scény kopíruje a míchá starší scény z Bondovek (honičky na člunech, lyžích, ponorka to už tu bylo minimálně jednou). Ten pocit, že jsem to už někde (tím myslím v jiném Bondovi) viděl, trvá až do konce filmu. Nudil jsem se a film nezachránila ani D. Richards. Z reakcí tady mám pocit, že jsem snad viděl jiný film. ()

Macik

Jedna z těch lepších Brosnanových Bondovek.Ač nerad,musím zkritizovat výkon D. Richards připadala mi tam trapná.Narozdíl od Hvězdné pěchoty nebo Scary Movie 3 :).. ()

Ollie235

Brosnana mám jako Bonda rád. Tento příběh agenta 007 je možná poněkud přestřelený, ale bavil jsem se výborně. Určitě jedna z lepších bondovek, které jsem doposud viděl. ()

Yardie

No, nějak extra mě to neoslovilo. Obecně Bondovky (kromě posledních tří) mě nikterak zvláště nebavily, resp. neuchvátily. Některé mě bavily trošku více, některé méně. Ale obecně - kouzlo Bondovek mě minulo. Zde to nebylo jinak - nulové napětí, atmosféra, která mě nevtáhla, necharismatický záporák a celkově mi to přišlo takové mdlé. Sice se objevilo pár vtípků či průpovídek, ale taky nic extra. Prostě průměrný akčňák na jedno kouknutí. Ale asi mě to fakt míjí... Howgh! ()

Marius_ss

Áno ! Takto presne ma vyzerať moderná Bondovka ! Po Casino Royale a Skyfall jednoznačné najlepší "novodobý" Bond. tento film ma takmer všetko. Prológ, ktorý vtiahne, skvelú akciu, pri ktorej som sa bavil a zároveň som nemusel krútiť hlavou (ako pri predchádzajúcich Brosnanovkách), konečne pekné BMWčko, a asi najkrajšie duo Bondgirls vôbec. Navyše aj nová "M" mi tu začala byť sympatická. Zároveň je to dôstojná rozlúčka s legendou tejto série, Desmondom Llewelynom, ktorý sa ako posledný zo "starej partie" porúčal, a zastavila ho až smrť... no v peknom a požehnanom veku 85 rokov. Česť jeho pamiatke. ()

Renfield

Zajímalo by mě, jaké další vychytávky potřeboval ten údajně nedokončený Batmobile, který si Q konstruoval na důchod a Bond mu ho kompletně zrušil. Samozřejmě podstatně více utrpí okolí úvodní honičky, na stole nezůstane ani ten poslední ubrus. Sice tyto velkolepé destrukce nevyhledávám, ale v tomto případě je třeba říct, že honička motorových člunů je tou nejlepší akční scénou a vlastně by byla i nejlepší scénou, nebýt mladíka (samotný John Cleese), kterého si vychoval Q. Desmond Llewelyn se tímto zasloužil o povedený odchod do důchodu, žel velmi krátkého. Akce je prakticky nepřetržitá, ale mimo úvodní scénu už působí dost nedotaženě. Příjemným oddechem jsou části se solidně hrající Sophie Marceau, naopak Denise Richards se nedá věřit ani to mokré tričko, ale pro to tu stejně není. Tedy takhle, pro mokré tričko tu samozřejmě je, pro špičkové herectví nikoliv. Nejvíc zvědavý jsem byl ale na Renarda, superpadoucha, co dokáže... no, udržet žhavý kámen. Robert Carlyle tady nemá příliš co hrát, Renard zůstává největším zklamáním a je trestuhodně nevyužit. 60% ()

Yoss

Sophie Marceau je jedna z najzmyselnejších bond girls. A Pierce Brosnan tu zahral svoj priemer,  ani nenadchol, ani nesklamal. ()

MacGyver

James Bond je znova vo forme!!!:) Jeden svet nestačí ponúka všetko, čo od neho fanúšikovia očakávajú: legendárny agent jej veličenstva s prehľadom porazí dostatočne megalomanského ,,záporáka“ (a ,,záporáčku“:), verný tradíciám si pripíše pár prsnatých trofejí najvyššej kvality a obidve zmienené ingrediencie dobrej bondovky sú podávané slušne pretrepané s tradične krásne nerealistickou dychberúcou akciou... Scéna, keď sa James a Christmas pokúšajú zneškodniť časovanú bombu v module rútiacom sa šialenou rýchlosťou ropovodným potrubím a 007 pokojne zahlási: ,,Život je plný drobných problémov.“, je naozaj skvelá a 100% ,,bondovská“:) ()

Vronsky

I přes svůj životní styl vstoupil James Bond s přesností merchandisingových hodinek i podevatenácté do stejného řečiště stříbrného plátna, aby jako britský agent s tváří irského aktéra (Pierce Brosnan) vypil tradičně upravené martini s vodkou, svedl nejkrásnější ženy planety a jen tak mimochodem se suverenitou sobě vlastní zachránil svět. Nicméně půvabná nadsázka je vzácně přeladěna na frekvenci takřka schwarzeneggerovské akce, ze které v kontrastu s Brosnanovou elegancí vybroušeného diamantu bolí oči. Dostatečně utěšujícím lékem však budiž Sophie Marceau a Denise Richards, jejichž půvab v dokonalé harmonii se šarmem současného 007 navrací filmu pečlivě budovanou atmosféru a umocňuje ji minimálně na třetí, to vše v exotických oblastech, střídajících se tempem z ruky v extrémech myslícího scénaristy. Ve výsledku tak předjubilejního Bonda zařazuji mezi ty třpytivější ozdoby celé série, v jejíž poslední generaci představuje snímek Jeden svět nestačí dokonce nesnadně překonatelný vrchol. ()

Brejlil

Jedna z lepších bondovek Pierce Brosnana. Úvodní honička na Temži je excelentní, zápletka je relativně nečekaná, hlavní záporák je docela překvapivý a třešničkou na dortíčku je řádně proprsená nukleární fyzička. A skoro pořád se něco děje. ()

Emzet

Velmi podprůměrné. Denise Richards coby nejhorší Bond girl vůbec, nijací záporáci (agent s kulkou v hlavě mi přišel spíš k smíchu) a bizarnosti jako pily na helikoptéře (kdo viděl ví) tento snímek rozhodně nezachrání. ()

rotel

Nie som práve priaznivec Jamesa Bonda, takže preto také hodnotenie. V tomto prípade som ale nadšený z kvalitného obrazu a zvuku / remastrovaná DVD edícia /! ()

maty39

The World is not enough je návrat někam do doby Mooreových bondovek. Bondovky v té době využívaly hi-tech propriety, futuristická vozidla a zbraně, ženy byly spíše jako okrasa, padouši jako by byli potomci Lexe Luthora a akční scény se snažily využívat co nejvíce rozmanitosti. Jasně nám to dá najevo hned úvodní honička na Temži. Také další lyžařská akční scéna odkazuje na klasické lyžařské bondovské eskapády. K moderněji pojatým akčním scénám se zase odkazuje loupež jaderné hlavice, aby jsme se opět nostalgicky vrátili do starých časů v epizodách v potrubí a vrtulníkem na konci. Ve své době bylo finále označeno za jedno z nejhorších, ale já bych to tak černě neviděl. Není příliš zajímavé, ale pořád je o parník lepší, než třeba finále Quantum of Solace. Pokud jde o padoucha, tak člověk by čekal, že když máte Roberta Carlylea, tak mu dáte trochu prostoru a nějakou šanci na konfrontaci s Bondem, ale toho se nedočkáme a Carlyle je tak zoufale nevyužitý. Sophie Marceau je ucházející, ale naprosto jí zastiňuje (alespoň v mých věčně pubertálních očích) nejvíc sexy vědkyně v historii vesmíru Denise Richards :-) The World is not enough je mírným odklonem od čistokrevných akčňáků a nostalgickou vzpomínkou na uplynulá léta v bondovkách. Apted překvapivě nevypadá úplně ztraceně v ačních scénách (možná měl schopný dohled) a občas vytáhne i nějakou zajímavou scénu ze scénáře. Poměrně slušná bondovka. ()

Jaroslaf

todle mě zaujalo už v době uvedení, konkrétněji řečeno mě zaujala hlavně Denise Richards .) je tu neskutečnej kusanec! ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze