Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

panMartin

Neskutečné! Šestý díl se opět velmi úspěšně drží v duchu předchozí pětky a je možná ještě víc akčnější než kdy dřív. Ještě trochu větší náhul než pětka. Už v pátém díle Justin Lin ukázal, že se nehodlá držet při zemi a snad z každého druhého záběru byl cítit velkorysý rozpočet. Lin se nechal unést a rozhodl se naprosto ignorovat zákony fyziky (což zejména ve scéně, kdy Vin letí vzduchem aby zachytil Letty je) vrchol. Nejinak tomu je i v šestce. Příběh není hloupý. Film, který absolutně nemůžete brát vážně. Jestli předešlý díl byl přehnaný, tak tento díl je král přehnaností ale zábavný. Nejlepší je scéna na konci. Jason Statham jako záporák, to si zatím ani nedovedu představit. Nevěřil bych že to řeknu, ale už teď se těším na sedmičku. ()

Radiq

Ach jo, tak tohle už zase šlo do sraček. Nebudu tady ani rozebírat ten děj, protože jsem mu prostě neuvěřil. Neuvěřitelně geniální protivník, co chce ovládnout svět a má k tomu tým, prostředky a schopnosti, byl sice zahranej skvěle, ale nesmite nad tim moc přemejšlet. Taky návrat přeživší Letty se ztrátou paměti bylo jak špatně srostlá zlomenina a spolupráce FBI a jejich bandy, která je taky jak technicky, tak akčně vybavená a umí všechno a zvládne všechno, bylo na muj vkus trochu nedomyšleny. Ale to jsme se nedostali k tomu nejhoršímu - k akci. Né že by byla špatně natočená (no, i když...), ale hlavně byla uplně nesmyslná! Lítání vzduchem, výbuchy, bitky, přestřelky, všechno přehnany jak kdyby po vás přeběhlo stálo bizonů. Bylo tam toho tolik, co by nepřežili nebo prostě nezvládli, že by chcípli v každym druhym záběru. Ne, prostě tohle nebrat! To se na další díl vubec netěšim, protože to bude určitě uplně to samy... ()

Deyw

Super..ještě víc cool, než five, ale o to šílenější..akce nemá obdobu a dwayne johnson je prďák! ()

Sabrewulf

Samozřejmě se akce díl od dílu stupňuje do absolutní zhovadilosti, za všechno hovoří Supermanský let přes most, nebo nekonečná vzletová dráha, ale tady musím dát alespoň tu jednu hvězdičku, protože scéna s tankem je fakt dobrá (tedy až na toho Supermana). Dwayne je tu ještě rychlejší a zběsilejší... ehm, chci říct otravnější a nudnější. ()

JaT

Akční komedie -některé scény jsou tak přehnané, že jsou až zábavné. Každopádně parádní jízda plná akce, aut, známých tváří a humoru. **** předpremiéra ve 4D - Nový Smíchov, 22.5.2013 ()

Gonzi

Mno, sice je všeho víc, ale často je to zbytečně ve tmě. Toto by až tak nevadilo, kdyby tam navíc nebyl shaky cam s motion blurem. Takto je to bohužel často dost nepřehledné, což akci sráží místy na kolena a rozhodně je citelně slabší, než v 5ce. Pořád je tam ale kupa luxusních momentů a osobně jsem z kina zklamaný nevycházel (nutno ale dodat, že dva přátelé, kteří žrali 5ku asi tak, jako já zklamaní byli). Každopádně je 5ka o dost lepší. PS: Trochu mi vadil děj, přecejen 5ka je v rámci blockbusteru alespoň trošku "chytrá" (berte s velkým nadhledem), kdežto tady jsou místy naprosto extrémní logické faily (a tím opravdu nemyslím fyziku), na kterých třeba stojí celé dějové zvraty. ()

miguel_111

Akčné scény boli na dosť vysokej úrovní, relatívne celkom prehľadné a bolo ich tam na celkovú dĺžku filmu zato dosť hoci občas pri niektorých scénkach (spomínaný Vin Diesel ala Superman) sa dosť popierala logika a fyzikálne zákony ako už bolo v niektorých komentároch písane, ale základom je to nech sa človek baví a ja som sa bavil kráľovsky. Fighty Michelle Rodriguez vs. Gina Carano boli pre mňa asi tak epické ako Fight medzi Vin Dieselom a Dwaynom Johnsom z predchádzajúceho dielu len v ženskom garde a tak môj názor je ten, že Gina Carano bolo zvolená pre tento film výborne. Dwayne Johnson už ako v predchádzajúcom dieli fantastický a jeho zjav vo filme je len ťažko prehliadnuteľný a spojenie síl Diesel/Johnson pri fightoch tiež bombastické. Humorne scény boli tiež celkom fajn a človek sa popri akcii aj trošičku zasmial a hlavne Tyres Gibson exceloval najviac (detský olejček a pod.) ma pobavili. Hlavný záporák tiež fajn a scéna s konca filmu určite tiež navnadila na ďalší diel. Celkove o objektívne hodnotenie je asi také, že kvalít predchádzajúcej časti to síce nedosahuje, ale zabaviť som sa zabavil. Pre mňa 75%. ()

Triple H

V angličtine je jeden pekný, zaužívaný termín - "jumping the shark". Znamená to okamih, kedy séria (filmová či televízna) stratí určité svoje atribúty, kedy dochádzajú normálne nápady a v snahe zaujať publikum nastupujú absurdnosti. Fast and Furious 6 je IMHO okamihom kedy táto konkrétna séria "preskočila svojho žraloka". Na gigantické rozmery, do ktorých značka Fast and Furious napriek akejkoľvek logike v posledných rokoch narástla (povie mi niekto filmovú sériu, kedy by 6. diel zarobil s prehľadom najviac zo všetkých?), má totiž šiesty diel až príliš fádny a hlúpy scenár. Zápletka kedy Hobbs potrebuje práve Torretov tým je dosť veľká volovina už z podstaty veci, ale korunu tomu nasadí oživenie zomretej postavy, ktorá má amnéziu (ehm) a je na strane zloduchov. Od Fast and Furious rozhodne nečakám scenáristický diamant, ale toto už je trošku za hranicou. Za hranicou je aj štylizácia Vina Diesela, ktorý úplne stratil tú obyčajnú, poctivú chlapskosť z prvého filmu. Je z neho absurdne omnipotentný hrdina, ktorý všade bol, všetko vie, nič ho nikdy nerozhodí a samozrejme zmastí každého kto mu skríži cestu. Ten skorozáverečný skok ponad nad visutou diaľnicou už rozosmial celé kino. Skrátka vo filme sú všetci kolekcia tých najmachovejších machov akí kedy žili + Tyrese Gibson je za smiešneho, hlúpeho negra. Problém je aj miera absurdností, ktoré sa vo filme objavia. Opäť - nečakám od toho komornú drámu, ale odtiaľ potiaľ. V päťke tvorcovia obsah ako-tak vyvážili, aby neskĺzli do paródie - tu už sa ale pohybujeme na inom leveli. Chápem, že snaha je robiť pokračovanie zábavnejšie a masívnejšie ako predchodcov, ale fakt - aby nám Diesel skákal ponad rokliny a hlavičkoval obrov, no už by toho silného tabaku aj stačilo, nie? Och a palec hore aj pre najdljšiu ranvej na svete. ;-) Ale pobavil som sa celkom fajn, hoci Fast Five sa mi určite páčilo o pekný kus viac. Uvidíme aká bude sedmička. ()

mo cuishle

Přehlídka steroidů a absurdních akcí... Trochu zbytečný 6tý díl, nemluvě o tom konci :D Ale i tak na tuhle partičku se vždy ráda znovu podívám i když už nám kluci trochu zestárli : ) Viděno v kině, 70% ()

ing.Frosty

Tyhlety scénáristiké kličky mě vždycky pošlou do kolen. Znovuoživení Letty je těžký kopanec do koulí všech fanoušků Elsy Pataky (a nejen jich). Veškerý tyhle oživovací situace jsou zkrátka špatné. Po nekonečně dlouhé ranveji je tenhle fakt asi to nejdůležitější, co jsem chtěl sdělit. Jak jsem byl u pátého dílu nadšen, tak zde všechno sklouzlo zpět k prvnímu dílu. Akorát to měřítko poněkud narostlo. Justin Lin do nás pumpuje jednu nářezovou akci za druhou a to takovým tempem, že člověk zkrátka nemá šanci vydechnout. Což by ale někdy nebylo na škodu. Problém je v tom, že pokud nějaká postava otevře ústa a nevypustí z nich nějaký vtip nebo suchou hlášku v případě Rocka, nedá se to moc poslouchat. Luke Evans se po většinu času tváří jako ultimátní drsňák a člověk mu to i věří, ale jeho postava se nemá o co opřít. Prostě potřebujeme nějaký vercajk, co má miliardovou cenu a postavíme z toho ultimátní zbraň. Což jsem taky moc nepochopil, jelikož se celá zápletka odbyde v jednom dialogu, hlavně abychom mohli zválcovat další vozový park. Řemeslo brilantní a bitky na blízko hodně povedené, ale honičky jsou někdy už tak přepálené, že jsem měl pocit, zda z nás někdo nedělá už moc velké blbce. ()

chelseaman22

Vyberte si to nejpohodlnější křeslo, nohy dejte šejdrem do uličky a flašu Mattonky umístěte po pravici. Opona se otevírá a song od jakého si černocha z Harlemu začíná dunět. Tma je rozbouraná nesnesitelně lahodným řevem motorů Nissan GTR a Dodge Charger 70'. Celý film by se dal specifikovat jako časová řada. 1. KOMPONENT (trendová funkce) - s přibývajícím časem se zvyšuje intenzita zatěžování motorů, pěstí a velkolepých honiček v Británii a Španělsku. 2. KOMPONENT (cyklická složka) - hlavní hrdinové mají kosti z oceli (nemožnost neúspěchu). 3. KOMPONENT (periodická složka) - tlachání je vždy výborně vykompenzováno řevem veskrze amerických krasavců a konečně 4. KOMPONENT (náhodná složka) - neočekávaný výkyv v délce ranveje, auta jedou cirka 100 km/hod, tato jízda trvá dobrých patnáct minut. Resumé? Ranvej dlouhá 25 kiláků českých! Alergie vůči hlavním hrdinům byla zničena Zyrtecem, jež byl prezentován tak úžasnými auty, že jsem zdařile ignoroval o kolo stojící modelky v negližé. Znamenitá náplast ne neakčního Železného muže 3! 91% Celosvětový výdělek k 20. 6. 2013: $639,250,590, což je 4,00 násobek budgetu...........65. nejvýdělečnější snímek historie ()

Ogen

Já si nemužu pomoct, ale pro mě neskutečná nuda.... at sem se snažil sebevíc to brát s nadhledem tak to nešlo. Hudba dobrá i ten střih se dal ale pro mě osobně to nepřekonalo pětku. Dwayne tam skoro ani nebyl což mě mrzelo. A neskutečně nereálná a šíleně divná scéna s letadlem celou tuhle scénu měli předělat a překopat jí .. pro mě tři jen za střih, hudbu, auta a ty holky. :( ()

SniperG1

Tak bylo tam pár opravdu nesmyslných scén, ale to už prostě k rychle a zběsile patří! A já se bavil od začátku až do konce... :) 75% ()

Doudis19

Po senzačním předchozím dílu, který je neoddiskutovatelně tím nejlepším z F&F, mírné zklamání. Už nějak všechna ta přehlídka drsňáků a akčních šíleností nefunguje jako celek. Navíc Londýn není Rio. ()

Lachtaan

Jiní už jej zase kritizují, pro mě to teď po letech připomenutí bylo to Rychle a zběsile, které s přehledem můźe konkurovat i samotné pětce. A hlavně - je tu Luke Evans. A tomu žeru prozatím jakékoliv role. Ať ve slabších filmech, nebo ty záporné, které nám ho mají záměrně znepříjemnit. ()

Script

To co se mi líbilo na Rychle a zběsile 5 se v šestce vypařilo. Děj nebyl nijak výrazný. Byl jednoduchý a nijak chytrý. Honičky v autech začínají mít vady jako v ostatních dílech. Působí velmi uměle a nahraně. Postava Dwaynea Johnsona nabrala na trapnosti a hlouposti. Začal se chovat jako naprostý buran, který neví coby (Jak mohly z takového sympaťáka udělat takovýho vola?!). Pětka měla jen jednu chybu, která se vymykala fyzice. Tenhle díl jich měl asi tisíc!! Po pátém dílu jsem tedy čekal něco víc. Hrozně mě pokračování zklamalo. Už je z Rychle a zběsile zase ta taková blbost, za kterou jsme ji měli. K závěru se radši ani nebudu vyjadřovat. ()

Johnny.ARN

Fast 6 má svoje kladné stránky, ale aj tie záporné. Myslí, že netreba rozprávať o obsadení, to je vážne nadštandartné. Návrat Rodriguez ma úprimne potešil. Film je preplnený skvelou akciou hneď od začiatku. Striedajú sa tam nadupané akčné scény s nudnými dialógovými pasážami, ktoré ale posúvajú dej a objasňujú situáciu. Nechcem hádzať spoleri, ale naháňačka v srdci Londýna, skvelá. Škoda prepálenej scény na moste, kde ju úplne pokazí jeden moment. Ďalší plus u mňa je koniec Lina ako režiséra. Človek ktorý vykráda sám seba, by už mal skončiť. Občas poprel fyzikálne zákony, pozabudol na krv a na podsvietenie aspoň nejakých áut. Scenár vskutku prepracovaný a dovolím si povedať, že asi najlepší. Lokácie pekné, škoda, že z nich nebolo ukázané viac. Po technickej stránke lepší ako 5, odklon však ostal. Bol síce tlmený pretekmi a nitrom, ale nie, už to nie je pôvodné RaZ. Škoda logických dier v scenári a nekonečnej runway dráhy. Pocitovo stále lepšie ako 5, ale po druhom vzhliadnutí prvé hodnotenie neobhájilo. 3 z 5 ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson