Kdo ovládá trh s ropou, může ovládnout svět. Ale nemůže ovládnout Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Nejlepší britský tajný agent James Bond zařídí, aby se tři miliony liber vrátily do rukou právoplatného majitele, ropného magnáta Roberta Kinga. Peníze, které prošly rukama teroristů, jsou však napuštěny výbušninou, která Kinga zabije. Bond proto dostane za úkol chránit magnátovu dceru Elektru, jež po otci převzala stavbu nového ropovodu ve střední Asii. Stavba je trnem v oku konkurenčním ropným firmám. Elektru navíc nedávno unesl obávaný a brutální terorista Renard. Mladé ženě se však podařilo zabít několik hlídačů a utéct. Agent 007 teď následuje Elektru do Ázerbajdžánu, kde se střetne s několika zabijáky na motorových padácích. Kvůli informacím o Renardovi se znovu setká se svým dávným nepřítelem, bývalým agentem KGB Valentinem Žukovským, který nyní čile podniká v kasinech a ve výrobě kaviáru. Od něj už vede přímá cesta na ruskou atomovou základnu v Kazachstánu. Bond zde poprvé stane tváří v tvář Renardovi, jenž právě provádí dobře zorganizovanou krádež plutonia z vyřazené rakety. James Bond přežije souboj s Renardem jen díky svým výjimečným schopnostem a díky odtažité jaderné vědkyni Christmas Jonesové. Zároveň pojme podezření, že Renard a Elektra Kingová ve skutečnosti spolupracují... (Česká televize)

Alca

S Dnes neumírej nejlepší bondovka, která byla natočena. Kam se hrabe nový představitel Bonda na Pierce Brosnana! ()

Kubi21

Moje nejoblíbenější brosnenovka. Má to spád, má to humor, má to kvalitní příběh, má to krásné ženy a je to Bond. Prostě nemohu jinak, než dát 5*. Baví mě vše. Od upravení kravaty pod vodou až po lyžovačku a jízdu v potrubí. ()

helrohir

Spolu so Zlatým okom sa jedná o najlepšiu Brosnanovu bondovku. Film má spád, dobrý scenár a plno akčných scén. Zaradenie Sophie Marceau ako zápornej postavy mi v priebehu filmu takmer vyrazilo dych, a to je len dobre, pretože takýto zvrat som naozaj nečakal. ()

kubilov

Nejlepší Brosnanovka, re-watch po dlouhých letech to jednoznačně prokázal. Jeden svět nestačí má fajn příběh, super akční scény a velmi kvalitní pár bondgirls. Pomník studenoválečným špionským soubojům a jen kousek od 5* ()

Pitryx

Slušná Bondovka, ale zase tolik bych z ní nedělal. Jako oddechovka na nedělní podvečer dobré, děj má švih, ale zase se mu nevyhnou slabší místa. Podruhé asi netřeba? 2013031719905/0 ///** a půl ()

Patches1984

Ech, podvacátý už moc nevím, co napsat, abych se ve všem neopakoval. Takže jenom ve zkratce - Brosnana pořád moc nemusím, ale proč ne; honiček tentokrát naštěstí nebylo tolik a/nebo tak dlouhých, aby vyloženě nudily, takže taky cajk; bondgirl (obě) v pohodě, ačkoliv Denise Richards prostě ten doktorát z atomové fyziky nevěřím. Jako plusy jsem ocenil především (sice předvídatelný, ale couž) dějový zvrat o sto osmdesát stupňů, Johna Cleese a hlavně výrazně komplexnějšího a lidstějšího záporáka, než je u celé série zvykem. Po těch desítkách vyšinutých megalomanů je příjemnou změnou vyšinutý tragický antihrdina. Díky za něj. 8/10 ()

JosefTomas

Odvážnější příběh, který je sice doplněn nějakými vtipy, aby nepůsobil tak moc vážně a důležitě, což možná je i škoda. V jádru má ale osobitý příběh, který je rozhodně zajímavý a dokáže diváka vtáhnout. Jen škoda, že to téhle sérii nezůstalo delší dobu, to by bylo super. ()

subic

Počáteční honička na člunech slušná a Bondova pochroumaná klíční kost po zbytek filmu, jízda v ropovodu je slušná, honička na lyžích už tu byla víckrát, závěrečná ponorková scéna je taková už vyšumělá. K tomu obludné BMW Z8 a helikoptéra s těmi ozubenými vše-řezacími koly. Padouch Robert Carlyle vstoupil do povědomí o 3 roky dříve v legendárním Trainspottingu a tady v podstatě skončil s velkou produkcí. V tomto dílu jsou 2 bondgirls už starší Sophie Marceau a Denise Richards patřící k těm nejhezčím. I tak dávám frčku dolů, v porovnání se 2 předchozími bondovkami je tu už znát pokles, asi se na to nemůžu dívat každou chvíli. ()

0verseer

"Snad aspoň umíte lyžovat." "Byl jsem připraven na chladné přijetí." Po Tomorrow Never Dies som k ďalšej bondovke pristupoval s minimálnymi očakávaniami. Po jej vzhliadnutí som však ostal veľmi príjemne prekvapený. The World Is Not Enough takmer dorovnalo aj Golden Eye a v mojom rebríčku Brosnanových bondoviek teda obsadila striebornú priečku. Zajatie M, zvrat v deji spôsobený jednou nemenovanou postavou, krásna bondgirl v podaní Denise Richards, ktorá tromfla aj samotnú Elektru, to všetko mi zaručilo spokojnosť. Len z toho záporáka, ktorý nemal cítiť bolesť, ale na konci si v pästnom súboji (takmer) nechal od Bonda nakopať prdel sa dalo vyťažiť trošičku viac. 8/10 ()

PlayEasy

Hmmmm.... tak teď nevíme, jestli je krásnější podlá Sophie Marceau či mladá Denise Richards, každopádně Pierce Brosnan je jako Bond opět výborný v této výjimečné bondovce s bohatou akcí a skvělou honičkou na Temži. Poslední role Desmonda Llewelyna jako Q, protože ve stejném roce zemřel. Nu, tak už to u živovtních rolí bývá :). Povedený a - jak jsme již psali - výjimečný díl. 80% ()

maoc

Na bondovské poměry propracovaný příběh s twistem, krásná zlá i hodná holka Sophie i Denise, rozlučka starého dobrého Q, Cleese, který si kus Monty Pythonů přenesl i sem (úplně jsem viděl Ministerstvo švihlé chůze) a mnoho dalšího. Jen mi vrtá hlavou ten nepochopitelný a špatně odůvodněný posun, proč měl šéf ostrahy odjet za podivně zabitého atomového vědce do Kazachstánu k likvidaci hlavic. Bond se tam ocitl ve vleku událostí, protože netušil, kam jde, jen, že je to důležité. Ale proč tam měl jet ten blonďatý mlamoj... Tohle neodvyprávěli dobře. Ale jinak má Jeden svět nestačí šmrnc, stejně jako Garbage, kteří byli řekl bych hodně netradičně zvoleni jako její interpreti. BTW Sophie se nejmenuje Elektra náhodou a její temné nitro je osudově přitažlivé, stejně jako její krásný zevnějšek. Mlask! ()

Pete

Brosnan #3 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Renard, zabiják s kulkou v hlavě, kvůli níž necítí bolest ani strach, je stále chytřejší a silnější do momentu kdy zemře, což bude brzy. Takže asi tak. ()

Johny_MH

Bondovka které chybí pouze pár let konzervace, aby se stala klasikou celé série. Mám ale podezření, že v bondovkách začínají mít vedoucí postavení ženy - myslím charakterově:)). Doufám, že to bude jen přechodné a brzo se dočkám dalšího skvělého zloducha. ()

spoke odpad!

i když to hodnotim asi přísně, bondovky prostě nesnášim....možná, že film to je dobrej, ale.... ()

pasqviL

Brosnan je dobrý bond. Film má dobrou rychlost, honičky jsou výborné, bond má cool vychytávky, krásne bondgirls. Co víc si od bondovky přát ? ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze